• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM'19

KASIM'19


KASIM'19

Sevgili Oğlak ve yükselen Oğlaklar 31 Ekim - 21 Kasım arası Akrep burcundaki Merkür gerilemesi sizin 11 evinizde olacak ve Kasım ayınızın en önemli gündemi olacak. Merkür’ün bu alanda geri gitmesi sosyal ilişkilerinizde ve arkadaşlık ilişkilerinde sizi zorlayabilir. İlişkilerinizdeki belirsizlikler ve yanlış anlaşılmalar yıpratıcı olabilir. Mesleki anlamdaki atılımlarınız sekteye uğrayabilir, grup çalışmalarında uyumsuzluk ve iletişim eksikliği ortaya çıkabilir. Yine bu etki altında geçmişte kalmış bir arkadaşınız veya dostunuz ortaya çıkabilir ama Merkür retrosu bitince bu kişi yine hayatınızdan çıkabilir. Kimilerinizin yurt dışı seyahatlerinde aksamalar, ters giden işleri olabilir. Yabancılarla ticaret yapan yükselen Oğlaklar yanlış anlaşılmalar, gecikmeler yaşayabilirler. Akademik konularda eğitim alan yükselen Oğlaklar ise bu konularda sıkıntı yaşayabilirler.
1 Kasım’da  Venüs Yay burcuna sizlerin 12.evinize geçiyor bu alandaki geçişi ile duygu ve hislerinizde artış olur , bir çok şeyi önceden algılayabilir, gizlilik gerektiren işlerde başarılı olabilirsiniz. Bazılarınızın ise gizli aşk ilişkisi olabilir. Risk ve spekülasyon içeren işlerden bu dönem uzak durulması gerekebilir. Bazılarınız çocuklarınızın sağlık sorunlarıyla uğraşmak durumunda kalabilir. Bazılarınız iş ve kariyerleri ile ilgili sıkıntı yaşayabilir.
12 Kasım’da Boğa burcunun 19 derecesinde saat 16:34 de bir dolunay gerçekleşecek, Merkür geri hareketi henüz devam ediyorken bu süreçte  arkadaşlıklarınız, sizinle aynı amacı taşıyan kişiler, sosyal ilişkileriniz, hedefleriniz, işle ilgili kazanımlarınız ,hayattan keyif aldığınız şeyler, çocuklar ve aşk konuları, yaratıcılığınız, hobileriniz  tüm bu konularda ne istediğinizi neleri geride bırakmanız, bitirmeniz gerektiğini tespit ediyoruz. İşte burada Merkür gerilemesi işe yarıyor. Kararlarınızı gözden geçirip biçimlendiriyor, eksiklerinizi görmek, sizin için gerekli ve gereksiz olanları ayırt  etme, eleme zamanı. Dolunayın gerçekleştiği  zamanda  Mars-Jüpiter arasında oluşan olumlu enerji akışı da  hem iş hayatımız hem de geri planda gözden geçirdiğiniz konularda umut veriyor, destek sunuyor ve daha hızlı çalışarak, işbirliğinde bulunarak her güçlüğün üstesinden gelmenizi sağlıyor. Kimileriniz çocuk sahibi olacağını öğrenebilir, kimileriniz bir ilişkisi varsa  adını koyabilir; nişanlanabilir, evlenebilir. Kimileriniz uzun zamandır istediği bir hobiye başlayabilir bununla ilgili net olaylar gerçekleşebilir belki de bazılarınız hobileriyle ilgili maddi olarak kazanç sağlayabilir.
19 Kasım’da Mars gezegeni sizlerin 11.evinize geçiyor. Sosyal ilişkileriniz ve mesleki konularda canlanma olur. Mars’ın etkisi altında mesleki atılımlar başlatabilir, bulunduğunuz grup içinde önder olabilirsiniz. Yalnız bu dönemde katıldığınız toplantılarda konuşmalarınıza ve davranışlarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Yanlış anlaşılmalar, eleştiriler ve tartışmalar sosyal ilişkilerinize zarar verebilir. Bu dönemde sosyal çevrenizden insanları evinizde ağırlamak ya da ailece görüşmek avantaj sağlayabilir fakat iletişim tarzımıza dikkat etmekte fayda vardır.
22 Kasım’da Güneş Yay burcuna 12.evinize geçiyor odak noktanız bu tarihten sonra belirsizlik ve içsel sıkıntılar yaşayacağınız bir süreç başlayabilir. Bazı olaylarda elinizde olmayan nedenlerden dolayı kendinizi engellemeniz can sıkıcı olabilir.  İçe kapanma ve ruhsal konularla ilgilenme söz konusu olabilir bu dönemde odak noktanız spritüel konular, meditasyon, nefes terapisi kendiniz için şifa aradığınız konular olabilir.
26 Kasım’da Yay burcunun 3 derecesinde saat 18.05 de bir yeniay gerçekleşecek. Yeniay ile yine 12.ev gündeminiz olacak Bu, gözden geçirme, bırakma ve kendinizi ruhsal yolla  fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığı yoluyla gerçekleşmeye; ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda bir tür geri çekilme zamanı da olabilir. Bir tür ruhunuzu arındırma  ve bir miktar zihinsel huzuru bulma dürtüsü ortaya çıkacaktır.  Kimileriniz şifalanmak için meditasyon, yoga, nefes terapisi gibi konularda başlangıçlar, girişimler yapabilir.
Yeniay ile aynı zamanda Venüs ise Oğlak burcuna sizlerin 1.evinize geçiş yapıyor ve olumlu gelişmelere neden olabilir ,yeni fırsatlar kapınızı çalabilir. Kişisel konularda şanslı olabilirsiniz Başarılı anlaşmalara imza atabilir, insanların dikkatini çekebilirsiniz. Her türlü ikili ilişkilerinizin de yolunda gideceği zamanlar olabilir ,biz hatırlatalım siz de değerlendirin,sevgiler..