• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM

KASIM


KASIM

Sevgili İkizler ve yükselen İkizler, ayın başında Güneş Akrep burcunda seyahatine 22 kasıma kadar devam ediyor,31 ekimde retro harekete geçmek durağan pozisyona geçen yönetici gezegeniniz Merkür Akrep burcunda 20 Kasım’a kadar retro hareketine devam ediyor olacak sonrasında ise yine Akrep burcunda direkt harekete geçecek.19 kasımdan itibaren ise Mars Akrep burcuna geçiyor ve sizlerin 6.evinize,Kasım ayının 22 sine kadar odak noktanız işyeriniz, iş alanınız, iş arkadaşlarınız, günlük rutinleriniz ve sağlığınız olacaktır.
Merkür’ün Retro harekette olacağı bu dönemde yani özellikle 20 Kasıma kadar olan dönemde zaten var olan, tedavisini ertelediğiniz ya da doğru tedavi sürecini işletemediğiniz bir hastalığınız tekrar nüksedebilir ve siz bu hastalığınızla ilgili efor sarf etmek durumunda kalabilirsiniz. Diğer taraftan bazılarınız için ise; işinizle ilgili konularda bir süredir ertelediğiniz, görmezden geldiğiniz konular, sorunlar tekrar gündeminize gelebilir ve bu dönemde eforunuz bu ertelediğiniz konular olacaktır. İş arkadaşlarınızla ekip çalışmalarında iletişim sorunları yaşayabilirsiniz, o meşhur iletişim gücünüz bu dönemde sekteye uğrayabilir ve siz arkadaşlarınızı arkadaşlarınız sizi yanlış anlayabilirsiniz. Öte yanda sadece sözlü değil yazılı ve elektronik iletişimle ilgili aksaklıklar da yaşayabilirsiniz mesela işinizle ilgili atacağınız bir mail yanlış birine gidebilir size iş kaybı yaratabilir. Dikkatli ve farkında olmak lazım.
Güneş’in 6.evinizdeki seyahati iş aramak, iş bulmak, iş değiştirmek için iyi enerjiler verir ancak Merkür’ün retroda olduğu bu dönem maalesef iş aramak ya da iş başvurusunda bulunmak için çok uygun bir zaman dilimi olmayacaktır. Siz işinizle ilgili konularda tutkulusunuzdur ancak Merkür’ün retroda olduğu bu süreç işinize olan tutkunuzu doğru yansıtmanıza engel olabilir.
Eğer çalışmayan bir yükselen İkizler iseniz odağınız günlük rutinlerinizde olacaktır. Ve Merkür retrosu sizi günlük rutinlerinizde zorlayabilir. Normalde kolaylıkla iletişim kuran hatta iletişim uzmanı diyebileceğimiz sizler birçok iletişim kazasına uğrayabilirsiniz, normalde kolaylıkla hallettiğiniz işler konusunda çaba sarf etmek durumunda kalabilirsiniz.
12 Kasım’da Boğa burcunun 19 derecesinde saat 16.40 da bir Dolunay gerçekleşecek, sizlerin 12.evinizde.Retro hareketinde olan Merkür’ün 6. evinizden 12. evinize karşıtlık yaptığı bu Dolunay sizler için biraz sıkıntılı diyebiliriz. Özellikle de sağlığınızla ilgili bazı konuların açığa çıktığı, bazı hastalıklarınızın tekrarlandığı ya da ertelediğiniz, bir türlü tedavisini gerçekleştiremediğiniz hastalıklar ile ilgilenmek durumunda kaldığınız zaman olacaktır. Bu süreç sağlığınızla ilgili doğru iletişimleri kurmak, çareleri bulmak konusunda sizleri zorlayabilir. 20 sinden sonra çarelere ulaşmak konusunda daha şanslı olabilirsiniz. Bu dolunay sadece fiziksel değil sizleri biraz ruhsal olarak da zorlayabilir, içinize kapanmak, evden çıkmamak biraz dinlenmek isteyebilirsiniz. Diğer taraftan gizli işlerden uzak durmanızda, gün yüzüne çıkan gizli düşmanlıklara karşı gerekli tedbirleri almanızda fayda var.
Venüs 1 Kasım - 27 Kasım arasında Yay burcunda ,Jüpiter zaten uzunca bir süredir Yay burcunda ve Güneş de 22 Kasım’ da Yay burcuna geçiyor, sizlerin 7. Evinize .İlişki gezegeni Venüs’ün aybaşından itibaren ilişkiler evinizde olması ile aslında bütün ay boyunca ilişkilerinizin önemli bir yer tutacağınız gösteriyor bize. Ancak yönetici gezegeniniz Merkür’ün geri hareket ayın 20 sine kadar sizleri olumsuz etkileyeceğinden ayın 20 sine kadar tüm ilişkileriniz konusunda dikkatli olmalısınız, ağzınızdan çıkan sözlere, yazdığının veya imzaladığınız kağıtlara ya da gönderdiğiniz mesajlara maillere dikkat etmelisiniz. Ağzınızdan çıkan yanlış sözler, yanlış kişiye giden mesajlar ya da tam okunmadan imzalanan kağıtlar sizi zora sokabilir.
Eşinizle, partnerinizle, iş ortağınız ya da ticari müşterilerinizle olan ilişkilerinizdeki gelişmeleri, konuları gündemleri Retro sonrasına bırakmak en doğru şey olacaktır. Öte yandan Retro bitmeden yeni bir ilişkiye başlamak ya da ilişkinizi başka bir boyuta taşımak da doğru olamayacaktır.
26 Kasım’da Yay burcunun 3 derecesinde saat 18.05 de bir Yeniay gerçekleşecek.7.evinizde,Merkür retrosunun da bitmesinin ardından gerçekleşecek bu Yeniay şanslı ve kısmetli bir yeniay olacağından; ilişkileriniz ile ilgili tüm yeni girişimleri bu yeni ay zamanına bırakmak çok doğru olacaktır. Yeni bir ilişkiye başlamak, evlilik teklif etmek, nişanlanmak ve hatta boşanma işlemlerine başlamak için uygun bir süreç olacaktır. Diğer taraftan bazılarınız için yeni bir ortaklık kurmak ya da bir ticari müşterilerinizle iletişime geçmek içinde ayın 26’ sını  ve sonrasını kullanabilirsiniz, sevgiler.