• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2020

MAYIS 2020


MAYIS 2020

YAY VE YÜKSELEN YAY MAYIS AYI GÜNDEMLERİ

Sevgili Yaylar  özellikle de yükselen Yaylar  kanalımıza hoş geldiniz . Bugün sizlerle bir hayli yoğun etkilere sahip Mayıs ayını konuşacağız. Bu ayın enerjileri bir hayli yorucu şimdi bakalım sizleri ne gibi etkiler bekliyor.
İlk gündemimiz 5 Mayıs’ta  kadersel dediğimiz ruhumuzun pusulaları olan Ay düğümleri  burç değiştiriyor ve KAD İkizler burcuna GAD ise Yay  burcuna geçiyor  astrolojide bilgi aksı dediğimiz bir yerleşimde olacaklar ve  1,5 yıl boyunca bu aksta kalacaklar. Sizler 7-1 aksında bu   kadersel temaları yaşayacaksınız KAD 7.evinizde GAD 1.evinizde olacak. Deneyimlemeniz gereken alan her türlü ilişkiler olacak, yeni insanlar, yeni bir çevreye girmek  söz konusu olabilir. Bu süreçte bekar olanlarınız için kadersel bir ilişki başlayabilir  ve uzun sürebilir , kimileriniz yeni ortaklıklar kurabilir veya evlenebilirsiniz. Bazılarınız ise  ilişkisi iyi gitmeyebilir boşanabilir, bazılarınız  yakın arkadaşlarınız ile huzursuzluk yaşayabilir. Sizler  bu süreçte 7. evinizde  İkizleri deneyimleyecek , birlikteliklerinize özen göstermeyi  ben demek yerine biz demeyi deneyimleyeceksiniz.

7 Mayıs’ta Akrep burcunda bir Dolunay yaşayacağız  Dolunay’ın parlak  ışığı sizlerin 12. evinizde olacak . 12. ev bilinçaltı zihnimizin alanıdır, geçmişimiz, hatıralarımız, inançlarımız ile  de ilgilidir  aynı zamanda korkular ve endişeleri anlatır bu dönemde daha endişeli olabilir, yalnız kalmayı daha çok isteyebilirsiniz.  Yüksek benliğiniz ve bilinçaltınızın faal olacağı bir süreç  olduğu için bu dönemde meditatif çalışmalar yapmak size iyi gelebilir. Bazılarınız için şimdiye kadar içinize attığınız kimseye anlatmadığınız gizli veya özel bir konu açığa çıkabilir veya bir sağlık sorunu ortaya çıkabilir ya da  bir iş projeniz varsa onunla ilgili tamamlanmalar söz konusu olabilir.

11 Mayıs’ta Satürn geri gitmeye başlıyor sizlerin 3. evinizdeki Satürn retrosu , düşünce süreçlerinizi başkalarıyla günlük olarak nasıl iletişim kurduğunuz da dahil olmak üzere yeniden organize etme gereğini gösterir. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle olan iletişimlerinizi tekrar düzenleme zamanı olabilir , ticari bir iş yapıyorsanız veya bir proje üzerinde çalışıyorsanız tüm bunlarla  ilgili yeniden yapılandırma içinde olacağınız bir dönem olabilir.

12 Mayıs’ta Merkür İkizler burcuna sizlerin 7.evinize geçiyor aklınız fikriniz her türlü ilişkilerinizde olacak, eşiniz, ortaklarınız, en yakın arkadaşlarınızda olacak. Bu dönemde başkaları ile birlikte hareket etmek , taktik veya strateji geliştirmek sizlerin yararına olacaktır. Yakın  ilişkilerinizde , eşinizle veya ortağınız ile olan ilişkilerinizde  zorluklar varsa çözüm bulmak daha kolay olacaktır. Önemli anlaşmalar da gündeme gelebilir bunlar evlilik olacağı gibi işle ve alım-satım ile de ilgili olabilir. Yalnız anlaşma veya sözleşme, evlilik ,nişan, söz gibi işleriniz var ise 14 Mayıs’a kadar halletmenizi öneririm çünkü 14 Mayıs’ta ilişkiler gezegeni Venüs geri hareketine başlayacak.

