• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR
Sevgili  Yaylar , Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ; Bu geçiş sırasında, ana odak alanları iş, sağlık ve başkalarına yardım etmektir. İşyerinizde, daha iyi konsantrasyon ve ayrıntı duygunuz sayesinde, işlerin yapılması kolaylaşır  ve hak ettiğiniz takdiri alabilirsiniz. Kimileriniz yeni bir diyete başlamak veya daha fazla spor aktivitesi yapmak  için bu dönemin  rutin yaşam biçimini de kullanabilirsiniz. Sağlık, önemli olabilir; ya sağlığınıza daha fazla özen göstermeye başlayabilirsiniz ya da beklenmedik sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.  Evcil hayvanlarınız varsa daha fazla bakıma ihtiyaç duyabilir  veya bazılarınız yeni bir evcil hayvan edinmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte, işinize yoğunlaşmanız nedeniyle başkalarına biraz mesafeli ve titiz görünebilirsiniz. Dedikodulara, işkolikliğe ve size zarar vermeye çalışan kişilere dikkat etmeniz gerekebilir.
Güneş 21 Mayıs ’da İkizler burcuna geçecek, Bu geçiş sırasında,  diğer insanlarla olan ilişkiler odağınız  olacaktır.  Partnerinizle daha iyi iletişim kuracak, birlikte zaman geçirecek ve kendinizi mutlu hissedeceksiniz. Romantik ilişkinizde bir kriz yaşıyorsanız, danışmanlığa gitmeye karar verebilir veya sorunu kendi başınıza çözebilirsiniz. Bekarsanız, çıkmaya başlamak için mükemmel bir zaman! Arkadaşlar arasında çok popüler olacaksınız ve başkalarıyla daha etkili bir şekilde işbirliği yapacaksınız. Hukuki meselelerle uğraşıyorsanız, bunları çözmek ve  bir sonuca varmak bu dönemde çok önemli olabilir. Bazılarınız bu dönemde yer değişikliği yapabilir, taşınabilir.
Merkür İkizler burcuna 4 Mayıs’ta geçecek ve 29 Mayıs’ta geri hareketini başlatmak için durağanlaşacak 31 Mayıs’ta  Merkür  24° İkizler burcunda gerilemeye başlıyor ve  23 Haziran  16° İkizler ‘de düz hareketine geçecek ve bu burçta  12 Temmuz 2021’e kadar  neredeyse 2 ay kalacak. Bu transit, özel görüşmeler için harika. Bu nedenle, eşinizle yaşayabileceğiniz sorunları çözmeye çalışmak için de ideal bir zamandır. İş ortaklarınızla bile son derece iyi anlaşacaksınız. Müzakereci ve uzlaşmacı davranabilirsiniz, fikirleriniz hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaşabilir. Tartışmalı konular da dahil olmak üzere derin sohbetler ve tartışmalar için iyi bir zamandır. Ancak kişisel haritalarınızda zor yönleri olan bir kombinasyon varsa sevdiklerinizle iletişimde yaşanan sorunlar konusunda dikkatli olmalısınız.
Merkür geri gittiğinde ise evlilik ya da iş ortaklığı  olsun  şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür geri hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf ta  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin.
Venüs 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçecek, evlilik için çok ideal bir transittir. Ortaklaşa girişimler açısından da uygundur ve  her türlü ilişkileri güçlendirici bir transittir. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler olabilir. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir.
11 Mayıs saat 21:59’da Boğa burcunun 21.derecesinde Yeniay oluşacak, bu Yeniay Neptün ve Plüton ile uyumlu ilişkide  ve bu  süreçte yeni diyet rejimlerinin, sağlıklı rutinlerin ve tatmin edici çalışma programlarını başarılı bir şekilde başlatılabilirsiniz. İşinizi halletmenin, ayrıntılarla başa çıkmanın ve yeniden organize ederek ya da sadece işinize yetişmenize yardımcı olacak görevlerde hevesle çalışarak verimliliğinizi artırmanın zamanı gelmiş demektir. Aileden gelen destekler ve maddi gücünüzü kullanarak bu konularda yeni girişimler yapabilirsiniz.
Jüpiter şans ,fırsat ,büyüme, bolluk-bereket gezegeni 14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında Balık burcunda seyahatine başlıyor. Ailevi ve evle ilgili konularda mutluluk ve uyum  zamanı; özellikle evinizde ve ailenizle kendinizi iyi hissedeceksiniz. Akrabalarınızla ve  ebeveynlerinizle ilişkiler çok olumlu olacaktır. Ayrıca, bir borç veya miras daha fazla finansal güvenlik elde etmenize yardımcı olabilir. Kimileriniz  gayrimenkul satarak veya satın alarak mali durumunuzu iyileştirme fırsatına sahip olabilirsiniz. Yenilemeye, dekore etmeye veya doğrudan yeni bir eve  taşınmaya karar verebilirsiniz. Sorun yaşıyorsanız, ailenizden tavsiye ve destek isteyebilirsiniz.  Ayrıca yeni bir aile üyesi de olabilir, birkaç aile toplantısına gidebilir ve aile geleneklerine ilginiz artabilir. Kendinizle ilgili olarak, kişiliğinizin sizi gelişiminizde geride tutan kısımlarını kabul etmeye ve bunlarla başa çıkmaya daha istekli olacaksınız.
Satürn gezegeni 23 Mayıs - 11 Ekim  2021 arasında  Kova burcunda gerilemeye başlıyor, Satürn geri hareket halindeyken, Göksel Görev Sorumlusu bizi yakın çevre, akrabalar, kardeşlerle olan  ilişkilerimizle ilgili  konulara derinlemesine bakmaya ve zayıf noktalarımızı belirlemeye yönlendirir, böylece onları yeniden tanımlayabilir bu konularla ilgili sorumluluklarımızı yeniden gözden geçirebiliriz.
Ay tutulması (Dolunay)  26 Mayıs 2021’de Yay burcunda 5° de saat 14:13’de oluşacak ve etkisi 6 ay boyunca  devam edecek. Dolunay zamanları gerçeklerin ortaya çıktığı ve olayların tamamlanmasını anlatan zamanlardır. Tutulma  sırasında, bağımsızlık ve karşılıklı bağımlılık, kendi yolunuza nasıl gideceğinize ,kendinizi ve başkalarının sizi nasıl gördüğü ile ilgili aydınlanmalar yaşayabilir farkındalık kazanabilirsiniz.  Kendinize şunu sorabilirsiniz: Kişisel tarzım ve hayata yaklaşımım tam olarak kim olduğumu yansıtıyor mu? Kişisel tarzım ve yaklaşımım başkalarıyla olan ilişkimde bana nasıl yardımcı oluyor ya da yardımcı olmuyor? İlişkilerim bugün kim olduğuma ayak uyduruyor mu? İlişkilerinizde daha önce farkına varmadığınız şeyleri görebilirsiniz böylelikle ilişkilerinizde devam veya bitiş kararı alabilirsiniz. Bazılarınızın davalarla ilgili, bazılarınızın ortaklıklarla ilgili konularıyla ilgili tamamlanmalar net durumlar oluşabilir.