• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM'19

KASIM'19


KASIM'19

19 Kasım 2019 -  3 ocak 2020  Mars Akrep  burcunda
Harekete geçirici, mücadelelerin ve savaşın sembolü  Mars 2 aylık seyahatine bu kez Akrep burcunda devam edecek. Mars’ın bulunduğu burç kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu , isteklerimizi nasıl aldığımızı cinsel enerjinin nasıl ifade edildiğini anlatır. Mars’ın içinde bulunduğu ev ise hangi alanda kendimizi ortaya koyduğumuzu, sabırsız, saldırgan ve çabuk kızabileceğimizi , disiplinli ,güçlü ,idealist ,mücadeleci davranacağımızı  anlatır.
Mars  Akrep burcunun yöneticisi olduğu için bu burçta çok iyi çalışır ve  Mars burada  iken olumlu, vaadini gerçekleştirme konusunda  ise oldukça güçlü olacaktır. Enerji içe dönüktür , pasif bir agresyon , düşünen , gözlemleyen bir enerji vardır. Akrep burcundaki Mars inatçı, kararlarında  ısrarcı, yorulmadan, yılmadan hedeflerinin peşinden gider, hedefine yönelirken ise  gizli ,sinsice taktik geliştirerek  yada perde gerisinden hareket etmeyi tercih eder.  Eğer bu engellenir , kendisine karşı durulursa  yavaşça , derinden yok edici hareket eder. Fakat Mars’ı Akrep burcunda  kızdırmak kolay değildir o gerekmedikçe canına tak etmedikçe savaşmaz. Kriz dönemlerinde harekete geçme, enerjileri birleştirme, manipüle etme ve  stratejik mücadele bu dönemde öncelikli olabilir.
Mars’ın bu konumu 2 ay boyunca hangi ev alanınızda ise sizlere o konularla ilgili güçlü bir irade ile kendinizden emin, becerikli, etkili, cesur ve disiplinli hareket etmeyi öngörecek. Mars Akrep’te “ Ya hep ya hiç” mantığı ile hareket eder  “Ya benimsin ya toprağın” der, “Ya yap, ya öl “der.  Akrep burcu haritalarınızın hangi alanında ise bu konularla ilgili hareket tarzınızı bu  cümleler daha iyi anlatıyor olabilir.
Bu dönemde gizemli konulara, metafiziğe olan ilgiler artabilir bu konularla ilgili derin araştırmalar yapabilirsiniz. Bu konularla ilgili kitaplar okuyabilir bilgi dağarcığınızı genişletebilirsiniz. Ayrıca bu süreçte   fiziksel enerji çok olacağından  sportif aktivitelere yönelebilir enerjimizi spora odaklayabiliriz. Mars enerjinizi sevdiğiniz ve size faydası olacak alanlarda kullanmanız dileği ile burçların nasıl etkileneceğine bakalım.
YÜKSELEN BURÇLAR MARS AKREP TRANSİTİNDEN NASIL ETKİLENECEKLER?
KOÇ: Mars haritalarınızın 8.evinde bu dönemde ortaklaşa kazançlar , aileden gelen destekler konusunda hareketlenmeler olabilir, spritüel konular, okült konulara merak saldığınız, bu konularla ilgili derin araştırmalar yaptığınız bir süreç olabilir .Ortak para ailevi meseleler, miras konuları önemli olabilir. Yoğun krizler deneyimleyebileceğiniz bir dönem olabilir.
BOĞA: Mars haritalarınızın 7.evinde ilişkilerinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz, ilişkilerinize odaklanmış bir enerji söz konusu olacaktır. İlişkilerde güçlenme, yenilenme olabilir. Yeni ilişkiler kurabilir, sosyal çevre ve arkadaşlıklar da kurabilirsiniz.  Bu dönemde çevrenizden maddi manevi de destek görebileceğiniz zamanlar fakat bu dönem öfkenizin esiri olmamanızda fayda var.
İKİZLER : Mars haritalarınızın 6.evinde iş için daha fazla enerjiniz var ve günlük rutinleriniz bu geçiş sırasında hızlanma eğilimindedir. Sağlığınızı kontrol altına almak için,bir sağlık ve fiziksel aktivite programını almak için de iyidir. Bu geçiş sırasında başkalarıyla uyumlu bir şekilde çalışmanız zor olabilir ve iş arkadaşlarınızla anlaşmazlık olabilir. Kendinizi özellikle kızgın, sinirli ya da huzursuz hissediyorsanız, fazla enerjiyi yapıcı bir şekilde kanalize edebilmeniz için küçük projeler ve yapılacak şeyler bulmak akıllıca olacaktır. 
YENGEÇ: Haritalarınızın 5.alanında çocuklarla yapılan aktiviteler, romantik aktiviteler, hobiler veya sporlar yoluyla kendinizi yaratıcı bir şekilde ifade etmek için emrinizde daha fazla enerji var. Aşk hayatınızı  artırabilen ve özellikle tutkulu bir zaman olabilir. Enerjinizi hayattan keyif almaya yönelik konularda ortaya koymak isteyeceksiniz. Bu arada çocuklarla ilişkilerinizde veya sevgilinizle olan ilişkilerde öfeye kapılmamakta sakin olmakta fayda vardır.
ASLAN : Haritalarınızın 4.evinde  yeni projeler veya faaliyetler için  enerjiniz var.  Kendinizi daha güvende hissetmek için çok çalışabilirsiniz , ev ve aile cephesinde görev almaya , ev onarımı, yeniden dekorasyon veya aile aktivitelerine yatırım yapmak için daha fazla mücadeleniz olabilir. Aslında, bu dönemde kendinizi çok huzursuz, karamsar veya savunmacı hissediyorsanız, bunlardan herhangi birini yapmanız iyi olur. Alım satım konuları  da gündeme gelebilir.
BAŞAK: Mars haritalarınızın 3. Evinde bu geçiş sırasında yakın çevreniz, komşular ve kardeşlerinizle daha çok hareketlenecek bir süreç .Fikirlerinizi başkalarına sunmak için iyi bir zamandır. Özellikle işlerinizi yürütmek ve başkalarıyla iletişim kurmakla meşgul olabilirsiniz.  Kısa seyahatlerinizin arttığı bir dönem olabilir, araba kullanırken veya el ile yapılan görevlerinizi yerine getirirken sabırsız veya hızlı olma eğilimi kazalara neden olabilir, bu yüzden dikkatli olalım! Bu, zihinsel görevlerde çalışmak için daha güçlü ve tutkulu bir zamandır.
TERAZİ : Mars 2.evinizde para kazanmak için değil aynı zamanda değerlerinizi korumak için  enerjinizi harekete geçiriyor. Sahip olduklarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için bu çok iyi bir zaman olabilir. Yeni para kazanma projeleri için veya mevcut projeleri hızlandırmak için de iyidir. Bu dönemde biraz fazla  para harcaya bilirsiniz. Bu dönemde kredi kartlarınızı müsrifce kullanmaktan kaçınmalısınız, çünkü harcama alışkanlıklarınız aşırı ve dürtüsel olabilir. Bu transit sırasında çatışmalar ortaya çıkarsa, bunların mülkiyet sorunları üzerinde olması muhtemeldir. 
AKREP: Mars kendi evinizde, yükseleninizde  kendinizi çok iyi hissettiğiniz bir zaman fakat sert kararlardan , öfke ile hareket etmekten kaçınmalısınız. Planlarınızı ilerletmek için emrinizde enerjiniz var ve daha girişimcisiniz. Saldırgan olmaktan kaçının. Hayatınızın sorumluluğunu üstlenin, ancak bu süreçte başkalarının üstüne çıkmayın! Bu süreç fiziksel zindelik için mükemmel bir geçiş. Bu süreçte aşkla ilişkiler de artabilir. 
 
