• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

Haftaya Ay Akrep burcunda başlıyoruz, Ay bu burçta Mars’ın yönettiği evde olduğu için huzursuzdur, dolayısı ile kuruntulu, kuşkucu hallerimiz olabilir .  Bu hafta duygularımızın çok yoğun olmasından dolayı kendimizi fazla yıpratabilir, duygusal anlamda patlamalar yaşayabiliriz aynı zamanda duygusal  zekamız daha keskin olacak ve sezgilerimizin bize yön vereceği daha fazla çalışacağı günlerde olabiliriz. Bu haftanın önemli gezegen hareketlerine baktığımızda 26 Mayıs ‘ta Yay burcunda tam Ay tutulması yaşayacağız. 27 Mayıs’ta Venüs ve Neptün kare açısı kesinleşiyor, her türlü ilişkilerimizde yanılgılar, aldanmalar yaşayabiliriz. 29 Mayıs Cumartesi günü Merkür ve Venüs kavuşumunu İkizler burcunda yaşayacağız. Merkür, zekanın ve zihinsel bilginin gezegenidir  ancak Venüs sevgiyi, yaratıcılığı ve güzel olan her şeyi yönetir bu etki ile hepimiz üretken bir şekilde daha yaratıcı olabiliriz, anlaşma, uzlaşma gerektiren konularda rahat bir akış içinde olacağız. 30 Mayıs Pazar günü ise Merkür İkizler burcunda geri hareketi başlıyor bu yüzden her türlü iletişim konularına, anlaşma ve uzlaşma gerektiren durumlara , alma satma işlemleri, evraklar, mesajlar, seyahat konularında daha özenli düşünerek ve daha fazla dikkat vererek davranmamız gereken bir sürece gireceğiz.
Bu hafta boyunca yükselen burçları neler bekliyor ?
YÜKSELEN KOÇ
Sevgili Koçlar haftaya ortaklaşa finans konuları, kredi, borç, vergi ve sigorta konuları ile giriş yapıyorsunuz. Mali konularla ilgili aileden de destek alacağınız bir süreçte olacaksınız. Tutulma ile  ise geleceğinize, size sunulanlara ve en başarılı olana nasıl uyulacağına dair bir fikir edinirsiniz. Aynı zamanda uluslararası ticaret,  yabancılarla ilişkiler, akademik çalışmalar, hukuksal konular, eğitim ve yayıncılık alanlarında hareketlenmeler ve sonuçlar alabilirsiniz. Yakın çevrenizle ilgili konularda yanlış anlaşılmalar, hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Kısa seyahatlere çıkarken arabanıza bakım yaptırmayı unutmayın sevgili Koçlar  30 Mayıs’tan sonra Merkür gerilemesi ile yakın çevre konuları, eğitim ve kısa seyahatlerle ilgili konularda anlaşmazlıklar, yanlış anlaşılmalar olabilir. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın; e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağınız sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin, sevgili Koçlar.
YÜKSELEN BOĞA
Haftaya her türlü ilişkiler ve  özel hayatınızla ilgili  konularla  başlıyorsunuz sevgili Boğalar , ortaklaşa işlere girmek ,birebir ilişkileri pekiştirmek, önemli birebir toplantı yapmak duyguları kontrol etmek kaydıyla anlaşmalar yapabilirsiniz. Tutulma ile sağlık konuları gündeminize gelebilir ve bu konular psikolojiniz üzerinde olumsuz etki bırakabilir. Bir ortak, oda arkadaşı, veya yakınınızdaki bir başkası nedeniyle bir ödemeyi tamamlayabilir, borcunuzu ödeyebilir veya giderini alabilirsiniz. Merkür geri hareketi ile parasal konular da bir takım aksaklıklara özellikle de iletişim kaynaklı aksaklıklar olabilir. Ayın sonundan sonra  parasal konularda sözleşme ya da anlaşma yapmak çok da doğru olmayacaktır. Yeni kazanç yolları denemek yerine eski kazançlarınıza odaklanmalı ve yanlışlarınızı gözden geçirmelisiniz. Bu dönem de alamadığınız alacaklarınızı da alabilirsiniz.
