• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

ASLAN  VE YÜKSELEN ASLANLAR
Sevgili  Aslanlar , Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ; Bu transit, odak noktanızı kariyerinize ve hedeflerinize kaydırır! Daha sorumlu davranmak isteyebilir  ve özellikle profesyonel yaşamınızda neyi başarmak istediğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz. Muhtemelen bazılarınız işinde  zam  alabilir, bazılarınız daha iyi kariyer fırsatları arayabilir  veya kendi işini kurmayı düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu geçiş sırasında kariyeriniz önce gelir ve işte başarılı olmak istersiniz. Patronunuzla daha fazla iletişim halinde olabilir veya yeni bir akıl hocası keşfedebilirsiniz.
Güneş 21 Mayıs ’da İkizler burcuna geçecek, Bu transit, rutinden uzaklaşmak ve arkadaşlarla zaman geçirmek için mükemmel bir fırsat sunuyor! Alışılmadık şeylerden etkileneceksiniz ve evde kalmak istemeyeceksiniz. Harika yaratıcı fikirlere ve bağımsızlık arzusuna sahip olacaksınız. Ayrıca geleceğinizi, hayallerinizi ve umutlarınızı düşünerek zaman geçireceksiniz. Arkadaşlıklar ve sosyal çevre  ile vakit  geçirmek  için ideal bir zamandır, sosyal olmak isteyebilirsiniz ama pandemi sürecinde dikkatli davranmayı elden bırakmamalısınız, torunları olanlar , onlarla daha fazla zaman geçirebilir başkalarına yardım etmek için de daha büyük bir istek duymanız muhtemeldir, bu yüzden hayır işlerine de  girişebilirsiniz.
Merkür İkizler burcuna 4 Mayıs’ta geçecek ve 29 Mayıs’ta geri hareketini başlatmak için durağanlaşacak 31 Mayıs’ta  Merkür  24° İkizler burcunda gerilemeye başlıyor ve   23 Haziran  16° İkizler ‘de düz hareketine geçecek ve bu burçta  12 Temmuz 2021’e kadar  neredeyse 2 ay kalacak.  Özellikle kişisel hedefleriniz, beklentileriniz ve isteklerinizle ilgileneceksiniz. Uzun vadede hangi şeylerin ve tutumların size hizmet edip etmediğini düşünecek ve onları yeni idealler ve değerlerle değiştirmeye çalışacaksınız.  Yakın arkadaşlarınızla ve güvendiğiniz insanlarla iletişim kurmanın tam zamanı. Bu geçiş özellikle mucitler, yenilikçiler ve teknolojilerle çalışan kişiler için faydalıdır.
Merkür  gerilemesi döneminde ise eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı da gelmiş olabilir.  Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
Venüs 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçecek, arkadaşlık bu geçişte size en çok mutluluğu getirecek. Grup faaliyetlerine katılmak için uygun bir dönemdir ama pandemi sürecinde dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.   Özellikle ortak hobileriniz ve ilgi alanlarınız olan insanlarla kendinizi harika hissedeceksiniz. Hayırsever faaliyetlerde bulunma, gönüllü olma veya bazı yararlı grup etkinlikleri düzenleme arzusu bile hissedebilirsiniz. Bu geçiş sırasında biriyle ilgileniyorsanız, birbirinizle güçlü bir arkadaşlık bağı hissedebilirsiniz.
11 Mayıs saat 21:59’da Boğa burcunun 21.derecesinde Yeniay oluşacak, bu Yeniay Neptün ve Plüton ile uyumlu ilişkide . Toplumdaki duruşunuza ve yapıcı gelişme konusundaki hedeflerinize olan hassasiyetiniz  vurgulanıyor olacak. Yeniay zamanı  yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek için iyidir ve kariyer hedeflerinizle ilgili olarak yenilenme ve canlanma olabilir, aileden gelen veya ortak gelirlerden gelen konularda yeni başlangıçlar olabilir Plüton ve Neptün bu konularda da size destek  veriyor olacak.
Jüpiter şans ,fırsat ,büyüme, bolluk-bereket gezegeni 14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında Balık burcunda seyahatine başlıyor. Kaynakları paylaşmanın ve ruhsal olarak gelişmenin zamanı geldi. Herhangi bir güç mücadelesine girmek istemeyeceksiniz; diğer insanlarla işbirliği yapmak ve onlara yardım etmek isteyeceksiniz. Ortak finansman alanında, özellikle de partnerinizle olanlarda başarılı olacaksınız. Şu anda elinizde olan parayı iyi yönetirseniz gelirinizi artırabilirsiniz. Vergi, sigorta veya miras alanında olumlu olaylar bekleyebilirsiniz.
Satürn gezegeni 23 Mayıs - 11 Ekim  2021 arasında  Kova burcunda gerilemeye başlıyor, Satürn geri hareket halindeyken, Göksel Görev Sorumlusu bizi her türlü ikili ilişkilerimizle ilgili  konulara derinlemesine bakmaya ve zayıf noktalarımızı belirlemeye yönlendirir, böylece onları yeniden tanımlayabiliriz. Özellikle önemli bire bir ilişkilerinizi (evlilik, ortaklık, yakın arkadaşlar) yeniden tanımlamanız gerektiğini gösterir. Bu ilişkilerin amacı nedir? Birlikte aynı yönde mi hareket ediyorsunuz yoksa birbirinizden uzaklaşıyor musunuz? Bu tür soruları kendinize sorabilir bu alandaki sorumluluklarınızı yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz.
Ay tutulması (Dolunay)  26 Mayıs 2021’de Yay burcunda 5° de saat 14:13’de oluşacak ve etkisi 6 ay boyunca  devam edecek. Dolunay zamanları gerçeklerin ortaya çıktığı ve olayların tamamlanmasını anlatan zamanlardır. Tutulmalar 5./11. evinizden  geçerken, en özgün benliğinizi sahiplenmeye, ifade etmeye ve kendinizi ortaya koymaya, görünmeye hazırsınız demektir. Kendinizi hayatınızda ilk kez uzun vadeli gelecek planları yaparken veya beş ve on yıllık yaşam hedeflerinizi çizerken bulabilirsiniz. Arkadaş ağları ve sosyal gruplar, hayallerinize ulaşmada rol oynar. Kişisel ilgi alanlarınız  öne çıkar ve  arkadaşlarınızın artık olduğunuz kişiyi yansıtmadığı gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz.