• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2022

MAYIS 2022


MAYIS 2022

KOÇ  VE YÜKSELEN KOÇLAR MAYIS 2022 GÜNDEMLERİ
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda sizlerin 2.evinizde  seyahat edecek, 21 Mayıs’ dan sonra ise İkizler burcunda sizlerin 3. Evinizde seyahat etmeye başlayacak. Boğa siz sevgili Koçların parasal alanında bu yüzden 21 Mayıs’a kadar finansla ilgili konuların gündeminizde önemli yer tutacağını, bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetinizin artacağını anlatır. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin de desteği sayesinde gelir elde edebilirsiniz.  Ama bu dönemde   başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir. Bazılarınızın bu dönemde geliri artabilir ama yine de maddi konularda daha temkinli davranır, risk almak istemeyebilirsiniz..
Güneş’in 21 Mayıs’ta İkizler burcuna geçmesiyle odak noktanız  merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek olabilir. Yakın çevre, akrabalar ve komşularla olan iletişiminizde  artış olabilir, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek  önem kazanır. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Fakat bu  dönemde başkalarının görüşlerine  açık olamayabilirsiniz, bu da yakın çevre ilişkilerinizde sıkıntılara sebep olabilir. Güneş 3. evinizdeyken  zihniniz daha aktif, daha fazla sosyal olabilirsiniz , daha fazla bilgi edinmek, seminerlere katılmak isteyebilirsiniz ayrıca bu dönemde yapacağınız görüşmeler ve toplantılar ya da ticari bağlantılarınız  daha kolay ı olabilir fakat tüm anlaşmalarınızı 11 Mayıs’tan önce  tamamlamanız gerekir çünkü bu tarihte Merkür geri hareketi başlıyor olacak. Bu süreçte kısa seyahatler daha fazla gündeminizde olabilir. İkizler değişken bir burç olduğu için konsantrasyon eksikliği yaşamanız da mümkün olabilir o zaman yapacaklar listesi için yanınızda küçük bir defter bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Merkür 11 Mayıs 2022 tarihinde İkizler burcunda sizlerin 3. evinizde geri hareketine başlıyor. 23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek. Yine bir Merkür retrosu gündemde Sevgili Koçlar yakın çevre, eğitim, seyahatler, kısa yolculuklar  evinizde  geri harekette olacak. Merkür tüm bu konularda  mikroskop görevi yapacağından  yakın çevre, kardeşlerle olan iletişim, eğitim, ticaret, yolculuklar, iletişim konularında  olumlu ya da olumsuz özelliklerini, mevcut koşullarınızı ve tüm bunları iyileştirmek  için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür tüm bu konularda  size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatacak, şapkanızı önünüze koyup düşünmenizi sağlayacak. 23 Mayıs’ta Merkür Boğa burcunda geri hareketine devam edecek,   Merkür’ün 2. evinize geçmesi ile de kazancınız ve harcamalarınızla ilgili önemli konuşmaları, yazışmaları ve toplantıları 5 Haziran sonrasına bırakmanız önem arz etmektedir. Bu süreçte kimseye borç vermemeli, kredi çekmemeli ve harcamalarınızı kontrol altında tutmalısınız . İnternet alışverişlerinde dikkatli olmalı, elektronik eşya satın almamaya özen göstermelisiniz.
11 Mayıs’ da Jüpiter Koç burcunda sizlerin 1.evinizde seyahatine başlayacak, yaklaşık bir yıl boyunca Jüpiter’in bu alandan geçiş yapıyor olması, şanslı bir dönemde olacağınızı anlatıyor sevgili Koçlar. Bu dönem bir takım isteklerinizin  yerine gelmeye başladığı, gerçekten başarmak istediğinize emin olduğunuz  şeyleri elde etmeye daha yakın olabilirsiniz. Hayatınızla ilgili  koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız artabilir, kendinize daha fazla güvenebilirsiniz.  Jüpiter aynı zamanda sizlerin 9.ve 12. evlerinizin yöneticisi olduğu için yurt dışı seyahatleri, akademik eğitimler, hayata bakış açınız medya, tanıtım konularında da şanslı olduğunuz bir süreçte olacaksınız. Bu süreçte 12.evinizi de yöneten Jüpiter bilinçaltı zenginliği, ruhsal çalışmalar yapma, meditasyonla ilgilenme de verebilir ve bu dönemde sanki koruyucu bir meleğiniz varmış gibi her türlü sıkıntılarınızı kolaylıkla  atlatabilirsiniz. Kişisel büyüme, ruhsal gelişim, manevi değerler ve dini temalar adına da olumlu,  ufkunuzun genişlediği bir dönemdir. Ama fiziksel olarak da büyüme söz konusu olduğu için kilo alma riski vardır. Lükse kaçma, kendinize fazla müsamaha gösterme ve müsriflik yapma  da  Jüpiter’in bu alandan geçerken ortaya çıkarabileceği riskli etkilerdendir, farkında olalım.
16 Mayıs’ da Akrep burcunun 25 derecesinde saat 07.14 de tam Ay tutulması,  Dolunay gerçekleşecek, Dolunaylar bitişlerin arkasından gelen başlangıçları anlatır, sırlar, gizemler Dolunay zamanı ortaya çıkar, bazı olaylar netleşir, somut sonuçlar alırız bir tamamlanma enerjisi vardır. Akrep burcundaki Ay tutulması  8.evinizde gerçekleşecek, ortaklıklardan elde edilen gelirler, eşten gelen kazançlar, vergi sigorta, pirim, nafaka konularında net durumlar ortaya çıkabilir belki bir kredi ödemeniz bu Dolunay zamanı  bitebilir, bazılarınız yeni bir kredi çekmek isteyebilir. Gelir ve giderlerinizi, finansal durumunuzla ilgili konularda netleşmeler , düzenlemeler ve üstesinden gelmeniz gereken durumlar söz konusu olabilir. Sağlık konularını da anlatan bir alanda olduğu için bu Dolunay eğer kişisel haritalarınızda 25 dereceye (  -/+ 5 ) yakın gezegenleriniz var ve Dolunay ile temas ediyor ise bazılarınızın sağlık konuları tetiklenebilir, ameliyat gerektiren durumlar olabilir,tüm bu bahsettiğimiz  konularda değişim ve dönüşümler, başlangıç ve girişimler söz konusu olabilir.
