• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2020

MAYIS 2020


MAYIS 2020

ŞİFACI AKREP DOLUNAY’I

7 Mayıs 2020 Perşembe günü Akrep burcunda saat 13:45 ‘te  bir Dolunay yaşayacağız. Dolunaylar, Yeniay’da başladığımız işleri tamamlamak ve bitirmek, sonlandırmak istediğimiz konular için  iyi bir süreçtir. Akrep burcu Mars ve Plüton tarafından yönetilir ve astrolojide 8.evi yani krizler, kredi, borçlar  ve ölümü temsil eder. Duygusal güvence isteyen, sahiplenici, vazgeçmeyen , dayanıklı , sezgisel anlamda güçlü, bir dönemi kapatıp yeni bir dönem açma , küllerinden doğma ,şifa gücü olan özelliklere sahip olan Dolunay Akrep burcunda iken duyguların yıpranması ,yeniden doğuş, dönüşüm  ve bunun için de mücadele etmek gerekliliğini hatırlatır.
An haritasında Başak burcu yükseliyor  2 hafta boyunca maddi açıdan güvende olmak isteyeceğimiz, daha endişeli ve  eleştirel olacağımız hijyene ve sağlığımıza düşkün olacağımız bir süreç yaşayacağız. An haritasının yöneticisi Merkür  Dolunay’a karşıt ve Güneş ile kavuşumda, bu konum düşünceleriniz ve duygularınız arasında karışıklığa, kutuplaşmaya veya kaygıya neden olabilir. Yanlış anlaşılmalar ve tartışmalar mümkündür, ancak  Dolunay’ın Neptün ile uyumlu açısı   anlaşmazlıkları,  merhametli ve manevi etki ile uzlaşmaya ,işbirliğine ve affediciliğe teşvik edici olacaktır. İlişkiler bu manevi ve merhametli etkiden faydalanacaktır. Ayrıca  edebiyat, şiir, drama, şarkı söyleme, sanat, tasarım ve moda gibi yaratıcı çalışmalar  için  de iyi enerjiler devrede olacak .
Dolunay an haritasının 3.evinde dolayısı ile  Dolunay zamanı yakın çevre, akrabalar, ticaret hayatı, kısa yolculuklar ve eğitim konuları da gündeme gelebilir, bu konularla ilgili Yeniay’da başlattığınız şeyler bu 2 haftalık Dolunay sürecinde tamamlanabilir. Dolunay’ın yöneticisi Mars Kova’da ve 6.evde sağlık ve hizmet konularında akılcı fikirler , yeni yöntemler dikkat çekebilir ve  medya aracılığı ile bu konular gündeme gelebilir ya da hastalık seyri hızlanabilir . Ayrıca özgürlük ve hareket etme ihtiyacımız artabilir, yaşadığımız günlük rutine isyan edebiliriz .
Dolunay haritasındaki  Merkür ve  Neptün arasındaki sekstil açı ise manevi, iyileştirici  bir etkiye sahiptir, aynı zamanda Korona ile ilgili de şifalandırıcı  enerjiler söz konusu olacağından virüs yüzünden  kaynaklanan kayıp ve acı azalmaya başlayabilir. Ancak Merkür Neptün uyumlu açısı aynı zamanda hayal dünyamızı aktif edebilir güzel şifa enerjileri var diye hayale kapılmayalım an haritasının 8.evinde Kiron var hayatı tehdit eden hastalığı anlatıyor lütfen evde kalmaya devam edelim, sevgiler.
 
