• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2020

MAYIS 2020


MAYIS 2020

VENÜS RETROSU 2020

Venüs, 13 Mayıs 2020’de 21° İkizler burcunda saat 09:46 da geri hareketine başlayacak ve 25 Haziran 2020 tarihinde İkizler burcunun 5° inde saat 09:48 de yeniden direkt harekete geçecektir.
Astrolojide bir çok gezegen ve noktaların kendi içinde döngüleri vardır, Venüs de bunlardan biridir. Retro hareketini ortalama 1.5 yılda bir yapar ve 40 gün geri gider, 8 yıllık süreçte ise toplam 5 geri hareketi olur. Venüs döngüsü dediğimiz olay ise her 8 yılda bir Venüs ve Güneş’in aynı burçta buluşmasıdır ve düzenli bir şekilde 5 kez daha diğer burçlarda kavuşum yapar sonra tekrar ilk kavuştukları burçta tekrar kavuşurlar ve bu beş noktayla yaptığı her kavuşum derecesi arasında 72 derecelik bir açı oluşur ve 5 köşeli bir pentagrom yıldızı meydana gelir, buna “altın oran” da denir. 2020 yılının Mayıs ayındaki bu retro yeni bir pentagrom yıldızının ilk ayağını oluşturacak ve 2026 ya kadar yeni bir pentagrom meydana getirecek. Yani yepyeni bir süreç başlıyor diyebiliriz. Pentagram sembolü  ruh toprağın üzerinde cosmos içerisinde "manevi dünyayı" işaret eder, diğer kaynaklarda ise, Feng Şui (Akasha-Ether) beş Element, Ether (ruh)Ateş, Hava, Su ve Topraktır. Ateş İradeyi, Hava Zekayı, Su Duyguları, Toprak da madde alemini sembolize eder ayrıca bu sembol 5 elementin birleşimini ve uyumunu göstermektedir. Feminen bir semboldür, Venüs Gezegeni'yle ve Venüs Tanrıçasıyla ilişkili görülmüştür. Birçok toplumca şans getirdiğine inanılır. 
Diğer taraftan geçmişe dönüp baktığımızda Venüs’ün en son 2012 yılının Mayıs ayında İkizler burcunda retro yaptığını görüyoruz ve bu da bize 8 yıllık bir döngünün sonlandığını ve 8 yıl önce başlayan yeni adımların sonuçlandığını göreceğimiz zamanlara geldiğimizi gösteriyor.  
Bu yıl İkizler burcunda aynı hayat alanımızda gerçekleşecek bu retronun bize neler getireceği hakkında ipuçlarını, 2012 yılında bize neler yaşattığını yani nasıl bir döngü yaşadığımızı hatırlayarak, hayatımızda önceliğimiz haline gelecek olan ve tamamlanan döngülerin neler olabileceği  hakkında bilgi edinmiş olabiliriz.

VENÜS İKİZLER’ DE

Venüs İkizler burcunda iken konuştuğumuz ve yazdığımız konular aşk ve ilişkilerimiz ile ilgili olacaktır. Venüs  İkizler’ de aşk şarkıları söyletip şiirler yazdırabilir. İkizler ’in başkalarının hayatına olan ilgileri özellikle de başkalarının ilişkileri olarak yansıyacak ve dedikodulara sebebiyet verecektir. Kardeşleri, komşuları, kuzenleri, yakın akrabaları temsil eden İkizler burcundaki Venüs yakınlarımızla ilişkilerimizi güçlendirecek fırsatlar sunacaktır. Venüs İkizler burcundayken var olan ilişkilerinizde de iletişiminiz son derece aktif ve akıcı olacaktır.

