• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

KASIM'19

KASIM'19


KASIM'19

GÜNEŞ YAY BURCUNA GİRİYOR

22 KASIM- 22 ARALIK
 
Sevgili Yaylar şimdi sizin parlama zamanınız başlıyor, tüm Zodyak burçlarının en pozitif , en gezgin ,en  açık sözlüleri doğum gününüz  kutlu olsun.
Güneş Yay'a girdiğinde, Merkür geri hareketi de bitmiş oluyor (Gölgesi biraz daha devam edecek ) ! Venüs ve Jüpiter  de Yay burcunda olacak; Venüs  25 Kasım'da Oğlak  burcuna , Jüpiter ise 2 Aralık'ta Oğlak burcuna geçecek. Gökyüzü bu hafta çok güzel bir kaç günlüğüne de olsa  Yay burcunda şenlik var; Jüpiter ve Venüs Güneş te burada iken kavuşum içinde olacaklar bununla ilgili ayrı bir yazı yayınlayacağız.
Yay burcundaki  Güneş ile birlikte odak noktamız,  kendimizle yakın bir bağlantı kurma ihtiyacından, dünyaya ulaşma ve kendimizden daha büyük bir şeyle bağlantı kurma arzusuna doğru kayıyor. Güneş bu ateşli, değişken burçtan geçerken, etrafımızdaki dünya hakkındaki anlayışımızı ve farkındalığımızı arttırmak için adımlar atabiliriz. Ufuklarımızı genişletmek ve yeni düşünce biçimleri için cesaretimizi daha fazla toplayabiliriz, sıradan varoluşun ayrıntılarına odaklanırken “büyük resme” odaklanarak daha fazla güven ve iyimserlik kazanabiliriz. Beklentilerimizi abartmaya eğilimli olsak da, bu etki altında inancımızı, umudumuzu ve vizyonumuzu geliştirme fırsatına sahibiz.
Bu dönemde başka ufuklara açılabilir ve kendi yaşam deneyimlerinizle uzmanlaşabilirsiniz. Böylece  kendinize özgü hayat felsefesi oluşturabilirsiniz. Bitmek bilmez biçimde bilginin peşinde olacağınız, yaşamdaki sorularınıza yanıt bulacağınız , yaşayarak ulaşacağınız bilginin peşinde  olacağınız  1 ay var önünüzde . Yabancı kültürler, yurt dışı (ithalat ,ihracat, turizm, hava yolları ) ya da bir şeyin yayılması ile ilgili her konu (yayıncılık, radyo-televizyon, reklam, ilan ) daha öncelikli olacak bu süreçte. Daha iyimser, daha sosyal olacağınız , daha çok gezmek isteyeceğiniz, detaylarla uğraşmak yerine büyük resimlere odaklanacağınız , daha eğlenceli vakit geçireceğiniz zamanlar olacak. Burçların bu geçişten nasıl etkileneceğine bakacak olursak;