25 Mayıs’ da Mars Koç Burcuna geçecek ve sizlerin 1.evinizde seyahat etmeye başlayacak; Mars Koç burcuna kendi yönettiği burca geçiyor ve istediği güce kavuşuyor. Tuttuğumuzu koparabilecek, gözü pek ve girişken bir motivasyona kavuşurken tavırlarımızın direkliği de dikkat çekici olacaktır. Enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir, 1.evdeki Mars muazzam bir enerjinin göstergesidir bu yüzden bu dönemde enerjinizi olumlu yönde kullanmalısınız , ayarsız enerjinizle buldozer misali insanların üzerinden geçmemelisiniz. Bu enerji ile kaslarınızı ve savunma sistemlerinizi güçlendirebilir ve vücudunuzu forma sokmanızı sağlayacak fiziksel aktivitelere başlayabilirsiniz.
28 Mayıs’ da Venüs Boğa Burcuna geçecek ve sizlerin 2. evinizde seyahat etmeye başlayacak; Aşkın, sanatın ve güzelliğin gezegeni Venüs, kendi yönettiği Boğa burcuna geçiyor. Para ile ilişkilerimizde istikrar, sadakat ve güven arayışında olacağımız ve parasal konularda  yaklaşık bir aylık süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak açısından şanslı olacağımız bir süreçte olacağız. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir.
30 Mayıs 2022’ de İkizler Burcunda, 3.evinizde, Yeniay gerçekleşecek; bu dönemde parasal konularla ilgili  yeni başlangıçlar ve düzenlemeler yapmak isteyeceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Bu Güneş tutulması, Mars'ın Koç'taki Jüpiter ile kavuşumundan kısa bir süre sonra gerçekleştiği ve kendinizi yeni, girişimci ve cesur bir şeyler  yapmaya hazır hissedebilirsiniz özellikle yakın çevre, kardeşler ile ilgili yeni gündemleriniz olabilir. Kısa seyahatlere çıkabilirsiniz bazılarınız yeni bir araba alabilir, kimileriniz  yeni bir eğitim almaya veya vermeye  başlayabilirsiniz. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile, sevgiler.
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR MAYIS 2022 GÜNDEMLERİ
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda sizlerin yükseleninizde seyahat edecek, 21 Mayıs’ dan sonra ise İkizler burcunda sizlerin 2. Evinizde seyahat etmeye başlayacak.
Boğa burcundan bahsediyorsak, istikrardan, sabırdan ve özellikle de maddi güvende olma hissiyatının son derece yükselmesinden bahsediyoruzdur. Boğa zamanları risk almaktan çekindiğimiz, daha güvenli oynamayı seçtiğimiz zamanları işaret eder. Her ne kadar daha maddesel olsa da, Venüs’ün yönettiği Boğa burcu için maddi güvence kadar duygusal güvencede olmak da büyük önem taşır. Demek ki bu dönem güvenlik bizler için ilk gündem olacaktır. Diğer taraftan Boğa zamanlarında daha lüks yaşam arzulayabilir, lüksün tadını çıkarmak isteyebiliriz. İnatçılık ve istikrar da Boğa’ dan sorulur. Bu dönemde Boğa burcu hangi evdeyse o ev konularda inadımızı ortaya koyabilir ve istikrarımız, sakin ve temkinli tavırlarımız sayesinde başarıyı yakalayabiliriz. Parasal konular gündemimizden düşmeyeceği gibi yeme içme eğilimimiz de son derece artacaktır. Kilo problemlerine dikkat etmelisiniz. Boğa zamanlarında dikkat etmemiz gereken en önemli konu ise boyun ve boğaz sağlığımız olacaktır.
Sevgili Boğalar Güneş 1. evinizdeyken; odak noktanız kendiniz olacaksınız; 20 Nisan’dan beri Güneş’in yükselen burcunuzda seyahat etmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlamış olmalı ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanabileceğiniz bir döneme de girmiş oldunuz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü daha ziyade kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek, spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız. Aynı zamanda aşk hayatınız hareketlenebilir, çocuklarınızla ilgili konulara odaklanmanız gerekebilir. Bazılarınız riskli yatırımlara yönelirken bazılarınız da daha çok hayatın tadını çıkarmak isteyebilir.
Güneş’in İkizler burcunda seyahati hayatımızda genel anlamda seyahatlere, dedikodulara, bilgi alış verişine, bol bol iletişime, fikir paylaşımlarımızın artacağına, alacağımız, vereceğimiz haberlere, yeni şeyler öğrenme motivasyonumuzun artacağına en önemlisi de zihinsel aktivitelerimizin artacağına işaret eder. Siz sevgili Boğalar için ise; Güneş’in 21 Mayıs’ta İkizler burcuna geçmesiyle odak noktanız  finansla ilgili konulara daha da çok kayacaktır. Bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz artabilir, doğru kararlar verebilirsiniz. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama yine de bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir.
Merkür 11 Mayıs 2022 tarihinde İkizler burcunda sizlerin 2. Evinizde geri hareketine başlıyor. 23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek.
Buyurun buradan yakın! Yine Merkür geri hareketi ve sizler için son derece önemli olan maddi kaynaklarınızı anlatan evinizde yaklaşık 20 gün boyunca geri harekette olacak. Merkür parasal konularınızda mikroskop vaziyeti görecek ve nasıl bir bütçeye sahip olduğunuzu, bütçenizin, gelirlerinizin olumlu ya da olumsuz özelliklerini, mevcut koşullarınızı ve daha iyi bir gelire sahip olmak için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür parasal konularda, size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatan, bir selam gönderiyor.
Diğer yandan parasal konularda geri harekete başlayacak Merkür retrosu ile finansal sorunlar yaşayabilirsiniz. Borç alıp vermek, kredi çekmek gibi konularda sorunlar yaşayabilirsiniz. Parasal sorunlara çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu süreçte finansal konularda çok emin olmadıkça hiçbir evrağa imza atmamalı ve sözleşme yapmamalısınız.
Geri hareketle Merkür’ün 1. evinize geçmesi ile de ilişkilerinizde problemler yaşanabilir. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar, anlaşılamama ya da kırgınlıklar söz konusu olabilir. Önemli konuşmaları, yazışmaları ve toplantıları 5 Haziran sonrasına bırakmanız önem arz etmektedir.