YÜKSELEN İKİZLER
Sevgili İkizler haftaya günlük rutin işler ve sorumluluklar, halledilmesi gereken konularla başlıyorsunuz. Astlar ve çalışanlarla ilgili konular, iş meseleleri ya da çalışmayan bir kişi için günlük rutin işler  gündeminizin ağırlık noktası olabilir, pek çok yapacak iş birikmiş olabilir bunlarla uğraşabilirsiniz. Sağlık konusuna da dikkat etmeniz gerekebilir. Tutulma ile ise her türlü ilişkilerinizle ilgili önemli kararlar almak isteyebilirsiniz  ortaklarınız, evlilik partneriniz veya yakın arkadaşlarınızla  ilişkilerinizde daha önce göremediğiniz şeyleri fark edebilirsiniz.  Bazılarınızın taşınma süreci olabilir; kimileriniz evinizi, kimileriniz şehrinizi değiştirebilirsiniz. Merkür  gerilemesi döneminde ise hayata nasıl yaklaştığınızı yeniden düşünmeniz gerekebilir. Görüntünüzde bir değişiklik düşünebilirsiniz  ama bu dönemi araştırma yaparak geçirirseniz daha iyi olur. Kendinizi kelimeler üzerinde tetiklenmiş olarak bulabilir veya kendinizi istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz. Kendinizi yanlış ifade edebilirsiniz. Belki bazılarınız önceden geçirdiği bir rahatsızlığı tekrar yaşayabilir, solunum yolları rahatsızlıklarınız varsa onlarda tekrar ortaya çıkabilir.
YÜKSELEN YENGEÇ
Bu hafta gündeminizde aşk, çocuklar, yaratıcı beceriler, hobiler, boş zaman aktiviteleri, eğlenceli aktiviteler öncelik kazanacak.  Aşk ilişkilerinde normalden fazla duygusal yoğunluk gösterebilirsiniz.  Çocuklara olan  ilginiz ve onlarla yapılacak işlerde bir yoğunluk olabilir. İş alanınızda gerçekleşecek bu Ay tutulmasında  işinizle ilgili konular gerek ruhsal gerekse fiziksel sağlığınızı etkileyebilir. İş kaybı, ekip arkadaşlarınızın ekipten ayrılması gibi kayıpla ilgili durumlar söz konusu olabilirken, sağlığınızla ilgili konular tetiklenebilir. Sağlığınıza özellikle dikkat etmeniz gerekse bir süreçtir özellikle Yay burcu Karaciğeri anlattığı için belki diyet yapmanız gerekebilir.  30 Mayıs’ta Merkür retrosunu 12.evde yaşayacaksınız sevgili Yengeçler, özellikle geçmişle alakalı unutmak istediğiniz konular tekrar gündeme gelebilir. Merkür retrosunda çevrenizde sizi dolandırmak ya da kandırmak isteyen kişiler çevrenizde olabilir. Arkanızdan çevrilen işler ve dedikodular yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Rüyalarınızın aktif olacağı bu dönemde hem rüyalarınızı hem de aklınıza gelen ilginç fikirleri not edebileceğiniz bir defter tutmanız iyi bir fikir olabilir.
YÜKSELEN ASLAN
Sevgili Aslanlar  bu hafta  içe çekilme gereksinimi duyabilirsiniz. Evde yakınlarınızla ,evinizle  ilgilenerek vakit geçirmek isteyebilirsiniz.  Geçmiş ile ilgili konular gündeme gelebilir, taşınmak, yer değiştirmek , evde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Daha çok ailevi konularla uğraşabilirsiniz. Yay burcu tutulması ile özel hayat ve sosyal çevre konularında hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sevgiliniz varsa önemli kararlar alabilirsiniz. Çocukları olanlar ise onlarla ilgili bir takım  net olaylar gerçekleşebilir. Merkür 11.evinizde geri harekete 30 Mayıs ‘tan itibaren eski arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirebilirsiniz, bazılarınız sosyal çevresinde yanlış anlaşılabilir, kimilerinizin kariyerden elde ettiği gelirlerde aksamalar, gecikmeler söz konusu olabilir Merkür retrosu bitene kadar yani 22 Haziran’a kadar bu durumlar sizi etkileyebilir.
YÜKSELEN BAŞAK
İletişim  trafiğinizin artacağı bir haftaya giriyorsunuz. Yakın çevre ile duygusal bağlar öncelik kazanır onlarla daha fazla birlikte olabilirsiniz. Bir şeyler öğrenmek, bilgi paylaşmak yazmak, konuşmak, seyahat etmek gündeminizde olabilir. 26 Mayıs’taki tutulma da aile arasında anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Belki bu süre zarfında, ailenizin ihtiyaçlarının ne olduğunun daha çok farkına varabilirsiniz. Belki de işinizle ilgili konulara daha fazla odaklandınız ailenizi ihmal ettiğiniz bunun farkına varacaksınız. Bazılarınızın , ev, arsa alımı veya satımı konuları netleşebilir.
YÜKSELEN TERAZİ
Sevgili Teraziler bu haftaya parasal konularla başlıyorsunuz parayla ilgili endişelere ve aylık bütçenizin neresinde durduğunuza dikkat etmek için iyi bir zamandır. Bu, fazladan nakit getirecek fikirler üretmenin tam zamanıdır - Ay'ın enerjisi doğal olarak ruhunuzu bu alana odaklayacaktır,  sosyal medya, internet, arkadaşlarınız, çalışma arkadaşlarınız yakın çevreniz  26 Mayıs’taki  Dolunay’ın ışığı altında parlıyor olacak. Yakın çevreniz hakkında daha önce bilmediğiniz şeyler öğrenirsiniz, yeni bir komşu veya iş arkadaşı  edinirsiniz. Önemli bir belge gelebilir veya ani bir önemli işi yürütmek veya kısa bir yolculuğa çıkmak için bir ihtiyaç olabilir. Çalışma arkadaşlarınızla ilgili konularda aldanmalar olabilir dikkatli olmanız gerekebilir. Merkür  gerilemesi döneminde ise hayata bakış açınızı , felsefe, din, inançlarınız ile ilgili inandıklarınızı yeniden inceleme gerekliliği getirebilir. Yabancılarla yapılan işlerle, hukuksal konularda ve yurtdışı seyahatleri  ile . Bu, daha önce başarısız olmuş öğrenciler için sınavlara tekrar girmek veya yarım kalmış eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak ve  okumak için bu zamanı kullanmalısınız.  Bu geri hareket zamanında seyahat planlarınızın çok iyi  kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve yanlış rezervasyonlar için  hazırlıklı olun.  9. ev aynı zamanda inanç kavramıyla da ilişkilendirilmiştir, kendinize veya daha yüksek bir varlığa olan inancınız sorgulanabilir.
YÜKSELEN AKREP
Sevgili Akrepler sağlık konularına ve kendi isteklerinize, maddi konulara önem vereceğiniz bir haftaya başlıyorsunuz.  Tutulma zamanında parasal konular gündeminize gelebilir bazılarınız alacaklarını alamayabilir bazılarınız ise alabilir ama parasal konulara bu tutulma sırasında daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Bazılarınızın hiç beklenmedik borçları sigorta vergi veya kredi borçları çıkabilir. Mali bir uzlaşma veya büyük miktarda para ödemesi yapmak zorunda olduğunuz bir süreç olabilir. Merkür gerilemesi. Pazar günü başlıyor bu süreçte eskiden gelen nafaka, kredi borçları olabilir. Bu gerileme döneminde başkalarına borç vermek veya borç almak pek doğru bir hareket olmayacaktır.
YÜKSELEN YAY
Sevgili Yaylar daha ziyade içe çekilmeye ihtiyaç duyacağınız canınızın bir şey yapmak istemeyeceği, içsel olarak kendinizi huzursuz hissedeceğiniz bir haftaya başlıyor olacaksınız.  Kendi iç dünyasında daha rahat ve huzurlu olabilir, sosyal ortamlarda bulunmaktan hoşlanmayabilirsiniz. Diğer taraftan  k kontrolünüzde olmayan dış faktörler ve gizli düşmanlıklar da devrede olabilir. Tutulma sizlerin sağlık konuları ve ilişkilerinizle ilgili yeni kararlar almanıza sebep olabilir, bazılarınız ilişkilerinde hayal kırıklığına uğrayabilir dikkatli olmanız gerekebilir. Merkür gerilemesinde ise tüm ilişkilerinizde eş, ortak, yakın arkadaşlarınızla ilgili konularda daha dikkatli olmalısınız tüm ilişkilerinizde anlaşmazlıklar, yanlış anlaşılmalar olabilir  22 Haziran’a kadar olan süreçte iş anlaşmaları veya sözleşmeler yapacaksanız daha dikkatli olmanızda fayda vardır , yine taşınma ve yer değişiklikleri yapmak istiyorsanız da extra dikkat etmeniz gerekebilir.
YÜKSLEN OĞLAK
Sevgili Oğlaklar   bu haftaya sosyalleşme  arzusu ile giriyorsunuz. Sosyal çevresinden kişilerle, arkadaşlarınızla vakit geçirmekten keyif alabilirsiniz ama maske ve mesafeye dikkat etmeyi unutmayın lütfen.  Sizinle aynı ideali paylaşan kişilerle daha rahat edecek ve  onlardan destek alabileceksiniz. İş kazanmaları açısından da olumlu etkiler olabilir. Tam Ay tutulması ile hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınız olumsuz etkilenebilir. Sağlığınıza çok dikkat etmeniz gereken bu süreçte, hayatınızın genelindeki sıkıntı ve stresler, kontrol edemediğiniz durumlar söz konusu olabilir. Arkanızdan çevrilen işler, iş hayatınızla ilgili yapılan dedikodular bu dolunayın etkisi ile gün yüzüne çıkabilir ve tüm bu konular size sıkıntı yaratabilir, tansiyonunuz yükselebilir. 30 Mayıs Pazar günü Merkür gerilemesi ile iletişim konularında yaşayabileceğiniz aksaklıklar yüzünden işiniz ve iş alanınızda da sorunlar yaşanabilir. Anlaşma ve sözleşmelerin risk içerdiği bu dönemde iş anlaşmaları yapmamak en doğru seçenek olacaktır. Astlarınızla ve ekip arkadaşlarınızla iyi giden iletişiminiz, Merkür’ün Retro harekete geçmesiyle sekteye uğraması, yanlış anlaşılmalara açık olunması başarı oranınızda da azalmaya sebep olabilir. Bu süreçte bazı ekip arkadaşlarınız işten ayrılabilir. Önemli olan bir konu da sağlığınızla ilgili yaptırdığınız tetkiklerde yanılmalar olabileceği gibi doğru doktor ya da tedavi seçiminde de yanlışlıklar olabilir. Bu konulardaki tüm araştırma, konuşma ve başlangıçları Retro bitimi sonrasına bırakmak en doğrusu olacaktır.
YÜKSELEN KOVA
Sevgili Kovalar haftaya iş, kariyer, geleceğe yönelik hedeflerle ilgili konular ve toplumsal meseleleriniz öncelik kazanacak görünüyor.  Çarşamba günü Tam ay tutulması ile  sosyal çevre, arkadaşlar, yaratıcılık, sevgi, çocuklar, hobiler, eğlence, kariyerden gelen getirilerle ilgili  bazı tamamlanmalar , net durumlar yaşayabilirler tüm bu konularda denge ve uyum zamanıdır. Bazılarınız hobilerini kariyere dönüştürebilir, bazılarınızın çocukları ile ilgili tamamlanmalar yaşayabilirler , çocukları mezun olabilir, orta öğrenimden liseye geçebilir, çalışmaya başlayabilir. Bazılarınız aşk hayatı ile ilgili net durumlar yaşayabilir, bazılarınız bebek sahibi olabilir. Pazar günü  yaratıcılığı, hobiler ve çocukları, aşk hayatını , hayattan alınan keyifleri anlatan bu alanda Merkür geri hareket ederken sanki yaratıcı enerjiniz geri çekilmiş gibi olabilir, yeteneklerinizi, yaratıcılığınızı ortaya koyamıyor gibi hissedebilirsiniz.  Kendinizi ifade etme beceriniz hakkında zorlanabilirsiniz.  Yeni ilham  yolları bulmanız gerekebilir  belki bazılarınız eski hobilerinizi yapmaya tekrar başlayabilirsiniz. Ayrıca  çocuklarınızla iletişiminizde aksaklıklar olabileceği için  , onlarla daha kaliteli vakit geçirerek iletişiminizi düzeltebilirsiniz. Bu dönemde eski aşklar ortaya çıkabilir ama pek rağbet etmezseniz iyi olur. Bu süreçte yeni bir aşk ilişkisi başlatmak , yeni bir hobiye başlamak ve çocuklarınız hakkında önemli kararlar almak için iyi bir zaman değildir.
YÜKSELEN BALIK
Sevgili Balıklar haftaya seyahat etmek ve rutin ortamından bir müddet için uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Uzak yerlerdeki kişilerle iletişim gibi konularda hareketlilik kazanabilir, yabancı ülkelerden arkadaşlar edinilebilir farklı kişilerle bir araya gelebilir, yeni fikir ve görüşler içinde olabilirsiniz. Çarşamba günü  10. evinizde gerçekleşecek Tam  ay tutulması ile kariyeriniz ve aileniz arasındaki denge ile ilgili durumların netleşmesi, bu dengeyi kurmaktaki zorluklarınız görünür hale gelecektir. Dolunayın ışığı ile geleceğe yönelik hedeflerinizle, işinizle, sosyal statünüz ve ailenizle ilgili önemli iniş ya da çıkışlar, kayıp ya da kazançlar söz konusu olabilir. Pazar günü ise Merkür geri gitmeye başlıyor, iletişim sorunları en çok aile arasında yaşanabilir. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar, kırgınlıklara ve küslüklere sebebiyet verebilir. Ailece yapılacak planlamalarda terslikler olabilir. Eskiden kalma, çözülmemiş, göz ardı edilmiş sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Merkür retrosunda bazen aile yanına dönmek söz konusu olabilir.Hepinize iyi bir hafta olsun ,sevgiler.