13 Mayıs Mars Balık burcuna sizlerin 4.evinize geçiyor ve yaklaşık 2 ay boyunca bu alanda kalacak , aile içinde tartışmalara, gerginliklere, kırgınlıklara yol açan bir enerjidir, uç noktalarda kopmalara sebep olabilir. Eğer kişisel haritalarınızda Mars sert açılar alıyorsa, ev içi kazalara ve sakarlıklara dikkat etmekte fayda vardır. Eğer uyumlu açılar varsa bu dönemde taşınabilir veya bir ev satın alabilirsiniz belki bazılarınız evde tadilat yapabilir. Aile bireyleri ile olan ilişkilere de dikkat etmenizde fayda vardır.

14 Mayıs Venüs geri hareketine başlıyor  ve 25 Haziran’a kadar devam edecek aşk, ilişkiler ve finans gezegeni Venüs sizlerin 7. evinizde  ilişkilerinizde kendinizi rahat ifade edemeyebilirsiniz . Eğer bir ilişkiniz varsa,  sevilmediğinizi hissedebilirsiniz. Bekarsanız, bu dönemde ilişkiye girmemeye özen göstermelisiniz çünkü iyi bir ilişki olmaz Venüs geri hareketinin bitmesini beklerseniz daha iyi olur. Venüs retrosu aynı zamanda eskiyi iyileştirmek anlamındadır bu yüzden bu süreci geçmişte yapamadığımız sürüncemede kalan, düzene sokamadığımız iş ve konuları bu süreçte düzene sokabiliriz. Ayrıca  bu dönemde evlilik, söz, nişan yapmak, ortaklık kurmak tavsiye edilmez.

14 Mayıs’ta Jüpiter durağan hareketine geçiyor ve 16 Mayıs’ta geri hareketi başlıyor, sizlerin 2.evinizde olan Jüpiter fırsatlar ,şans ve bereket gezegenidir , geri hareket ederken maddi konularda çok bilmiş, abartılı davranışlar sergileyebilirsiniz, kendinize olan güveniniz çok fazladır. Bu süreçte  parasal konularda kaçırdığınız fırsatlar tekrar önünüze çıkabilir değerlendirmekte fayda var.

20 Mayıs’a kadar Güneş ve Merkür de 12 Mayıs’a kadar Boğa burcunda sizlerin 6.evinizde hareket ediyor olacaklar çalışma hayatı, iş arkadaşlarınız, altınızda çalışan kişiler, günlük rutinleriniz ve sağlığınız odak noktalarınız olacak. Kimilerinizin  çalışma hayatı , iş koşulları ile ilgili konularda sorumlulukları artabilir, bu da sağlığınızı yıpratabilir bu yüzden beslenme düzeninize ve sağlığınıza dikkat etmeniz her zamankinden daha önemli hale gelebilir. Yine bu dönemde günlük işleri derleyip toplamak , çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak, iş hayatınızdaki sorunlara çözüm odaklı yaklaşmak sizler için daha faydalı olabilir.

20 Mayıs’ta Güneş İkizler burcuna sizlerin 7.ev alanınıza geçiyor Merkür de burada ve Venüs te  Güneşten 1 hafta önce İkizler burcunda geri hareketine başlamıştı ve Merkür’ün bu alanda olması anlaşmalar ve sözleşmeleri anlatıyor fakat Venüs geri hareketinde olduğu için her türlü anlaşma yani evlilik , ortaklık gibi anlaşmalara imza atmamakta fayda vardır olumlu sonuçlar alınmaz Venüs’ün düz hareketine başlayacağı 25 Haziran’ı beklemek en iyisi olacaktır. Güneş bu alanda iken odak noktamız her türlü ilişkilerde olacak ve bu konularla ilgili taktik geliştirmek , bilinçli davranmak ve işle ilgili deneyimli kişilerin fikirlerini almak önemli olacaktır.

22 Mayıs tarihinde İkizler burcunda  sizlerin 7.evinizde bir Yeniay yaşayacağız  bu süreçte yine biraz önce bahsettiğimiz konularda yeni başlangıçlar ve girişimler söz konusu olabilir ama Venüs geri hareketi bitene kadar bu girişim olarak kalsın bir anlaşma yapmamaya özen gösterin, sevgiler.