11 Mayıs’ da Jüpiter Koç Burcunda sizlerin 12.evinde seyahatine başlayacak, yaklaşık bir yıl boyunca kontrol edemediğiniz durumlar ve olaylar, gizli düşmanlıklar, hastalıklar, korku ve endişelerinizle ilgili olumlu ya da olumsuz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde kendinizin keşfedemediğiniz yönlerinizi keşfedebilir, yaratıcılığınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Sağılık ve şifa bulabilirsiniz. Eski sorunlarınızı çözmek, zararlı alışkanlıklardan kurtulmak ya da ruhsal gelişim yolculuğunuz için çok iyi bir süreçtir.
16 Mayıs’ da Akrep burcunun 25 derecesinde saat 07.14 de tam Ay tutulması gerçekleşecek, (1-7.aksında);
Bu ay tutulması,  duygularınızı olabildiğince derinlemesine inceleme ihtiyacı verir özellikle ilişkilerinizde her şeyin bir nedeni olduğunu hatırlayarak, hayatınızı ve ilişkilerinizi yönlendirebilirsiniz.  Dolayısı ile her türlü ilişkilerinizde, davalarınız konularında zorluklar yaşayabilirsiniz, ilişkilerinizde şimdiye kadar konuşulmamış şeyler  ortaya çıkabilir, bazı konular netlik kazanabilir. Bu tutulma ile ilişkilerle ilgili, evlilik ve ortaklıklarla ilgili, sağlığınız ve karşınızdakilerin sağlığı ile ilgili konular hayatınızda önemli hale gelirken bu konularda değişim ve dönüşümler, başlangıç ve girişimler söz konusu olabilir.
25 Mayıs’ da Mars Koç Burcuna geçecek ve sizlerin 12.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Mars Koç burcuna kendi yönettiği burca geçiyor ve istediği güce kavuşuyor. Hedeflerimize odaklanacağınız ve enerjimizi ve eforumuzu hedeflerimize yöneltebileceğimiz günlere geldik. Tuttuğumuzu koparabilecek, gözü pek ve girişken bir motivasyona kavuşurken tavırlarımızın direkliği de dikkat çekici olacaktır.
Bu transit ile birlikte siz sevgili Boğa’lar, bilinçaltı konuları su üzerine çıkabilir, hayatınızda kontrol dışı gelişmeler söz konusu olabilir. Bu dönemde kendinizi enerjiniz düşük ve yorgun hissedebilirsiniz. Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir, bu alanda güçsüz  bir yerleşimde olduğundan, bağışıklık sisteminin de güçsüzleşeceğine işaret eder. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Kişinin dikkat etmesi gereken diğer bir husus da gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklardır. 12. ev aynı zamanda gizli düşmanlıklarla da ilgili olduğundan bu dönemde arkanızdan konuşanlar, dedikodunuzu yapanlar artabilir, dikkatli olun.
28 Mayıs’ da Venüs Boğa Burcuna geçecek ve sizlerin 1.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Aşkın, sanatın ve güzelliğin gezegeni Venüs, kendi yönettiği Boğa burcuna geçiyor. İlişkilerimizde istikrar, sadakat ve güven arayışında olacağımız günlere geldik. Hayattan daha fazla zevk alacağımız, kendimize küçük mutluluklar bulacağımız, sanatsal yaratıcılıkları olanlarımız için daha yaratıcı olacağımız, ilişkilerimizden daha fazla keyif alacağımız günler başlıyor. Parasal konularda da şansımızın artacaktır.
Siz sevgili boğaların 1.evinde gerçekleşecek Venüs’ün bu transiti ile birlikte; daha çekici ve sempatik görünürsünüz. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde dikkatleri üzerinizde toplarsınız. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak ya da giyim kuşamınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Yapacağınız her türlü değişiklik başkaları tarafından hemen fark edilecektir. İlişkilerinizin gayet iyi olacağı bu dönemde sosyalleşme isteğiniz de artacaktır. Arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilir, eğlenceli konulara eğilebilirsiniz. Bu dönem seyahat etmek için de uygundur.
30 Mayıs 2022’ de İkizler Burcunda, 2.evinizde, Yeniay gerçekleşecek; bu dönemde finansal konularla ilgili yeni haberler alabilirsiniz. Parasal ve maddi konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Para kazanmak, kişisel yetenekleriniz, destek bulmakla ilgili girişimler yapabilirsiniz. Yeni projelere imza atarak başarı sağlayabilirsiniz. Diğer taraftan bütçeniz konusunda ipin ucunu kaçırmamalı, bu konuda dikkatli olmalısınız.
İKİZLER   VE YÜKSELEN İKİZLER  MAYIS 2022 GÜNDEMLERİ
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda sizlerin 12.evinizde  seyahat edecek, 21 Mayıs’ dan sonra ise İkizler burcunda sizlerin 1. evinizde seyahat etmeye başlayacak.
Boğa siz sevgili İkizlerin kontrol dışı bir alanında  bu yüzden 21 Mayıs’a kadar senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş’in bu alandaki hareketiyle ve daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkasından iş çevirenler , gizli düşmanlıklar  olabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder bu yüzden endişe ve korkularınız biraz artabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen göstermeniz gereken bir dönemdir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından da ideal bir transittir çünkü bu alandaki Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir , tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır. Özellikle insanların yanında kendinizi bitkin hissedebilirsiniz ve yeniden şarj olmak için yalnız başına daha fazla zaman geçirmeniz gerekebilir. Spot ışığında olmak istemiyorsunuz ve arka planda kalmayı ve insanların dikkatini çekmemeyi tercih ediyorsunuz. Bazılarınız bu süreçte  daha şefkatli olabilir  ve kendilerine yardım edemeyen insanlara yardım etmek isteyebilir.
Güneş’in 21 Mayıs’ta İkizler burcuna geçmesiyle odak noktanız  kendiniz olacaksınız sevgili İkizler. Fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz.   Kendinize  olan güveniniz artar,   kişisel yeteneklerinizi daha rahat ve  iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetiniz artabilir. Kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilirsiniz.  Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız.