YAY: Mars 12.evinizde bilinçaltı konuları gündemde içgüdüsel olarak sessizce hareket edebilirsiniz. Mesajlarınızı rüyalar yoluyla alabilirsiniz. Enerjinizin içe dönük olduğu zaman bu yüzden odaklanma gerektiren çalışmalar yapmak için çok iyi zaman.  Bu, araştırma ve hedeflerinize yansıtma zamanıdır.  Enerjinizin çoğunun özel meselelere yönlendirildiği veya başkalarının ne yaptığınızı gözlemlememesini tercih ettiğiniz zaman da olabilir. Bu dönem uykusuzluk yaşayabilirsiniz .önlem almakta fayda var.
OĞLAK : Mars 11.evinizde grup aktiviteleri ve işbirlikçi çabalar şu anda hedeflerinize ulaşmanın en iyi yoludur. Aslında, yapmak istediğiniz şeyler hakkında her türlü fikriniz, kazançlarınızı artırmak için çalışmalar, proje üretmek zamanı.   Ayrıca bu dönemde hedeflerinize ulaşmanın en iyi yolu ekip olarak çalışmak ya da en azından biraz ağ oluşturmaktır. Projeleri organize etmek için normalden daha fazla enerjiniz olabilir. İşinizden gelen kazançlar artabilir, yeni iş görüşmeleri , yeni insanlarla tanışmak söz konusu olabilir.
KOVA: Mars 10.evinizde  bu geçiş, hırsınız veya başarılarınız için kabul edilme arzunuzu teşvik eder. Kariyer konuları gündemde, işinizi büyütebilir işinizle ilgili ideallerinize odaklanıp bu konularda mücadeleniz olabilir. Çalışmıyorsanız kendiniz ile ilgili hedefleriniz ve yapmak istediklerinizle ilgili destekler olabilir. Yalnız bu dönemde pasif bir agresyon söz konusu olduğu için işyerinizde sakin kalmakta fayda var. Yetkili kişilerle çatışmalar olabilir ayrıca  terfi almak veya iş , kariyer alanında daha iyi olmak için mücadele etmeye hazırsınız, değerlendirin.
BALIK: Mars 9.evde yeni bilgiler öğrenmek, keşif yapmak ,yurt dışı konularıyla ilgili mücadele ve harekete geçme zamanı. Bazılarınız için bavullarını hazırlayıp seyahat zamanı. Temel olarak, faaliyetlerinizi genişletmek istersiniz ve daha yüksek çalışmalar, seyahat ya da sadece yeni konular için çok fazla enerjiniz olduğunu fark edebilirsiniz. Eğer öğrenci iseniz ders çalışmak ve istediğiniz bir konuya  konsantrasyon sağlamak çok daha kolay olacaktır. Ticari ve hukuksal konular ve bu konularda problem olabilir, bu konular ile ilgili mücadeleler de söz konusu olabilir.