• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2020

MAYIS 2020


MAYIS 2020

MARS SERİN SULARA GİRİŞ YAPIYOR 13 MAYIS- 28 HAZİRAN 2020
Astrolojinin ateşli savaşçısı Mars , değişken ve su grubundan olan Balık burcundayken savaşı ve mücadelesi ruhsal konular için olacaktır, tüm enerjisini ruhsal aşkınlığa erişmek için kullanacaktır. Suda hareket etmeye çalışan bir savaşçıyı düşünün, pasif bir savaşçı modunda olur, hareket etmekte zorlanır ve kendini suyun akışına bırakır  işte tam da bu yüzden bizler de bu dönemde akışta kalmayı, her şeyi kabullenerek pasif agresif tavırlar içinde olmayı yeğleyebiliriz.  Balık aynı zamanda dişil bir burç olduğu için bu süreçte harekete geçmek için dışarıdan gelecek motivasyonlara gereksinim duyabiliriz.  Eğer birileri bizi harekete geçirmezse tembellik edebiliriz. Mars Balık evinde olduğu için mecburen Balık burcunun şartlarına göre davranacaktır, öfkesini içine gömecek ve enerjisini Balık burcunun manevi veya duygusal yönünde kullanacak, başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarının  önünde tutacaktır böylelikle  daha idealist ruhsal bir savaşçı olacaktır. Bu dönemde ruhsal, idealist yaratıcı girişimlerde bulunabilir, empatik , duygusal  yardımsever ve kendimizi bir nedene adayabilir  daha yüksek bir amaç için savaşabilir ,  hayırsever bir amaç söz konusu olduğunda yaratıcı bir arayışla ilerleyerek harekete geçebiliriz. Bu dönemde  kalpten ,gönülden özellikle de savunmasız kişilerin yardımına koşarak  başkalarının veresiye defterini kapatabilir, askıdaki faturaları ödeyebilir,  istismar hakları için savaşabiliriz.
Mars  Balık burcunda direk harekete geçme arzusunun baltalandığını düşündüğü için huzursuz olabilir. Bu yüzden  bu döngü sırasında istediğimiz şeyin peşinden gitmek daha   karmaşık hale gelebilir, motivasyon eksikliği hissedebilir, enerjimiz dağılabilir, kararlarımız kesin olmayabilir bu yüzden bu süreçte herhangi bir konuda karar verirken çok dikkatli olmalıyız ki daha sonra pişmanlık duymayalım.
Evrensel Balık burcundaki Mars, romantizm ve aşk ile içimizdeki sanatçıya da dokunur. Çünkü Balık yaratıcı ifade biçimlerinin sıradan iletişimden çok daha zengin olabileceğini anlatır, sezgiler güçlüdür , Mars Balık  burcuna  geçtiğinde hepimizin bizi sıradan perspektiflerimizin sınırlarını aşacak kanallara ihtiyacımız olduğunu hatırlar, hayal gücümüzü kullanarak yaratıcı çalışmalar yapabiliriz.  Ayrıca bu süreçte denizde  taşmalar, sel olayları ,deniz  kazaları , boğulma olayları olabilir .

Mars Transitinin Burçlara Etkisi

YÜKSELEN KOÇ  (12.ev)