Merkür 10  Mayıs 2022 tarihinde İkizler burcunda sizlerin yükseleninizde  geri hareketine başlıyor. 23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek. Yine bir Merkür retrosu gündemde Sevgili İkizler bu geri hareket döneminde dünyaya nasıl yaklaştığınızı yeniden düşünmeniz gerekebilir, ilişkileriniz, kariyeriniz hakkında bir takım kararlarınızı tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Görüntünüzde  bir değişiklik yapmayı düşünüyorsanız bunu yapmadan önce  düşünün  araştırma  yapın, ve uygulamaya geçmeden önce  retronun  bitmesini bekleyin! Ayrıca bu dönemde kendinizi kelimeler üzerinde tetiklenmiş olarak bulabilir veya kendinizi istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz. Merkür tüm bu konularda  mikroskop görevi yapacağından   tüm bu konularda  size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatacak, şapkanızı önünüze koyup düşünmenizi sağlayacak. 23 Mayıs’ta Merkür Boğa burcunda geri hareketine devam edecek,   Merkür’ün 2. evinize geçmesi ile de kazancınız ve harcamalarınızla ilgili önemli konuşmaları, yazışmaları ve toplantıları 5 Haziran sonrasına bırakmanız önem arz etmektedir. Bu süreçte kimseye borç vermemeli, kredi çekmemeli ve harcamalarınızı kontrol altında tutmalısınız . İnternet alışverişlerinde dikkatli olmalı, elektronik eşya satın almamaya özen göstermelisiniz.
11 Mayıs’ da Jüpiter Koç burcunda sizlerin 11.evinizde seyahatine başlayacak, yaklaşık bir yıl boyunca Jüpiter’in bu alandan geçiş yapıyor olması, arkadaşlar, sosyal çevre, kariyer konuları, kariyerden elde edilen gelirler ve her türlü ikili ilişkilerden yana şanslı bir dönemde olacağınızı anlatıyor sevgili İkizler. Bu dönem bir takım isteklerinizin  yerine gelmeye başladığı, gerçekten başarmak istediğinize emin olduğunuz  şeyleri elde etmeye daha yakın olabilirsiniz. Hayatınızla ilgili  koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız artabilir, kendinize daha fazla güvenebilirsiniz.
 16 Mayıs’ da Akrep burcunun 25 derecesinde saat 07.14 de tam Ay tutulması  Dolunay gerçekleşecek, Dolunaylar bitişlerin arkasından gelen başlangıçları anlatır, sırlar, gizemler Dolunay zamanı ortaya çıkar, bazı olaylar netleşir, somut sonuçlar alırız bir tamamlanma enerjisi vardır. Akrep burcundaki Ay tutulması  6. evinizde gerçekleşecek, çalışma hayatınız, gülük rutin işleriniz ile ilgili konularda bir takım durumlar netlik kazanır bazılarınız çalışma hayatına son verirken bazılarınız yeni bir işe başlayabilir, yeni bir ortama uyum sağlamaya çalışabilir. Bazılarınızın günlük rutin ve beslenme alışkanlıkları ile ilgili bir takım farkındalıklarla yeni düzenlemelere gidebilir. Sağlık konularını da anlatan bir alanda olduğu için bu Dolunay eğer kişisel haritalarınızda 25 dereceye (  -/+ 5 ) yakın gezegenleriniz var ve Dolunay ile temas ediyor ise bazılarınızın sağlık konuları tetiklenebilir , tüm  bu konularda değişim ve dönüşümler, başlangıç ve girişimler söz konusu olabilir.
25 Mayıs’ da Mars Koç Burcuna geçecek ve sizlerin 11.evinizde seyahat etmeye başlayacak;  Mars Koç burcuna kendi yönettiği burca geçiyor ve istediği güce kavuşuyor. Sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınız artabilir. Enerji, birlikte hareket etmeye, ekip işine yönelecektir. Tabii Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. Ekipçe yapılması beklenen işlerde, bireysellik ve isyankâr tavırlar ön plana çıkabilir. Bazılarınız  liderlik ve girişimcilik yeteneklerinizi  sosyal ortamda güçlü bir şekilde sergileyebilir hatta başkalarını motive edebilirsiniz.
28 Mayıs’ da Aşkın, sanatın ve güzelliğin gezegeni Venüs, kendi yönettiği Boğa burcuna geçiyor, sizlerin 12. evinizde seyahat etmeye başlayacak; 12. ev  izolasyonla ilgili olduğundan  kendinizi sosyal ortamdan uzaklaştırmak isteyebilirsiniz. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğiliminde olabilirsiniz. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir.  Bu dönemde duygularınızı rahat ifade etmekte de zorlanabilir platonik bir aşk yaşayabilirsiniz. Bazılarınız  huzuru yalnızlıkta bulabilir ya da  bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilirsiniz. Meditasyon benzeri çalışmalar için de çok iyi bir dönemdir.
30 Mayıs 2022’ de İkizler Burcunda, 1.evinizde, Yeniay gerçekleşecek; bu dönemde bir takım yeni kararlarınız olabilir , kendiniz ile  ilgili  bir takım yenilikler düşünebilirsiniz bu dış görünüşünüzle ilgili olabilir, giyim tarzınızla ilgili olabilir ya da kariyer ve ilişkilerinizle ilgili bir takım yeni kararlar alabilirsiniz. Bu ay tutulması, Mars'ın Koç'taki Jüpiter ile kavuşumundan kısa bir süre sonra gerçekleştiği ve kendinizi yeni, girişimci ve cesur bir şeyler  yapmaya hazır hissedebilirsiniz  fakat Merkür Retro olduğu için bu konuları 5 Haziran’dan sonra uygularsanız daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.  İyi bir ay geçirmeniz dileği ile, sevgiler.
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER MAYIS 2022 GÜNDEMLERİ
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda sizlerin 11.evinizde seyahat edecek, 21 Mayıs’ dan sonra ise İkizler burcunda sizlerin 12. Evinizde seyahat etmeye başlayacak.
Boğa burcundan bahsediyorsak, istikrardan, sabırdan ve özellikle de maddi güvende olma hissiyatının son derece yükselmesinden bahsediyoruzdur. Boğa zamanları risk almaktan çekindiğimiz, daha güvenli oynamayı seçtiğimiz zamanları işaret eder. Her ne kadar daha maddesel olsa da, Venüs’ün yönettiği boğa burcu için maddi güvence kadar duygusal güvencede olmak da büyük önem taşır. Demek ki bu dönem güvenlik bizler için ilk gündem olacaktır. Diğer taraftan boğa zamanlarında daha lüks yaşam arzulayabilir, lüksün tadını çıkarmak isteyebiliriz. İnatçılık ve istikrar da Boğa’ dan sorulur. Bu dönemde boğa burcu hangi evdeyse o ev konularda inadımızı ortaya koyabilir ve istikrarımız, sakin ve temkinli tavırlarımız sayesinde başarıyı yakalayabiliriz. Parasal konular gündemimizden düşmeyeceği gibi yeme içme eğilimimiz de son derece artacaktır. Kilo problemlerine dikkat etmelisiniz. Boğa zamanlarında dikkat etmemiz gereken en önemli konu ise boyun ve boğaz sağlığımız olacaktır.
Ayın 21’ ine kadar odak noktanız; sosyal  çevreniz, arkadaşlarınız, umutlarınız ve hayalleriniz, kariyerden elde ettiğiniz gelirlerde olacaktır. Etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artar, genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir süreçtir. Bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz bu yüzden  mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara dahil olmalısınız. Gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız  destekler gelebilir. Geleceğinize, hayalinizdeki geleceğin nasıl görüneceğine ve umutlarınızın neler olduğuna daha fazla konsantre olursunuz. Geleceğinizin ne olmasını istediğinizi daha iyi kavrarsınız ve nihai arzularınızın ne olduğuna dair fikirler formüle edebilirsiniz. Ayrıca artık daha çok insancılsınız ve bir davaya dahil olabilmek için bir bütün olarak dünyaya yardım etmek istiyorsunuz. Alışılmadık şeylere ilgi duyuyorsunuz ve bir kutuya konmak istemiyorsunuz.
Ayın 21’ inden sonra, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş’in bu alandaki hareketiyle ve daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkasından iş çevirenler, gizli düşmanlıklar  olabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder bu yüzden endişe ve korkularınız biraz artabilir. Güneş’in 12. evde olması, harekete geçmek için henüz erken olduğunu göstermektedir yani yeni bir girişimde bulunmadan önce  üzerinde uğraştığınız  konuları pekiştirilmeli, kararlan aceleye getirmemelisiniz yoksa  kayıplar söz konusu olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen göstermeniz gereken bir dönemdir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından da ideal bir transittir çünkü bu alandaki Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir, tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır. Özellikle insanların yanında kendinizi bitkin hissedebilirsiniz ve yeniden şarj olmak için yalnız başına daha fazla zaman geçirmeniz gerekebilir. Spot ışığında olmak istemiyorsunuz ve arka planda kalmayı ve insanların dikkatini çekmemeyi tercih ediyorsunuz.
Merkür 11 Mayıs 2022 tarihinde İkizler burcunda sizlerin 2. Evinizde geri hareketine başlıyor. 23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek.
Buyurun buradan yakın! Yine Merkür geri hareketi ve sizler için son derece önemli olan maddi kaynaklarınızı anlatan evinizde yaklaşık 20 gün boyunca geri harekette olacak. Merkür parasal konularınızda mikroskop vaziyeti görecek ve nasıl bir bütçeye sahip olduğunuzu, bütçenizin, gelirlerinizin olumlu ya da olumsuz özelliklerini, mevcut koşullarınızı ve daha iyi bir gelire sahip olmak için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür parasal konularda, size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatan, bir selam gönderiyor.
12.evinizde gerçekleşecek Merkür retrosunda, eski düşmanlarınız, eski korkularınız, endişeleriniz yeniden gündeminize gelebilir. İnsanlarla iletişim kurmak istemeyebilir ve yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde de bir önceki retroda olduğu gibi ilham perileri sizin için çalışabilir ve güzel fikirler aklınıza gelebilir. Rüyalarınız aktif olabilir. Yalnız kalıp çalışmak ve gelecekle ilgili hazırlıklar yapmak, geçen seneyi değerlendirmek üzere kullanabileceğiniz bir dönem. Diğer taraftan arkanızdan çevrilen işler, arkanızdan yapılan anlaşmalar ve dedikodular size zarar verebilir. Bu dönem meditasyon gibi çalışmalar yapmak size iyi gelecektir.
23 Mayıs’ dan sonra ise her türlü ilişkinizde, sosyal çevrenizle, arkadaşlarınızla, patronlarınızla iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekte sorunlar yaşayabilirsiniz. Önemli kararları, görüşmeleri ve anlaşmaları Retro sonrasına bırakmanız doğru olacaktır. Diğer yandan kariyer getirilerinizle ilgili sorunlar da söz konusu olabilir.
11 Mayıs’ da Jüpiter Koç Burcunda sizlerin 10.evinde seyahatine başlayacak, , meslek veya uğraşılar, amaçlar, dış dünya ile iletişim, talih, üstler, patronlar, güçlü kişiler, gelecek hedefleri konularında pozitif yönde önemli gelişmeler olabilir. Bu dönemde kendinizi diğer insanlara ve topluma daha olumlu gösterebilirsiniz. Sosyal statünüz artabilir, mevki ya da itibar kazanabilirsiniz. Başarılı olmanız kolaylaşır, çalışmalarınızın karşılığını alırsınız. Patronlarınızdan destek alabilir, kariyerinizle ilgili fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
16 Mayıs’ da Akrep burcunun 25 derecesinde saat 07.14 de tam ay tutulması gerçekleşecek, (5-11.aksında); Sosyal hayatınızın hareketleneceği, arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle vakit geçireceğiniz, çocuklarınızla ve aşk hayatınızla ilgili konuların vurgu kazanacağı, başkalarından destekler görebileceğiniz, ümit ve beklentilerinize odaklanabileceğiniz bir dönem olacaktır.
25 Mayıs’ da Mars Koç Burcuna geçecek ve sizlerin 10.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Mars Koç burcuna kendi yönettiği burca geçiyor ve istediği güce kavuşuyor. Hedeflerimize odaklanacağınız ve enerjimizi ve eforumuzu hedeflerimize yöneltebileceğimiz günlere geldik. Tuttuğumuzu koparabilecek, gözü pek ve girişken bir motivasyona kavuşurken tavırlarımızın direkliği de dikkat çekici olacaktır.
 Enerji ve eforu ifade eden Mars’ın bu alandan geçişi ile, mesleğinizle veya kariyerinizle ilgili konularda otoritenizi ortaya koymak isteyebilirsiniz fakat Mars’ın acelecilik ve agresyonla ilişkili olduğu unutulmamalıdır. Bu alandan geçiş yaparken, bir müddet için  idealleriniz  ve geleceğe yönelik hedefleriniz  için daha fazla mücadele etmeniz gerekebilir. Girişim cesareti ve gözü peklik vurgu kazanmış ve enerji tepe noktasına varmış durumdadır. Kararlılık ve yüksek motivasyon sayesinde başarı elde edilebilir. Eğer enerjinizi  doğru kullanabilir ve hedefe kilitlenirseniz, başarı şansınız yüksek olabilir.  Aynı zamanda aceleci, gözü kara girişimler sonradan üzücü sonuçlara taşıyabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir süreçtir.  Statü, ün ve pozisyonunuzu  iyi korumalı, dikkatli hareket etmeli ve  hırsınızı  iyi dengelemeniz  gerekebilir. 
