• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

VENÜS İKİZLER BURCUNDA  9 MAYIS / 2 HAZİRAN 2021
Venüs astrolojide sevgi, güzellik, lüks, sosyal olaylar ve güzel sanatları yönetir. Değerli eşyalar, para, kontratlar, anlaşmalar, ortaklıklar, ilişkiler, barışma ve adaletle ilgili olan olaylar Venüs ile ilişkilendirilir. Venüs Boğa ve Terazi burçlarının yönetici gezegenidir. Sevdiklerimize bakarken içimizi saran sıcak duygular, yeni bir ev aldığımızdaki sevincimiz, “seni seviyorum” u   duyduğumuzda hissettiğimiz haz hep bu duygular aslında Venüs tarafından yönetiliyor ,gözümüze ,kulağımıza güzel gelen , içimizi ısıtan her şey…
Venüs İkizler burcunda seyahat etmeye başladığında  fikirleri paylaşabilmek en önemli tatmin duygumuz olacak, yakınlık, empati ve her türlü ilişkiyi önce zihnimizde kurup şekillendireceğiz çünkü sevgi, ilgi, kendimizi değerli ve memnun hissetmemiz  zihinsel yollarla olacak  karşımızdakilerle bir şeyler paylaşabilmek için kelimelerle iletişime önem vereceğiz.
Venüs İkizler’ de iken ilişkilerimizde zihinsel uyum ve iletişim çok önemli olacak. İkizler burcunun yöneticisi  Merkür ve Venüs kombinasyonu bizi şiirsel sevgi ile bir araya getirecek , sevgiyi kelimelerle ifade etmek  önemli olacak. İkizler doğal bir iletişimcidir ve Venüs ile olduğunda  kelimelerle karşımızdakileri fethetme yeteneğimiz vurgulanacaktır . Bu konum aslında flörtçü , havai, değişken iletişim tarzını da anlatıyor bu dönemde başlayan ilişkilerde istikrar yakalamak zor olabilir çünkü  bu  yerleşim  sadakatsiz olma eğilimindedir, ilişkilerde derinlemesine bir duygu akışı olmayabilir , hava ve rüzgar gibi, özgür olmak, entelektüel ve de duygusal olarak uçabileceğimizi  hissettiğimiz ilişkilerle beslenmek isteyebiliriz.
Bu dönemde öğrenmekten, konuşmaktan, yazı yazmaktan  yaratıcılığımızı zeka ile birleştirmekten  keyif alacağız  aslında bu konum gezmekten de çok keyif alacağımızı , güncel ve moda ile ilgili konuların ilgimizi çok çekebileceğini de anlatıyor. Sosyal medyada konuşmanın, fikir paylaşımının ve birlikte yeni şeyler öğrenmenin çok ihtiyaç duyulduğu bir süreç olacaktır , mizah, akıl ve iletişim becerileri  daha fazla vurgulanacaktır çünkü   İkizler' deki Venüs ile zihinsel düzeyde daha kolay bir bağ kurmaya meyilli oluruz. Ayrıca Venüs hem Boğa hem de Terazi ile ilişkilidir, bu yüzden mal-mülk, para, sanatsal çalışmalar, güzellik, doğa, para, diplomasi ve uyum ile de ilgili konular yaklaşık bir ay süreyle gündemimizde olacaktır.
KOÇ
Yakın çevreniz, kardeşler ve akrabalarınızla ilişkilerinizde  uyum  söz konusu aynı zamanda eğitim, ticari anlaşmalar olabilir.. Venüs bu alanda iken yakın çevrenizde  huzur ve denge sağlar, arabuluculuk yaparak  olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine de fayda sağlayabilirsiniz. Mayıs ayında İkizler burcundaki  gezegen birikimi ile iletişim, yakın çevre, eğitim, sosyal medya  konuları ile daha fazla meşgul olacaksınız , eş ve ortaklıklarla iletişiminizde daha kolay bir akış olacak sevgili Koçlar.
BOĞA
Venüs, parasal konularda yatırımlarınız ve alış verişleriniz konularında sizi destekleyecektir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya alım satım işlerinden, giyim kuşam alım satımı işlerinden para kazanma fırsatları yakalayabilirsiniz. Kendi çabalarınız ve yetenekleriniz sayesinde parasal konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerinizde daha uyumlu ve dengeli bir iletişim olabilir, bazılarınız iş yerinden birisi ile aşk yaşayabilirsiniz.
 
 
 
