• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda olması ile; odak noktanız ikili ilişkilere kayacaktır. Tanınmış ve önemli kişiler hayatınıza girebilir. Bu kişilerden destek görebileceğiniz gibi doğum haritanızda olumsuz göstergeler varsa tam tersi bu kişiler size köstek de olabilirler. Bu dönem, başkalarıyla birlikte hareket etmek size kazanç sağlayabilir. Yeni bir ortaklık kurabilirsiniz ya da bazılarınız için evlilik motivasyonu olabilir. Bu dönem kendinizden çok diğerlerini düşünüp ve onların ihtiyaçlarına eğilmek durumunda kalabilirsiniz. Bazılarınız için de taşınma söz konusu olabilir.
Güneş’in 21 Mayıs ’da ikizler burcuna geçmesi ile de ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eşinizin ya da ortağınızın gelirleri, borçlar, alacaklar, ödemeler, krediler, vergiler odak noktanız olacaktır. Kendi kazançlarınıza odaklanmaktan çok başkalarına bağımlı kazançlara odaklanabilirsiniz. Bazılarınız için miras konuları gündeme gelirken bazılarınız da mali tablonuzu dengelemekle ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bazılarınız için  tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, bazılarınız için ameliyatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız da bu süreçte okült konulara, metafizik gibi konulara ilgi artabilir.
Merkür İkizler burcuna 4 Mayıs’ta geçecek ve 29 Mayıs’ta geri hareketini başlatmak için durağanlaşacak 31 Mayıs’ta  Merkür  24° İkizler burcunda gerilemeye başlıyor ve   23 Haziran  16° İkizler ‘de düz hareketine geçecek ve bu burçta  12 Temmuz 2021’e kadar  neredeyse 2 ay kalacak. 
4 Mayıs da Merkür’ün İkizler burcuna geçişi ile mali tablonuzu gözden geçirmek, parasal konularda konuşmak, planlamalar yapmak, kredi kullanmak gibi ihtiyaçlarınız için girişimde bulunmak için iyi bir döneme girmiş olacaksınız. Bazılarınız için ortaklıklar gündeme gelebilir, ancak bu ortaklıklarda gelecekte sorun yaşamamak için mutlaka her ayrıntı yazıya dökülmeli ve kendinizi güvenceye almalısınız. Ortaklaşa gelirler, başkalarından gelen kazançlar ve başkalarıyla müşterek kazançlarınız hakkında konuşmalar yapabilir bu konularda anlaşmalar ve sözleşmeler yapabilirsiniz. Bazılarınız için ölüm ve miras konuları gündeme gelebilir.
Ancak ayın son günlerinde Merkür’ün Retro harekete geçmesiyle birlikte mali tablonuzu dengelemekte güçlük çekebilirsiniz. Mali tablonuzu dengelemek üzere Retro döneminde yapacağınız anlaşma ve sözleşme maddeleri sizi sonrasında zararlı konuma getirebilir. İletişim gezegeni Merkür’ün bu alanda Retro yapması ile kredi ve borç almak gibi eylemlerinizin yanlış anlaşılmalar ya da iletişim kopuklukları, maddelerin tam algılanamaması gibi nedenlerle sizin için çok da uygun olmayan şartları kabul etmiş olabilirsiniz. Merkür Retroları ortaklık kurmak, ortaklaşa işlere girmek için de çok uygun zaman dilimleri değildir. Miras gibi konularda da Retro zamanlarında karar vermek ya da bu konuda girişimde bulunmak doğru olmayacaktır. Bu zamanlarda yapılan bu girişimler hakkınız olanı almamanıza ya da hakkınızdan çok daha azını almanıza sebebiyet verebilir. Ancak Merkür Retrolarının 8. Evdeki geri hareketi, sezgilerinizin ve ilham kapılarınızın açıklığına, ölüm, ölüm ötesi gibi okült konularda ilginç fikirlerin ortaya çıkmasına da sebebiyet verebilir. Bu fikirlerinizi yazabilir ve Retro bitimi sonrası paylaşabilirsiniz.
