• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2020

MAYIS 2020


MAYIS 2020

 
OĞLAK BURCUNDA JÜPİTER GERİLEMESİ (14 MAYIS-12 EYLÜL 2020)
“ŞANSLI BİR MOLA”
Son birkaç hafta içinde üç zorlu gezegensel geri dönüşten sonra, Jüpiter; pozitif, iyicil, büyüme, şans ve fırsatlar gezegeni olan coşkulu Jüpiter, Oğlak burcunda yavaşlıyor ve geriye hareketi başlıyor. Bu süre zarfında, hayatımızda bazı konular hakkında iyimser hissetmeyebiliriz ve büyük yeni fikirlerle veya çabalarla başa çıkma planlarımız yavaşlar ve muhtemelen durur. Jüpiter felsefi bir gezegendir , bu yüzden bu geriye dönük dönem zihinlerimizi açmamızı ve sınırlamalarımızın ötesini görmemizi teşvik edecektir. Her 13 ayda bir gerçekleşen ve yaklaşık 4 ay süren düzenli bir döngüdür, felsefi ya da manevi içgüdünün  ve yansımanın zamanıdır. Büyüme ve gelişme, mutluluk ve başarı ile ilgili belirli konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.
Jüpiter geri dönüşü, üzerinde çalışmak istediğiniz büyüme alanı ne kadar önemli olursa olsun,  devam etmeden önce her şeyi sıralamak için fazladan zamana ihtiyaç var demektir. İyi şans, yeni romantizm veya aradığınız zenginliği almaya hazır olduğunuzdan emin olmak için test edilebilirsiniz.
Belki açgözlülük veya bağımlılık gibi yıkıcı bir davranış kontrolden çıkmıştır. Bu durumda, Jüpiter retrosu sorunu tanıma ve kabul etme şansı verecek. İşler o kadar kontrolden çıkabilir ki, sizi rahatsızlık veya cehaletinizden sarsmak için bir müdahale veya sert bir olayın gerçekleşmesi gerekir.
Dinlemek için zaman ayırırsak, hepimizin içsel bilgeliği vardır ve Jüpiter  geri hareketinin  bize mesajı ; biraz zaman ayırın, yavaşlayın ve iç sesinizi dinleyin. Size ne yapmanızı söylüyor? İşini seviyor musunuz ? İlişkinizde mutlu musunuz? Kendinizi bir şey için kandırdınız mı? Jüpiter  geri hareketinde bu tür soruları sorar ve cevaplarını düşünmek için size dört ay verir ve her ne kadar geri harekette olsa da  cömert ,iyicil kocaman yüreği olan Jüpiter, nasıl büyüyeceğinizi, değişebileceğinizi ve kendinizin en iyi versiyonunu nasıl  yaratacağınıza yardımcı olmak ister. İşinizle ilgili kaçırdığınız fırsatlar, kariyerinizle ilgili ertelenmiş bir eğitim, yapmayı arzuladığınız bir yurt dışı seyahati bu dönemde tekrar karşınıza çıkabilir. Bu zamanı aslında akıllıca kullanmak lazım bu bir hediye olabilir !

JÜPİTER RETROSUNUN YÜKSELEN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR
Jüpiter retrosu 10.evinizde gerçekleşecek ve kariyeriniz ve maddi kaynaklarınızla ilgili kısıtlanmalara sebebiyet verecektir. Kariyerinizle ilgili konularda sanki şanslarınızı kaybetmiş gibi hissedebilirsiniz. Çok çalışacağınız, çok güç sarf edeceğiniz ancak karşılığını alamıyor gibi hissedebileceğiniz bir dönem olacaktır. Jüpiter retrosunun sizden talep ettiği şey işlerinizi, işlerinizi yapış şeklinizi ve kariyeriniz ile ilgili konuları doğruluk, dürüstlük ve hakkaniyete uygun şekilde yapmanızdır. Kariyerinizle ilgili çözülmesi ve tamamlanması gereken ancak ertelediğiniz, görmezden geldiğiniz  sorunlar çözülmek üzere yeniden gündeminize gelecektir.
 
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR
Bolluk, bereket şans gezegeni Jüpiter 9. evinizde retro yapacak ve uzaktaki akrabalarınızı, yurtdışı bağlantılı işlerinizi, hukuki süreçlerinizi, akademik süreçlerinizi, uzun yolculuklarımızı anlatan konularda zorlanmalar olacaktır. Jüpiter tüm bu konularda her zaman size verdiği desteği geri çekmiş gibi hissedebilirsiniz. Jüpiter gerilemesi 9. ev konularında çözmediğiniz, yarım bıraktığınız, görmezden geldiğiniz sorunların çözülmesi için yeniden gündeminize gelebilir. Bu sefer detayları kaçırmadan bu sorunları doğruluk ve hakkaniyet içinde çözme şansınız olacaktır. Ayrıca Jüpiter retrosu konuları uzatıp büyütebilir, farkında olmakta fayda var.
 
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER
Bolluk, bereket şans gezegeni Jüpiter 8. evinizde retro yapacak ve mali tablonuzla ilgili sorunları gündeminize getirecektir. Özellikle de geçmişte meydana gelen çözülmemiş mali sorunlarınızı çözüme ulaştırabilmeniz için size bir şans daha verilmiş gibi düşünebilirsiniz. Kredi, sigorta, vergi, nafaka gibi ödemediğiniz bir borcunuzun ödenmesi gerekebilir. Burada hakkaniyetli ve dürüst olarak gereğini yapmanız önem arz ediyor. Diğer yandan ödemelerinizin olmaması gerektiği şekilde büyüdüğünü, arttığını düşünebilirsiniz. Bazılarınız ise ölüm ve ölüm ötesi konularla, okült konularla fazlasıyla ilgilenebilirsiniz. Bu konularda kafanız dağılabilir ve uç noktalara gidebilirsiniz.
 
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER
Bolluk, bereket şans gezegeni Jüpiter 7. evinizde retro yapacak. Jüpiter ilişkiler evinizde geri gitmeye başladığında ilişkilerinizin akışı istediğiniz gibi gitmeyebilir. Bu geri hareket eşinizle, ailenizle, ortağınızla, ticari müşterilerinizle ve yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle olan küçük sorunları bile büyütecektir. Geçmişte yaşanan sorunlar tekrarlanabilir ve size çözümleri için bir fırsat sunulmuş olacaktır. Diğer taraftan bazılarınız biraz çapkın olabilirsiniz ancak dikkat etmelisiniz yakalanabilirsiniz. Bazılarınızın eşlerinin maddi durumlarında sorunlar yaşanabilir. Jüpiter 7.evinizde geri harekete geçtiğinde söz, nişan, evlilik veya yeni bir ilişkiye başlamak için iyi bir süreç değildir. Eski ilişkiler tekrar gündeme gelebilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR
Bolluk, bereket şans gezegeni Jüpiter 6. evinizde retro yapacak. İşiniz ve sağlığınızla ilgili konularda bazı zorlanmalar olabilir. İşinizde maddiyattan çok manevi tatmine önem vereceğiniz, iş alanınızda ekip arkadaşlarınızla çalışmak yerine yalnız çalışmayı ve yalnız kalmayı tercih edeceğiniz, çok çalışacağınız ama çalışmalarınızın karşılığını alamıyormuşsunuz gibi hissedeceğiniz belki de her zamankinden daha az kazanabileceğiniz bir süreç olabilir.6. ev Jüpiter gerilemesinde kilo alabilirsiniz, dikkatli olunuz. Diğer taraftan sağlığınızla ilgili bazı sorunların büyümesi veya eski sağlık sorunlarının gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Tedavisini ertelediğiniz sağlık sorunlarının tedavi zamanı .