YÜKSELEN KOÇ
Güneş’in Yay burcuna  geçmesi ile hayattan keyif alacağınız bir döneme girmiş olacaksınız.  Bazılarınız için yurtdışı ile ilgili konular, yurtdışı bağlantılı işler, uzaklardaki akrabalarınız ile bağlantılar, görüşmeler söz konusu olabilir. Bazılarınız içinse akademik konular, sanatsal faaliyetler, eğitimler söz konusu olabilir. Belki sanatsal bir konuda eğitime başlayabilirsiniz. Bazılarınız içinse hukuki süreçler söz konusu olacaktır. Retro da biteceği için yeni dava süreçleri için çok da uygun olacaktır.
YÜKSELEN BOĞA
Güneş Yay burcunda  odak noktanız 8.ev konuları .Başkalarından gelen destekler, kendinizi maddi- manevi geliştirme söz konusu olabilir. Borç alacak dengesini kurmanız gereken zamanlardır. Gündeminizde sigorta ,nafaka , pirim , kredi borçlar ön sırayı alabilir. Bu dönem de  para çıkışlarına dikkat e etmenizde fayda  vardır. Risk almamalı, kumar oynamamalısınız. 8.ev ölüm, miras, ameliyatları da anlatır bu konular bu dönemde hayatınıza daha fazla girebilir.
YÜKSELEN İKİZLER
Güneş 7.evinizde bu dönemde ikili ilişkiler ,evlilik, ortaklık ,ortaklarınızın yaşamı ile ilgili konular  odak noktanız olur ve bu konular dikkat çekmeye  önem kazanmaya başlar. Başkalarıyla birlikte hareket etmek  bu dönemde  size iyi gelebilir ve  güç elde edebilirsiniz. Önemli iş bağlantıları, ortaklık konuları gündeme gelebilir. Hayatınızı bire bir paylaştığınız, sizin için önem taşıyan kişilerin ihtiyaçlarına eğilmek, destek vermek durumunda  da kalabilirsiniz. İşle ilgili konularda, sizden  tecrübeli  kişilere danışılabilirsiniz. 7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bazılarınız bu süreçte yer değişikliği yapılabilir. Ben ve sen dengesini kurmaya çalışacağınız bir süreç de olabilir.
YÜKSELEN YENGEÇ
Güneş 6.evinizde bu yüzden  günlük iş ve sorumluluklar odak noktanız olacak, başkalarının istek ve arzularına göre çalışmak gerekebilir. İş ve sorumluluklarınız artabilir ve bu durum sağlığınızı bozacak denli yorucu olabilir. Yapılması öncelikli işler yüzünden kişi kendi ihtiyaçlarına yeterince eğilemeyebilir. Kendinizi ön plana çıkarmakta zorlanabilirsiniz , sabırla, yılmadan çalışmaya devam etmek  ve sağlığınıza dikkat etmek gerekebilir.. Bu dönemde spora ya da diyete başlayabilirsiniz.
YÜKSELEN ASLAN
Güneş 5.evinizde çocuklar, aşklar, hobiler, sportif alanlar hareketlenmeye başlar ve odak noktalarınız bu konular olabilir. Becerilerinizi özellikle sanatsal becerilerinizi daha iyi ifade edebilir, yaratıcı çalışmalarınıza da yönelebilirsiniz. Sportif alanlarda da kendinizi kanıtlamak için de olumlu bir  süreçtir. Bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına ,eğlenceli aktivitelere daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Becerilerinizi gösterebileceğiniz bunun için de fırsatların ortaya çıkabileceği zamanlardır.
YÜKSELEN BAŞAK
Güneş 4.evinizde ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir . Bu dönemde aileniz size daha fazla  gereksinim duyabilirsiniz. Aile arası sorunların çözümlenmesine odaklanacağınız bir süreç te olabilir. Evdeki kış hazırlıklarına da zaman ayırabileceğiniz bir zamandır evin bakım onarım , tesisat işlerini de bu dönemde yapmanız olasıdır. Odak noktanız aile, yuva ve yaşam alanınızdır.
YÜKSELEN TERAZİ
Güneş 3.evinizde merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek için uygun zamanlardır. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek daha fazla önem kazanır. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzınız olabilir. Yakın çevreniz, kardeşler, akrabalar ve kuzenlerinizin yaşamlarına dair gelişmeler odak konularınız olabilir. Bu dönemde  bol bol kitap okuyabilir, arkadaşlarınız veya yakın çevreniz ile daha fazla vakit geçirebilir, kısa yolculuklar yapabilirsiniz.
YÜKSELEN AKREP
Güneş 2.evinizde odak noktanız para konuları olabilir. Yeni yatırım veya harcamalar gündeminizde olabilir. Bir ay boyunca finansla ilgili konular gündeminizde önemli yer tutabilir Bu dönemde bütçenizi iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz artabilir. Önemli kişiler ya da hayatınızda etkin erkek figürlerinden (baba, koca, müdür vb.) gelen destek sayesinde de gelir elde edebilirsiniz. Ama bu dönemde kişinin başkalarından beklentileri yerine, kendi bütçesine, yeteneklerinden elde edeceği gelire güvenmesinde fayda vardır. Bu dönemde geliriniz  artabilir  kendinize güveniniz de artabilir.
YÜKSELEN YAY
Güneş  1.evinizde bu durum fiziksel enerjinizin  artmaya başladığını anlatır. Bu süreçte  girişim yapmak için harekete geçebilirsiniz. Ayrıca   kendinize  olan güveniniz artabilir, otoritenizi  daha belirgin bir şekilde ortaya koyabilir, kendinizi başkalarına daha güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz zamanlar olabilir. Bu transit sürecinde kişisel yeteneklerinizi daha iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme,  başkalarının üzerinde etki yaratabilme kabiliyetiniz ve potansiyeliniz yüksek demektir.
YÜKSELEN OĞLAK
Güneş 12.evinizde  gizlide olanı anlatan bir alanda ve  Güneş burayı  aydınlatıyor olacak, daha önce fark edemediğiniz konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir.  Bu dönemde, yalnız çalışmak avantajlı sonuçlar getirebilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder bu yüzden bu dönemde endişe ve korkular biraz artabilir. Bu ev aynı zamanda enerjinin içe döndüğü inzivaya çekilme alanıdır. Yeniden başlamak için durma  ve soluk alma zamanıdır. Bu dönemde yeni bir adım atmamakta fayda vardır çünkü sonuç gelmeyebilir.
YÜKSELEN KOVA
Güneş 11.evinizde odak noktanız, arkadaşlar, sosyal çevre, yeni ortamlar, yeni sosyal alanlar veya yeni bir kursa katılmak olabilir. Kariyerinizden gelen gelirler de ortak noktanız olabilir. Etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artabilir. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir süreçtir. Bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz , gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir. Arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler  hayatınızda daha önemli ve öncelikli hale gelir.
YÜKSELEN BALIK
Güneş 10.evinizde odak noktanız  iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konularıdır ve öncelik kazanmaya başlar. Başkalarının ilgisini üzerinize toplama, başarı ve ilerleme zamanıdır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler gelebilir. Kuvvetli olduğunuz yönleri başkalarına gösterebilir, başarı ve ödül kazanabilirsiniz veya terfi konuları gündeme gelebilir. Hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz.