• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

26 MAYIS YAY BURCUNDA AY TUTULMASI
26 Mayıs saat 14:13’te Yay burcunun  5°de  bir  Tam  Ay tutulması yaşayacağız, tutulma zamanları  daha hassas ve duygusal olabilir, daha önce fark etmediğimiz konularda aydınlanma yaşayabiliriz. Tutulmaların etkisi 6 ay  boyunca devam ettiği için hayatımızdaki etkilerini de 6 ay içinde hissedeceğiz belki bu süreçte önceden başladığımız işlerin meyvesini alacağız belki bazılarımızın hayatlarında bir döngü tamamlanıp bambaşka bir şeyler başlayacak.
 Tutulma  an haritasında değişken nitelikteki Başak burcu yükselmekte  Başak burcu  dünya astrolojisinde sağlıkla çok ilişkilidir , hizmet verenler , çalışma hayatı düzenlemeler ve planlamalarla ilgilidir. Türkiye haritasında ise bu tutulma 6.evde sağlık evinde  bu yüzden de sağlıkla ilgili yeni düzenlemeler, gelişmeler söz konusu olabilir. An haritasının  yöneticisi Merkür değişken nitelikteki  İkizler burcunda ve bu tutulma anında Güneş ve Venüs gezegenleri de İkizler burcunda bir stelyum oluşturuyorlar İkizler burcu genç bir ruhu, çocukları,  okulları ve ilköğretimi temsil eder bu dolunay zamanı bu konular gündeme gelebilir,  tutulma Yay burcunda oluştuğu için akademik  gelişmeler, eğitim, uluslararası ticaret , yurt ışı seyahatleri ,gazeteciler, üniversiteler ,hukuksal, dini konular, felsefe ve inançlarla ilgili konularda  konuşmalar, anlaşmalar ,  önemli otorite figürleri ile görüşmeler,  sanatsal konular,  sanatçılar özellikle de Venüs olduğu için bayan sanatçılar  ve tüm bunlarla ilgili  farkındalıklar yaşayabiliriz tüm bu bahsettiğimiz konularda   ya da yeni kararlar alınabilir. Venüs bu tutulma anında Merkür ile kavuşuyor, sanat camiasını ilgilendiren , bazı ilişkileri açığa çıkaran gündemler  de olabilir. Merkür Neptün ile gergin bir açı içinde olacak bu yüzden eksik veya yanlış bilgi alma, yanlış kararlar verme  söz konusu olabilir ,anlaşmalar ve kontratlar, alım satım, ticaret gibi konularda dikkatli olunmasında fayda vardır çünkü aldatıcı, yanıltıcı etkiler söz konusudur.
Tutulma değişken ve ateş elementi olan Yay burcunda gerçekleşeceği için daha enerjik ve hayatımızda olabilecek değişikliklere daha kolay adapte olabiliriz.  Tutulmanın aktristi Ay, tutulmanın yöneticisi  değişken burç olan Balık’taki Jüpiter ile gergin bir enerji veriyor olacak; tutulma anında bu kadar çok değişken nitelik enerjisi hayatımızda değişken şartların çok olacağını , uyum sağlama kapasitemizin fazla olacağını , fazla işlere el atma ama sonunu getirememe , ne istediğini bilememe, çabuk vazgeçme temalarının  etkili olacağının habercisi. Ay Jüpiter gergin enerjisi ise din, felsefe, inançlar, yurt dışı , yabancılarla yapılan işler, akademik çalışmalar, eğitimle , yurt dışı seyahatleri  ile ilgili  uluslararası ticari konuların  da hayatımızda etkin olacağını bunlarla ilgili  yeni kararlar, yeni düzenlemeler yapılabileceğini  ama  bu konularda abartılı tavırlar , finansal açıdan da abartılı tutumların  söz konusu olabileceğini anlatıyor. 
Bu tutulmadan en çok değişken burçlar, İkizler ,Başak, Yay ve Balık burçları ve 5 dereceye -5/+5 derecede gezegen bağlantısı olanlar daha fazla etkilenecektir.
Tutulmanın yükselen burcunuza etkisini www.astrodanismanlik.com sitesinden Mayıs ayı Aylık burç yorumlarından okuyabilirsiniz.