• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2020

MAYIS 2020


MAYIS 2020

MAYIS 2020 AKREP VE YÜKSELEN AKREP

20 MAYISA KADAR GÜNEŞ BOĞA BURCUNDA AYIN BAŞINDA MERKÜR DE BOĞA BURCUNDA, AYRICA MERKÜR GÜNEŞ KAVUŞUMU DA YAŞANACAK. SİZLERİN 7.EVİNİZDE

Ayın 20’ sine kadar odak noktanız tamamen ilişkilerinizde olacaktır. Sevgili yükselen Akrepler Uranüs’ün Boğa’ya geçişi ile ilişkilerinizde zaten bir değişim, dönüşüm yaşamaya başladınız. Özellikle de eğer 7. Ev girişiniz boğa burcunun ilk derecelerinde ise, ilişkileriniz boyut değiştiriyor olabilir ve güneşin boğaya gelmesi ile de odak noktanız tamamen ilişkilerinizde, eşinizde, partnerinizde, ailenizde veya ortaklığınızda olacaktır ve Merkür de boğa burcunda transit ettiği için iletişim gücünüzde çok yüksek olacaktır. Ayrıca imzalar atmak, sözleşme yapmak için de özellikle 5 i civarını kullanabilirsiniz. Bazılarınız için evlilik bazılarınız içinse anlaşma ile ayrılık söz konusu olacaktır. Yine ayın 5 i civarı ortaklık kurmak için de kullanabileceğiniz iyi enerjili günlerdir. Ancak Venüs’ün, Satürn ’nün ve Jüpiter’in geri harekete geçeceği ayın 10’ nundan sonraki günlere bu tip başlangıçları bırakmamanız çok önemli, devamı ve sonucu istediğiniz gibi olmayabilir.

7 MAYISDA SAAT 13.45 DE AKREP BURCUNUN 17 DERECESİNDE SİZLERİN YÜKSELENİNİZDE YANİ 1.EVİNİZDE BİR DOLUNAY GERÇEKLEŞECEK.

Bu dolunay sizin özellikle de ilişkileriniz ile ilgili olacaktır. Dolunaylar tamamlanma ve netleşme enerjisi taşır. Demek ki ilişkilerinizle ilgili netleşecek, ortaya çıkacak, görünür olacak ve tamamlanacak durumlar var. Bazı şeylerin farkına varacaksınız. Belki de özellikle de gerek ailenizle gerek eşinizle ilişkilerinizin nasıl gittiğini, var olan sorunları görüyor olacaksınız. Bu dolunayın ışığı bazılarınız için evlilik bazılarınız için ise boşanma getirebilir. Diğer taraftan bazılarınız için de ortaklıklarınızla ilgili olabilir. Yeni bir ortaklık kurmanız ya da ortalığınızla ilgili gelişmeler gündeme gelebilir.

20 MAYIS İTİBARİ İLE GÜNEŞ İKİZLER BURCUNA GEÇECEK.12 MAYISDA MERKÜR DE İKİZLER BURCUNA GEÇECEK VENÜS DE İKİZLER BURCUNDA ÜSTELİK VENÜS 13 MAYISDA GERİ HAREKETİNE BAŞLIYOR. SİZLERİN TEPE NOKTASINDA YANİ 8.EVİNİZDE

20 Mayıs’tan itibaren odak noktanız mali tablonuza kayacaktır. Aslında Merkür’ün de yönettiği yerde İkizler burcunda olması size mali tablonuz konusunda çözümler üretmenizde destek sağlayacaktır. Ancak buradaki en önemli transit Venüs’ün geri harekete geçmesi, ve 8.evinizde geri harekette olması size 8.  ev konularında vermesi gereken desteği veremeyeceği ve Venüs’ün iyicil enerjisini gösteremeyeceğini söylemeliyim. İlişkiler gezegeni Venüs aynı zamanda finansal bir gezegendir. 8. ev mali  tablonuzu anlatan başkalarından elde ettiğiniz gelirleri  ve giderlerinizi anlatan evdir. Yani Miras, nafaka, tazminat, eşten ya da ortaklıktan elde edilen gelirler ile SGK,  vergi, kredi ve kredi kartı, sigorta, nafaka gibi tazminatları anlatır. Şimdi finansal gezegen Venüs’ün finansal konuları anlatan evde geri gitmesi finansal açıdan bu dönemde size zorluklar yaşatacaktır. Özellikle geçmişten gelen unuttuğunuz ödemeleriniz gündeme gelebilir.  Bu dönemde mali tablonuzu dengelemede çok titiz davranmalısınız. Borç alıp verme konularında dikkatli olmalısınız. Bu dönemde kredi çekmek de doğru bir karar olmayacaktır. Diğer taraftan ilişkileriniz konusunda da zorluklar yaşayabilirsiniz.Bazılarınız için de ölüm ötesi konulara ilgi atabilir.

