• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

 OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda olması ile birlikte; çocuklar, aşk hayatınız, hayatın keyifli yönleri, hobileriniz, sportif faaliyetleriniz ve riskli yatırımlar gündeminize sıkça gelecektir. Çocuklarınızla ilgili konularda girişimler yapabilirsiniz. Sanatsal becerileriniz varsa bu transit ile birlikte sanatsal becerilerinizi daha iyi kullanıp, insanların görmesini sağlayabilirsiniz. Sportif konularda becerilerinizi kullanabilir, spora başlayabilir ve kendinizi bu konuda kanıtlayabilirsiniz. Flört ve aşk konuları son derece aktif olacaktır. Yeni bir aşk ilişki söz konusu olabilir. Kendinize vakit ayırmaktan çok sosyal ortamlarda yer alacağınız bir dönem olacaktır.
Güneş’in 21 Mayıs ’da ikizler burcuna geçmesi ile de odak oktanız iş ve mecburiyetlerinize kayacaktır. Hayatınızdaki sorumluluklarınız ve görevleriniz öncelik kazanacaktır. Çok çalışıp uğraşacağınız bir dönem olacaktır. Başkaları tarafından üstünüze sorumluluklar yüklenebilir ve başkalarına uymak zorunda kalabilirsiniz. Yapılması gereken işleriniz yüzünden kendinize zaman ayırmakta zorlanabilirsiniz. Bu kadar çalışmak sağlığınızı tehdit edebilir. Sevmediğiniz halde yapmanız gereken günlük işler sizi mutsuz edebilir. Sağlığınıza son derece dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır.
Merkür İkizler burcuna 4 Mayıs’ta geçecek ve 29 Mayıs’ta geri hareketini başlatmak için durağanlaşacak 31 Mayıs’ta  Merkür  24° İkizler burcunda gerilemeye başlıyor ve   23 Haziran  16° İkizler ‘de düz hareketine geçecek ve bu burçta  12 Temmuz 2021’e kadar  neredeyse 2 ay kalacak. 
Bu transit boyunca işiniz, iş arkadaşlarınız, iş ortamınız, astlarınız, sağlığınız ve size hizmet eden kişilerle ilgili konuşmalar, bilgi paylaşımları, anlaşmalar artacaktır. İş arkadaşlarınızla ve astlarınızla olan iyi iletişiminiz sayesinde işleriniz de olumlu gelişmeler yaşanacaktır ve başarı kazanmanızı sağlayacaktır. Çalışmayan yükselen oğlaklar ise özellikle günlük rutinleri ile ilgili konuları gözden geçirerek, neyi neden yaptıklarını, eksikliklerini ve hatalarını tespit ederek, hayatlarını daha iyi planlayabilirler. Diğer taraftan sağlığınızla ilgili konularda gerekli araştırmaları yapabilir, doktorlarla görüşebilir ve akılcı kararlar alabilirsiniz. Merkür’ün 6.evden geçişi ile iş başvurusu yapabilir ve işinizle ilgili sözleşmeler, anlaşmalar yapabilirsiniz.
Ayın sonunda Merkür’ün Retro harekete geçmesi ile iletişim konularında yaşayabileceğiniz aksaklıklar yüzünden işiniz ve iş alanınızda da sorunlar yaşanabilir. Anlaşma ve sözleşmelerin risk içerdiği bu dönemde iş anlaşmaları yapmamak en doğru seçenek olacaktır. Astlarınızla ve ekip arkadaşlarınızla iyi giden iletişiminiz, Merkür’ün Retro harekete geçmesiyle sekteye uğraması, yanlış anlaşılmalara açık olunması başarı oranınızda da azalmaya sebep olabilir. Bu süreçte bazı ekip arkadaşlarınız işten ayrılabilir. Önemli olan bir konu da sağlığınızla ilgili yaptırdığınız tetkiklerde yanılmalar olabileceği gibi doğru doktor ya da tedavi seçiminde de yanlışlıklar olabilir. Bu konulardaki tüm araştırma, konuşma ve başlangıçları Retro bitimi sonrasına bırakmak en doğrusu olacaktır.
Venüs de 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçecek
Çalışanlarınızdan ve ekip arkadaşlarınızdan destek alabileceğiniz, onlardan fayda sağlayabileceğiniz bir dönem olacaktır. İş ortamında huzuru sağlamak sizin için büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır ve sağladığınız huzur ortamı başarınızı da destekleyecektir. İş değişikliği yapmak, yeni işe uyum sağlamak için de çok uygun bir transittir. Başkalarına yardımcı olmak hoşunuza gidebilir. Diğer taraftan sağlığınızla ilgili konularda da Venüs’ün olumlu desteğini hissedebilirsiniz. Ancak Venüs’ün bu transiti kilo alma problemi yaratabilir. Diyetinize dikkat etmelisiniz.
 
 
11 Mayıs saat 21:59’da Boğa burcunun 21.derecesinde Yeniay oluşacak.
Boğa burcundaki bu yeniayla birlikte çocuklar, aşk hayatınız, hayatın keyifli yönleri, hobileriniz, sportif faaliyetleriniz ve riskli yatırımlar konularında yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak için girişimlere başlayabilir ya da çocuklarınızın hayatları ile ilgili yeni atılımlarda bulunabilirsiniz. Bir hobinizle ilgili bir eğitime başlayabilir ya da sportif bir aktivite de yer alabilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlayabilir ya da evlilik için ilk adımları atabilirsiniz.
Jüpiter şans ,fırsat ,büyüme, bolluk-bereket gezegeni 14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında Balık burcunda seyahatine başlıyor.
Kardeşleriniz, yakın çevreniz, zihinsel aktiviteler, kısa seyahatler, eğitim, yayıncılık gibi konularda önemli gelişmeler, şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Önyargılarınızın azalacağı, hayat görüşünüzün genişleyeceği, geleceğe yönelik planlarınızın artacağı bir dönem olacaktır. Bu dönem de seminerler verebilir, eğitim alabilir, kitap yazarak yayınlaya bilir, ve sosyal medyada çok daha fazla yer alabilirsiniz. Fikirlerinizin ve düşüncelerinizi diğer insanlara aktarabilirsiniz ve bu düşünceleriniz dikkat çekebilir. Yakınlarınızdan aldığınız maddi destek artabilir ve yakın çevrenizle ilişkilerinizde gözle görülür olumlu gelişmeler yaşanacaktır. Seyahatleriniz artabilir ve bu seyahatlerde şanslar elde edebilirsiniz. Bazılarınız için de kardeşlerinin ve yakınlarının hayatlarında olumlu gelişmeler yaşanırken hayatlarında şans ve fırsatlar elde edebilirler.
Satürn gezegeni 23 Mayıs - 11 Ekim 2021 arasında Kova burcunda gerilemeye başlıyor.
Satürn’ün 2. Evinizdeki gerilemesi ile birlikte özellikle de geçmişten gelen parasal sorunları çözmek için daha fazla sorumluluk almanız gerekecektir.  Eğer geçmişte sağlam yatırımlar yapmış iseniz Satürn retrosunda yatırımlarınızın geri dönüşümlerini alabilirsiniz. Ancak bu dönem çok çabalayıp istediğiniz sonuçları alamadığınızı düşünebilirsiniz, çabalarınız boşa gidiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Parasal sıkıntılar sizi daha fazla test edebilir.
Ay tutulması (Dolunay)  26 Mayıs 2021’de Yay burcunda 5° de saat 14:13’de oluşacak ve etkisi 6 ay boyunca devam edecek.
12. evinizde gerçekleşecek bu ay tutulması ile hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınız olumsuz etkilenebilir. Sağlığınıza çok dikkat etmeniz gereken bu süreçte, hayatınızın genelindeki sıkıntı ve stresler, kontrol edemediğiniz durumlar söz konusu olabilir. Arkanızdan çevrilen işler, yapılan dedikodular bu dolunayın etkisi ile gün yüzüne çıkabilir ve tüm bu konular size sıkıntı yaratabilir.