• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda olması ile; seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel ve ruhsal konular, yabancılar, uluslararası işler gündeminizde yer tutacaktır. Gerek iş gerekse gezi amaçlı seyahatlere çıkabilirsiniz. İşinizi büyütmek ve tanıtmak, özellikle yurtdışı piyasalara açılmak için çok uygun bir zaman dilimi. Bu dönemde işinizi tanıtmak için sosyal medyadan faydalanmak gibi yeni yöntemler deneyebilirsiniz. Hedeflerinizi geniş ve büyük tutarak yeni şanslar deneyebilirsiniz. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, eğitim almak ya da vermek, seminerler düzenlemek için olumlu etkiler alacağınız bir dönem olacaktır.
Güneş’in 21 Mayıs ’da İkizler burcuna geçmesi ile; odak noktanız işiniz, kariyeriniz ve toplumsal statünüze kayacaktır. Kariyer alanınızda az ya da çok başarı sağlayabileceğiniz ve insanların sizi fark edebilecekleri, hem kariyerinizde hem de genel olarak hayatınızda ilerleme kaydedebileceğiniz bir transittir. Önemli ve güçlü kişilerden iş ve kariyerinizle ilgili konularda destek görebilirsiniz. Terfi alabilir ve daha güçlü pozisyonlara geçebilirsiniz.
Merkür İkizler burcuna 4 Mayıs’ta geçecek ve 29 Mayıs’ta geri hareketini başlatmak için durağanlaşacak 31 Mayıs’ta  Merkür  24° İkizler burcunda gerilemeye başlıyor ve   23 Haziran  16° İkizler ‘de düz hareketine geçecek ve bu burçta  12 Temmuz 2021’e kadar  neredeyse 2 ay kalacak. 
4 Mayıs’ dan itibaren kariyeriniz ve işinizle ilgili konularda önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapabilirsiniz. İşinizle ilgili konularda kısa seyahatlere çıkabilir yine işinizle ilgili eğitimler alarak yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Bu dönemde güçlü kişilerden, otorite figürlerinden fikir alabilir, destek görebilirsiniz. Patronlarınızla ve amirlerinizle iyi bir iletişim kurabilirsiniz ve fikirleriniz ve söyledikleriniz dikkat çekici olacaktır.
Ancak ayın son günlerinde Merkür’ün Retro harekete geçmesi ile özellikle patronlarınız, güçlü kişiler ve otorite figürleri ile iletişimsel sorunlar yaşayabilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar problemlere sebebiyet verebilir. Yanlış kişiye giden bir mail ya da mesaj sizi zor durumda bırakabilir. Her türlü anlaşma ve sözleşme için uygun olmayan Merkür Retroları yeni bir işe başvurmak ya da terfi gibi haklarınızla ilgili görüşme ve konuşmalar yapmak için de uygun değildir.
Venüs de 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçecek,
İşiniz ve kariyerinizle ilgili konularda, patronlarınız ve amirlerinizle olan ilişkilerinizde iyi geçinmeniz sayesinde işleriniz kolaylaşacaktır. Üstlerinizle olumlu ilişkiler geliştirerek avantaj sağlayabilirsiniz. Yöneticilerinizden fayda görebilirsiniz. Eğer işiniz sanatsal faaliyetlerle ya da yaratıcılıkla ilgiliyse o zaman bu transit olumlu yönlerinizi ortaya çıkarmak, toplum önünde bu yeteneklerinizi göstermek için çok uygun bir süreç olacaktır.
11 Mayıs saat 21:59’da Boğa burcunun 21.derecesinde Yeniay oluşacak, Bu yeniayla birlikte; seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel ve ruhsal konular, yabancılar, uluslararası işler, yayımcılıkla ilgili işler konularında yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni bir kitap yayımlayabilir, yeni işinizi tanıtabilir, yeni bir eğitime başlayabilir veya seyahate çıkabilirsiniz.
Jüpiter şans ,fırsat ,büyüme, bolluk-bereket gezegeni 14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında Balık burcunda seyahatine başlıyor.
Şans ve bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’in  bu transiti ile birlikte, ortaklık teklifleri alabilir, ortaklık kurabilir ya da ortaklaşa projelere imza atabilirsiniz. Bu transit ile birlikte bazılarınız evlenebilir, bazılarınız ise yeni bir partner ile yolunuza devam edebilirsiniz. Önemli, saygın ve güçlü kişiler hayatınıza girebilir ve size yardımcı olabilirler. Jüpiter’in bu transiti ile sosyal anlamda destek görebilir, başkalarıyla olumlu ilişkiler geliştirebilirsiniz. Danışmanlık gibi birebir iletişim içinde olacağınız işler de başarılı olabilirsiniz.
Satürn gezegeni 23 Mayıs - 11 Ekim  2021 arasında  Kova burcunda gerilemeye başlıyor.
Satürn’ün iş alanınızda gerilemesi ile iş alanınızda eskiden kalma sorumluluklarınızı tekrar almak ve sorunları çözmek durumunda kalabilirsiniz.  Sağlığınızla ilgili konularda çözülmemiş sorunlar tekrar gündeminize gelebilir ve sağlığınızla ilgili zorlu bir süreç olabilir. Doğru doktoru bulmak ve tedavinizin sorumluluğunu üstlenerek gerekenleri yaparak sağlığınıza kavuşmak için çaba göstermeniz gerekebilir.
İş alanınızda eskiden kalma huzursuzluklar sorunların büyümesine sebebiyet verebilir. İş alanınızda daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Çok çalışıp sanki çalıştıklarınız boşa gidiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Astlarınızdan ve çalışanlarınızdan destek almak da zorlanabilirsiniz. Günlük rutinler sağlığınızı bozabilir.
Ay tutulması (Dolunay)  26 Mayıs 2021’de Yay burcunda 5° de saat 14:13’de oluşacak ve etkisi 6 ay boyunca devam edecek.
Yay burcundaki bu ay tutulması ile birlikte aile ve işiniz arasındaki dengeyi kurmakla ilgili konular, ailenizle, ebeveynlerinizle ilgili konularda, kariyerinizle ilgili konularda önemli iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Bu tutulmanın etkisi ile taşınmak, ev ya da iş değiştirmek söz konusu olabilir. Tüm bu konuların sonuçları psikolojik olarak sizi etkileyecektir.