Kendinize güven sorun yaşayabilirsiniz, enerjininiz azalabilir , yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz. Bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir ve  mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmanız  gerekebilir. Zorlu zamanlar olabilir, kontrol dışı bir alanda olduğu için Mars sağlık sorunları yaratabilir, özellikle de ruhsal sorunlar olabilir, takıntılarınız olabilir, gizli düşmanlıklar olabilir .Bazılarınız gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinde tutmaktan kaynaklanan rahatsızlıklar yaşayabilir. Kimileriniz bu süreçte   içine dönme, iç bilgeliğini ortaya çıkarma, geleceğe yönelik kararlarında sezgilerine kulak vermek isteyebilir. . Yoga, meditasyon gibi aktiviteler ile  kendi gücünüzü  kendi içinizde arayacağınız bir süreç olabilir..
YÜKSELEN BOĞA (11.ev)
Sosyal getirilerinizi, hayat hedeflerinizi, arkadaş çevrenizi, sosyal çevrenizi, sosyal platformları anlatır. Demek ki 13 Mayıs’tan itibaren eforunuz, çabanız kariyer getirileriniz ve sosyal çevrenizi ilgilendiren konularda olacaktır. Belki de kariyer getirilerinizle ilgili savaşmak zorunda kalabilirsiniz.
 YÜKSELEN İKİZLER (10.ev)
Kariyer , iş hayatı, toplumsal statünüz, ebeveynler özellikle de anne  konuları gündeminizde olabilir. Kimileriniz idealleriniz ve geleceğe yönelik hedefleriniz  için daha fazla mücadele edebilirsiniz. Bu konum bazılarınız için girişim cesareti verebilir, eğer  enerjinizi doğru kullanabilir ve hedefe odaklanırsanız başarı şansı yüksektir fakat Mars’ın acelecilik ve agresyonla ilişkili olduğu unutulmamalıdır kimilerinizin kişisel gezegenlerine olumsuz açı yaparsa üst ve otorite figürleriyle çekişmeler, kavgalar, abartılı rekabet ortaya çıkabilir. İşten ayrılma, çıkarılma gibi durumlarla karşılaşılabilir. Aceleci girişimler sonradan üzücü sonuçlara taşıyabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir transittir.
YÜKSELEN YENGEÇ (9.ev)
Mars akrabalarınızı, yurtdışı bağlantılı işlerinizi, hukuki süreçlerinizi, akademik süreçlerinizi, uzun yolculuklarımızı anlatan evde bu konularla ilgili efor ve çaba göstermenizi destekleyecektir. Bazılarınız yurtdışı bağlantılı bir ticari işinizi tanıtmak için çaba gösterirken bazılarınız devam eden ya da yeni bir mahkeme için çaba göstermeniz gerekir. Bazılarınızın ise uzakta yaşayan akrabalarınızın gündemleri için efor sarf etmeleri gerekecektir.
YÜKSELEN ASLAN (8.ev)
Aileden, eşten, ortaklıktan elde edilen kazanımlarda zorlanmalar ve mücadeleler söz konusu. Bu süreçte kredi, borç,  nafaka, tazminat konuları da gündeme gelebilir bu konularla ilgili gerginlikler de söz konusu olabilir.
YÜKSELEN BAŞAK (7.ev)
13 Mayıs’tan sonra ağır gezegenler retroda iken siz eforunuzu, çabanızı ilişkilerinize yönlendireceksiniz. Eşinizle, ailenizle ya da ortağınızla olan ilişkilerinizle ilgili konularda bir anlamda savaş vermek durumunda kalabilirsiniz. Bu kadar çok gezegenin retro olduğu bir dönemde ilişkilerinizde gerginlik yaşamamanız işten bile değildir. Bu yüzden çok dikkatli konuşmalı, davranmalı ve sinirlerinize hakim olmalısınız.
YÜKSELEN TERAZİ (6.ev)
Bu süreçte tüm enerjiniz ve eforunuz günlük rutin işlere, çalışma hayatına ve sağlığınıza yöneliktir. İş ve temponuzun yüksek olduğu zamanlardır. Mars bu alanda düşünmeden hareket etmenize, hızlı kararlar almanıza ve yanınızda çalışanlar ya da ekip arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde agresyona sebep olabilir aranızda gerginlikler yaşanabilir. Bu dönemde sinirsel gerginliklerinizi dışarı yansıtamamanızdan dolayı fiziksel ve ruhsal sağlığınız etkilenebilir, daha sakin kalmaya çalışmakta fayda vardır. Belki bu dönemde bazılarınız evde spor yapmaya başlayabilir böylelikle gergin enerjilerini rahatlatma fırsatı bulabilirler.
YÜKSELEN AKREP (5.ev)
Eforunuz, çabanız aşk hayatınıza, hobilerinize, yaratıcı yönlerinize ya da riskli yatırımlarınıza kayacaktır. Eğer ebeveyn olan bir yükselen akrep iseniz eforunuz çocuklarınızla ilgili olabilir. Aşk hayatınız son derece hareketli olacaktır. Bazılarınız için yeni hobiler, yeni eğitimler söz konusu olacaktır. Bazılarınız da riskli yatırımlara girmek isteyebilirsiniz. Ancak Mayıs ayı 3 gezegenin geri hareketinde olacağı bir ay bu nedenle de riskli yatırımlardan özellikle uzak durmalısınız.
YÜKSELEN YAY (4.ev)
Aile içinde tartışmalara, gerginliklere, kırgınlıklara yol açan bir enerjidir, uç noktalarda kopmalara sebep olabilir. Eğer kişisel haritalarınızda Mars sert açılar alıyorsa, ev içi kazalara ve sakarlıklara dikkat etmekte fayda vardır. Eğer uyumlu açılar varsa bu dönemde taşınabilir veya bir ev satın alabilirsiniz belki bazılarınız evde tadilat yapabilir. Aile bireyleri ile olan ilişkilere de dikkat etmenizde fayda vardır.
YÜKSELEN OĞLAK (3.ev)
Mars’ın 3.evinize geçmesiyle çabanız, eforunuz kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, çocukluk arkadaşlarınız ve komşularınız ile ilgili olacaktır. Onların gündemleri için veya onlarla ilişkileriniz için çaba göstereceksiniz. Ancak burada Mars’ın agresyon gösterme özelliğini unutmamalısınız. Sinirlerinize hakim olup ilişkilerinizi germemelisiniz.
YÜKSELEN KOVA (2.ev)
Bu süreçte mücadeleniz çabanız ve tüm eforunuz para konularında olacak bu süreçte para harcamalarınız artabilir, düzenli gelirinizde dalgalanmalar olabilir. Bazılarınız bu dönemde para kazanmak için harekete geçebilir ama gezegen Retroları fazla bir dönemdeyiz  riskli davranmamakta fayda vardır.
YÜKSELEN BALIK (1.ev)
 Mars’ın 1. evinize geçmesiyle kendinizi çok enerjik hissedeceğiniz, gücünüzün kuvvetinizin yerinde olacağı, spora başlayabileceğiniz yapacağınız sporda başarı gösterebileceğiniz bir dönem olacaktır. Bazılarınız için  ameliyat ya da operasyonlar söz konusu olabilir. Ancak gezegenlerin retro yapması ameliyatlar için çok da uygun zamanlar olmadığını gösterir. Eğer mecbur değilseniz bunu göz önünde bulundurmanız çok önemli. Diğer taraftan ilişkileriniz de çok hareketli olacaktır. Ancak ilişkilerinizde agresyon gösterme, gerginlik yaratma ve kırgınlıklar yaşama ihtimalinizi hatırlayın ve sakin kalmaya özen gösterin.