AY DÜĞÜMLERİ 5 MAYISDA AKS DEĞİŞTİRİYOR VE 1.5 YIL KALACAĞI İKİZLER YAY AKSINA GEÇECEKLER. SİZLERİN 2-8  HATTINIZA GEÇECEKLER. KAD 8 GAD 2.EV

İkizler Yay hattına Ay düğümlerinin geçmesi ile birlikte artık ay ve güneş tutulmaları sizin 2 ve 8.evinizde yani maddi konular, sağlığınız ve okült konularla ilgili olacaktır.   Hayatınızda tüm bu konularda değişimler söz konusu olacaktır. Geçmişe dönüp baktığımızda en son 2002 yılında ay düğümleri yine 2-8 hattında idi. O zamana dönüp tüm bu konularda özellikle de sağlığınızla ilgili konularda da neler yaşadığınız düşünebilirsiniz. Bu süreç kendinize aşırı güvenmeyi, sahip olduğunuz maddi şeylere sıkı sıkıya bağlanmayı bırakmalısınız. Ayrıca güvenlik konusuna fazla odaklanmamalı ve krizlerden kaçmamalısınız. Birlikte kazanç yani başkaları kazanırken kazanabileceğiniz ve bunu deneyimlemeyi seçeceğiniz ve kendinizi kanıtlamaktan çok önemli kişilerle paylaşımı seçmeniz gereken bir döngü. Diğer taraftan KAD ın bu yerleşimi miras ya da eşin imkanlarından faydalanabileceğinizi de işaret eder.

13 MAYISA KADAR MARS DA SATÜRN DE KOVA BURCUNDA HARİTANIZIN 4.EVİNİZDE OLACAK. ÜSTELİK SATÜRN 11 MAYISDAN SONRA GERİ HAREKETE GEÇECEK.

Satürn aile ve ailevi konular, ebeveynleriniz, yaşadığınız yer, eviniz ve gayrimenkullerinizle ilgili konularda bazı sorunlar yaratmaya başladı. Ailenizle ilgili ya da ebeveynlerinizle ilgili konularda sınavlardan geçtiğiniz ve evinizle ya da sahibi olduğunuz gayrimenkullerinizle ilgili problemler yaşadığınız bir sürece girmiş oldunuz ancak 11 Mayıs’tan itibaren Satürn’ün geri harekete geçmesiyle özellikle geçmişten kalan ve çözülmeyen sorunlar tekrar gündeme gelecektir. Aileniz için kolay bir süreç olmayacaktır ancak ailevi konuları yeniden yapılandırma zamanı olduğunu bilmeli ve Retro zamanlarını bu sorunların çözümlerine odaklanmak, planlar yapmak için kullanmalısınız. Satürn karmanın efendisidir. Karmanızda taşıdığınız, aile köklerinizden gelen gerçeklerle de yüzleşme vakti diyebiliriz. Bazılarınızın da evinde tadilat tamirat problemleri çıkacaktır. Ayrıca gayrimenkul alıp satmak için de iyi bir zaman dilimi değildir. Sattığınız ya da aldığınız gayrimenkul her yönüyle sizi pişman edebilir.

MARS 13 MAYIS 2020 DE BALIK BURCUNA GEÇİYOR SİZLERİN 5.EVİNİZE

13 Mayıs’tan sonra eforunuz, çabanız aşk hayatınıza, hobilerinize, yaratıcı yönlerinize ya da riskli yatırımlarınıza kayacaktır. Eğer ebeveyn olan bir yükselen akrep iseniz eforunuz çocuklarınızla ilgili olabilir. Aşk hayatınız son derece hareketli olacaktır. Bazılarınız için yeni hobiler, yeni eğitimler söz konusu olacaktır. Bazılarınız da riskli yatırımlara girmek isteyebilirsiniz. Ancak Mayıs ayı 3 gezegenin geri hareketinde olacağı bir ay bu nedenle de riskli yatırımlardan özellikle uzak durmalısınız.
 
14 MAYIS DA JÜPİTER OĞLAK BURCUNDA GERİ HAREKETİNE BAŞLAYACAK SİZLERİN 3. EVİNİZDE

Jüpiter retrosunda, Jüpiter’in o şans ve bereket veren, ferahlatan genişleten özelliklerini kaybetmiş gibi hissedersiniz. Özellikle kardeşleriniz, aileniz, çocukluk arkadaşlarınız, yakın akrabalarınız ve komşularınızla olan ilişkilerinizde ya da onların hayatlarında bazı olaylar akışta gitmeyi bırakabilir ve kendilerini şanslarını kaybetmiş gibi hissedebilir.