• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

MAYIS 2020 BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ve sevgili Boğalar, Nisan ortalarından itibaren sahne sizin. Dikkatler sizin üzerinizde, istediğiniz herkesi etkiniz altına alabilirsiniz. Yeni bir döngüye girdiniz ve bu yeni döngüyü daha yüksek hayat enerjisi ile karşılamaya hazırsınız. Aynalara bakmak bu günlerde size iyi hissettirecektir, daha özgüvenli, daha güzel ve daha enerjik hissedeceksiniz. Yeni girişimler yapmak, yeteneklerinizi daha iyi kullanmak için de iyi fırsatlar elde edebilirsiniz. Özgüveni abartmamakta ve kibirli davranışlardan kaçınmakta fayda var. Fazla özgüven ve kibir sizi gereğinden fazla dominant gösterebilir.
Güneş’in 21 Mayıs ’da İkizler burcuna geçmesi ile gündeminiz parasal konular da yoğunlaşacaktır. Para kazanma konusunda kendi becerilerinize güvenebilir, bütçenizi doğru idare edebilirsiniz. Parasal konularda bilinçli seçimler yapmalı ve hayatınızdaki özellikle önemli erkek figürlerinden destek istemekten çekinmemelisiniz. Gelirinizde istediğiniz artışı sağlayabilirsiniz. Cömertlikte de abartılı davranmamak ta fayda var.
Merkür İkizler burcuna 4 Mayıs’ta geçecek ve 29 Mayıs’ta geri hareketini başlatmak için durağanlaşacak 31 Mayıs’ta  Merkür  24° İkizler burcunda gerilemeye başlıyor ve   23 Haziran  16° İkizler ‘de düz hareketine geçecek ve bu burçta  12 Temmuz 2021’e kadar  neredeyse 2 ay kalacak. 
4 Mayıs’tan itibaren yönettiği yere güçlenerek geçecek olan Merkür, parasal kaynaklarınızı iyi idare edebilme becerinizi güçlendirirken, para kazanma motivasyonunuzu da arttıracaktır. Parasal sorunlarınıza pratik çözümler üretebilir, yeni kazanç yolları bulabilirsiniz. Parasal konularda planlı hareket etmeniz, iyi organize olmanız gerekecektir. Ancak harcamalarınız konusunda da akıllıca davranmanız gereken bir dönem olacaktır.
31 Mayıs’ da Retro harekete başlayacak Merkür, parasal konular da bir takım aksaklıklara özellikle de iletişim kaynaklı aksaklıklara sebebiyet verecektir. Ayın sonundan sonra yani Haziran ayının ilk günlerinde parasal konularda sözleşme ya da anlaşma yapmak çok da doğru olmayacaktır. Yeni kazanç yolları denemek yerine eski kazançlarınıza odaklanmalı ve yanlışlarınızı gözden geçirmelisiniz. Bu dönem de alamadığınız alacaklarınızı da alabilirsiniz.
Venüs  de 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçecek,
Merkür ile aynı alana geçen Venüs, yatırımlarınız ve alış verişleriniz konularında sizi destekleyecektir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya alım satım işlerinden, giyim kuşam alım satımı işlerinden para kazanma fırsatları yakalayabilirsiniz.
11 Mayıs saat 21:59’da Boğa burcunun 21.derecesinde Yeniay oluşacak, bu Yeniay Neptün ve Plüton ile uyumlu ilişki kuracak.
Yükseleninizde gerçekleşecek bu yeniay, hedeflerinize bir adım daha yaklaşmak, kendi farkınızı ortaya koymak, kazançlarınızı doğru yönlendirmek için yeni adımlar atabileceğiniz, yeni projelere başlayabileceğiniz bir zaman olacaktır. Sosyal çevrenizden destek alarak hayallerinizi gerçekleştirmenin ve kendinizi, işinizi tanıtmanın tam zamanı.  Pluton dan alacağınız güç  desteği ile özellikle uluslar arası platformlarda işinizi ve yeteneklerinizi ummadığınız kadar başarılı tanıtabilirsiniz.
Jüpiter şans ,fırsat ,büyüme, bolluk-bereket gezegeni 14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında Balık burcunda seyahatine başlıyor.
Şans ve bolluk bereket gezegeni Jüpiter’in balık burcuna geçişi ile arkadaşlarınız, sosyal gruplarınız, umutlarınız, hedefleriniz, kariyer getirileriniz konularında son derece güzel gelişmeler, şans ve fırsatların sizinle olacağı bir döneme girmiş olacaksınız. Bu dönem bir çok şans ve fırsat ayağınıza gelebilir. Sosyal çevreniz genişlerken bu sosyal çevreden istifade etmeniz kolay olacaktır. Geçmişte yaptığınız çalışmaların sonuçlarını görme bunlardan fayda sağlama zamanı olacaktır. Diğer taraftan kariyerinizdeki ilerlemenizi sağlayacak insanlarla da bir araya gelebilirsiniz. Arkadaşlarınız sayesinde işler alabilir, kazanımlar elde edebilirsiniz. Klüpler, dernekler ve vakıflar gibi yardım kurumlarında yer alabilirsiniz ve bu tip kuruluşların sizin gelişiminizde de önemli yer oynayacaktır.
Satürn gezegeni 23 Mayıs - 11 Ekim  2021 arasında  Kova burcunda gerilemeye başlıyor.
Satürn’ün Kova burcunda geri harekete başlaması ile özellikle kariyer alanınızda ve sosyal statünüzle ilgili konularda sorumluluk almanız gerekecektir. Geçmişte bıraktığınızı düşündüğünüz ama aslında çözmeyip üzerini kapattığınız bazı sorunlarla ilgili sorumluluk alma ve bu konuları doğru bir şekilde yapılandırarak çözme zamanı gelmiş demektir. Diğer taraftan kariyerinizle ilgili, kendinizi ve işinizi tanıtmakla ilgili kaçırdığınız, değerlendiremediğiniz bazı yapılandırma fırsatları da tekrar kapınızı çalabilir.
Ay tutulması (Dolunay)  26 Mayıs 2021’de Yay burcunda 5° de saat 14:13’de oluşacak ve etkisi 6 ay boyunca devam edecek.
Ay tutulmaları bizleri daha çok duygusal anlamda etkiler ve içsel olarak duygularımızı tetikleyecektir. Özellikle de 8. Evde gerçekleşecek bu tutulma ile sağlık konuları gündeminize gelebilir ve bu konular psikolojiniz üzerinde olumsuz etki bırakabilir ya da riskli durumlar gündeme gelebilir. Diğer taraftan parasal konularda ve özellikle de ortaklaşa kazanımlarla ilgili konularda kazanç veya tam tersi kayıplar, kaynaklarda kısıtlanma söz konusu olabilir.