28 Mayıs’ da Venüs Boğa Burcuna geçecek ve sizlerin 11.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Aşkın, sanatın ve güzelliğin gezegeni Venüs, kendi yönettiği Boğa burcuna geçiyor. İlişkilerimizde istikrar, sadakat ve güven arayışında olacağımız günlere geldik. Hayattan daha fazla zevk alacağımız, kendimize küçük mutluluklar bulacağımız, sanatsal yaratıcılıkları olanlarımız için daha yaratıcı olacağımız, ilişkilerimizden daha fazla keyif alacağımız günler başlıyor. Parasal konularda da şansımızın artacaktır.
Bu transitle birlikte sosyal ortamda, arkadaşlarınızla uyumlu, dengeli ve barışçı bir iletişim kurabilirsiniz. Sosyal çevrenizde dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Sanatsal becerilerinizi topluluklar önünde sergileyebilirsiniz. Diğer yandan iş yatırımları ve kazanımları alanlarında da olumlu gelişmeler olabilir. Dernekler, vakıflar gibi yardım amaçlı yerlerde çalışabilir, topluma faydalı olabilirsiniz.
30 Mayıs 2022’ de İkizler Burcunda, 12.evinizde, Yeniay gerçekleşecek; bu yeniayla kontrol edemediğiniz olaylar ve durumlar, gizli düşmanlıklar, arkanızdan yapılan dedikodular veya hastalıklar ortaya çıkabilir. Yalnız kalmak isteyeceğiniz bu dönemde ruhsal sağlığınız ve gelişiminiz için meditasyon gibi çalışmalara başlamak sizin için çok uygun olacaktır. İlişkilerde iletişim kurmak açısından zorlanmalar söz konusu olabilir.
 ASLAN    VE YÜKSELEN ASLANLAR  MAYIS 2022 GÜNDEMLERİ
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda sizlerin 10.evinizde  seyahat edecek, 21 Mayıs’ dan sonra ise İkizler burcunda sizlerin 11. evinizde seyahat etmeye başlayacak. Boğa siz sevgili Aslanların kariyer alanında  bu yüzden 21 Mayıs’a kadar odak noktanız kariyer ve statü konularında olacaktır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler olabilir. Geçmiş aylardaki performanslarınızın geri dönüşleri gelebilir, övgü ve beğeni alabilirsiniz. Bu dönemde kuvvetli olduğunuz yönleri başkalarına gösterebilir, başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir. güçlü pozisyona geçebilirsiniz. Hayatınızı ve amaçlarınızı gözden geçirmek için uygun bir zaman dilimidir.
Güneş’in 21 Mayıs’ta İkizler burcuna geçmesiyle odak noktanız  sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız, umutlarınız ve gelecekle ilgili beklentilerinizde olacaktır. Bazılarınızın  etrafında güçlü ve etkin kimseler artar, genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir süreçte olacağınız için dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla yararlanmalısınız. Bu dönemde tanışacağınız kişilerden fayda da görebilirsiniz bu yüzden mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara , arkadaş toplantılarına katılmalısınız. Aynı zamanda   gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız  destekler gelebilir. Arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici  kişiler  hayatınızda daha önemli ve öncelikli hale gelir. Gruplar halinde bir şeyler yapmak, arkadaşlarınızla vakit geçirmek ve oldukça sosyal olmak isteyeceğiniz bir dönemde olacaksınız.
Merkür 10  Mayıs 2022 tarihinde İkizler burcunda sizlerin 11.evinizde  geri hareketine başlıyor. 23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek. Yine bir Merkür retrosu gündemde Sevgili Aslanlar bu geri hareket döneminde sosyal çevre ve arkadaşlarınızla olan iletişiminizi, kariyerden gelen kazanımlarınızı  tekrar masaya yatırıp gözden geçirme zamanıdır.  Merkür tüm bu konularda  mikroskop görevi yapacağından  gelecekle ilgili hedeflerinizi, umutlarınızı, sosyal çevre arkadaş gruplarınızı ,  olumlu ya da olumsuz özelliklerini, mevcut koşullarınızı ve tüm bunları iyileştirmek  için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür tüm bu konularda  size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatacak, şapkanızı önünüze koyup düşünmenizi sağlayacak. 23 Mayıs’ta Merkür Boğa burcunda geri hareketine devam edecek,   Merkür’ün 10. evinize geçmesi ile de kariyerle ilgili konularınızı yeni atılımlarınızı veya iş anlaşmalarınızı  5 Haziran sonrasına bırakmanız önem arz etmektedir. Bu süreçte kariyer değişikliğine gitmemeli, işinizi değiştirmemeli eğer değişiklik düşünüyorsanız da bu süreci araştırmalar yaparak geçirmelisiniz.
11 Mayıs’ da Jüpiter Koç burcunda sizlerin 9.evinizde seyahatine başlayacak, yaklaşık bir yıl boyunca Jüpiter’in bu alandan geçiş yapıyor olması, şanslı bir dönemde olacağınızı anlatıyor sevgili Aslanlar. Bu dönem uzak seyahatler ve yabancılar, eğitim, yayıncılık, dini ve ilahi konular, hayata bakışınızı genişletecek felsefi konular, uzak akrabalarla ilgili temalarda olumlu gelişmeler beklenebilir. Bu transit, gerek gezi amaçlı, gerekse iş amaçlı seyahatlerde şans ve fırsatlara açık olunacağını, başarı sağlanacağını veya keyif alınacağını gösterebilir. Bu dönemde yapacağınız seyahatler  ufkunuzu  genişletecektir. Bazılarınız yabancılarla ilgili konularla ilgilenebilirsiniz, turizm, uluslararası konular  ve dış ticaret konularında da  avantajlı ve kazançlı bir süreçte olacağınızı anlatıyor. Özellikle felsefi, dinsel ve ruhsal alanlarda kendinizi geliştirme olanakları da olabilir  aynı zamanda seminer düzenlemek, bilgi paylaşmak , eğitimle ilgili konularda başarı sağlamak, yurtdışından eğitim almak da söz konusu olabilir. Jüpiter’in bu alandan geçerken yukarıda saydığımız göstergelere uyumsuz açıları, bahsedilen konularda bazı zorlanmaları da gösterebilir.
