• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR
Sevgili  Kovalar  , Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ; evde ve ailenizle birlikte kalmak için mükemmel bir zaman! Evinizi daha konforlu hale getirme arzusu hissedeceksiniz, kendinizi uzun süredir ertelenen onarımları yaparken bulabilir veya evinizi yenilemeye karar verebilirsiniz, taşınmayı, hatta bir ev veya daire satın almayı düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu zamanda eviniz, dış dünyadan saklanabileceğiniz rahat bir yer olabilir. Aile, doğası gereği evle bağlantılıdır. Bu transit sırasında ailenizle her zamankinden daha fazla zaman geçirmek isteyebilirsiniz.
Güneş 21 Mayıs ’da İkizler burcuna geçecek, eğlenmenin zamanı geldi! Bu transit sırasında eğlence, hobiler, romantizm ve çocuklar önemlidir. Rahatlayabilir ve hayatı fazla ciddiye almayı bırakabilirsiniz. Arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçirmek isteyebilirsiniz. Ayrıca eski hobilerinize zaman ayırabilir veya yeni bir hobiye başlayabilirsiniz. Bu transit çocuklarla ilişkiler için harikadır çocuğunuz varsa, zamanınızı onlara ayırmak ve onlarla eğlenmek istersiniz bazılarınız çocuk sahibi olmaya odaklanabilir.
Merkür İkizler burcuna 4 Mayıs’ta geçecek ve 29 Mayıs’ta geri hareketini başlatmak için durağanlaşacak 31 Mayıs’ta  Merkür  24° İkizler burcunda gerilemeye başlıyor ve  23 Haziran  16° İkizler ‘de düz hareketine geçecek ve bu burçta  12 Temmuz 2021’e kadar  neredeyse 2 ay kalacak , bu süreçte entelektüel konular hakkında düşünmeye ve daha zorlu zihinsel ve yaratıcı faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Bazılarınızın  çocuk psikolojisi ilgisini  çekebilir özellikle de ebeveyn iseniz  bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için ideal bir zamandır.   Zihinsel aktivite gerektiren oyunlar (satranç gibi) yazmak, okumak  gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Ayrıca düşüncelerinizi kolaylıkla iletebileceksiniz ve insanlar ne söylemeye çalıştığınızı daha kolay anlayacaklardır.  Düşünceniz yaratıcı olacak ve mizah anlayışınız gelişecektir.  
Merkür geri gittiğinde ise Yaratıcılığı, hobiler ve çocukları, aşk hayatını , hayattan alınan keyifleri anlatan bu alanda Merkür geri hareket ederken sanki yaratıcı enerjiniz geri çekilmiş gibi olabilir, yeteneklerinizi, yaratıcılığınızı ortaya koyamıyor gibi hissedebilirsiniz.  Kendinizi ifade etme beceriniz hakkında zorlanabilirsiniz.  Yeni ilham  yolları bulmanız gerekebilir ve bunun için sanat galerilerini ziyaret edebilir, roman okuyabilir vb. ilhamınıza taze bir nefes getirebilirsiniz. Ayrıca  çocuklarınızla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zaman olabilir , onlarla daha kaliteli vakit geçirerek iletişiminizi düzeltebilirsiniz. Bu dönemde eski aşklar ortaya çıkabilir ama pek rağbet etmezseniz iyi olur. Bu süreçte yeni bir aşk ilişkisi başlatmak , yeni bir hobiye başlamak ve çocuklarınız hakkında önemli kararlar almak için iyi bir zaman değildir.
Venüs 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçecek, aşk ve ilişkiler, cinsel hayat olumlu etkilenir. Çocuk sahibi olmak , hamile kalmak adına  iyi bir süreçtir. Çocuklarınız varsa onlarla olan  ilişkiler keyif vericidir. Hobilerinize  daha fazla vakit ayırılabilirsiniz, sanatsal faaliyetler için uygun dönemdir, her zamankinden daha fazla yaratıcı olabilirsiniz. Kısa  tatillere çıkmak sosyalleşmek , arkadaşlarla  eğlenmek açısından da uygun zamanlardır. Bu geçiş sırasında yeni biriyle tanışmanız ve yeni bir  aşka yelken açmanız söz konusu olabilir.
11 Mayıs saat 21:59’da Boğa burcunun 21.derecesinde Yeniay oluşacak, bu Yeniay Neptün ve Plüton ile uyumlu ilişkide  ve bu  süreçte  ev ve ailevi konularda yeni başlangıçlar söz konusu olabilir, yeni bir ev almak veya yeni bir eve taşınmak için girişimlerde bulunabilirsiniz.  Bu, gelecek için uzun vadeli planlar yapmak, her türlü yeniden düzenleme yapmak ve hatta ev veya ev ortamını yeniden modellemek ve aile ile ilgili faaliyetler için iyi bir zamandır. Maddi kazanımlarınız bu konularda sizi desteklerken içsel olarak da çok güçleneceğiniz bir dönemdir.
Jüpiter şans ,fırsat ,büyüme, bolluk-bereket gezegeni 14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında Balık burcunda seyahatine başlıyor. Bu geçiş, değerleriniz, finansınız ve varlıklarınız hakkında soruları gündeme getirecek. Ayrıca daha fazla para da getirebilir - maaş artışı elde edebilir veya fazladan para kazanma fırsatı elde edebilirsiniz. İyi para kazanma yeteneğiniz sizi daha güvende hissettirecek ve hayata daha hevesli olacaksınız. Bu transit aynı zamanda gelecekteki planlarınızı ve değerlerinizi de etkileyecektir. Planlarınızı akıllıca ve pratik bir şekilde formüle edin. Onları dürüstçe değerlendirin ve bunları başarmak için ne yapmanız gerektiğini belirleyin. Bu geçişin tek olumsuz etkisi, çok fazla para harcama eğiliminde olmanızdır. Daha sonra paraya ihtiyacınız olacağını kolayca unutabilir ve alışverişe kapılabilirsiniz.
Satürn gezegeni 23 Mayıs - 11 Ekim  2021 arasında  Kova burcunda gerilemeye başlıyor, Satürn geri hareket halindeyken, Göksel Görev Sorumlusu bizi hayat motivasyonlarımız  hakkında tekrar sorgulama yapmamıza, bir şekilde kendinizi yeniden tanımlamanız gerektiğini gösterir. Fiziksel (örneğin kilo vermek), duygusal (gerçekten neyi arzuluyorsunuz?) Veya belki de sınırlar koyma ihtiyacı olabilir. Her iki durumda da, içe bakma, neler olup bittiğini inceleme ve sizi harekete geçiren şeyi keşfetme zamanıdır.
Ay tutulması (Dolunay)  26 Mayıs 2021’de Yay burcunda 5° de saat 14:13’de oluşacak ve etkisi 6 ay boyunca  devam edecek. Dolunay zamanları gerçeklerin ortaya çıktığı ve olayların tamamlanmasını anlatan zamanlardır. Ay Tutulması  hasat mevsimi gibi işler, çatışmalar yaşanır, farkındalıklar gelişir sonuçlar alınır. Yükselen kovalar sosyal çevre, arkadaşlar, yaratıcılık, sevgi, çocuklar, hobiler, eğlence, kariyerden gelen getirilerle ilgili  bazı tamamlanmalar , net durumlar yaşayabilirler tüm bu konularda denge ve uyum zamanıdır. Bazılarınız hobilerini kariyere dönüştürebilir, bazılarınızın çocukları ile ilgili tamamlanmalar yaşayabilirler , çocukları mezun olabilir, orta öğrenimden liseye geçebilir, çalışmaya başlayabilir. Bazılarınız aşk hayatı ile ilgili net durumlar yaşayabilir, bazılarınız bebek sahibi olabilir.