• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2020

MAYIS 2020


MAYIS 2020

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ MAYIS AYI  YORUMLARI

Sevgili Teraziler özellikle de yükselen Teraziler  kanalımıza hoş geldiniz . Bugün sizlerle bir hayli yoğun etkilere sahip Mayıs ayını konuşacağız. Bu ayın enerjileri bir hayli yorucu şimdi bakalım sizleri ne gibi etkiler bekliyor.
İlk gündemimiz 5 Mayıs’ta  kadersel dediğimiz ruhumuzun pusulaları olan Ay düğümleri  burç değiştiriyor ve KAD İkizler burcuna GAD ise Yay  burcuna geçiyor  astrolojide bilgi aksı dediğimiz bir yerleşimde olacaklar ve  1,5 yıl boyunca bu alanda  kalacaklar. Sizlerin 9-3.ev aksınızda hareket edecekler. Peki bu ne anlama geliyor KAD 9.evde GAD 3.evde  3.evde edindiğimiz tecrübelerle  9.ev konularına gitmemiz gerekiyor. Bu etki ile  kardeşler, akrabalar  yakın çevrenizden , elde ettiğiniz deneyimlerinizi tecrübelerinizi kullanarak yeni ufuklara yelken açma zamanı .Hayat sizi 9.ev konularına doğru çekiyor. Bazılarınız yurt dışı konuları ile, bazılarınız ise medya ,akademik çalışmalar ,hukuki süreçler ile farklı şeyler deneyimleyebilirsiniz. Yaşamınıza  daha fazla  anlam katabilmek için hayat görüşlerinizi genişletecek yeni öğretiler edinebilirsiniz. Kimileriniz yurt dışına taşınabilir, kimileriniz akademik bir kariyere başlayabilir, bazılarınız için yüksek lisans yapma, yabancı dil öğrenme konuları gündeme gelebilir. Yakın çevreniz değişebilir, kardeşler ve yakınlarla olan ilişkilerinizde huzursuzluklar da olabilir.

7 Mayıs’ta Akrep burcunda Merküryen bir Dolunay yaşayacağız  Dolunay’ın parlak  ışığı 2.evinizi yani parasal alanınızı aydınlatacak bu alanda daha önce fark etmediğiniz şeyleri fark edebilir belki yeni bir para kazanma yolu bulabilir, gelirinizi artırma ile ilgili yöntemleri keşfedebilirsiniz. Belki ortak ilişkileriniz olduğu kişilerden yardım alabileceğiniz bir süreç  yaşayabilirsiniz bunlar eşiniz, ortağınız veya yakın arkadaşlarınız olabilir ya da ortak olmadığınız halde ortak bir projeyi yürüttüğünüz için ilişkiniz olan birileri de olabilir. Bu 15 günlük süreçte daha önce yapmış olduğunuz bir işten dolayı  alamadığınız borçlarınızı tahsil edebilirsiniz , gelirinizi, varlıklarınızı ve bütçenizi - girişleri ve harcamaları yeniden değerlendirebileceğiniz bir zaman olabilir. 

11 Mayıs’ta Satürn geri gitmeye başlıyor sizlerin 5.  evinde , egonuzun diğer insanlarla nasıl şekillendiğini (örneğin çocuklar, aşık olduğunuz kişi ) yaratıcılığınızın  yeniden tanımlama ihtiyacını gösterir. Yeteneklerinizi  görmezden mi geldiniz? Sevgiyi dikkat çekmek için mi kullandınız tüm bunları yargılayıp sorgulayacağınız bir süreç olabilir.

12 Mayıs’ta Merkür İkizler burcuna sizlerin 9.evinize geçecek her türlü eğitim almak ve bilgi öğrenmek için uygun zamanlardır. Yurt dışı ya da yabancılarla yapılan işler eğitim, yayıncılık, medya ile ilgili konularda yazışmalar ,anlaşmalar, konuşmalar için uygun zamanlardır yalnız 14 Mayıs’ta Venüs 9.evinizde geri gideceği için tüm bu anlaşma ve yazışmaları 14’ne kadar halletmeniz gerekir. Hayat felsefenizi aydınlatacak ufkunuzu açacak kişilerle tanışma fırsatları da olabilir.

13 Mayıs Mars Balık burcuna sizlerin 6.evinizde seyahatine başlayacak ve yaklaşık 2 ay boyunca burada kalacak bu süreçte tüm enerjiniz ve eforunuz günlük rutin işlere, çalışma hayatına ve sağlığınıza yöneliktir. İş ve temponuzun yüksek olduğu zamanlardır. Mars bu alanda düşünmeden hareket etmenize, hızlı kararlar almanıza ve yanınızda çalışanlar ya da ekip arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde agresyona sebep olabilir aranızda gerginlikler yaşanabilir. Bu dönemde sinirsel gerginliklerinizi dışarı yansıtamamanızdan dolayı fiziksel ve ruhsal sağlığınız etkilenebilir, daha sakin kalmaya çalışmakta fayda vardır. Belki bu dönemde bazılarınız evde spor yapmaya başlayabilir böylelikle gergin enerjilerini rahatlatma fırsatı bulabilirler.

14 Mayıs Venüs geri hareketi aşk, ilişkiler ve finans gezegeni Venüs sizlerin 9.evinizde 25 Haziran ‘a kadar geri gidecek bu süreçte yurt dışı konuları, akademik eğitimler, hukuki süreçler , sosyal medya konuları, yurt dışı ticareti, yabancılarla yapılan işler ve yabancı dil eğitimi ile ilgili konularda yanlış anlaşılmalar olabilir kendinizi iyi ifade edemeyebilirsiniz. Bu yüzden tüm bu konularda yeni anlaşmalar, sözleşmeler ve yurt dışı seyahatleri pek önerilmez istediğiniz olumlu sonuçları alamayabilirsiniz. Ayrıca eşinizin akrabaları ile de anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz, dikkatli olmanız gerekebilir. Venüs retrosu aynı zamanda eskiyi iyileştirmek anlamındadır bu yüzden bu süreci geçmişte yapamadığımız sürüncemede kalan, düzene sokamadığımız iş ve konuları bu süreçte düzene sokabiliriz. Örneğin yarım kalan bir yüksek lisans, yarım kalmış yabancı dil eğitimi gibi veya yarım kalmış bir hukuki süreç, eşinizin akrabaları ile aranızda çözülmemiş bir konu bu süre zarfında tüm bunları tamamlayabilirsiniz.
14 Mayıs’ta Jüpiter durağan hareketine geçiyor ve 16 Mayıs’ta geri hareketi başlıyor , Aile, ev, gayrimenkul ve ebeveynlerle ilgili konularda geçmişte kaçırdığınız fırsatlar  söz konusu olmuşsa Jüpiter tekrar size fırsatlar sunacak  olabilir . Bazılarınız daha geniş bir eve taşınma fırsatı bulabilir bazılarınızın ailesine yeni bir birey katılabilir.

20 Mayıs’a kadar Güneş ve Merkür Boğa burcunda sizlerin 8.evinizde hareket ediyor olacaklar  bu süreçte başkalarından gelen kaynaklar, ortak kazanımlar, kredi borç konularınız gündemde olabilir. Odaklandığınız konular maddi gelir-giderleriniz olabilir bu konularla ilgili çözümler bulabilirsiniz, sosyal medyadan , digital reklam konularından gelirleri olanlar, yurt dışı ticareti ile uğraşanlar, hukuksal süreçleri olanlar  bir çözüm üretme aşamasında da olabilir. Bazılarınızın  hayatında eşin  akrabalarıyla ilgili gündemleri olabilir.  5-6-7 Mayıs tarihlerinde  Güneş ve Merkür kavuşuyor olacaklar bu iki gezegenin kavuşumu ile ortak kazanımlarla ilgili yeni anlaşmalar yapabilirsiniz bunun için güzel etkiler var.

20 Mayıs’ta Güneş İkizler burcuna geçiyor Merkür de burada ve Venüs te  Güneşten 1 hafta önce İkizler burcunda geri hareketine başlamıştı ve 9.evde bir gezegen birikimi söz konusu bu süreçte tüm odak noktanız yurt dışı konuları, akademik eğitimler, hukuki süreçler , sosyal medya konuları, yurt dışı ticareti, yabancılarla yapılan işler ve yabancı dil eğitimi ile ilgili konular ve eşinizin akrabaları olacak. İşinizin büyümesini istediğiniz bir dönem olabilir, uluslararası piyasalara açılmak için güzel bir dönem aslında ama Venüs Retro hareketinde olmasa daha iyi olacaktı bu biraz buradaki güzel gezegen birlikteliğini bozuyor en iyisi bu süreçte harekete geçmek yerine bir takım araştırmalar yaparak bu konularda bilgilenmek ve Retro bitince uygulamaya geçmektir. Bazılarınız bu dönemde hayatın felsefi yönüne kayabilir bununla ilgili ufkunu geliştirici çalışmalar yapabilir.

22 Mayıs tarihinde İkizler burcunda  sizlerin 9.evinizde bir Yeniay yaşayacağız  bu süreçte yine biraz önce bahsettiğimiz konularda yeni başlangıçlar ve girişimler söz konusu olabilir ama Venüs geri hareketi bitene kadar bu girişim olarak kalsın bir anlaşma yapmamaya özen gösterin, sevgiler.