16 Mayıs’ da Akrep burcunun 25 derecesinde saat 07.14 de tam Ay tutulması  Dolunay gerçekleşecek, Dolunaylar bitişlerin arkasından gelen başlangıçları anlatır, sırlar, gizemler Dolunay zamanı ortaya çıkar, bazı olaylar netleşir, somut sonuçlar alırız bir tamamlanma enerjisi vardır. Akrep burcundaki Ay tutulması  4. evinizde gerçekleşecek, ev ve yuvaya ait konularla ilgili bir takım net durumlar söz konusu olabilir,ev alımı-satımı yapılabilir ya da evle ilgili tadilat işleriniz tamamlanacak olabilir. Dolunay eğer kişisel haritalarınızda 25 dereceye (  -/+ 5 ) yakın gezegenleriniz var ve Dolunay ile temas ediyor ise bazılarınız şehir veya ülke değiştirebilir. Tüm bu konularda değişim ve dönüşümler, başlangıç ve girişimler söz konusu olabilir.
25 Mayıs’ da Mars Koç Burcuna geçecek ve sizlerin 9.evinizde seyahat etmeye başlayacak;  Mars Koç burcuna kendi yönettiği burca geçiyor ve istediği güce kavuşuyor. Bu dönemde tüm enerjiniz ve eforunuz  seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konulara yönelik olabilir. Mars bu evde, saydığımız konularda  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde  dışa dönük hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğilimi gösterebilirsiniz. Bu konularda yeni girişimler yapmaya cesaret edebilir, öncülük edebilirsiniz. Bu arada seyahat ederken dikkatli olmalısınız, kazalara açık bir enerji de hakimdir.
28 Mayıs’ da aşkın, sanatın ve güzelliğin gezegeni Venüs, kendi yönettiği Boğa burcuna geçiyor, sizlerin 10. evinizde seyahat etmeye başlayacak; Venüs’ün iyicil etkilerini  iş ve kariyer, prestij ve saygınlık, geleceğe yönelik planlar, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkileriniz  konularında kendini gösterecektir. İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından bu dönemi  iyi değerlendirebilirseniz isteklerinizi elde edebilirsiniz. Venüs bu alanda iken işinizle  ilgili kişilerle iyi geçinirseniz kariyer hayatınız ve iş hayatınızda işler daha kolay akabilir. Yönetici pozisyonundaki kişilerden iyilik ve fayda görmeniz bu süreçte  muhtemeldir. Bir süre için artistik konularla ilgilenebilirsiniz. Eğer  işiniz  zaten sanatsal konularla ilgiliyse, o zaman bu süreçte daha başarılı olabilirsiniz. Artistik yaratıcılığınızı,  yeteneklerinizi toplum önünde görünür hale getirebilirsiniz.
30 Mayıs 2022’ de İkizler Burcunda, 11.evinizde, Yeniay gerçekleşecek; bu dönemde gelecek umutlarınızla ilgili yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Bazılarınız sosyal çevre ve arkadaşlıklarla ilgili konularda yeni hareketlenmeler yaşayabilir, yeni bir çevreye girebilir yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Kariyerinizden elde ettiğiniz kazançlarla ilgili yeni gelişmeler olabilir. Bu Yeniay , Mars'ın Koç'taki Jüpiter ile kavuşumundan kısa bir süre sonra gerçekleştiği için kendinizi yeni, girişimci ve cesur bir şeyler  yapmaya hazır hissedebilirsiniz  fakat Merkür Retro olduğu için bu konuları 5 Haziran’dan sonra uygularsanız daha verimli sonuçlar alabilirsiniz.  İyi bir ay geçirmeniz dileği ile, sevgiler.
 BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR MAYIS 2022 GÜNDEMLERİ
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda sizlerin 9.evinizde seyahat edecek, 21 Mayıs’ dan sonra ise İkizler burcunda sizlerin 10. Evinizde seyahat etmeye başlayacak.
Boğa burcundan bahsediyorsak, istikrardan, sabırdan ve özellikle de maddi güvende olma hissiyatının son derece yükselmesinden bahsediyoruzdur. Boğa zamanları risk almaktan çekindiğimiz, daha güvenli oynamayı seçtiğimiz zamanları işaret eder. Her ne kadar daha maddesel olsa da, Venüs’ün yönettiği boğa burcu için maddi güvence kadar duygusal güvencede olmak da büyük önem taşır. Demek ki bu dönem güvenlik bizler için ilk gündem olacaktır. Diğer taraftan boğa zamanlarında daha lüks yaşam arzulayabilir, lüksün tadını çıkarmak isteyebiliriz. İnatçılık ve istikrar da Boğa’ dan sorulur. Bu dönemde boğa burcu hangi evdeyse o ev konularda inadımızı ortaya koyabilir ve istikrarımız, sakin ve temkinli tavırlarımız sayesinde başarıyı yakalayabiliriz. Parasal konular gündemimizden düşmeyeceği gibi yeme içme eğilimimiz de son derece artacaktır. Kilo problemlerine dikkat etmelisiniz. Boğa zamanlarında dikkat etmemiz gereken en önemli konu ise boyun ve boğaz sağlığımız olacaktır.
Ayın 21 ine kadar seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde olabilir. Yeni şeyler öğrenmek için veya işiniz için seyahatler yapabilirsiniz. Bazılarınız belki bu dönemde uluslararası ticaret yapmak isteyebilir, işini genişletmek isteyebilir. Bu süreçte kimileriniz hedeflerini  geniş tutmak, yeni alanlara doğru yönelmek, yeni şanslar denemek isteyebilir, bazılarınız bu süreçte hayatın felsefi yönlerine de kayabilir, farklı konulara  odaklanabilirsiniz. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından kullanırsanız iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bazılarınızın hayatına bu süreçte  yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler girebilir.  
Güneş’in ikizler burcunda seyahati hayatımızda genel anlamda seyahatlere, dedikodulara, bilgi alış verişine, bol bol iletişime, fikir paylaşımlarımızın artacağına, alacağımız, vereceğimiz haberlere, yeni şeyler öğrenme motivasyonumuzun artacağına en önemlisi de zihinsel aktivitelerimizin artacağına işaret eder.
