• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2020

MAYIS 2020


MAYIS 2020

KOVA BURCUNDA  SATÜRN GERİ HAREKETİ  11 MAYIS-  1 Temmuz 2020
OĞLAK BURCUNDA  SATÜRN GERİLEMESİ1 TEMMUZ - 29 EYLÜL 2020

11 Mayıs’ta Satürn geri hareketine başlıyor Satürn  her 12 ayda bir, yaklaşık 4,5 ay süren geri hareketini yapar ve bu "Göksel Görev Yöneticisi"  hayatlarımıza derinlemesine bakmamızı ve zayıf noktalarımızın farkına varmamızı sağlar, böylece onları yeniden tanımlayabiliriz Satürn'ün kişisel haritalarımızda bulunduğu alanda eksikliklerimizi tamamlamaz direnirsek, bizi bunu yapmaya zorlayacak gecikmeler ve engeller yaşayabiliriz fakat geri harekette elde ettiğimiz bilgileri kullanırsak, sorumluluklarımızın farkına varıp eksiklerimizi tamamlarsak başarıya giden yolda olabiliriz bu Göksel Görev Yöneticisi Satürn de bize  onay verir ve ardından başarı getirebilir.
 Kişisel haritalarımızda Satürn ’nün bulunduğu yer hayatımızın test edildiği, en fazla sorumluluk aldığımız  alandır. Satürn Retro zamanında , bu sorumluluk alanının çok önemli olduğunu, hayatımıza devam etmeden önce  her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için aslında bize ekstra bir zaman eriyor. Bu süreçte öğrendiğimiz dersler zor olabilir ama değerli olacaktır .Odak ve motivasyon üretkenlik, başarı ve tanınmaya yol açacaktır, bu yüzden bu geri hareketi sürecinde eksiklerimizi görmek daha fazla sorumluluk alarak ve sıkı çalışarak tamamlamak gerekir. Eğer haritalarınızda Satürn’ nün olduğu alanda geçmişte sorumluluklarımızı yerine getirmemişsek ve bu geri hareketi süresince de eksiklerimizi tamamlamazsak  testten kaldık demektir, eğer geçmişte çalışıp sorumluluklarımızı yerine getirmiş ama eksiklerimiz var ve retro zamanı sıkı bir disiplinle çalışırsak  o zaman  ödüllendirileceğiz  demektir.
 Ayrıca Satürn’e  geri hareketi süresince Altair  Kova burcundaki  en parlak sabit yıldız eşlik edecek. Satürn ile bu yıldız üzüntü ve hayal kırıklığına, hastanede tedaviye, çalışamamaya, sosyal izolasyona ve depresyona neden olur. Yani bu  sabit yıldız, Satürn'ün kısıtlayıcı ve depresif doğasını güçlendirir ve koronavirüs  pandemisinin  etkileri Satürn ile Altair  kavuşumundan dolayı izolasyonun devam edebileceğini anlatıyor olabilir.
 
Burçlara göre Satürn gerilemesi;
KOÇ

On birinci evde Satürn retrosu  kişisel hedeflerinizi yeniden tanımlamanız gerektiğini gösterir. En içten dileklerin neler? Ne yapmak istiyorsun? Sosyal hayat ve arkadaşların hakkında ne düşünüyorsun? Kariyerinizden  elde edeceğiniz kazanımları nasıl düzenleyeceksiniz?
 BOĞA
Onuncu evdeki Satürn gerilemesi , profesyonel hedeflerinizi ,kariyerinizi ,yeniden tanımlamanız ve sosyal  konumunuzu ,statünüzü genel olarak yeniden düzenlemeniz  gerektiğini gösterir.
 İKİZLER
Dokuzuncu evdeki Satürn gerilemesi , inançlarınızı yeniden tanımlamanız ve hayata karşı tutumunuzu yeniden değerlendirmeniz yarım kalmış bir akademik eğitim veya yurtdışı bağlantılı konularını tamamlama gerekliliğini gösterir.
YENGEÇ
Sekizinci evdeki Satürn gerilemesi , mali tablonuzu nasıl ele aldığınızı ve  nasıl sürdüreceğinizi yeniden tanımlamanız gerektiğini gösterir. Kredi, borç başkalarından gelen kaynaklarla ilgili düzenlemelere gitmeniz gerektiğini de anlatıyor.
ASLAN
Yedinci evde Satürn gerilemesi , önemli bire bir ilişkilerinizi (evlilik, iş, en iyi arkadaşlar) yeniden tanımlamanız gerektiğini gösterir. Bu ilişkilerin amacı nedir? Birlikte aynı yöne mi gidiyorsunuz yoksa ayrılıyor musunuz?
BAŞAK
Altıncı evdeki Satürn gerilemesi sağlığınızı, işinizi ve günlük rutininizi yeniden tanımlamanız gerektiğini gösterir. Hangi alışkanlıklar veya aktiviteler sizi rahatsız ediyor? Enerjinizi tüketen nedir?
TERAZİ
Beşinci evdeki Satürn gerilemesi, egonuzun diğer insanlarla nasıl şekillendiğini (örneğin çocuklar, aşık olduğunuz kişi ) yaratıcılığınızın  yeniden tanımlama ihtiyacını gösterir. Yeteneklerinizi  görmezden mi geldiniz? Sevgiyi dikkat çekmek için mi kullandınız?
AKREP
Dördüncü evdeki Satürn gerilemesi , en içteki benliğinizi yeniden yapılandırmanız ve ailevi yükümlülüklerinizi yeniden tanımlamanız gerektiğini gösterir. Hayatınız dengede mi? Ailenize çok fazla dikkat ediyor ve kendi ihtiyaçlarınızı ihmal mi  ediyorsunuz?
YAY
Üçüncü evdeki Satürn retrosu , düşünce süreçlerinizi başkalarıyla günlük olarak nasıl iletişim kurduğunuz da dahil olmak üzere yeniden organize etme gereğini gösterir.
OĞLAK
İkinci evdeki Satürn retrosu , maddi, değerlerinizi yeniden tanımlamanız gerektiğini gösterir. İçinize döndüğünüzde, sadece maddi konuları tanımlamak zorunda değilsiniz, aynı zamanda önceliklerinizi de belirlemelisiniz.
KOVA
Birinci  evdeki Satürn gerilemesi , kendinizi bir şekilde yeniden tanımlamanız gerektiğini gösterir. Fiziksel (örneğin kilo verme), duygusal (gerçekten ne istiyorsun?) İçinize bakmanın, neler olup bittiğini incelemenin ve sizi neyin tıkadığını keşfetmenin zamanı gelmiştir belki.
BALIK
On ikinci evdeki Satürn gerilemesi , bilinçaltı inançlarınızı yeniden değerlendirme ve yeniden tanımlama ihtiyacını gösterir. Ruhunuza ne iyi geliyor? Kendinizi rahatlatma yöntemleri nelerdir ? Bunlara bakma zamanı.