• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Koç Burcu

Koç Burcu


Koç Burcu

21 MART – 19 NİSAN

Koç, Zodyak’ın ilk burcudur.

Ateş elementinden olan koç burcu aynı zamanda pozitif ve eril bir burçtur. Yönetici gezegeni Mars’dır.

Koç, eril bir gündüz burcudur; hareketlidir. Öncüdür. Ekinoks burcudur. Doğası ateşli, sıcak ve kurudur. Choleric (öfkeye meyilli) mizaçtadır. Ateş üçlüsündendir. Acı tatları temsil eder.

Astrolojik olarak yeni yılın başlangıcını ve gece gündüz eşitliğini anlatır. 21 Martta Güneşin koç burcuna geçişiyle ilkbaharın uyanışını simgeler.

Koç burcunda doğanlar, sonsuz fiziksel ve ruhsal enerjileri sayesinde hayata renk katarlar. Koç burcunda olan insanlar, gayretli, objektif, dışa dönük, hareketli, güler yüzlü ve bir o kadar da öfkeli, sabırsız ve kolay vazgeçmeyen kişiliktedirler.

Koç burcunda doğanlar ileriyi görebilirler ancak çok aceleci ve sabırsız olmaları en belirgin hatalarıdır. Sabırsızlıkları birçok fırsatı kaçırmalarına sebep olabilir. Koç burcunda doğanlar; Sıcak ve konuşkan, keskin dillilerdir. Koç burcu insanları; başlangıçlar yapan, yaşamını biçimlendiren, hayatta kalan, lider, öncü, çabuk harekete geçen, kendini direkt olarak ortaya koyan insanlardır.

Koçlar zeki ve çabuk kavrayabilen kişilerdir. Organizasyon yetenekleri gelişmiştir. İçten ve dürüsttürler, herkesi kendi gibi zannettikleri için birçok defa hayal kırıklığına uğrayabilirler ancak kin tutmazlar. Koç burcunda doğanlar ön planda olmayı isterler, dikkat çekmeyi ve beğenilmeyi isterler. Temiz kalpli, iyi niyetli ve dürüsttürler. Koç burçları karşılaştıkları zorluklara büyük bir kuvvetle direnirler.

AŞK VE EVLİLİK

Koç burcunu kadını da erkeği de fiziksel açıdan sağlıklı, seksüel açıdan da oldukça aktiftir. Cinselliği, ilişkilerinin bir parçası olarak görürler.

KOÇ BURCUNUN GİYİM STİLİ

Marka kıyafetleri seven koç burçları bütçelerini gardıropları için zorlamaktan çekinmezler. Koç kadını uyumlu parçalardan seçilmiş bir koleksiyona sahip olmak isterken bir kısmı hareket kabiliyetlerini kısıtlayacak kadar resmi giyinebilirler. Koçların üzerinde moda ve yeni çıkan ürünleri sıklıkla görürüz.

EVLERİ

Koçların evleri de burçları gibi ateşin tüm dinamik ve enerjik yapısını yansıtır. Giyimine özen gösteren koçlar aynı şekilde evlerinde de özenlidirler. Pahalı eşyalar almaktan hoşlanırlar, evlerine karşı titiz davranırlar ve evleriyle ilgili seçimlerine kimseyi karıştırmak istemezler.

Kırsak bölgelere yakın ama yine de şehrin içinde modern evlerde oturmayı tercih ederler.

Koç burcunun rengi kırmızıdır. Seçtikleri aksesuarlarda mutlaka kırmızı kullanmak isterler. Mobilya seçiminde çok uzatmak istemezler ama verecekleri ani kararlardan sonra pişman olabilirler. Gösterişli ama demode parçalar seçebilirler.

Marsın sembolize ettiği metal objeler, eski antik bir kılıç; dededen kalma bir tüfek koleksiyonlarının bir parçası olabilir.

KOÇ BURCU KADINLARI

Aklına geleni olduğu gibi söyleyen Koç kadını asla yumuşak başlı değildir. Koç kadını, son derece tutkulu, cazibeli, akıllı, neşeli, yaşam dolu ve sıcakkanlıdır. Beğenilmek ve istenilmek ona oldukça zevk verir. Etrafında ne kadar hayranı olursa o kadar mutlu olur. Ancak koç kadını ne kadar beğenilirse beğenilsin kendinde kusurlar bulur ve kendisine o kadar da güvenmez. Bir koç kadını kendi zevklerinin peşinde koşmayı tercih eder. Aile kurmak, çocuk doğurmak yerine, iş hayatında başarılı olmayı tercih eder. Koç kadını sürekli hareket halindedir ve sosyal hayatı çok yoğundur.

Koç kadını koç erkeği gibi macera sever. Yanındaki insanlara yardım etmeyi sever, vefakardır. Arkadaşlarının zor günlerinde her zaman yanlarında olur.

Koç kadını kıskançtır. Pek öyle sevdiğini kimseyle paylaşmak istemez. Ancak kendisi birine bağlanmaktan o kadar da hoşlanmaz. Aşık olduğu birinden bir anda vazgeçebilir. Uğruna tüm özgürlüğünden vazgeçecek çok az erkek vardır. Ancak tutkuyla bağlandığında hisleri içtendir ve bu durumda erkeğinin mutluluk ve sıkıntısında daima yanında olur.

İyi bir anne ve ideal bir eş olabilir. Koç kadını için çocukların yeri çok özeldir. Çocuklarla gayet iyi anlaşır. Diğer annelerden farkı ise çocukların her ağladıklarında yanlarına koşup kucaklarına almayacak ve onların kendi başlarının çaresine bakmalarını isteyecektir. Çocuklarını doğru bir şekilde yetiştirmeyi iş edinir ve kendi ideallerini onlar üzerinde gerçekleştirmek ister.

