• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM 2022

KASIM 2022


KASIM 2022

7 -14  KASIM HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
SABIR ÇEKECEĞİMİZ BİR HAFTA
Merhabalar , bu hafta gökyüzü karışık arkadaşlar, Cuma gününe kadar olan süreci hiçççç beğenmedim o yüzden de sabır çekeceğimiz bir hafta bu yazının başlığı oldu olsun “sabreden derviş muradına ermiş” diye kendimizi motive edelim ve bu haftanın sabır çektirecek enerjilerine bir göz atalım.  Bu hafta Venüs Plüton karesi ilişkilerimizi ve parasal konularımız ile ilgili sıkıntıları, gizli ilişkiler ve  skandallar hatta boşanmalarda da artışlar yaşanabileceğini anlatıyor. Salı günü ise evlere şenlik bir Dolunay bizi bekliyor Boğa burcunun 2.dekanında gerçekleşiyor ve Uranüs ile kavuşumda bir Dolunay sarsıcı etkilere sahip bununla ilgili ayrı bir post hazırlayacağız. Merkür hem Uranüs ile hem de Güneş ile karşıt açıda olacak fikir ayrılıkları, değişiklikler, hava durumunda ani beklenmedik değişiklikler olabilir özellikle Merkür rüzgarları anlattığı için Uranüs ile karşıt açıda olduğunda fırtınalar olabilir. Güneş ile karşıtlığı da aynı temaları vurguluyor , birden serinleşen ve sertleşen hava koşulları serin yağışlar ve fırtınalar kapıda canlar. Merkür ve Güneş’in Satürn’e sert açıları da bizi daraltan, sıkıntı yaratan, “ya sabır” diyeceğimiz  enerjiler veriyor . Merkür Satürn gergin enerjisi depresyona meyilli bir ruh hali verir, yasal işleriniz varsa onaylanması uzun sürebilir, hırsızlık ve dolandırıcılıklara dikkat edilmesi de gerekir. Zihinsel sağlığımız açısından da pek mutluluk verici bir etki değil canlar. Güneş ve Satürn gergin enerjisi de ticaret, çalışma ve sosyal hayatta olumsuz etkiler verebilir. Devlet dairelerinde, belediye ile ilgili işlerde sıkıntılar, engeller, gecikmeler söz konusu olabilir bu tür işleriniz varsa ve acil değilse  bir sonraki haftaya ertelemenizde fayda olabilir. Ayrıca hayatımızdaki erkek otorite figürleri ile sıkıntılarımız olabilir, eş ile ,erkek kardeş, amca, dayı dikkatli olalım mümkünse fazla iletişim halinde olmayalım ,canlar.  Bu kadar sıkıntılı ve sabır çekilen günlerden sonra hafta sonu enerjileri bizi rahatlatacak “oh be” diyeceğiz daha keyifli olacağımız bir zaman diliminde olacağız şimdiden hafta sonu için program yapın kendinizi ne rahatlatıyorsa onu planlayın böylelikle hafta daha kolay geçebilir. Gün gün gökyüzü mesajlarına baktığımızda;
7 Kasım Pazartesi ; güne Ay Koç burcunda başlıyoruz sabahın erken saatlerinde Merkür Ay Düğümleri ile gergin bir açıda olacak o yüzden yanlış anlaşılmalar, aldığımız kararlardan emin olamama, faydası olmayan anlaşmalara imza atma gibi durumlar söz konusu olabilir, farkında olalım. Birbirimizle olan iletişimimize ve alacağımız kararlara dikkat etmekte fayda vardır. Ay 08:14’te kadar boşlukta olacak ve 08:14’te Boğa burcuna geçiş yapacak, kendimizi maddi anlamda güvencede hissetmek isteyeceğimiz bir süreçte olacağız. Aynı zamanda Ay  Boğa’da ses telleri, boyun, boğaz bölgelerini anlattığı için bu bölgelere dikkat edelim. Sabahın  ilerleyen saatlerinde Venüs Plüton gergin enerjileri devreye giriyor birkaç gün boyunca her türlü ilişkilerimizde güç savaşları, manipüle edici durumlar söz konusu olabilir.
