• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2020

MAYIS 2020


MAYIS 2020

AY DÜĞÜMLERİ BURÇ DEĞİŞTİRİYOR  5 Mayıs 2020- 23 Aralık  2021

5 Mayıs 2020'de transit Ay düğümleri burç değiştiriyor . Ay Düğümleri Güneş ve Ay’ın yörüngelerinin kesişim noktalarıdır, Kuzey Ay Düğümü ve Güney Ay düğümü olarak adlandırılan bu  iki sanal nokta birbirine zıt konumdadırlar ve kadersel etkiler barındırırlar.
 Ay düğümleri hayatımızda yaşamamız gereken sınavların, ruhumuzun bu hayattaki amacı nedir sorularına  cevap verdiği için astrolojinin çok önemli unsurlarıdırlar , karmik geçmişimizle ve geleceğimizle ilgili çok güzel bilgiler verirler. Hatta bazı astrologlar sadece Ay düğümlerine bakarak harita yorumlayabilirler.
Şimdi bu düğümleri biraz daha yakından tanıyalım ; GAD kişisel haritalarımızda  burç ve ev yerleşimine göre  doğuştan gelen yeteneklerimizi , geçmişimizi, nereden geldiğimizi, bize doğal ve kolay gelen özelliklerimizi,  anlatır..
KAD  ise geleceğimizi, hayatımızın amacı, gitmemiz gereken yönü, hangi konuları çözümlemek zorunda kalacağımızı  ve ruhsal büyümeyi anlatır.. Kişisel haritalarımızda burç ve ev yerleşimine göre ,ruhumuzun gelişmesi için hayatımızda kat etmemiz gereken ana yolu gösterir .
Ruhumuzun dünyaya geliş amacını gerçekleştirmek için hayat bizi kadersel olarak Kuzey Ay Düğümü alanına çeker ve buraya giderken Güney Ay Düğümünü yani kişisel yeteneklerimizi kullanırız. Bu yolculukta en önemli şey ise dengeyi kurabilmektir.
Ay Düğümleri Zodyak’taki tam turunu  18 yılda tamamlar ve her bir burçta yaklaşık 1,5 yıl kalırlar .5 Mayıs’ta KAD İkizler burcuna ,GAD Yay burcuna geçecek. KAD İkizler 'e geçtiğinde, yeni bilgilere ulaşmak “in” olacak. KAD İkizler basit sade anlaşılır pratik ,herkese hitap eden bilgilendirmenin  önemini vurgulayacak, iletişim kurma sanatını daha iyi öğreneceğiz bunun ön şartının ise  insanların görüşlerine saygı duymakla başladığını  tekrar hatırlayacağız.
GAD  Yay' burcuna  girdiğinde ise inançlarımızı nasıl çözeceğimize ve  hayatta anlam bulma şeklimize ilişkin danışmanlık yapacak., artık deneyimlerimizle uyumlu olmayan yönlerimizi bırakacağız.
Güney Ay Düğümü özelliklerimizi kullanarak KAD  tarafına gideceğimiz bu süreçte  Yay /İkizler aksı bize derin bilgi ve tecrübelerimizin daha basitleştirilmesi anlaşılır ve sade olması ,basit  bir dille anlatma çabası içinde olacağımızı da vurguluyor.
Bu dönemde  hatalı, yanlış bilgiler yayılabilir, doğru olmayan haberler çoğalabilir, on-line eğitimle ilgili sıkıntılar patlak verebilir , yeni diller ve kültürler öğrenmek söz konusu olabilir; astroloji, perma kültür,  gibi konular önem taşıyabilir. Ayrıca İkizler değişken bir burç  olduğu  için dikkat dağıtıcı unsurları da vardır bunu göz ardı etmemek  gerekir. Aksi takdirde, yeni bilgilerin ve olası yolculukların ortasında kaybolabiliriz. Ayrıca yabancılarla ilgili , uluslararası konular gündeme gelebilir, kalıplaşmış düşünce ve felsefelerimizi sorgulama ve onları geride bırakama yeni ufuklar keşfetme gündemimiz olacak..
Ayrıca İkizler/ Yay aksı Medikal Astrolojide üst solunum yolları, akciğerler, göğüs boşluğu, nefes borusu, astım , soğuk algınlığı, solunum yolu enfeksiyonları, kalçalar, üst bacaklar, siyatik ,kollar, parmaklar, omuzlarla ilgili sorunları  anlatır bu süreçte bu rahatsızlıklarla sık karşılaşabiliriz. Solunum yolları rahatsızlıklarını anlattığı için korona virüsüne dikkat edelim artabilir , havalar güzel diye dışarıya çıkmayalım arkadaşlar evde kalmaya devam edelim.

BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ

 KOÇ
KAD 3.evinizde GAD ise  9.evinizde olacak. 9.ev konuları felsefi derin düşünceler, uzmanlık alanları, yabancı diller, yurt dışı konuları, kültürel seyahatler konularını anlatır gökyüzünün mesajı ise  tüm bu konuları  yakın çevrene taşı , bildiklerini basitleştirerek yakın çevrenle  ile paylaş diyor .Ayrıca yakın çevreniz ile  iletişim aksaklıklarını düzeltme konusunda kendinize ve başkalarına karşı sabırlı olmayı, objektif olmayı öğreniyor olacaksınız Yakın çevreniz, eğitim ile ilgili konularda kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Yazmak çizmek, medya konularında işler, yeni eğitimler alma konularında deneyimler yaşayabilirsiniz.
BOĞA
2-8 aksında bu etkiyi yaşayacaksınız. 2 ev kendi kazancınız ,yetenekleriniz potansiyellerinizin  alanı, 8.ev ise başkalarından gelen kazançları anlatıyor. Kadersel olarak ortaklı konuları geride bırakmak , aileden gelen destekleri  geride bırakmak, kendi yeteneklerinize güvenme ve bunları kazanca dönüştürme ,benim yeteneklerim ve değerlerim neler diye kendinizi sorgulayabilirsiniz ve kendi değerinizin farkına varma, bilgiyi kazanca çevirme zamanı tüm bunlar 1,5 yıllık dönemde sizin için deneyim alanınız olacak.
İKİZLER
1. ev  Kuzey Ay Düğüm kendinizi geliştirme , bilincinizi yükseltmek ve farkındalık kazanmak  konularını gündeminize getirecek ve 7.evinizdeki  Güney Ay düğümü de  ilişkiler alanınızda olacak. Gökyüzünün size mesajı eğer eşiniz, ortaklarınız, yakın arkadaşlarınız  için kendinizden vazgeçmiş iseniz kendine dön ve biraz da kendinle ilgilen denge kurmayı öğren diyor. İlişkileriniz ve kendinizle ilgilenmeyi deneyimleyeceksiniz Fiziksel görünümünüzle daha çok ilgileneceğiniz, görünümünüze ve fikirlerimizi önemseme zamanı .Arzularınızı gerçekleştirme için de fırsatlar yakalayacağınız zamanlar olabilir. Ayrıca karşı  tarafı suçlamamak ilişkilerde kendi hatanız olduğunu da görmek önemli olacak. Artık size iyi gelmeyen ilişkilerden kopuş olabilir. Bazılarınız ortaklıklarını bitirebilir, bazılarınız eşinden ayrılabilir.
YENGEÇ
12-6.ev aksında bu kadersel etkiyi yaşayacaksınız. KAD 12. evinizde kendinizle yüzleşme  zamanı, şu ana kadar bunları yaptım  bundan sonra  neler yapmam gerekiyor “u” sorgulayacağınız  bir süreçte olacaksınız. Kadersel düğümler size aslında şunu hatırlatıyor Günlük rutin alışkanlıklarınızdan , çalışma hayatınızdan sıyrılıp ruhsal konularla uğraşmayı deneyimleyebilirsiniz  bu süreçte kendinize  yatırım yapıp kendi ruhunuzu dinlendirmeyi deneyimleyebilirsiniz. Günlük rutinleriniz  şekil değişiyor, projesi olanlarınız var ise bu 1,5 yıl içine çekil buna çalış kendini bu projeye odakla, materyallerini topla ve sonra bunları başkalarına sun diyor gökyüzü size. Bazılarınız da inzivaya çekilerek ,gerçek doğrulara ulaşabilirsiniz.
ASLAN
KAD 11.evinizde GAD ise 5.evinizde olacak .Sosyalleşme , deneyimlerinizi, bilgileriniz çevrenizle paylaşmak söz konusu olabilir. İş kazanımlarınızı  da artırmak için daha cesur ve atak davranmanız desteklenecek. Kendi bildiğiniz çevrenizden ayrılıp yeni çevrelere katılmak, yeni insanlarla tanışmak gökyüzünün size mesajı olacak.  Yetenekli olduğunuz temalarla  sosyal hayatınızı dengeleyeceğiniz zamanlar olabilir, belki bu süreçte yaratıcı yeteneklerinizi sosyal ortamlarda ortaya koyabilirsiniz. Bazılarınız evlenerek yeni bir çevre edinebilir. Bazılarınız çocukları sayesinde yeni sosyal ortamlara girebilir. Ayrıca 11.ev umutlar, hedefler ,hayaller ,idealler evi de olduğu için belki bu süreçte kadersel olarak şimdiye kadar hayalinizi kurduğunuz konular gerçekleşebiir.
BAŞAK
10-4 aksınızda  bu kadersel temaları yaşayacaksınız KAD 10.evinizde GAD ise 4.evinizde olacak. İş hayatı,  statü, işle ilgili konulara önem vereceğiniz bir süreç. Belki de kariyer  hayatınızda yön değişikliği yapabilirsiniz, hayatınızda yeni bir amaç edinebilirsiniz. Gelişebilmek için hassaslık ve sorumluluk arasında dengeyi kurabilmek için değişime ayak uydurmak gerekebilir. GAD de 4.evinizde olacağı için belki evinizden taşınabilirsiniz, bazılarınız evinizde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Çalışan Başaklar terfi edebilir, iş hayatlarında başarı elde edebilir.
