• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

 YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda olması ile; etrafınızda güçlü ve etkin kimselerden destek alabilirsiniz. Genel anlamda güç kazanabileceğiniz, sosyal ortamınızdan ve arkadaşlarınızdan destek görebileceğiniz bir süreç olacaktır. Yalnız kalmak yerine sosyalleşmeniz gereken, mümkün olduğunca sosyalleşmeniz gereken bir dönem. Gelecekle ilgili planlarınızla ilgili hiç ummadığınız destekler alabilirsiniz.
Güneş’in 21 Mayıs ’da İkizler burcuna geçmesi ile de biraz daha içe çekileceğiniz, daha yalnız kalarak geçmiş bir senenin hesabını yapacağınız bir döneme girmiş olacaksınız. Arkanızdan çevrilen işler, gizli düşmanlıklar özellikle de dolunay zamanlarında gün yüzüne çıkabilir. Bu süreç de  geçmişle alakalı konularda negatif düşünceler hakim olabilir ve bu  durum psikolojiniz üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Endişe ya da korkularınızda artış olabilir. Bu süreçte meditasyon gibi çalışmalar yapmak sizi hem psikolojik olarak rahatlatabilir hem de gelecek günlere sağlam bir ruh hali ile hazır olmanızı sağlayabilir.
Merkür İkizler burcuna 4 Mayıs’ta geçecek ve 29 Mayıs’ta geri hareketini başlatmak için durağanlaşacak 31 Mayıs’ta  Merkür  24° İkizler burcunda gerilemeye başlıyor ve   23 Haziran  16° İkizler ‘de düz hareketine geçecek ve bu burçta  12 Temmuz 2021’e kadar  neredeyse 2 ay kalacak. 
Merkür’ün bu seyahati kalabalıklardan uzaklaşıp kendinizle baş başa kalmak, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi süzgeçten geçirmek için çok iyi bir dönem olacaktır. İleri sürmeyi planladığınız fikirleriniz için  hazırlık dönemi olarak  kullanabileceğiniz bu dönemi  ilgili konuyla ilgili araştırmalar yapmak, materyal toplamak için kullanabilirsiniz. İç gözlem yapmak, kendinizle yüzleşmek için çok iyi bir süreç olacaktır.
Ay sonunda Merkür’ün Retro harekete geçmesi ile özellikle geçmişle alakalı unutmak istediğiniz konular tekrar gündeme gelebilir. Merkür retrosunda çevrenizde sizi dolandırmak ya da kandırmak isteyen kişiler çevrenizde olabilir. Arkanızdan çevrilen işler ve dedikodular yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Rüyalarınızın aktif olacağı bu dönemde hem rüyalarınızı hem de aklınıza gelen ilginç fikirleri not edebileceğiniz bir defter tutmanız iyi bir fikir olabilir.
Venüs  de 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçecek, ikili ilişkilerden ve sosyal ortamlardan çok evinizde daha mutlu ve güvende hissedeceğiniz, aşk ve ikili ilişkiler konusunda zorlanabileceğiniz, yanlış anlaşılmalar nedeni ile ilişkilerinizde kayıplar yaşayabileceğiniz bir döneme işaret eder. Bazılarınız platonik bir aşk yaşarken bazılarınız da gizli bir aşk ilişkisi içine girebilirler. Meditasyon benzeri çalışmalar yapmak için çok uygun bir transittir.
11 Mayıs saat 21:59’da Boğa burcunun 21.derecesinde Yeniay oluşacak, bu Yeniay Neptün ile uyumlu ilişki kuracak.
Kariyerinizle, işinizle ilgili, hayat hedefleriniz ve umutlarınızla ilgili konularda yeni adımlar atmak, yeni başlangıçlar yapmak ve bu konularda sosyal çevrenizden ve arkadaşlarınızdan destek almak için iyi bir dönem olacaktır. İşiniz, işinizi tanıtmak ve hayata bakış açınızla ilgili hayallerinizin destekleneceği bu yeniayda yeni sosyal ortamlarda destek görebilirsiniz. Yeni arkadaş çevrelerine girerek hayllerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.
Jüpiter şans ,fırsat ,büyüme, bolluk-bereket gezegeni 14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında Balık burcunda seyahatine başlıyor.
Bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter’in, uzak seyahatler ve yabancılar, eğitim, yayıncılık, dini ve ilahi konular, felsefi konular, uzak akrabalarla ilgili konularda sizlere şans ve kısmet getirecektir. Bu transit ile birlikte gereke iş gerekse gezi amaçlı olsun seyahatler sizlere şans ve fırsatlar sunacaktır. Bu seyahatler ufkunuzu geliştirmenize de destek sağlayacaktır. Uluslar arası platformlarda yer almak, işinizi yurtdışı ile irtibatlandırmak ve sosyal medya aracılığı ile işinizi tanıtmak için iyi bir transittir. Diğer taraftan eğitim ve yayıncılıkla ilgili işlerde, eğitim almak ya da vermek, seminerler düzenlemek konularında da destekleniyor olacaksınız. Bu konuda şans ve fırsatlar karşınıza çıkabilir.
Satürn gezegeni 23 Mayıs - 11 Ekim  2021 arasında  Kova burcunda gerilemeye başlıyor.
Satürn’ün 8. Evinizde gerilemesi ile finansal konular, miraslar, ortaklaşa ve başkalarından gelen kazanç konularında sorumluluk almanız gerekecektir. Özellikle de geçmişte bu konularda yaşanan sorunların tekrar karşınıza çıkması ve bu defa sorumluluğunuzu üstlenerek bu sorunları çözmenizi sağlayacaktır. Maddi konularda gerginlikler ve zorluklar artarken bazı ödemeleri yapmakta zorlanabilirsiniz.
Diğer taraftan bazılarınız için sağlıkla ilgili tehlikeli durumlar gündeme gelebilir. Riskli kararlar almanız gerekebilir.
Ay tutulması (Dolunay)  26 Mayıs 2021’de Yay burcunda 5° de saat 14:13’de oluşacak ve etkisi 6 ay boyunca devam edecek.
İş alanınızda gerçekleşecek bu ay tutulmasında, işinizle ilgili konular gerek ruhsal gerekse fiziksel sağlığınızı etkileyebilir. İş kaybı, ekip arkadaşlarınızın ekipten ayrılması gibi kayıpla ilgili durumlar söz konusu olabilirken, sağlığınızla ilgili konular tetiklenebilir. Sağlığınıza özellikle dikkat etmeniz gerekse bir süreçtir. Diğer taraftan çalışmayan Yükselen yengeçler içinde günlük rutinleri can sıkıcı hale gelebilir.