BURÇLARA NELER GETİRİYOR?
KOÇ
8.evinizde ortak gelir-gider, kredi borç, nafaka, miras, eşten gelen kaynaklar konularında bazı net durumlar ortaya çıkabilir bu konularla ilgili sizden gizlenen şeyleri öğrenebilirsiniz. Maddi konularda bazılarınız yeni yatırım yapabilir, bazılarınıza para gelebilir , alım-satım konuları olanlar varsa bu dönemde bu konularla ilgili somut durumlar oluşabilir, netlik kazanabilir.. Sağlığınıza da dikkat etmek gerekiyor.
BOĞA
Dolunay ışığı 7.ev konularınızı aydınlatacak ve hayatınızda ilişkilerinizle ilgili netleşmesi gereken tüm konular; erteledikleriniz, yüzleşmek istemedikleriniz, kararsız olduklarınız, gün yüzüne çıkacaktır. Tüm bu konularla ilgili fikirleriniz, düşünceleriniz netleşiyor olacaktır. Bazılarınız eşinizle bazılarınız iş ortağınızla ,bazılarınız yakın  arkadaşlarınızla, bazılarınız ticari müşterilerinizle ilgili konularda tamamlanmalar ve netleşen durumlar yaşayabilirsiniz. Eğer bir ortaklık söz konusu ise ortaklar arasındaki anlaşmanın ne şekilde olacağını düzenleme bu konuda uzlaşma sağlamak açısında son derece önemli zamandır. Ortaklığınız konusunda neler yapabileceğiniz hususunda kendinizi ve ortağınızı belirli testlere tabi tutabilirsiniz. Bazılarınız için ise söz, nişan, evlilik ya da boşanma gibi kararlar da söz konusu olabilir.
İKİZLER
Dolunay  6.evinizde iş ortamı, çalışma hayatı, günlük rutinleriniz ve sağlığınız ile ilgili konularda daha önce fark etmediğiniz durumları ortaya çıkarabilir yeni düzenlemeler yapmaya bazı şeyleri sonlandırmaya , net kararlar almaya başlayabilirsiniz. Belki bu dönemde bazılarınız sağlık konularına dikkat etmek zorunda kalabilirsiniz belki yeme-içme düzenine dikkat etmeniz gerekebilir. Bazılarınız iş ortamında yeni düzenlemelere gidebilir, bazılarınız günlük işlerini yeniden bir düzene sokabilir, işlerini daha net ayarlayabilir.
YENGEÇ
 Dolunay aşk ile ilgili konularda tamamlanma ve netleşme enerjisi verecektir. Bir süredir aşk ile ilgili konularda oluşan tereddütlerinizin kafanızda netleşeceği, kararlarınızı verebileceğiniz 2 hafta olacaktır. Bazılarınız yeni bir aşka başlayabilir, bazılarınız için de bitmesi gereken bir ilişki sona erebilir. Ebeveyn olan Yengeçler ise çocukları ile ilgili konularda tamamlanma ve netleşme enerjisi taşıyacaklardır. Belki de çocuklarınızla ilgili fark edemediğiniz bazı olaylar ya da durumlar var ve bunların ortaya çıkacağı zamanlar olabilir. Bazılarınız yeni bir hobi edinebilir ,bazılarınız yeni bir eğitime başlayabilir ,bazılarınız da yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Resim sergisi açmak gibi.
ASLAN
7 Mayıs’ta Akrep burcunda bir Dolunay yaşayacağız  4. evinizde ailevi konularla ilgili daha önce fark etmediğiniz konular gündeme gelebilir, nihai sonuçlar olabilir, bazılarınız taşınabilir bazılarınızın aile büyükleri ile ilgili özellikle  de baba ile ilgili sağlık sorunları olabilir, kimileriniz de mülk konularında alım veya satış yapabilirsiniz.
BAŞAK
Akrep burcunda gerçekleşecek  bu dolunay ışığını özellikle kardeşlerinize, yakın akrabalarınıza, çocukluk arkadaşlarınıza ya da komşularınıza veya onlarla olan ilişkilerinize yansıtacaktır. Kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, çocukluk arkadaşlarınız ya da komşularınızla ilgili bilmediğiniz, fark etmediğiniz bir takım olaylar, durumlar yani gerçeklikler ortaya çıkabilir. Diğer taraftan bu kişilerle ilgili bazı konular da tamamlanmış, sonuçlanmış olabilir. Bazı akrabalarınız ya da komşularınızla ilişkinizi bitirme kararı alabilirsiniz. Belki bu kişilerle bir süre görüşmek istemeyebilirsiniz. Bazılarınız için ise yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Bazılarınız için ise ticari işlerinizle ilgili konuların tamamlanması, sonuçlanması ya da fark etmediğiniz bazı durumların ortaya çıkması mümkündür.
TERAZİ