Sevgili Başak’lar bu 1 aylık süreçte;  iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme konuları odak noktanız olabilir.  Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destek alabilirsiniz. Bu dönem bazılarınız  başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir, güçlü pozisyona geçebilir, hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde evlenebilir, bazılarınız  da çocuk sahibi olabilir.
Merkür 11 Mayıs 2022 tarihinde İkizler burcunda sizlerin 10. Evinizde geri hareketine başlıyor. 23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek.
Buyurun buradan yakın! Yine Merkür geri hareketi ve sizler için son derece önemli olan maddi kaynaklarınızı anlatan evinizde yaklaşık 20 gün boyunca geri harekette olacak. Merkür parasal konularınızda mikroskop vaziyeti görecek ve nasıl bir bütçeye sahip olduğunuzu, bütçenizin, gelirlerinizin olumlu ya da olumsuz özelliklerini, mevcut koşullarınızı ve daha iyi bir gelire sahip olmak için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür parasal konularda, size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatan, bir selam gönderiyor.
Merkür kariyer alanınızda geri giderken, özellikle kariyer alanınızda ve toplumsal statünüzle ilgili konularda iletişimsel sorunlar yaşayabilirsiniz. Bazılarınız kariyerleri ile ilgili sorunlar yaşarken özellikle patronlarınızla, güçlü ve önemli kişilerle ya da annenizle iletişiminizde kopukluk ve sorunlar yaşayabilirsiniz. İşe başlamak, işe müracaat etmek, iş sözleşmeleri yapmak ya da kariyer değişikliğine gitmek için iyi bir dönem olmayacaktır.
5 Haziranda boğa burcunda gerçekleşecek olan Merkür retrosu yabancılarla iletişiminizde, seyahatlerde ve kendinizi tanıtmak ile ilgili konularda sorunlar yaratabilir. Elektronik ortamda yapacağınız işlerde de sorunlar çıkabilir.
11 Mayıs’ da Jüpiter Koç Burcunda sizlerin 8.evinde seyahatine başlayacak sizlerin 8.evinizdeki bu transit ile de; ortaklaşa işlerden, eşinizden elde edilen kazançlardan, miraslardan, sigorta gibi ödemelerden yana şanslı ve kısmetli olabilirsiniz. Başkalarının imkanlarından faydalanabilirsiniz eğer natal haritanızla olumsuz açılar varsa tam tersi başkaları yüzünden kayıplar da yaşanabilir. Eşinizin ya da ortağınızın finansal durumunda da iyileşme olabilir. Diğer taraftan kredi gibi borçlarınızın ödenmesi için de destek bulabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu da harcamalarınızın da abartılmasıdır.
16 Mayıs’ da Akrep burcunun 25 derecesinde saat 07.14 de tam ay tutulması gerçekleşecek, (3-9.aksında);
Eğitim ve öğrenme ile ilgili konular, zihinsel faaliyetleriniz, kardeşler iniz ve akrabalarınızla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Yazmak yoluyla fikirlerinizi paylaşabilir, yazdıklarınızı yayınlayabilir ve seminerler düzenleyebilirsiniz. Bazılarınız yolculuklara çıkarken bazılarınız hukuksal konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.
25 Mayıs’ da Mars Koç Burcuna geçecek ve sizlerin 8.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Mars Koç burcuna kendi yönettiği burca geçiyor ve istediği güce kavuşuyor. Hedeflerimize odaklanacağınız ve enerjimizi ve eforumuzu hedeflerimize yöneltebileceğimiz günlere geldik. Tuttuğumuzu koparabilecek, gözü pek ve girişken bir motivasyona kavuşurken tavırlarımızın direkliği de dikkat çekici olacaktır.
Bu transit ile birlikte ortaklaşa kazanımlarınızda hareketlenme olacaktır. Eforunuzu ve enerjinizi ortaklaşa işlere harcayabilirsiniz ancak ortaklaşa işler le alakalı stresler de söz konusu olabilir. Miras konuları gündeminize gelebilir ve miras yüzünden tartışmalar yaşanabilir. Bu dönemde alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Kendi ödemeleriniz konusunda da son derece dikkatli olmalısınız. Ani ve çabuk kararlarla verilmiş hareketlerden kaçınmalısınız. Diğer taraftan tehlikeli şeylerden uzak durmalısınız. Kışkırtmalara karşı sağduyulu yaklaşmalısınız ve tartışmalardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız.
28 Mayıs’ da Venüs Boğa Burcuna geçecek ve sizlerin 9.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Aşkın, sanatın ve güzelliğin gezegeni Venüs, kendi yönettiği Boğa burcuna geçiyor. İlişkilerimizde istikrar, sadakat ve güven arayışında olacağımız günlere geldik. Hayattan daha fazla zevk alacağımız, kendimize küçük mutluluklar bulacağımız, sanatsal yaratıcılıkları olanlarımız için daha yaratıcı olacağımız, ilişkilerimizden daha fazla keyif alacağımız günler başlıyor. Parasal konularda da şansımızın artacaktır.
Bu transitle yaklaşık bir ay boyunca dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitim, medya, satış, pazarlama  konuları açısından olumlu etkiler altında olabilirsiniz. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alınacak bir dönemdir. Alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatına değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Bu dönemde bazılarınız  yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz. Çok da ciddiyetle üstünde durmayacağınız, sizi  rahatlatacak konulara eğilebilir, hayatın tadını çıkarmak isteyebilirsiniz. Bazılarınıza uzak yerlerden, yabancılardan  ya da uzak akrabalarınızdan faydalar  gelebilir. Bazılarınız yurt dışı seyahatinde hayatının aşkını bulabilir.
30 Mayıs 2022’ de İkizler Burcunda, 10.evinizde, Yeniay gerçekleşecek;  bu yeniayla kariyerinizle ilgili konuların yanı sıra iş hayatınızdaki konular, yöneticilerinizle ve patronlarınızla ilgili konular gündeminizde yerini alacaktır. İşini ya da kariyerini değiştirmek, terfi almak isteyenler için desteklenecekleri bu günlerde yeni adımlar atabilir, gerekli müracaatları özellikle de yeniaydan birkaç gün sonra yapabilirler. 10. Evinizdeki bu yeniayda görünür olacağınız için yaptıklarınıza dikkat etmeniz gerekir.