• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2020

MAYIS 2020


MAYIS 2020

KOVA VE YÜKSELEN KOVA MAYIS AYI GÜNDEMLERİ

Sevgili Kovalar özellikle de yükselen Kovalar,bu ayın enerjileri bir hayli yorucu şimdi bakalım sizleri ne gibi etkiler bekliyor.
İlk gündemimiz 5 Mayıs’ta  kadersel dediğimiz ruhumuzun pusulaları olan Ay düğümleri  burç değiştiriyor ve KAD İkizler burcuna GAD ise Yay  burcuna geçiyor  astrolojide bilgi aksı dediğimiz bir yerleşimde olacaklar ve  1,5 yıl boyunca bu aksta  kalacaklar. Sizlerin 5-11 .ev aksınızda hareket edecekler. Peki bu ne anlama geliyor KAD 5.evde GAD 11.evde  11. evde edindiğimiz tecrübelerle  5.ev konularına gitmemiz gerekiyor. 5.evde KAD  hayattan keyif aldığımız şeyleri , hobilerimizi , çocuklarımızı, aşk hayatımızı anlatıyor. 11.ev sosyal alan ve arkadaşlar alanı , kazançlarınız için çok çalışmanız gereken bir alan bu 1,5 yıl süresinde deneyimleyeceğiniz şey bana keyif veren şeyler neler, benim yeteneğim hangi  konular  üzerine düşüneceğiniz ve kadersel etki alacağınız bir süreç olacak. Sosyal çevrenize mesafeler koyabilirsiniz, kendi yaratıcı ve yetenekli alanlarınız a yönelebilir, keyfi şeyler yapmaya başlayabilir, çocuklarınızla daha fazla vakit geçirebilirsiniz . Bazılarınız anne veya baba olabilir, bazılarınız aşık olabilir hatta ruh ikizinizle karşılaşabilirsiniz . Kuralları ve toplumsal düzenin baskısını bir kenara bırakıp yaratıcılığınızı geliştirmek ve kendinizi özgürce ifade edebilmeniz sayesinde ruhsal gelişim adına yol alabileceğiniz 1,5 yıl sizi bekliyor.

7 Mayıs’ta Akrep burcunda bir Dolunay yaşayacağız  Dolunay’ın parlak  ışığı 10.evde  gerçekleşen bir Dolunay size  tanınma getirebilir, sosyal medya yayınlarınızda biraz daha popüler olduğunuzu, işteki insanların sizinle vakit geçirmek istediklerini, patronların ve otoritelerin sizi daha fazla fark ettiğini fark edebilirsiniz bu Dolunay bir iş projesine veya kariyerinizde sonlanma da  verebilir. Daha kişisel bir düzeyde, yaşam yolunuzu ve kariyer yönünüzü çevreleyen gerçek hisleriniz ortaya çıkabilir. Bu Dolunay sizi hayatınızla yapmanız gerekenler konusunda aydınlatabilir, şu anki rolünüzden memnun musunuz? Ani bir iş fırsatı ya da kariyer, ev ya da mülkle ilgili konularda bir tür nihai karalarınız   olabilir.

11 Mayıs’ta Satürn geri gitmeye başlıyor sizlerin birinci  evdeki Satürn gerilemesi , kendinizi bir şekilde yeniden tanımlamanız gerektiğini gösterir. Fiziksel (örneğin kilo verme), duygusal (gerçekten ne istiyorsun?) İçinize bakmanın, neler olup bittiğini incelemenin ve sizi neyin tıkadığını keşfetmenin zamanı gelmiştir belki.

12 Mayıs’ta Merkür İkizler burcuna sizlerin 5.evinize giriyor, aklınızın çocuklar, aşk hayatı, hobiler , sportif faaliyetler ve hayattan keyif alma konularında olacağı ve bazılarınızın çocuk sahibi olma konusunu gündeme getireceği bir süreç olacaktır. Eğer sevdiğiniz kişiye evlilik teklif etmek istiyorsanız 14 Mayıs’a kadar teklif edin sonrasında Venüs geri hareketi başlayacak haberiniz olsun sevgili Kovalar.
13 Mayıs Mars Balık burcuna sizlerin 2.evinize giriyor ve 2 ay boyunca mücadeleniz çabanız ve tüm eforunuz para konularında olacak bu süreçte para harcamalarınız artabilir, düzenli gelirinizde dalgalanmalar olabilir. Bazılarınız bu dönemde para kazanmak için harekete geçebilir ama riskli davranmamakta fayda vardır.

14 Mayıs aşk, ilişkiler ve finans gezegeni Venüs sizlerin 5. evinizde geri hareketine başlayacak ve 25 Haziran’a kadar geri hareketi devam edecek. Eğer bir ilişkiniz varsa, eşinizle iyi geçinmek  daha zor olabilir kendinizi iyi ifade edemeyebilir ,sevilmediğinizi düşünebilirsiniz. Eğer bekarsanız bir ilişkiye başlamak için iyi bir zaman değildir, olumsuz sonuçlanabilir. Çocukları olanlar çocuklarıyla olan ilişkilerde sıkıntılar yaşayabilir. Venüs retrosu aynı zamanda eskiyi iyileştirmek anlamındadır bu yüzden bu süreci geçmişte yapamadığımız sürüncemede kalan, düzene sokamadığımız iş ve konuları düzene sokmak için kullanabilirsiniz.
 
14 Mayıs’ta Jüpiter durağan hareketine geçiyor ve 16 Mayıs’ta geri hareketi başlıyor ,bu dönemde Jüpiter sizlerin 12.evinizde olacak ve eğer daha önceki dönemlerde yalnız kalmak ,ruhsal , bilinçaltı çalışmalar yapmak isteyip de yapamadıysanız size tüm bunları yapmanız için tekrar fırsat veriyor olacak.
 
20 Mayıs’a kadar Güneş ve Merkür Boğa burcunda sizlerin 4.evinizde aile ve yuvaya ait konular odak noktanız olacak , ebeveynleriniz ile ilgili sorumluluklarınız olabilir onlara yardımcı olmak konusunda çözümler bulacağınız ayrıca kendinizi de yeniden yapılandırmak  ve gerekli kararları almak için iyi bir dönemdir. Merkür’ün de bu alanda olması evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, özel hayatınızı yeniden düzenleme, ev değişikliği gibi konular gündeminiz olabilir.

20 Mayıs’ta ise Güneş İkizler burcuna geçiyor Merkür de burada ve Venüs te  Güneşten 1 hafta önce İkizler burcunda geri hareketine başlamıştı ve aslında Venüs geri harekette olmasaydı 5.evinizdeki bu gezegen birikimleri ile hayattan keyif alacağınız bir süreç olabilirdi. Bu süreçte çocuk sahibi olmaya karar verebilirsiniz, bazılarınızın çocuklarının eğitimi ile ilgili çözmesi gereken konular söz konusu olabilir.
 
22 Mayıs tarihinde İkizler burcunda  sizlerin 5.evinizde bir Yeniay yaşayacağız  bu süreçte yine biraz önce bahsettiğimiz konularda yeni başlangıçlar ve girişimler söz konusu olabilir ama Venüs geri hareketi bitene kadar bu girişim olarak kalsın bir anlaşma yapmamaya özen gösterin, sevgiler.