• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2020

MAYIS 2020


MAYIS 2020

MERKÜR İKİZLER BURCUNDA 12 MAYIS- 28 MAYIS 2020

Merkür İkizler' de kendi yönettiği bir burçta bu yüzden güçlü bir konumda. Bu yüzden de bizler özellikle iletişimsel, meraklı ve girişken olacağımız bir süreçte olacağız, daha fazla enerjik, aktif ve çok yönlü bir zihin kapasitemiz olacak. Bu süreçte ; okumak, sohbet etmek ya da seyahat etmek ve  yeni insanlarla tanışmak, konuşmak yoluyla daha fazla bilgi edinmek te isteyebiliriz.
İkizler ‘deki Merkür bir çok alanda bilgili olmak ister, iyi derecede iletişim , konuşkanlık , ikna kabiliyeti, çabuk çözüm üretebilme yeteneği verir. En karmaşık şeylerin bile içinden çıkabiliriz  fakat en büyük sorun  kararsızlık durumlarını fazla yaşayabiliriz. Haritalarınızda Merkür zarar görüyorsa hassas sinir yapısına, sinirlerde ve solunum sisteminde rahatsızlıklar olabilir, kendinizi sürekli yorgunluk hissedebilirsiniz dikkatli olmakta fayda vardır.

Ayrıca bu süreçte seyahat etmek isteğiniz artabilir , bir yerde uzun süre kalmak istemeyebilirsiniz. Düşünceleriniz hızlı ve sıkça değişebilir çünkü Merkür İkizler’de oynak bir zekayı anlatır  , havada cıva gibi. Bu dönemde konuşma yeteneğimiz artabilir ama bu durumun da dezavantajı ondan bundan bahsederken sıkılabiliriz çünkü İkizler değişken bir burç çabuk sıkılabilir. Bir de bu konumun alaycı ve esprili bir tarafı da vardır evden fazla çıkamadığımız için sosyal medyada esprili yazılar, şakalar dedikodular bol miktarda olabilir.

Ruh halimiz sabırsız, meraklı, hızlı konuşmalar, herkesi ikna etmeye uğraşmalar,  bir merak bir merak her şeyi öğrenmek isteyebiliriz.  Bu süreçte ikili ilişkilerde en çok önem verdiğimiz şey fikir alışverişi olacaktır.

Aynı gün Merkür, Kova'daki Satürn'e uyumlu bir açı  yapacak. Bu durum, otorite pozisyonundayken nasıl sorumluluk üstlendiğimizi soruyor? Olumlu açılarda kişinin kendisini ifadesi, fikir ve görüşlerini kabul ettirebilmesi kolaylaşır. Kişi zihnini odaklamakta zorlanmaz. Hayatın gerçekleriyle daha kolay akar. Gelecekle ilgili planlar ve organizasyonlar yapmak, anlaşmalar imzalamak, uzun dönemli kararlar almak açısından uygun zamandır. İkizler’ deki Kuzey Düğüm de  Venüs'e katılıyor, bu da kalbin ilerleyişi ile ilgili düşünceleriniz hakkında nasıl konuştuğunuzu anlatacak.. Geleceğe giden yolun net bir vizyonunu sunan yeni fikirler ortaya çıkabilir, sevgiler.

BURÇLARA ETKİSİ NASIL OLACAK?

