• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2020

MAYIS 2020


MAYIS 2020

VENÜS KARE NEPTÜN
 4 Mayıs 2020 tarihinde 06:52 ‘de başlayacak Venüs ve Neptün karesi bu hafta boyunca devam edecek . Hem Venüs hem de Neptün her ikisi de sevgiyle ilişkilidir  birçok yönden uyum içindedirler ve Venüs bireysel arzularımız ve kişisel aşklarımızı, Neptün ise ruhsal, ilahi aşkı, cesaret, kendi canlarımızın ötesine bakmak, şefkat ve idealizmi anlatır. Venüs, Neptün'ün yöneticisi Balık burcuna tapar, onu keyifli bulur , Venüs Balık burcunda yücelir.
Yunan Mitolojisinde Afrodit yani Venüs, sevgi, yaratıcılık ve ilham ile doludur ve dokunduğu her şeyi aşk ve şehvet ile tutuşturabilir.
Yunan Mitolojisinde Neptün ise , deniz tanrısı Poseidon'dur , okyanusun derin, gizemli ve sırlarla dolu büyük bir kısmını , dünya yüzeyini kaplar. Astrolojik olarak Neptün, okyanus gibidir ve etrafımızdaki duygu, ilham ve mistik alemlerin sembolüdür. 
Venüs ve Neptün   karesi, aşktaki zorlukların daha belirgin olabileceğini anlatır.Venüs, kişisel olarak sevdiğimiz ve arzuladığımız şeyle ilgilidir, Neptün, maddi gerçekliği geçmişin ötesinde olan şeylere bakmak için duygularımızı ve hislerimizi yükseltir. Neptün en iyi haliyle idealist ve ilham verici olan her şeyi ortaya çıkarabilir. Böylece Venüs kare Neptün, sevdikleri her şeyde mükemmellik arayabilir, vizyonlarını artıran Neptün’nün  büyülü sisi ile çevrelenebilir, yaratıcılıkla ya da ruhsal aydınlanmaya yol açabilecek şekilde, nasıl daraltıcı, sıkıcı ya da hatta bunaltıcı bularak, gerçeklikle nasıl başa çıkacaklarını ya da istedikleri hakkında hiçbir fikir sahibi olmayabilirler. Sorun, Neptünyen sisinin körlüğe yol açması, kim olduklarına dair net bir vizyon veya anlayış olmaması, kendileri hakkında sevimli bir şey görememe, belki de başkalarından ve yaşamdan kopmuş veya izole edilmiş hissetme hissi, potansiyel olarak karışıklık  ortaya çıkabilir.
 Derinlerde mükemmel, masal romantizm, ideal partner - ruh eşleri ve kişiler oldukça şefkatli ve kalpten saf olduklarından, sevdiklerinin gerçek doğasına karşı kör olabilirler ve eşit olarak onlara hayali özellikleri ve yetenekleri verebilecek kapasiteden daha fazla olabilirler. Sevgi, başkalarının tamamen kabul edilemez bulduğu davranışları tolere edebildiklerini görebilir, öte yandan kişinin kaçınılması ve duygularının gerçek doğasını tespit etmesi zor olabilir.
Bu, elbette, gerçeklik artık  göz ardı edilemezse, potansiyel olarak kalp kırıklığına ve acıya yol açabilir. Bu zamanlarda, güvenilir arkadaşların ve ailenin yanında gerçek sevgiyi  aramak iyi bir fikir olabilir.
 CE O Carter  bir kitabında bu ikilinin yaptığı kare açı için şunları söylüyor “Venüs ve Neptün arasındaki tüm zor açılar enerjik etkinin “ilahi hoşnutsuzluğu” dur. Bazı açılardan, tanrısal bir hoşnutsuzluktur ve yeryüzünde kolayca gerçekleştirilemeyen bir ideale sürekli huzursuzluk artırabilirler, bu özellikle sevgi konularında böyledir. İdealler gerçekten çok yüksek ve hem utanç verici ya da huysuz bir tavırdan asil bir arzuya kadar değişen şeylerden hem de kişilerden sürekli bir memnuniyetsizlik olabilir ve iç vizyonların daha kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için çaba göstermeye devam edebilir. ”