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK
Bolluk, bereket şans gezegeni Jüpiter 5. evinizde retro yapacak. Aşk evinde Jüpiter transiti aşk hayatınızı son derece hareketlendirmiş olabilir fakat Jüpiter’in geri hareketi  bu yoğun aşk trafiğinde, trafik kazalarına sebebiyet verebilir yani sevgili Başaklar eğer çapkınlık yapıyorsanız aman dikkat yakalanabilirsiniz. Diğer taraftan eğer aşk hayatınızda sorunlar varsa bu sorunların büyümesine, aynı konuların tekrar tekrar gündeme gelmesine sebebiyet verebilir. Eski aşklar kapınız çalabilir ama eski sorunlar da gündem olabilir bunu hatırlayın. Ancak çocuklarınızla ilgili ya da yatırımlarınızla ilgili kaçırdığınız fırsatlar da yeniden kapınızı çalabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER
Bolluk, bereket şans gezegeni Jüpiter 4. evinizde retro yapacak. Aile, ailevi konular, ebeveynleriniz, eviniz, gayrimenkulleriniz, topraklarınızla ilgili konularda bir takım sıkıntılar ortaya çıkabilir. Eski hesapların, sorunların tekrar gündeminize geldiği, aile içinde yeniden kartların dağıtıldığı bir süreç olacaktır. Bu süreci ailenizle ilgili sorunları detaylandırıp, çözmek için kullanabilirsiniz. Ailenizden biraz uzak kalıp yalnız olmayı ve kendinizi dinlemeyi isteyebilirsiniz. Kötümser olduğunuz bir süreç olabilir. Bu dönem sizin için gayrimenkul alıp satmak, taşınmak için uygun bir süreç olmayacaktır.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER
Bolluk, bereket, şans gezegeni Jüpiter 3. evinizde retro yapacak.Bu süreçte Jüpiter’ in o şans ve bereket veren, ferahlatan genişleten özelliklerini kaybetmiş gibi hissedersiniz. Özellikle kardeşleriniz, aileniz, çocukluk arkadaşlarınız, yakın akrabalarınız ve komşularınızla olan ilişkilerinizde ya da onların hayatlarında bazı olaylar akışta gitmeyi bırakabilir ve şanslarını kaybetmiş gibi hissedebilirler. Yakınlarınızla bir takım sorunlar gündeme gelebilir veya eski sorunlarınız yeniden ortaya çıkabilir.

 YAY VE YÜKSELEN YAYLAR
Bolluk, bereket, şans gezegeni Jüpiter 2. evinizde retro yapacak. Jüpiter fırsatlar, şans ve bereket gezegenidir, geri hareket ederken maddi konularda çok bilmiş, abartılı davranışlar sergileyebilirsiniz, kendinize olan güveniniz çok fazladır. Bu süreçte parasal konularda kaçırdığınız fırsatlar tekrar önünüze çıkabilir değerlendirmekte fayda var.

 OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK
Jüpiter yükseleninizde size başarı, şans ve bereket verirken geri harekete geçtiğinde kendinizi birden şanslarınızı ve bereketinizi kaybetmiş gibi hissedebilirsiniz. Özgüveniniz son derece yerindeyken Jüpiter’in geri harekete geçmesi ile özgüveninizde azalma varmış gibi ya da tam tersi gereğinden fazla özgüvenli hissetmenize neden olacaktır. Ayrıca ilişkileriniz de gidiş hattında bir gerileme söz konusu olacaktır. İlişkileriniz ya da işinizle ilgili kaçırdığınız fırsatlar yeniden size sunulabilir, doğruluk, dürüstlük ve hakkaniyetle bu fırsatları değerlendirebilirsiniz.
 
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR
Bolluk, bereket, şans gezegeni Jüpiter 12. evinizde retro yapacak. Daha önceki dönemlerde yalnız kalmak, ruhsal, bilinçaltı çalışmalar yapmak isteyip de yapamadıysanız size tüm bunları yapmanız için tekrar fırsat veriyor olacak. Hastanede bir tedavi süreciniz varsa bu süreçte sekteye uğrayan bazı durumlar olabileceği gibi bazılarınız kendini son derece kötümser hissedebilirsiniz.
 
BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR
Bolluk, bereket, şans gezegeni Jüpiter 11. evinizde Retro yapacak. Jüpiter’in 14 Mayıs’ta geri harekete geçmesiyle özellikle kariyer getirilerinizle ilgili şans ve bereketinizde azalma görülebilir, çok çalışmanıza rağmen karşılığını alamıyor gibi hissedebilirsiniz. sanki şanslarınız elinizden gidiyormuş gibi hissedebilirsiniz.  Bazılarınız kaçırdığınız fırsatları yeniden yakalayabilirsiniz, bu sefer değerlendirmekte fayda var. Jüpiter retrosu sürecinde; arkadaşlarınızla ilgili konularda ve sosyal çevrenizde de işler pek de her zamanki akışında gitmeye bilir.