Venüs de 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçecek, Merkür ile aynı alanda seyahat edecek Venüs, başkalarınızdan olan beklentilerinizin karşılanması için sizi destekliyor olacaktır. Venüs’ün buradaki varlığı ile alamadığınız alacaklarınızı alabilir ya da size borçlu olanlarla uzlaşabilirsiniz. Bazılarınızın eşinin ya da ortağının gelirlerinde artış olabilir. Miras beklentisi olanlar bu mirasları alabilirler veya bu konuda olumlu gelişmeler olabilir. Ortaklaşa girişimler için son derece uygun bir döneme işaret eder.  Bazılarınız için ameliyat söz konusu olurken Venüs iyileşmeniz konusunda sizi destekleyecektir.
 
 
11 Mayıs saat 21:59’da Boğa burcunun 21.derecesinde Yeniay oluşacak.
7.evinizdeki bu yeniayla birlikte, ortaklaşa işlere girmek, birebir ilişkilerinizi pekiştirmek için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bir ortaklık düşünceniz varsa planlarını yapabilirsiniz. Bazılarınız bu yeniayın ışığı ile yeni bir ilişkiye başlayabilir ya da evlilik teklifi için planlamalar yapabilirsiniz. Birebir danışmanlıkla ilgili bir işiniz varsa ya da böyle bir iş yapmak istiyorsanız, bu yeniayın ışığını bu konularda adım atmak için kullanabilirsiniz.
Jüpiter şans ,fırsat ,büyüme, bolluk-bereket gezegeni 14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında Balık burcunda seyahatine başlıyor.
Şans, kısmet ve bolluk gezegeni Jüpiter’in Balık burcundaki bu transiti ile çocuklar, aşk hayatınız, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktiviteler, riskli yatırımlar konularında pozitif gelişmeler yaşanabilir. Jüpiter’in bu transiti çocuk sahibi olmayı denemek için çok şanslı bir transittir. Çocukları olan yükselen Akrepler ise çocukları ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirler ve onların hayatında geliştirici rol oynayabilirler. Sanatsal konularda yeteneğiniz varsa bu yeteneğinizi daha aktif ve iyi bir şekilde kullanabilirsiniz. Diğer taraftan aşk hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler yaşanırken aşk hayatınızla ilgili deneyimleriniz artabilir. Bu dönem sizin için daha renkli, daha eğlenceli ve daha hareketli bir dönem olacaktır. Bu transitle birlikte daha sosyal olacağınız ve arkadaş çevrenizin de genişleyeceği bir döneme girmiş olacaksınız.
Satürn gezegeni 23 Mayıs - 11 Ekim  2021 arasında  Kova burcunda gerilemeye başlıyor.
Satürn’ün 4. evinizdeki gerilemesi ile birlikte özellikle de geçmişten gelen ailevi sorunları çözmek için daha fazla sorumluluk almanız gerekecektir. Hem kariyerinizle ilgili hem de ailevi konularla ilgili testlerin artacağı bir dönem olurken çabalarınızın boşa gittiğini hissedebilirsiniz. Sanki aileniz size karşıymış gibi hissedebilirsiniz. Satürn retrosu eski sorunları gündeminize taşırken gelecekle ilgili planlarınızdan kuşku duymanıza ve hedeflerinize odaklanmanızda zorlanmalara neden olabilir. Satürn geri hareketinde ebeveynlerinizin sağlık sorunları da tekrar gündeme gelebilir.
 
Ay tutulması (Dolunay)  26 Mayıs 2021’de Yay burcunda 5° de saat 14:13’de oluşacak ve etkisi 6 ay boyunca devam edecek.
2.evinizde gerçekleşecek ay tutulması ile özellikle parasal konularda kayıplar ya da kazançlar olabilir. Birikimleriniz ve yatırımlarınızla ilgili durumlar netleşebilir, kazancınız ya da giderlerinizin ne durumda olduğunu fark edebilirsiniz. Alacak verecek dengenizde zorlanmalar söz konusu olabileceği gibi ani fırsatlar da söz konusu olabilir. Miras gibi başkalarından gelen kazançlarda da beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir.