• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda olması ile birlikte;  fikirlerinizi anlatmak, konuşmak ve yazmak sizin için öncelikle hale gelebilir. İfade tarzınızla dikkat çekebilirsiniz. Ancak kendi fikirlerinize fazla odaklanmak başkalarının fikirlerine açık olmamanıza sebep olabilir. Bu transit önemli görüşmeler ve anlaşmalar yapmak için uygun bir transittir. Yakın çevrenizde daha tanınır biri olabilirsiniz. Diğer taraftan kardeşleriniz ve yakın çevreniz hayatınızda öncelikli hale gelecektir. Kardeşlerini üzerinde daha etkin olabilirsiniz ya da onların hayatında gerçekleşecek önemli olaylara şahit olabilirsiniz. Bazılarınız da bu transitle yeni bir eğitime başlayabilirsiniz.
Güneş’in 21 Mayıs ’da ikizler burcuna geçmesi ile de odak noktanız aileniz, ebeveynleriniz, eviniz, yaşadığınız yere kayacaktır. Aile büyüklerinizin hayatlarında önemli gelişmeler olabilir, bu gelişmeler sağlıkları ile ilgili de olabilir. Aile içerisinde çözülmesi gereken sorunları çözmekle ilgilenebilir bu yolla ailevi ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Bazılarınız için ev değişikliği, yer değişikliği söz konusu olabilir.
Merkür İkizler burcuna 4 Mayıs’ta geçecek ve 29 Mayıs’ta geri hareketini başlatmak için durağanlaşacak 31 Mayıs’ta  Merkür  24° İkizler burcunda gerilemeye başlıyor ve   23 Haziran  16° İkizler ‘de düz hareketine geçecek ve bu burçta  12 Temmuz 2021’e kadar  neredeyse 2 ay kalacak. 
Ev hayatınızı gözden geçirmek, ailevi konularda planlar yapmak, ailevi sorunları çözebilmek adına konuşmalar yapmak için iyi bir transittir. Aile arasındaki iletişimin güçleneceği, anlaşma olasılığının artacağı bu transitte ailece kararlar alabilir ve gelecek planları yapabilirsiniz. Özel hayatınızı yeniden organize edebilir ve kendinizi yeniden yapılandırmak için yeni kararlar alabilirsiniz. 
Ayın sonunda Merkür’ün Retro harekete geçmesiyle iletişim sorunları en çok aile arasında yaşanabilir. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar, kırgınlıklara ve küslüklere sebebiyet verebilir. Ailece yapılacak planlamalarda terslikler olabilir. Eskiden kalma, çözülmemiş, göz ardı edilmiş sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Merkür retrosunda bazen aile yanına dönmek söz konusu olabilir.
Venüs de 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçecek ve ev hayatınızla ve ailevi konularınızla ilgili olumlu etkilerini getirecek. Kendinizi evinizde mutlu hissedeceğiniz bu dönemde evinizi güzelleştirmek için arzu ettiğimiz değişiklikleri de yapabilirsiniz. Yine taşınmak, ev değiştirmek gibi bir isteğiniz varsa taşınabilirsiniz. Ailevi sorunları çözebilir, ailede küs olanlar var ise barış sağlayabilirsiniz. Evinizde buluşmalar organize ederek sosyalleşebilirsiniz. Evde olmak size mutluluk vereceğinden dışarı çıkarak sosyalleşmek istemeyebilirsiniz.
11 Mayıs saat 21:59’da Boğa burcunun 21.derecesinde Yeniay oluşacak.
Fikirlerinizi yazmak ve yayımlamak, kendinizi yakın çevrenizde tanıtmak için aldığınız kararları uygulamaya koymak için adımlar atabilirsiniz. Kardeşleriniz ya da yakınlarınızla ilgili konularda , eğitim, iletişim ya da kısa seyahatlerle ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.
Jüpiter şans ,fırsat ,büyüme, bolluk-bereket gezegeni 14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında Balık burcunda seyahatine başlıyor.
Şans ve bereket gezegeni Jüpiter’in yükseleninize gelmesiyle şanslı bir döneme geçmiş olacaksınız. İstekleriniz, dilekleriniz yerine gelmeye başlayacaktır, başarmak istediklerinizi başarmak, sizin için daha kolay olacaktır. Etrafınızdaki insanların güvenini kazanırken onların desteklerini de alacağınız bir dönemdir. Başkalarının kaynaklarını kullanma konusunda da şanslı olacağınız bir dönem olacaktır. Son derece iyimser olacağınız bu dönemde iyimserliğin abartılması sizleri sıkıntıya sokabilir. Karşınıza gelecek fırsatların fazlalığı kafa karışıklığına sebebiyet verebilir ve fırsatları kaçırmanıza neden olabilir.  Bu transit sırasında yeni bir iş kurabilirsiniz ya da yeni bir işe başlayabilirsiniz. Jüpiterin 1. Ev geçişinin en büyük riski, kilo alma riskidir. Yemek yeme abartılabilir ve kilo alma ile sonuçlanabilir. Diğer bir risk ise müsrifçe para harcamak olabilir.
Satürn gezegeni 23 Mayıs - 11 Ekim 2021 arasında Kova burcunda gerilemeye başlıyor.
Satürn’ün 12.evinizde geri harekete geçmesiyle eskiden kalma gizli düşmanlıklar, dedikodular, hastalıklar tekrar gündeminize gelebilir. Sıkıntılı ve gergin hissedebileceğiniz bu dönemde enerjiniz son derece düşebilir ve endişelerinizde artış olabilir. Kontrolünüz dışı gelişen olaylar, gizli korkularınızı tetikleyebilir. Sağlığınızla ilgili sorunları yapılandırmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Diğer taraftan meditasyon gibi çalışmalar yapmak Retro zamanında hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınıza iyi gelebilir.
Ay tutulması (Dolunay)  26 Mayıs 2021’de Yay burcunda 5° de saat 14:13’de oluşacak ve etkisi 6 ay boyunca devam edecek.
10. evinizde gerçekleşecek bu ay tutulması ile kariyeriniz ve aileniz arasındaki denge ile ilgili durumların netleşmesi, bu dengeyi kurmaktaki zorluklarınız görünür hale gelecektir. Dolunayın ışığı ile geleceğe yönelik hedeflerinizle, işinizle, sosyal statünüz ve ailenizle ilgili önemli iniş ya da çıkışlar, kayıp ya da kazançlar söz konusu olabilir.