8 Kasım Salı; Ay Boğa burcu seyri devam ediyor, sabah saatlerinde Ay Ay düğüleri ile yaptığı kontak ile gelecek hedeflerimizle ilgili kadersel karşılaşmalar yaşayabileceğimizin habercisi adeta. Kim bilir belki bir iş ortağı belki bir hayat arkadaşı ile karşılaşma , kadersel birliktelikler olabilir . Ay’ın Merkür ile karşıt açısı iletişimde  sıkıntılar yaşatabilir. Saat 14:02’de Boğa burcunda Uranüsyen bir Dolunay yaşayacağız. Sarsıcı ve yıkıcı  Uranüs enerjisi duygusal tarafımızı anlatan Ay ile  kavuşum yapacağından   duygusal dalgalanmalara, beklenmedik duygusal çıkışlara, istem dışı davranışlara sebep olabilir. Ailevi temalarda, geçmişle ilişkili konularda beklenmedik biçimde ortaya çıkıveren durumlar, anne veya eşle ilgili hızlı gelişmeler söz konusu olabilir. Akşam diliminde Ay-Satürn gergin enerjisi duygusal anlamda kendimizi engellenmiş hissetmemize ve bir takım işlerimizde engel ve gecikmelerle karşılaşmamıza sebep olabilir. Merkür Güneş kavuşumu ise sözlerimize beden dilimize dikkat etmenin gerekliliğini vurgular nitelikte. Akşamın ilerleyen saatlerinde ilişkilere dikkat Ay Venüs ile karşıt açıda olacak temeli sağlam olmayan ilişkilerde zıtlıklar söz konusu olabilir. Gece saatlerinde günün olumsuz etkilerinden Ay Neptün uyumlu kontağı ile bir nebze de olsa rahatlama olanağımız var, dua edin, meditasyon yapın, film izleyin, müzik dinleyin , rahatlayın canlar.
9 Kasım Çarşamba, sabah saatlerinde kendimizi daha güçlü ve karizmatik hissedeceğimiz bir güne merhaba diyeceğiz. Etkisini birkaç gün hissedeceğimiz Merkür ve Güneş’in Uranüs’e  karşıtlığı kesinleşiyor  fikir ayrılıkları, kararlarımızda değişiklikler, hava durumunda ani beklenmedik  şartlar olabilir özellikle Merkür rüzgarları anlattığı için Uranüs ile karşıt açıda olduğunda fırtınalar olabilir. Güneş ile karşıtlığı da aynı temaları vurguluyor , birden serinleşen ve sertleşen hava koşulları yağışlar ve fırtınalar kapıda canlar. Saat 15:00-16:36 arası Ay boşlukta olacak, bu kısa sürede yarım kalan işlerinizi halledebilirsiniz. 16:36’da Ay İkizler burcundaki seyrine başlıyor birkaç gün bilgi edinmek, sohbet etmek , yakın çevre ile daha fazla ilişki ve iletişimimizin yoğun olacağı bir sürece giriyoruz. Omuzlar, eller, kollar ile ilgili sıkıntılar olabilir ayrıca Ay İkizler günlerinde nefes yollarımızın da sıkıntılı olabileceğinden sigara içenler daha az içerlerde daha iyi olur.
10 Kasım Perşembe ; bugün Cumhuriyetimizin kurucusu sevgili Ata’mızın ölüm yıldönümü mekanı cennet olsun, nurlar içinde uyusun. Gün Ay İkizler burcunda ilerlemeye devam ediyor, sabah saatlerinde Merkür Satürn karesi kesinleşiyor birkaç gün depresif bir ruh halinde olabiliriz aynı zamanda takıntılar , öğrenme zorluğu, eğitim işlerinde aksamalar, engellemeler , iletişimde sıkıntılar olabilir, susmak da konuşmak kadar etkilidir unutmayalım.  Aynı zamanda devlet işlerinde aksamalar , engellerle karşılaşabiliriz daha detaylı açıklamaları yukarıda giriş yazısında bahsetmiştim. Öğleden sonra Venüs ve Neptün arasında uyumlu enerji ilişkilerde romantik ve nazik olmamıza, fedakar ve şefkatli davranışlar içinde olmamıza sebep olacaktır. Bu  birkaç gün yaratıcılığımız , sanatsal yeteneklerimizde , sezgilerimizde aktive edici akış var, değerlendirin. Akşam saatleri Ay ve Kiron arasında güzel bir kontak var, sözlerimizle karşımızdakilere şifa verebiliriz.