TERAZİ
 KAD 9.evde GAD ise 3.evde ilerlemeniz gereken yön 9. Ev. Bu etki ile  kardeşler, akrabalar  yakın çevrenizden , elde ettiğiniz deneyimlerinizi tecrübelerinizi kullanarak yeni ufuklara yelken açma zamanı .Hayat sizi 9.ev konularına doğru çekiyor. Bazılarınız yurt dışı konuları ile, bazılarınız ise medya ,akademik çalışmalar ,hukuki süreçler ile farklı şeyler deneyimleyebilirsiniz. Hayat görüşleriniz değişebilir, yaşamınıza  daha fazla  anlam katabilmek için hayat görüşlerinizi genişletecek yeni öğretiler edinebilirsiniz. Kimileriniz yurt dışına taşınabilir, kimileriniz akademik bir kariyere başlayabilir, bazılarınız için yüksek lisans yapma, yabancı dil öğrenme konuları gündeme gelebilir. Yakın çevreniz değişebilir, kardeşler ve yakınlarla olan ilişkilerinizde huzursuzluklar da olabilir.
AKREP
KAD 8.evde GAD ise 2.evde olacak. Gad 2.evde kendinize ait değerleri yaratmakta ,kazanmakta ve korumakta sıkıntı yaşamazsınız, bunun nasıl yapılacağını biliyorsunuz fakat artık kadersel olarak 8.ev KAD tarafına gitmeniz gerekiyor  bir şekilde paylaşılan şeylerin daha da çoğalarak kendinize geri geleceğini bilmeniz gerekiyor. Rutin ve alışılmış olandan ayrıldığınızda hayatınızın derin anlamını da keşfetmiş olacaksınız. Ortak değerlerin ve orta noktada buluşmanın önemini kavrayacaksınız. Başkalarının fikrine katılmıyorum demek yerine bir bakayım bu insanlar ne diyor diye dinlemeyi öğreneceksiniz. Ortak konularda huzursuzluklar olabilir, örneğin eşinizin kaynaklarında dengeler değişip huzursuzluklar ve sıkıntılar, krizler deneyimleyebilirsiniz.
YAY
KAD 7.evinizde GAD 1.evinizde olacak. Deneyimlemeniz gereken alan her türlü ilişkiler olacak, yeni insanlar, yeni bir çevreye girmek  söz konusu olabilir. Bu süreçte kadersel bir ilişki başlayabilir , uzun süren ilişkiler olabilir , yeni ortaklıklar kurabilir ve evlenebilirsiniz. Bazılarınız ise ilişkisi iyi gitmeyebilir, boşanabilir, bazılarınız  yakın arkadaşları ile huzursuzluk yaşayabilir. Bu süreçte  birlikteliklerinize özen göstermeyi  ben demek yerine biz demeyi deneyimleyeceksiniz..
OĞLAK
KAD 6.evinizde GAD ise 12.evinizde olacak. Deneyim alanlarınız , çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz ve sağlık konularında olacak. 12.evinizdeki GAD uzaklaşıp daha iyi bir ruh sağlığı ve bedensel sağlık için kapalı alanınızdan çıkıp bu 1,5 yıl süresince deneyim alanlarınızı  çalışarak, uzmanlaşarak, hizmet etmeyi amaçlayarak genişletebilirsiniz. Belki bu dönemde günlük rutinleriniz değişecek yeni rutinler yeni alışkanlıklar edinebilirsiniz. Çalışanlar için iş değişikliği, çalışma sisteminin değişikliği söz konusu olabilir.
KOVA
KAD 5.evinizde, GAD ise 11.evinizde olacak , kendi yaratıcı ve yetenekli alanlarınıza yönelebilir, keyfi şeyler yapmaya başlayabilir, çocuklarınızla daha fazla vakit geçirebilirsiniz, bazılarınız çocuklarınızla ilgili sıkıntılar, huzursuzluklar da yaşayabilir, kimileriniz anne veya baba olabilir, bazılarınız aşık olabilir hatta ruh ikizinizle karşılaşabilirsiniz . Kuralları ve toplumsal düzenin baskısını bir kenara bırakıp yaratıcılığınızı geliştirmek ve kendinizi özgürce ifade edebilmeniz sayesinde ruhsal gelişim adına yol alabileceğiniz 1,5 yıl sizi bekliyor.
BALIK
KAD 4.ev GAD 10.evde olacak. Taşınma, ev alma, yer yurt değiştirme konularında gelişmeler olabilir, bazılarınız çocuk sahibi olabilir. Ailevi konularda da problemler , huzursuzluklar olabilir , iç dünyanız ve ailevi sorumluluklarınız ve işiniz arasında bir denge kurmanız gerekecektir. Bu dönemde ailenizin önemini fark edecek ve yuvanıza ait sorumlulukları almak için evren sizi destekleyecektir, içsel gelişim yolculuğunuz ise pek çok kapının açılmasına vesile olacaktır.