VENÜS RETROSU

Retronun an haritasına baktığımız zaman, Venüs’ün  Plüton ve Jüpiter ile de karşıt açıda olduğunu Neptün ile de kare açıda olduğunu görüyoruz. Venüs'ün geri hareket ettiği dönemler, sevgi-aşk-ilişki konularını bolca sorguladığımız ama sorguladıkça da kafamızın karıştığı, karar veremediğimiz dönemlerdir.
Venüs’ün İkizler burcundaki retro harekette olması öncelikle, ilişkilerimize iletişim ve mantığın yön vereceği zamanlar olacağınız anlatıyor. Bu süreçte ilişkimizdeki bazı sorunları mantığımızla çözebiliriz. Anlaşmanın en güzel yolunun konuşarak ve birbirimizi dinleyerek olduğunu anlayabiliriz. Eğer bir partneriniz yoksa, Venüs retrosunda geçmişten gelen bir arkadaşınızla, tanıdığınızla birisiyle belki de eski sevgilinizle yeni veya yeniden bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Venüs retrosu geçmişte başlamış, aniden sonlanmış, bir anlam veremediğiniz şekilde yarım kalmış ilişkilerinizle ilgili cevapları almanıza da yardım edebilir. Aslında Venüs İkizler’de retro yaparken aşk karşınıza bir kitapçıda, kütüphanede, tiyatroda ya da bir sanat galerisinde çıkabilir. Ancak halen evde kalmak durumunda olduğumuz günlerde ise belki de tüm bu konuların paylaşıldığı, ana fikrinin sanat olduğu bir internet platformunda olacaktır, bu karşılaşma.
Venüs’ün retro zamanları dış güzelliğinizle ilgili müdahaleler için de uygun olmayan zaman dilimleridir. Bu dönemde yaptıracağınız botoks, yüz germe hatta kaş alma gibi basit müdahalelerin bile sonuçları sizi mutlu etmeyebilir. Kısa süreli ilişkiler size macera hissi verebilir ve bu kısa ilişkilere de kayabilirsiniz. Venüs’ün İkizler burcunda retro olduğu dönemde birçok, asparagas haber duyabiliriz, her kafadan bir ses çıkabilir ve biz kime ve hangi habere inanacağımızı şaşırabiliriz.
Venüs aynı zamanda evrensel bir finans gezegenidir ve retro yaptığı zamanlarda büyük maddi yatırımlar yapmak için pek uygun bir süreç değildir, yatırımlarınız maddi zarar getirebilir. Aynı zamanda geçmişte yapılmış, sonuca ulaşmamış, sürüncemede kalmış, başlanamamış ya da bitirilememiş sözleşmelerle ilgili de sonuca gitmeyi kolaylaştırabilir.
Diğer taraftan 7 yıl boyunca Boğa burcundaki Uranüs’ü Venüs yönettiği için, Venüs’ün tüm göksel hareketleri, özellikle de retro pozisyonları önem kazanmakta. Uranüs, devrimci, tuhaf, düzen bozucu olduğuna göre, Boğa’nın temsil ettiği ekonomi, para piyasaları ve toprak hareketlerinde bu 4 ay boyunca önemli beklenmedik sarsıcı hareketlenmeler yaşanabilir.
 
VENÜS RETROSUNUN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ  (3.ev)
 
Yakın akrabalarınız, kardeşleriniz, çocukluk arkadaşlarınız, komşularınızla ilişkilerinizde problemler, iletişim sorunları, aldığınız eğitimlerde sorunlar, eğitimleri tamamlayamama söz konusu olabilir. Diğer yandan akrabalarınızla ya da kardeşlerinizle geçmişten gelen sorunlara çözümler bulabilirsiniz, yeni hayaller ve hedefler söz konusu olabilir, Neptün’den aldığınız kare açı ile hayal kırıklığına uğrama riskiniz bulunmakta. Yazmakla ilgili ilham kapılarınız açık olacaktır.
 
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA  (2.ev)
 
Venüs aynı zamanda evrensel bir finansal göstergedir. Sizlerin 2. evinizdeki Venüs retrosu para, parasal konularınız, mali işleriniz, gelirleriniz, iş hayatınız, günlük rutinlerinizle ilgili olacaktır. Para ve parasal konularla ilgili veya İş hayatınızla ilgili çözülmemiş eski sorunlarınız tekrar gündeme gelebilir ve bu sorunlara çözümler üretebilirsiniz. Aynı zamanda geçmişte yapılmış, sonuca ulaşmamış, sürüncemede kalmış, başlanamamış ya da bitirilememiş iş sözleşmeleri ile ilgili de sonuca gidebilirsiniz. Ayrıca  bu dönem büyük maddi yatırımlar yapmak için pek uygun bir süreç değildir, yatırımlarınız maddi zarar getirebilir.
 
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER (1.ev)
 
Karakteriniz,  dış görünüşünüzle ilgili konularda güvensizlik, özgüven eksikliği, kendinizi eskisi kadar beğenmeme, dış görünüşünüzde kusurlar bulma söz konusu olurken eşinizle, partnerinizle ve genel anlamda yakın ilişkilerinizde sorunlar çıkabilir. Eski sevgiliniz pat diye yeniden hayatınıza tekrar girmek isteyebilir ya da eşinizle ya da ortağınızla çözülmemiş sorunlar gündeme gelebilir. Yurtdışı bağlantılı işlerde veya yabancılarla ilgili konularda sorunlar yaşayabilirsiniz.
 
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ (12.ev)
 
Venüs retrosu özellikle bilinçaltı konularında, gizli işlerinizde, sizin müdahale edemeyeceğiniz konularda etkisini gösterecektir. Duyacağınız dedikodular sizi üzebilir. Sağlık konularında çözümler bulmakta sorunlar yaşayabilirsiniz. Eski sağlık sorunları yeniden gündeminize gelebilir. Ailenizle, ebeveynlerinizle ve sosyal çevrenizle ilişkilerinizde sorunlar yaşanabilir.
 
ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN (11.ev)
 
Hayallerinizde ve hedefleriniz ile ilgili konularda sorunlar, ertelemeler, gecikmeler söz konusu olabilir. Arkadaşlarınızla, sosyal çevrenizde bulunan insanlarla ve kardeşleriniz veya yakın çevrenizde bulunan insanlarla sorunlar yaşayabileceğiniz gibi bir sorundan dolayı görüşmediğiniz bir arkadaşınızla görüşebilir ve sorunu çözmek için fırsat bulabilirsiniz.
 
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK (10.ev)
 
Kariyerinizle ilgili sorunlarda çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz, Özellikle patronlarınız, yöneticileriniz ve ototrite figürleri ile sorunlar yaşayabilirsiniz. Annenizin sağlığı ile ilgili çözüm arayışına girebilirsiniz. Parasal konularda zorlanma olabileceği gibi yatırım yapmak ya da yeni bir işe başlamak için de uygun bir zaman dili olmayacaktır. Yabancılarla ilişkilerde sorunlar yaşanabilir.
 
 
 
 
 
TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ (9.ev)
 
Yurtdışı bağlantılarınız, yurtdışındaki yakınlarınız ya da müşterilerinizle ilişkilerinizde sorunlar yaşayabileceğiniz gibi yurtdışı ile yaptığınız ticari işlerde sorunlar çıkabilir Diğer taraftan yabancılarla olan geçmişte yapılmış, sonuca ulaşmamış, sürüncemede kalmış, başlanamamış ya da bitirilememiş iş sözleşmeleri ile ilgili de sonuca gidebilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili sorunlar yaşanabileceği gibi mali tablonuzu dengelemekte de zorluklar yaşayabilirsiniz.
 
AKREP VE YÜKSELEN AKREP (8.ev)
 
Venüs retrosunda mali tablonuza çözümler getirmekte zorlanabilirsiniz. Gelirlerinizle kredi ödemeleriniz, sigorta, vergi, tazminat gibi ödemelerinizi dengelemekte zorlanabilirsiniz. Eskiden kalma bir ödeme sizi zor durumda bırakabileceği gibi bir türlü alamadığınız bir alacağınız alabilirsiniz. Sağlık konuları gündeme gelebilir, ölüm ve ölüm ötesi konuları, astroloji gibi konulara ilgi olabilir.
 
YAY VE YÜKSELEN YAY (7.ev)
 
Venüs retrosu en çok ilişkilerinizi etkileyecektir. Eşinizle, partnerinizle, ortağınızla ya da ticari müşterinizle ilişkilerinizde, iletişiminizde sorunlar yaşayabilirsiniz, görüşmek istediğiniz halde görüşemeyebilirsiniz. Eski sevgiliniz pat diye yeniden hayatınıza tekrar girmek isteyebilir ya da eşinizle ya da ortağınızla çözülmemiş eski sorunlar gündeme gelebilir ve bu sorunları çözme şansı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda ortaklığınızın işleri ile ilgili geçmişte yapılmış, sonuca ulaşmamış, sürüncemede kalmış, başlanamamış ya da bitirilememiş iş sözleşmeleri ile ilgili de sonuca gidebilirsiniz. Ancak bu dönem yeni bir ilişkiye başlamak veya evlenmek veya yani bir ortaklık kurmak için doğru bir zaman dilimi olmayacaktır.
 
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK (6.ev)
 
İş hayatınızla ilgili sorunlar, iş arkadaşlarınızla, ekip arkadaşlarınızla. çalışanlarınızla veya size hizmet edenlerle ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Sağlık konuları gündeminize gelirken eski bir sağlık problemi ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Sağlıkla ilgili konularda, doğru doktoru bulmak, doğru tedaviyi olmakla ilgili çözümlerde zorluklar yaşayabilirsiniz. Kariyer alanınızdaki ilişkilerinizde, partnerinizle veya çocuklarınızla olan ilişkilerinizde sorunlar olabilir.
 
KOVA VE YÜKSELEN KOVA (5.ev)
 
Çocuklarınızla, ailenizle veya sevgilinizle ilişkilerinizde veya çocuklarınızın sağlığı ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde eski sevgiliniz pat diye yeniden hayatınıza tekrar girmek isteyebilir. Bu dönem yeni bir ilişkiye başlamak veya evlilik gibi kararlar vermek için uygun bir zaman dilimi olmayacaktır.  Ayrıca bu dönem büyük maddi yatırımlar yapmak için ve riskli yatırımlarda bulunmak için pek uygun bir süreç değildir, yatırımlarınız maddi zarar getirebilir.
 
BALIK VE YÜKSELEN BALIK (4.ev)
 
Ailenizle, büyüklerinizle, babanızla, kardeşlerinizle, yakınlarınızla olan ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Evinizle ya da gayrimenkullerinizle ilgili sorunlar çıkabilir. Bu dönem taşınmak, gayrimenkul almak veya satmak, evinizde tadilat yapmak için uygun bir zaman dilimi olmayacaktır. Parasal konularda da zorlanmalar olacaktır.