Dolunay’ın parlak  ışığı 2.evinizi  parasal alanınızı aydınlatacak bu alanda daha önce fark etmediğiniz şeyleri fark edebilir belki yeni bir para kazanma yolu bulabilir, gelirinizi artırma ile ilgili yöntemleri keşfedebilirsiniz. Belki ortak ilişkileriniz olduğu kişilerden yardım alabileceğiniz bir süreç  yaşayabilirsiniz bunlar eşiniz, ortağınız veya yakın arkadaşlarınız olabilir ya da ortak olmadığınız halde ortak bir projeyi yürüttüğünüz için ilişkiniz olan birileri de olabilir. Bu 15 günlük süreçte daha önce yapmış olduğunuz bir işten dolayı  alamadığınız borçlarınızı tahsil edebilirsiniz , gelirinizi, varlıklarınızı ve bütçenizi - girişleri ve harcamaları yeniden değerlendirebileceğiniz bir zaman olabilir. 
AKREP
Bu dolunay sizin özellikle  ilişkileriniz ile ilgili olacaktır. Dolunaylar tamamlanma ve netleşme enerjisi taşır. Demek ki ilişkilerinizle ilgili bazı konular netleşecek, ortaya çıkacak, görünür olacak ve tamamlanacak durumlar var. Bazı şeylerin farkına varacaksınız. Belki de özellikle de gerek ailenizle gerek eşinizle ilişkilerinizin nasıl gittiğini, var olan sorunları görüyor olacaksınız. Bu dolunayın ışığı bazılarınız için evlilik bazılarınız için ise boşanma getirebilir. Diğer taraftan bazılarınız için de ortaklıklarınızla ilgili olabilir. Yeni bir ortaklık kurmanız ya da ortalığınızla ilgili gelişmeler gündeme gelebilir.
YAY
Dolunay’ın parlak  ışığı sizlerin 12. evinizde olacak . 12. ev bilinçaltı zihnimizin alanıdır, geçmişimiz, hatıralarımız, inançlarımız ile  de ilgilidir  aynı zamanda korkular ve endişeleri anlatır bu dönemde daha endişeli olabilir, yalnız kalmayı daha çok isteyebilirsiniz.  Yüksek benliğiniz ve bilinçaltınızın faal olacağı bir süreç  olduğu için bu dönemde meditatif çalışmalar yapmak size iyi gelebilir. Bazılarınız için şimdiye kadar içinize attığınız kimseye anlatmadığınız gizli veya özel bir konu açığa çıkabilir veya bir sağlık sorunu ortaya çıkabilir ya da  bir iş projeniz varsa onunla ilgili tamamlanmalar söz konusu olabilir.
OĞLAK
Bu dolunay sizlerin kariyerinizle, kariyer getirilerinizle, arkadaş ve sosyal çevrenizle ilgili olacaktır. Kariyerinizle  getirilerle  ilgili tamamlanan bir şeyler var, bazılarınız için bu yeni bir kariyer olabileceği gibi bazılarınız için işinizi kaybetmek olabilir. Bazılarınız için bir terfi sonucu veya kariyer gelirinizin artması olabilir. Eğer bir terfi istiyorsanız ayın 7’si civarını kullanabilirsiniz ancak ayın 10’u  ve sonrasına asla bırakmamalısınız. Bazılarınız için de enerjisini tamamlamış arkadaşlarınızın hayatınızdan çıkması ya da arkadaşlarınızın hayatında olanlardan haberdar olmanız, onlar hakkında bazı netleşen durumlar olması anlamına gelebilir.
KOVA
Dolunay’ın parlak  ışığı 10.evinizde olacak ,size  tanınma getirebilir, sosyal medya yayınlarınızda biraz daha popüler olduğunuzu, işteki insanların sizinle vakit geçirmek istediklerini, patronların ve otoritelerin sizi daha fazla fark ettiğini fark edebilirsiniz. Bu Dolunay bir iş projesine veya kariyerinize sonlanma da  verebilir. Daha kişisel bir düzeyde, yaşam yolunuzu ve kariyer yönünüzü çevreleyen gerçek hisleriniz ortaya çıkabilir. Bu Dolunay sizi hayatınızla yapmanız gerekenler konusunda aydınlatabilir, şu anki rolünüzden memnun musunuz? Ani bir iş fırsatı ya da kariyer, ev ya da mülkle ilgili konularda bir tür nihai karalarınız   olabilir.
BALIK
Dolunaylar netleşme ve tamamlanma enerjisi taşır. Bu dolunayla birlikte bazılarınızın hayata bakış açınızla ilgili kararlarınız, söylemek istedikleriniz var. Bazılarınızın hukuki süreçleri ile mahkeme sonuçlarına ilişkin netlikler ortaya çıkabilir, bazılarınızın ise akademik süreçleri ile ilgili gelişmeler olabilir. Diğer taraftan bazılarınızın yurtdışı bağlantılı işlerinde işlerini tanıtmaları yeni bağlantı imkanları bulmaları mümkün olacaktır.