İKİZLER
Venüs sizin yükseleninizde kendinizi hayatınızda ilişkide bulunduğunuz  insanlarla ilişkilerinizin daha uyumlu olacağı , kendinizi fiziksel olarak şımartmak ve görünüşünüzü geliştirmek arzusunda  olacaksınız. Partnerinizle de romantik anlar yaşayabilirsiniz. Bekarsanız, yeni bir  aşk hayatınıza girebilir. Sanatsal yaratıcılığınızın ve yeteneklerinizin daha fazla ortaya çıkacağı zamandır, bazılarınız bu dönemde yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri bir hobiye yönelebilir.  Spritüel konulara ilgi duyabilir, meditatif çalışmalar yapmak arzusunda olabilirsiniz.
YENGEÇ
İkili ilişkilerden ve sosyal ortamlardan daha çok evinizde daha mutlu ve güvende hissedeceğiniz, kendinizle kalmak isteyeceğiniz bir dönem. Aşk ve ikili ilişkiler konusunda zorlanabileceğiniz, yanlış anlaşılmalar nedeni ile ilişkilerinizde kayıplar yaşayabileceğiniz bir döneme işaret eder. Bazılarınız  gizli bir aşk ilişkisi içine girebilirler. Meditasyon benzeri çalışmalar yapmak için çok uygun bir transittir.
ASLAN
Arkadaşlık bu geçişte size en çok mutluluğu getirecek konu olacak sevgili Aslanlar.  Grup faaliyetlerine katılmak için uygun bir dönemdir ama pandemi sürecinde dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.   Özellikle ortak hobileriniz ve ilgi alanlarınız olan insanlarla kendinizi harika hissedeceksiniz. Hayırsever faaliyetlerde bulunma, gönüllü olma veya bazı yararlı grup etkinlikleri düzenleme arzusu bile hissedebilirsiniz. Bu geçiş sırasında biriyle ilgileniyorsanız, birbirinizle güçlü bir arkadaşlık bağı hissedebilirsiniz.
BAŞAK
İşiniz ve kariyerinizle ilgili konularda, patronlarınız ve amirlerinizle olan ilişkilerinizde iyi geçinmeniz sayesinde işleriniz kolaylaşacaktır. Üstlerinizle olumlu ilişkiler geliştirerek avantaj sağlayabilirsiniz. Yöneticilerinizden fayda görebilirsiniz. Eğer işiniz sanatsal faaliyetlerle ya da yaratıcılıkla ilgiliyse o zaman bu transit olumlu yönlerinizi ortaya çıkarmak, toplum önünde bu yeteneklerinizi göstermek için çok uygun bir süreç olacaktır.
TERAZİ
Yurt dışı  seyahatleri yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle ilgili konular açısından olumlu bir süreçtir. Alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatınıza değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Bu dönemde  yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza  sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz. Aşkı uzaklarda bulabilirsiniz, yabancı kültürden birisine aşık olabilirsiniz.
AKREP
Başkalarından olan beklentilerinizin karşılanması için Venüs sizi destekliyor olacaktır. Venüs’ün buradaki varlığı ile alamadığınız alacaklarınızı alabilir ya da size borçlu olanlarla uzlaşabilirsiniz. Bazılarınızın eşinin ya da ortağının gelirlerinde artış olabilir. Miras beklentisi olanlar bu mirasları alabilirler veya bu konuda olumlu gelişmeler olabilir. Ortaklaşa girişimler için son derece uygun bir döneme işaret eder.  Bazılarınız için ameliyat söz konusu olurken Venüs iyileşmeniz konusunda sizi destekleyecektir.
 
 
YAY
Evlilik için çok ideal bir transittir. Ortaklaşa girişimler açısından da uygundur ve  her türlü ilişkileri güçlendirici bir transittir. Yasal konularda şansınızın  artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler olabilir. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir. Bazılarınız bu dönemde taşınabilirsiniz.
OĞLAK
Çalışanlarınızdan ve ekip arkadaşlarınızdan destek alabileceğiniz, onlardan fayda sağlayabileceğiniz bir dönem olacaktır. İş ortamında huzuru sağlamak sizin için büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır ve sağladığınız huzur ortamı başarınızı da destekleyecektir. İş değişikliği yapmak, yeni işe uyum sağlamak için de çok uygun bir transittir. Başkalarına yardımcı olmak hoşunuza gidebilir. Diğer taraftan sağlığınızla ilgili konularda da Venüs’ün olumlu desteğini hissedebilirsiniz. Ancak Venüs’ün bu transiti kilo alma problemi yaratabilir. Diyetinize dikkat etmelisiniz.
KOVA
Aşk ve ilişkiler, cinsel hayat olumlu etkilenir. Çocuk sahibi olmak , hamile kalmak adına  iyi bir süreçtir. Çocuklarınız varsa onlarla olan  ilişkiler keyif vericidir. Hobilerinize  daha fazla vakit ayırılabilirsiniz, sanatsal faaliyetler için uygun dönemdir, her zamankinden daha fazla yaratıcı olabilirsiniz. Kısa  tatillere çıkmak sosyalleşmek , arkadaşlarla  eğlenmek açısından da uygun zamanlardır. Bu geçiş sırasında yeni biriyle tanışmanız ve yeni bir  aşka yelken açmanız söz konusu olabilir.
BALIK
Ev hayatınızla ve ailevi konularınızla ilgili olumlu etkilerini getirecek. Kendinizi evinizde mutlu hissedeceğiniz bu dönemde evinizi güzelleştirmek için arzu ettiğimiz değişiklikleri de yapabilirsiniz. Yine taşınmak, ev değiştirmek gibi bir isteğiniz varsa taşınabilirsiniz. Ailevi sorunları çözebilir, ailede küs olanlar var ise barış sağlayabilirsiniz. Evinizde buluşmalar organize ederek sosyalleşebilirsiniz. Evde olmak size mutluluk vereceğinden dışarı çıkarak sosyalleşmek istemeyebilirsiniz.