• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2021

MAYIS 2021


MAYIS 2021

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER
Sevgili  Teraziler  , Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ; Değişim zamanı! Bu transit beraberinde derin bir dönüşüm getiriyor ve saklı olan her şeye ışık tutacak. Hayatın herhangi bir yönünden memnun değilseniz, üzerinde derinlemesine düşünmek ve sizin yararınıza olmayan şeylerden kurtulmak için ideal zamandır. Aynı zamanda gizem ve ruhumuzun derinliklerinde saklı olan şeylerle de odağınız olacağı için  içsel korkularınız olabilir  . Bu transit size, kendinizde sahip olduğunuz psikolojik engeller hakkında düşünmeniz ve bunlarla başa çıkmanın yollarını bulmanız için ideal bir fırsat verir. Ayrıca astroloji, maneviyat ve okült bilimlerle daha fazla ilgilenebilirsiniz. Ortaklaşa , paylaşılan kaynaklar, finansman, vergiler, borçlar ,sigorta pirimleri ,alacak-verecek ve miras konularında da uğraşmanız gerekebilir.
Güneş 21 Mayıs ’da İkizler burcuna geçecek, Ufkunuzu genişletme zamanı! Bu transit genellikle yeni keşifler getirir. Hayatın anlamını arama dürtüsüne sahip olabilirsiniz ve alternatif görüşlere açık olacaksınız. Daha uzun mesafelere seyahat etmek ve farklı kültürleri tanımak için iyi bir zamandır. Herhangi bir yere seyahat etmiyorsanız, diğer ülkelerden veya farklı geçmişlerden gelen insanlarla daha fazla etkileşim söz konusu olabilir. Sosyal medyayı daha fazla kullanabilir, akademik eğitimler alabilir, hukuksal süreçleriniz olabilir. Kimileriniz işinizle ilgili eğitimler alabilirsiniz.
Merkür İkizler burcuna 4 Mayıs’ta geçecek ve 29 Mayıs’ta geri hareketini başlatmak için durağanlaşacak 31 Mayıs’ta  Merkür  24° İkizler burcunda gerilemeye başlıyor ve   23 Haziran  16° İkizler ‘de düz hareketine geçecek ve bu burçta  12 Temmuz 2021’e kadar  neredeyse 2 ay kalacak.  Şimdi eğitim ve kariyer gelişimi için en iyi zamanlardan biri. Bir üniversiteye kaydolmak veya yeni bir iş aramaya başlamak istiyorsanız, şimdi yapın!  Özellikle üniversite ortamından ve diğer kültürlerden gelen insanlarla  iletişim kurarken yaratıcılığınızı tam olarak kullanabilirsiniz. Artık yabancı dilleri de kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Genel olarak, alternatif görüşlere, fikirlere ve düşüncelere toleranslı olacaksınız. Size başarı getirecek harika yeni bir fikir edinmeniz de mümkündür.
Merkür  gerilemesi döneminde ise hayata bakış açınızı , felsefe, din, inançlarınız ile ilgili inandıklarınızı yeniden inceleyin. Geleceği düşünmenin zamanı geldi. Genel hayat felsefeniz nedir? Bu geçiş sırasında gerçeğin aslında ne anlama geldiğini yeniden değerlendirme isteği duyabilirsiniz. Bu, daha önce başarısız olmuş öğrenciler için sınavlara tekrar girmek veya yarım kalmış eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak ve  okumak için bu zamanı kullanmalısınız.  Bu geri hareket zamanında seyahat planlarınızın çok iyi  kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve yanlış rezervasyonlar için  hazırlıklı olun.  9. ev aynı zamanda inanç kavramıyla da ilişkilendirilmiştir, kendinize veya daha yüksek bir varlığa olan inancınız sorgulanabilir.
Venüs 9 Mayıs’ta İkizler burcuna geçecek, Bu transit, yabancı ülkelerdeki maceralar için harikadır, aynı zamanda daha önce hiç bulunmadığınız yerlere seyahat etmek isteyebilirsiniz  , dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle ilgili konular açısından olumlu bir süreçtir. Alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatınıza değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Bu dönemde  yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza  sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz. Aşkı uzaklarda bulabilirsiniz, yabancı kültürden birisine aşık olabilirsiniz.
11 Mayıs saat 21:59’da Boğa burcunun 21.derecesinde Yeniay oluşacak, bu Yeniay Neptün ve Plüton ile uyumlu ilişkide . Ortak finans,  vergi, krediler ve ipoteklerle başa çıkma şekliniz değişiyor. Bu, siz ve sevdikleriniz için daha fazla güvenlik sağlayan planları uygulamaya koymak için iyi bir zaman olabilir. Bu konularla ilgili yeni girişimlerde bulunabilir, başlangıçlar yapabilirsiniz. Ailenizden ve çalışanlarınızdan yana destekleneceğiniz zamanlar.
Jüpiter şans ,fırsat ,büyüme, bolluk-bereket gezegeni 14 Mayıs – 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında Balık burcunda seyahatine başlıyor. Bu transit sırasında kariyer, sağlık ve günlük rutinler ön plana çıkacaktır. İş yerinde iyi fırsatlara sahip olabilirsiniz, yeni bir işe girebilirsiniz veya mevcut iş pozisyonunuzun koşulları iyileşir. İş yeteneklerinizi geliştirmek, iş koşullarını iyileştirmek için ideal bir transittir. 6. ev hastalıklar ve zayıflıklar evidir. Jüpiter, transit geçmekte olduğu ev konularıyla ilgili koruyucu ve iyileştirici özellikler getirir bir tedavi sürecinde olanlarınız varsa , Jüpiter’in burada hareket ediyor olması, tedavi sürecinin iyiye gideceğini gösterecektir. Kötü alışkanlıklardan kurtulmak açısından da Jüpiter’in buradan geçiş yapıyor olması olumludur, günlük hayatınızı iyi düzenlemek, spor ve benzeri aktivitelere vakit ayırmak bu dönemde size fayda sağlayabilir.
Satürn gezegeni 23 Mayıs - 11 Ekim  2021 arasında  Kova burcunda gerilemeye başlıyor, Satürn geri hareket halindeyken, Göksel Görev Sorumlusu sizi aşk, çocuklar, yaratıcılığınız ve hayattan keyif alma   konularında  derinlemesine bakmaya ve zayıf noktalarımızı belirlemeye yönlendirir, böylece onları yeniden tanımlayabilir bu konularla ilgili sorumluluklarımızı yeniden gözden geçirebiliriz.
Ay tutulması (Dolunay)  26 Mayıs 2021’de Yay burcunda 5° de saat 14:13’de oluşacak ve etkisi 6 ay boyunca  devam edecek. Dolunay zamanları gerçeklerin ortaya çıktığı ve olayların tamamlanmasını anlatan zamanlardır. Tutulma  sırasında, zihninizin tanıdık dört duvarının ötesine geçme zamanı. İkizler / Yay, öğrenme ve genişlemenin eksenidir. Bu tutulma  zihinsel devrelerinizi sarsacak; algılarınız  veya dünya görüşünüz, eski düşünce tarzınız  sizi olmanız gereken yere götürmüyor bunu fark edebilirsiniz, yakın çevreniz, kardeşleriniz veya akrabalarınızla ilgili konularda daha önceden fark etmediğiniz konular gündeme gelebilir, yarım kalmış bir eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Gitmeyi planladığınız bir yolculuğa çıkabilirsiniz.