• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR
Sevgili Koçlar, Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda  maddi ve   finansla ilgili konular  gündeminizde önemli yer tutacaktır. Bu süreçte  bütçenizi iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz artabilir. Kendi idari becerileriniz, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki  etkin erkek figürlerinden (baba, koca, müdür vb.) gelen destek sayesinde de gelir elde edebilirsiniz fakat başkalarının desteklerinden ziyade  kendi bütçenize, yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenmenizde fayda vardır. Ayrıca bu süreçte  geliriniz artabilir ve sizin de  kendinize güveniniz gelir.
Güneş 21 Mayıs ’da ikizler burcuna geçecek. Odak noktanız; iletişim, ticaret, satış ve pazarlama medya, reklam konuları olacaktır. Kişiliğinizi ortaya koyacağınız ve bu konularla ilgili etkin bir pozisyonda olacağınız yaklaşık 1 aylık süreçte tüm bu alanlarda  girişimlerde bulunabilirsiniz, yurt içi seyahatler, yakın yerlere seyahatler de yapmanız mümkün olabilir. Bu dönemde yakın çevre; kardeşler, komşular akrabalar, kuzenlerle ilişkileriniz de odağınızda olabilir.
Merkür İkizler burcuna 4 Mayıs’ta geçecek ve 29 Mayıs’ta geri hareketini başlatmak için durağanlaşacak 31 Mayıs’ta  Merkür  24° İkizler burcunda gerilemeye başlıyor ve   23 Haziran  16° İkizler ‘de düz hareketine geçecek ve bu burçta  12 Temmuz 2021’e kadar  neredeyse 2 ay kalacak.  Bu dönemde zihinsel , iletişimsel becerilerinizi  geliştirme konusunda fırsatlar yakalayabilirsiniz. Fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletebilirsiniz. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek açısından en ideal zamanlardır.
Merkür  gerilemesi döneminde ise  endişe ve sinir semptomlarınız artabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz ,düşüncelerinizde karışıklık olabilir.  Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryasını düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı , mesajlarınızın doğru kişiye ulaştığından emin olun. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın; e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağınız sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin, sevgili Koçlar.
 Venüs 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçecek, yakın çevreyle sosyallik ve uyum sağlayabilme anlamında olumlu bir dönemde olacaksınız ,yakın çevrenizle  iyi iletişim içerisinde olmak güzel  kapılar açabilir. Venüs bu alanda iken yakın çevrenizde  huzur ve denge sağlar, arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine de fayda sağlayabilirsiniz. Dolayısı ile Mayıs ayında İkizler burcunda gezegen birikimi ile iletişim, yakın çevre, eğitim konuları ile daha fazla meşgul olacaksınız sevgili Koçlar.
 11 Mayıs saat 21:59’da Boğa burcunun 21.derecesinde Yeniay oluşacak, bu Yeniay Neptün ve Plüton ile uyumlu ilişkide ve  12.evinizdeki Neptün sizlere zengin bilinçaltınızı ,kendi değerinizi anlamak için destek verecek ayrıca 10.evinizdeki Plüton ile yapacağı uyumlu enerji ile de kariyerinizle ilgili maddi  güç kazanma konusunda yeni kararlar için sizleri destekliyor olacak. Bu yeniay zamanı gerçekçi finansal hedeflerin belirlenmesi, bütçeniz ve  gelirinizi artırmanın yollarını keşfetmekle ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Kendinizi maddi güvence altına almak için yeni tohumlar ekebilirsiniz.
 Jüpiter şans ,fırsat ,büyüme, bolluk-bereket gezegeni 14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında Balık burcunda seyahatine başlıyor. Bu süre zarfında dileklerinizi yerine getirme şansınız yüksektir. Hayatınızda gerçekten istediğiniz her neyse, on ikinci evdeki Jüpiter size vermek istiyor, bu sürede  evlenebilir veya özel hayatınızda başka anlamlı olaylar olur. Mali durumunuz da bu süre zarfında genellikle iyileşir veya daha önce hiç olmamış olan çığır açan bir şey olur: örneğin, hayatınızda ve kariyerinizde fark yaratan bir işe girersiniz. Bazen Jüpiter on ikinci ev transitinde, yeni bir yol alırsınız veya yeni bir şeyle ilgilenirsiniz. Genellikle bu, başkalarına yardım etmek veya maneviyatla ilgilidir ayrıca spritüel konularla ilgilenip ruhani olarak da  büyüyebilirsiniz.
 Satürn gezegeni 23 Mayıs - 11 Ekim  2021 arasında  Kova burcunda gerilemeye başlıyor. Sizlerin sosyal çevreniz, arkadaşlar , hayaller ,umutlar ve hedefleriniz ve kariyerden elde ettiğiniz gelirlerle ilgili  ilgili konularda yeniden sorumluluk almanızı isteyecek.
 Ay tutulması (Dolunay)  26 Mayıs 2021’de Yay burcunda 5° de saat 14:13’de oluşacak ve etkisi 6 ay boyunca  devam edecek. Dolunay zamanları gerçeklerin ortaya çıktığı ve olayların tamamlanmasını anlatan zamanlardır. Bu süreçte geleceğiniz için hedeflerinizi ve isteklerinizi yeniden yönlendirmede size ışık olabilir. Bu Dolunay boyunca, geleceğinize, size sunulanlara ve en başarılı olana nasıl uyulacağına dair bir fikir edinirsiniz. Ayı zamanda uluslararası ticaret,  yabancılarla ilişkiler, akademik çalışmalar, hukuksal konular, eğitim ve yayıncılık alanında bazı aydınlanmalar yaşayabilir, farkındalık kazanabilirsiniz. Tüm bu konularla ilgili tamamlanması gereken olaylar bu süreçte netleşebilir. Bazılarınız yabancılarla iş bağlantıları kurabilir, bazılarınız yabancı dil öğrenmeye başlayabilir , kimileriniz ise yurt dışı seyahatine çıkabilir. Yarım kalan üniversite eğitimi olanlar ise belki bu süreçte eğitimlerini tamamlamaya karar verebilir. Süregelen hukuksal davaları olanların bu süreçte davaları sonuçlanabilir.