• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2020

MAYIS 2020


MAYIS 2020

HERMES (MERKÜR) HASSAS SULARDA (YENGEÇ)
28 MAYIS - 4 AĞUSTOS
Merkür nam-ı değer Hermes  Yengeç burcunda uzun bir süre  ikamet edecek 18 Haziran-13 Temmuz arasında Retro hareketini bitirdikten sonra 4 Ağustos’ta bu burçtan ayrılacak. Merkür’ün bu yerleşiminde  kararlarımızda sezgilerimiz ve duygularımız ön plana çıkar, yeni şeyler öğrenmeye pek rağbet etmeyebiliriz. Bu süreçte daha  geleneksel bir  düşünme tarzımız olabilir, duygularımız ön planda olacağı için duygu durumumuza göre kararlar verebiliriz bu yüzden de fikirlerimizde ve kararlarımızda tutarsızlıklar olabilir. Düşüncelerimizde geleneklerin, ailenin, çocukluğun duygusal etkilerini görülebilir, sübjektif algılama söz konusu olabilir.
 Bu dönemde duygularımız ön planda olacağı için şiir ve şarkı sözü yazmaya yeteneği olanlar daha fazla yaratıcı olabilirler. Merkür bu burçta iken hafızamız güçlü, empati yeteneğimiz de gelişkin olur, duygu yüklü akıcı ve imgelem dolu bir ifade içinde olacağımız için  de iyi bir öykü yazarı veya anlatıcısı olabiliriz. Bu yerleşim keskin bir hafızaya sahip olunduğunu, öğrenilen şeylerin kolay unutulmayacağı nı da anlattığı için bu konulara yeteneği olanlar bu dönemi iyi değerlendirebilirler.
Merkür Yengeç konumu güçlü sezgiler verir, karşımızdakilerin neler düşündüğünü bu dönemde daha iyi hissedebilir, başkalarının motivasyonunu düşünüp veya merak eden bir modda olabiliriz. Kişisel duygular ve bilinçaltındaki anılar, kararlar ve fikirler üzerinde istenmeyen etkiler yaratabilir bu da bu süreçte objektif düşünmemizi engelleyebilir. Başkalarının etkisi altında kalabiliriz, düşüncelerimiz ailemiz , geçmişimiz ve geleneklerimizden etkilenebilir. Bu süreçte eski anıları daha fazla yad eder, geçmişe daha fazla yolculuk yapar, nostaljik müzikleri daha fazla dinlemek isteriz.
 Merkür Yengeç burcu seyahati süresince kaygılar ve endişeler zihnimizde daha fazla olabilir, sağlığımızla ilgili  kaygılarımızın bizi yorabilir, ailemiz ve sevdiklerimiz için daha fazla  endişe duyabiliriz.
Yengeç burcundaki Merkür seyahatinin burçlara göre etkisini www.astrodanismanlik.com sitesi Mayıs ayı yorumlarımızdan okuyabilirsiniz. Sevgiler.