YÜKSELEN KOÇ  (3. Ev)
 Merkür yakın çevre, akrabalar ve komşularla olan iletişiminizde artış olabilir  bazılarınız online bir eğitime başlayabilir, bazılarınız aklındakileri yazıya dökmek isteyebilir belki bu dönemde  kimileriniz e-ticaret yapmaya karar verebilirsiniz. Ancak finans ve ilişkiler gezegeni Venüs’ün de aynı alanda   geri harekette olması sizi  ilişkiler  açısından hayli zorlayacaktır.
YÜKSELEN BOĞA KOÇ  ( 2. Ev)
Aslında Güneş’in ve Merkür’ün para evinizde olması parasal konularda size şanslar ve çözümler getirecektir. Ancak finans gezegeni Venüs’ün finans evinde  geri harekette olması sizi hayli zorlayacaktır. Özellikle eskiden kalan maddi hesaplar, borçlar gün yüzüne çıkabilir. Unuttuğunuz bir borç, yanlış yaptığınız hesap önünüze gelebilir ve tüm maddi dengenizi bozabilir.
YÜKSELEN İKİZLER (1.ev)
Merkür İkizler burcuna sizlerin 1. evinize giriyor , kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğiniz sözleriniz ve fikirlerinizle  dikkat çekebileceğiniz bir dönemde olacaksınız.. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu alandan geçiş yaptığı zamanlar uygun zamanlardır. Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir. Fakat bu alanda Venüs geri gideceği için dikkatli olmakta fayda vardır.
YÜKSELEN YENGEÇ (12.ev)
Güneş, Merkür  bilinçaltı alanınızda kontrol edemediğiniz bir alanda olacak belki bazılarınız ruhsal çalışmalar konusunda başarılı başlangıçlar yapabilirsiniz. Ayrıca bu süreçte daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir, gizli düşmanlıklar olabilir. Bu dönemde, yalnız çalışmak avantajlı sonuçlar getirebilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder. Bu dönemde endişe ve korkular biraz artabilir dikkatli olun lütfen. Venüs ‘te bu alanda geri harekette olacağından gizli ilişkiler söz konusu olabilir.
YÜKSELEN ASLAN (11.ev)
12 Mayıs’ta Merkür İkizler burcuna sizlerin 11. evinize giriyor Merkür kendi evinde olacak ve burada sevdiği bir alanda , yöneticisi olduğu bir alanda olduğu için olumlu özelliklerini daha fazla sergileyecek, sosyal medyada arkadaşlarınızla daha fazla görüşebilirsiniz, bazılarınızın işten gelen gelirleri ile ilgili yeni anlaşmalar yapabilir, geliri artabilir  fakat bu anlaşmaları  13 Mayıs’a kadar yapmalısınız çünkü 13 Mayıs’tan sonra Venüs geri hareketi başlıyor.
YÜKSELEN BAŞAK (10.ev)
Merkür bu alanda iken aklınız  son derece kariyerinizde olduğu ve kariyerinizle ilgili imzalar atma şansları yakaladığınız bu günlerde ilişkilerinizin bozulması sizleri zora sokabilir. Venüs retrosu sürecinde eski işyerinizden aranabilirsiniz belki de oradaki bir patronunuz ya da müdürünüz tekrar size bir teklifte bulunabilir, bu teklife cevap vermek net bir karar vermek için Venüs retrosunun bitmesini beklemek en doğrusu olacaktır.
YÜKSELEN TERAZİ (9.ev)
 Merkür İkizler burcuna sizlerin 9.evinizde iken her türlü eğitim almak ve bilgi öğrenmek için uygun zamanlardır. Yurt dışı ya da yabancılarla yapılan işler eğitim, yayıncılık, medya ile ilgili konularda yazışmalar ,anlaşmalar, konuşmalar için uygun zamanlardır yalnız 13 Mayıs’ta Venüs 9.evinizde geri gideceği için tüm bu anlaşma ve yazışmaları 13’ne kadar halletmeniz gerekir. Hayat felsefenizi aydınlatacak ufkunuzu açacak kişilerle tanışma fırsatları da olabilir.
YÜKSELEN AKREP (8.ev)
 Merkür’ün 8.evinize olması size mali tablonuz konusunda çözümler üretmenizde destek sağlayacaktır. Ancak buradaki en önemli transit Venüs’ün geri harekete geçmesi, ve 8.evinizde geri harekette olması size 8.  ev konularında vermesi gereken desteği veremeyeceği ve Yani Miras, nafaka, tazminat, eşten ya da ortaklıktan elde edilen gelirler ile SGK,  vergi, kredi ve kredi kartı, sigorta, nafaka gibi tazminatları anlatır. Finansal gezegen Venüs’ün finansal konuları anlatan evde geri gitmesi finansal açıdan bu dönemde size zorluklar yaşatacaktır.
YÜKSELEN YAY (7.ev)
Merkür İkizler burcuna sizlerin 7.evinize geçiyor aklınız fikriniz her türlü ilişkilerinizde olacak, eşiniz, ortaklarınız, en yakın arkadaşlarınızda olacak. Bu dönemde başkaları ile birlikte hareket etmek , taktik veya strateji geliştirmek sizlerin yararına olacaktır. Yakın  ilişkilerinizde , eşinizle veya ortağınız ile olan ilişkilerinizde  zorluklar varsa çözüm bulmak daha kolay olacaktır. Önemli anlaşmalar da gündeme gelebilir bunlar evlilik olacağı gibi işle ve alım-satım ile de ilgili olabilir. Yalnız anlaşma veya sözleşme, evlilik ,nişan, söz gibi işleriniz var ise 13 Mayıs’a kadar halletmek gerekebilir, çünkü 13 Mayıs’ta ilişkiler gezegeni Venüs geri hareketine başlayacak.
YÜKSELEN OĞLAK (6.ev)
Merkür’ün bu alanda olması  odak noktanızın ve çözüm geliştirmek istediğiniz konuların, iş alanınıza ve sağlığınıza kayacağını anlatıyor. Venüs’ün de 6. Evde olması size iyi iş imkanları verebilir ancak ayın 13’ünde geri harekete başlaması ile birlikte özellikle ekip arkadaşlarınız ile yanınızda çalışanlar ve astlarınız ile ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz
YÜKSELEN KOVA (5.ev)
Merkür’ün 5.evde olması aklınızın çocuklar, aşk hayatı, hobiler , sportif faaliyetler ve hayattan keyif alma konularında olacağı ve bazılarınızın çocuk sahibi olma konusunu gündeme getireceği bir süreç olacaktır. Eğer sevdiğiniz kişiye evlilik teklif etmek istiyorsanız 13 Mayıs’a kadar teklif edin sonrasında Venüs geri hareketi başlayacak haberiniz olsun sevgili Kovalar.
YÜKSELEN BALIK (4.ev)
Merkür bu alanda iken aklınız fikriniz ailevi konularda olacaktır.  Ancak Venüs’ün 13 Mayıs ‘ta geri harekete geçmesi ailevi ilişkilerinizde sorunlar yaratabilir. Özellikle eskiden kalma, çözülmemiş sorunlar tekrar gündeminize gelebilir. Ebeveynlerinizin sağlık sorunları nüksedebilir, onların sağlıkları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Bazılarınız için evinizle ilgili gündemler olabilir. Bazılarınız ev değişikliği yapabilir hatta bazılarınız baba evine geri dönebilir. Venüs retrosu ilişkilerinizde sorunlar yaratabileceği gibi finansal bir gezegen olduğu için ailenizle ilgili maddi sorunlar gündeme gelebilir.