11 Kasım Cuma; Ay İkizler seyri devam ediyor günün ilk saatlerinde Ay ve Satürn arasındaki gergin enerji duygularımızda karamsar, melankolik bir etki oluşturabilir, kendimizi yalnız kalmış gibi hissedebiliriz. Ayrıca emlak alım-satımlarında sıkıntılar , gecikmeler ,engeller söz konusu olabilir. Mide sorunlarınız olabilir, yediklerinize dikkat! Sabahın ilerleyen saatlerinde Güneş Satürn arasındaki gergin kontak ile daha kötümser ,despot ve inatçı olabiliriz. Ayrıca otorite sahibi kişilerle aramızda sorunlar yaşanabilir, kendimizi ifade etmekte zorlanabiliriz. Öğle saatleri yanıltıcı etkilere sahip Neptün Ay kontağı gergin , aldatılmalara , kandırılmalara yatkın  olacağız özellikle bilgi ve iletişim ağında yanılsamalar olması mümkün her duyduğunuza inanmamak gerekir. Öğleden sonra Ay Mars kavuşumu İkizler burcunda Mars geri harekette olduğundan iletişime, ağzımızdan çıkanlara dikkat edelim, herhangi bir konuda acele kararlar vermeyelim, sakarlıklara, kazalara meyilli bir enerji var , özellikle araba kullanırken dikkatli olalım, arkadaşlar.
12 Kasım Cumartesi güne başlarken Ay İkizler burcunda kısa süreliğine boşluğa giriyor ve 03:22’de Yengeç burcu seyrine başlıyor. Daha hassas ve kırılgan , geçmiş konulara daha duyarlı olup nostaljik takılacağımız birkaç gün geçireceğiz. Ev ve ailevi konular , ebeveynlerle olan ilişkiler, ailemiz  ile  daha fazla vakit geçirmek isteyeceğimiz bir süreçte olacağız. Bugün  gece saatlerinde kesinleşen Merkür ve Neptün arasında güzel bir kontak var ve etkisi birkaç gün devam edecek, manevi anlamda kendimizi daha güçlü hissedeceğiz, sezgilerimiz daha aktif olacak , yaratıcı enerjiler de devrede . Karşımızdakilerin duygularını daha iyi anlayacağımız , daha şiirsel bir dille konuşacağımız, “tatlı söz dinletir, acı söz esnetir” misali ve  şefkatli, merhametli duygular içinde olacağımız bir süreç.
13 Kasım Pazar Ay  Yengeç burcunda ilerliyor, ailemizle birlikte ,sevdiklerimizle birlikte evde kahvaltı keyfi yapmak, ailevi ilişkileri güçlendirmek adına güzel bir gündeyiz  ,  öğle saatlerinde de Venüs ve Plüton arasında  destek veren bir akış söz konusu ikili ve sosyal ilişkilerimizde tutkulu ve paylaşımcı davranacağımız, libidomuzun yükseleceği zamanlar. Yine öğle saatlerinde Ay Uranüs arasında güzel bir akış var, sürpriz güzel haberler alabiliriz. Günün ilerleyen saatlerinde Ay ve Güneş arasındaki güzel kontak girişeceğimiz işlerde kolaylık verebilir, aklımız ve duygularımız arasında denge olacağından girişeceğimiz işlerde daha etkili olabiliriz. Haftanın en güzel günleri okuduğunuz üzere Cumartesi ve Pazar günleri bugünleri iyi değerlendirmeniz dileği ile sevgiler.