Ne kadar çok severse sevsin bir koç kadını hiçbir şekilde özgürlüğünden taviz vermek istemez.

Koç kadınları güçlü erkekleri sever, her yönden kendisinden daha güçlü bir erkeği elde etme motivasyonu vardır. Koç kadını seçtiği eşin beğenilmesinden de haz duyar. Ancak koç kadını çok hareketli olduğu için düzenli evlilik hayatından sıkılabilir. Baskıcı eşler koç kadınına göre değildir ancak istekleri ve hırslarına cevap verebildiği sürece hayatlarının sonuna kadar aynı erkekle birlikte olurlar.

KOÇ BURCU ERKEKLERİ

Koç erkeği zordur, inanılmaz bir enerjisi vardır ve onu ancak dişiliğini gösteren bir kadın etkileyebilir.

Spora düşkün olan koç erkeklerinin vücutları sağlam ve kuvvetlidir. Her türlü spor yapabilirler. Spor yapmalılar çünkü enerji fazlaları vardır ve spor yaparak enerji fazlalığını olumlu bir şekilde atabilirler. Koç erkeklerinin sporun dışında da zevkleri ve uğraşları vardır. Kendilerini oyalayacak ne kadar çok şey bulurlarsa o kadar mutlu olurlar. Koç erkeği aslında sevimli ve konuşkandır ancak aynı zamanda hiddetli ve kendi fikirleri konusunda inatçıdırlar.

Koç erkeği kendi fikirlerinin ve düşüncelerinin doğru olduğuna inanır. Hatta haksızlığını ispatlasanız bile o kendini haklı zanneder. Ayrıca bir koç erkeği karşısındakine hak tanımaktan pek hoşlanmaz.

Koç erkekleri de koç kadınları gibi ellerinde para tutma konusunda pek becerikli değillerdir. Koç erkekleri yarını düşünmeden para harcarlar. Para, istediklerini satın almalarına yarayan bir nesneden başka bir şey değildir. Paranın değerini ancak 30 undan sonra anlarlar.

Koç erkeğini etkilemek isteyen kadınların, onun her şekilde ilgisini çekmeyi ve bu ilgiyi her zaman ayakta tutmayı bilmelidir. Koç erkeği kadının giyim tarzından, konuşmasına, düşüncelerinden davranışlarına kadar her şeyin kusursuz olmasını bekler. Onun eşi herkes tarafından takdir edilen ve kendisine yakışan bir insan olmalıdır. Koçlar aldatmaya yatkın olabilirler. Koç erkeği kadın için uğraşmak ister, çok kolay elde ettiği bir ilişkiden gerektiği kadar memnun olmayabilir.

KOÇ BURCU ÇOCUKLARI

Düz duvara tırmanan, Rekabeti seven ve istediklerinin yerine getirilmesini isteyen Koç Çocuklarının asıl ihtiyaçları olan tek şey; Sevgidir.

Koç çocukları eğer natal haritalarında dik açılar yoksa genellikle çok erken konuşur ve yürürler. Daha doğdukları anda evin komutasını elde edebilirler mesala karınları acıksa deli gibi ağlarlar. Doyduktan sonra ise gülücükler dağıtmaya başlarlar. Sevmediği mamayı yemeyecek kadar inatçıdırlar. Doğuştan itibaren çok enerjiktirler. Hareketli, atılgan ve isteklerinin yerine getirilmesini isteyen çocuklardır. İstemediği bir şeyi yapması neredeyse imkansızdır.

Koç çocukları çok çabuk gelişirler. Sabırsız ve acelecidirler. Yerlerinde duramazlar, sık sık kavga edip yaralanabilirler. Ancak dayanıklı ve güçlü çocuklardır.

İşlerine şevkle başlarlar ancak başladıkları işleri devam ettirmekte zorluk çekerler. İçlerindeki öncü ve ilk olma arzusu daha küçük yaşlarda kendisini gösterir. Her işi kendi başlarına halletmeyi severler. İnanılmaz bir hayal güçleri vardır.

Koç çocuklarına ceza vermek pek işe yaramaz, aksine hırçınlaşabilir. Tatlı ve yumuşak bir dille konuşmak daha etkili bir yöntem olacaktır.

SAĞLIK

Vücutta kan, kaslar ve baş, koç burcunun yönetimindedir. Bu nedenle güçlü ama ters etkilere maruz kalabilen bölgeleri başlarıdır.

Koç, aceleci ve telaşlı olduğundan vücutlarından veya başlarından yara alabilirler. Yüzlerinde kesik ya da yara izi olabilir. Gözlere, kulaklara, dişlere ve başlarına dikkat etmeliler. Koçların aşırı adrenalin salgılamaları dengesizlik yaratabilir. Bu da enerjilerinin bozulmasına sebep olur. Kahve ve beyaz şekerden kaçınarak sinirlerini dengelemeleri gerekir. Sinirleri bozulunca mideleri de etkilenebilir.

Koçlar hastalanmayı hiç sevmez ve yatmak istemezler. Hastalıkları ayakta geçirmek isterler.

Genelde kilo alma problemleri olmaz. Dönemsel olarak kilo alsalar bile kısa zamanda verebilirler.

Koçlar dinlenmeye özen göstermeli, çalışmalarda ölçüyü kaçırmamalı ve endişeye kapılmamak için çaba harcamalıdırlar.

Hastalıkları; Baş ağrısı, yanıklar, ateş, baygınlık, nevralaji, sinir hastalıkları, kazalar ve yaralanmalar, güneş çarpması.