• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM 2022

KASIM 2022


KASIM 2022

30 EKİM 2022 - 14 OCAK 2023  ASTROLOJİNİN EN ENERJİK ELEMANI  MARS /ARES GERİ HAREKETTE
Astrolojik haritalarımızda Mars bizi harekete  geçiren , bize enerji veren , öfkemizi, eylemlerimizi, mücadelemizi  ve cinselliği anlatan bir gezegendir. Mars geri hareketini  yaklaşık 2 yılda  bir gerçekleşir ve 30 Ekim’de İkizler burcunda dünyadaki görüş noktamızdan geriye doğru hareket edecek gibi algılayacağız.
Astrolojinin enerjik elemanı gerilediğinde motivasyonumuz , libidomuz ve enerji seviyemiz düşük olabilir. Hazırladığımız  projelerin durduğunu, motivasyonumuzun  bozulduğunu ve tutkularımız ile azaldığını hissedebiliriz.  Mars aklın ve zekanın burcu İkizler'deyken,  zekamızın işlem gücünün  umduğumuz kadar keskin olmadığını görebiliriz. Bu süreçte bir takım söylentiler, dedikodular ve hatta yalanlar gerçekle karıştırılarak bazı üzücü durumlara  yol açabilir. Pek çok yönden, bu yaklaşan Mars gerilemesi,  Merkür gerilemesi gibi işlev görecek; yanlış anlaşılmalar, iletişimde öfke ve sinirlilik , acele ve düşünmeden verilen kararlardan doğan pişmanlık gibi durumlarla karşılaşabiliriz. Dilimize, sözlerimize hakim olmalı , ağzımızdan bir cümle sarf etmeden önce dikkatle düşünmeliyiz, dil yarası açmayalım, canlar.
Mars geri gittiğinde gücümüzü ortaya koymakta zorlanırız, inisiyatif almakta zorlanabiliriz. Şiddete çok meyilli olabilir, gereksiz laf sokmaları , sözel çatışmalar yaşayabiliriz bu yüzden bu dönemde biraz daha dikkatli ve toleranslı davranmak gerekir. Aynı zamanda saldırı ve hırsızlık, kap-kaç durumları, sakarlıklar, araba kazalarına karşı tedbirli olmalı özellikle bu süreçte trafikte daha dikkatli davranmalıyız. Ayrıca internette siber saldırılar , internet dolandırıcıları söz konusu olabilir ,internetten alışveriş yapmak sıkıntılar yaratabilir. Bu süreçte yeni bir iş kurmak , evlenmek ve çok acil değilse ameliyat olmamakta fayda vardır.
Mars geri hareketinin yükselen burçlara etkilerini www.astrodanismanlik.com dan Ekim ayı burç yorumlarından okuyabilirsiniz. Sevgiler.