• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2022

MAYIS 2022


MAYIS 2022

TERAZİ  VE YÜKSELEN TERAZİLER 
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda sizlerin 8 .evinizde  seyahat edecek, 21 Mayıs’ dan sonra ise İkizler burcunda sizlerin 9. Evinizde seyahat etmeye başlayacak. Siz sevgili Terazilerin  21 Mayıs’ kadar odak noktası ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konularda olacaktır. Güneş’in bu alandan geçişi sürecinde miras, nafaka  konuları söz konusu olabilir ayrıca  psikolojik dönüşümler de yaşayabilirsiniz. Tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar bu süreçte  etrafınızda her zamankine nazaran daha fazla yer alabilir. Güneş’in bu alandan geçişi ile vergi, stopaj, kredi kartı gibi ödemelere ilişkin konulara da dikkat etmek gerekir.  8. ev, ölüm ötesi ve metafizik gibi konularla da ilişkilidir, kimileriniz metafizik konulara daha fazla eğilebilir, bu konulara dönük araştırmalar yapabilir
Güneş’in 21 Mayıs’ta İkizler burcuna geçmesiyle odak noktanız  seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konularda olabilir. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir. Eğer  işinizi büyütmek isterseniz  uluslararası piyasalara açılmak için bu dönemi kullanabilirsiniz. Hedefleri geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni şanslar denemekte fayda vardır. Bu  dönemde  hayatın daha ziyade felsefi yönlerine de kayabilir, alışılmışın dışında konulara da odaklanabilirsiniz. Bazılarınız  kitap yazmak veya  yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler içinde olabilirsiniz,  kendinizi  bu alanlarda tanıtabilir, dikkat çekebilirsiniz. Ya da gerek bu saydığımız alanlardan, gerekse yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler  hayatınızda önemli rol oynayabilirler. Tüm bu bahsettiğimiz konularla ilgili girişimlerinizi veya atılımlarınızı 11 Mayıs’tan önce  tamamlamanız gerekir çünkü bu tarihte Merkür geri hareketi başlıyor olacak.
Merkür 11 Mayıs 2022 tarihinde İkizler burcunda sizlerin 9. evinizde geri hareketine başlıyor. 23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek. Yine bir Merkür retrosu gündemde Sevgili Teraziler . Merkür yukarıda bahsettiğimiz  konularda  mikroskop görevi yapacağından   olumlu ya da olumsuz özelliklerini, mevcut koşullarınızı ve tüm bunları iyileştirmek  için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür tüm bu konularda  size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatacak, şapkanızı önünüze koyup düşünmenizi sağlayacak.
23 Mayıs’ta Merkür Boğa burcunda geri hareketine devam edecek,   ortaklaşa konular, başkalarından gelen kaynaklar, eşten gelen kaynaklarla ilgili konularda  istediklerinizi elde etmede sıkıntı ya da bu konularla ilgili konularda iletişim aksaklıkları, anlaşamama durumları söz konusu olacaktır o yüzden bu süreçte kredi çekmek sıkıntılı olabilir, vergi ve sigorta,  pirim ödemelerinize dikkat etmeniz gerekmektedir geçmişte ödenmemiş bir borç çıkabilir dikkatli olmak gerekir. Ortaklaşa konularla ilgili işlerinizi uzlaşmanız gereken durumları    5 Haziran sonrasına bırakmanız önem arz etmektedir.
11 Mayıs’ da Jüpiter Koç burcunda sizlerin 7.evinizde seyahatine başlayacak, yaklaşık bir yıl boyunca Jüpiter’in bu alandan geçiş yapıyor olması, ortaklık teklifleri, ortaklaşa projeler alanları harekete geçirecek bu konularda şans ve fırsatlar sunacaktır.  Evlilik, ortaklık gibi resmi imza gerektiren birliktelikler için ideal zamanlardır tabi  natal harita vaat ediyorsa,  maddi imkânları geniş olan bir partner veya eş bulabilirsiniz. Önemli, saygın, kültürlü kişiler özel veya profesyonel anlamda hayatınıza girebilir, size  yardımcı olabilirler. Jüpiter yabancı kişileri ifade ettiğinden ,bu dönemde yabancı bir eş veya yabancılarla ortaklaşa işlere girilebilir.  Jüpiter buradan geçerken kişisel  başarılarınız  da görünür olacaktır. Sosyal anlamda destek görebilir, yakın ilişkilerde iyimserlik ,danışmanlık tarzı ilişkilerde başarı söz konusu olabilir. Karşınızdaki kişilerden yardım görebilir, olumlu tavsiyeler alabilir, sizden  farklı kültürlere ve deneyimlere sahip kişiler ufkunuzu genişletebilir.7.ev yasal davalarla da ilişkilidir u yüzden hukuksal sorunlarınız varsa bu dönemde  lehinize işleyebilir.
16 Mayıs’ da Akrep burcunun 25 derecesinde saat 07.14 de tam Ay tutulması,  Dolunay gerçekleşecek, Dolunaylar bitişlerin arkasından gelen başlangıçları anlatır, sırlar, gizemler Dolunay zamanı ortaya çıkar, bazı olaylar netleşir, somut sonuçlar alırız bir tamamlanma enerjisi vardır. Akrep burcundaki Ay tutulması  2.evinizde gerçekleşecek, parasal konularında net durumlar ortaya çıkabilir, gelir ve giderleriniz, finansal durumunuzla ilgili konularda netleşmeler , düzenlemeler ve üstesinden gelmeniz gereken durumlar söz konusu olabilir. Dolunay eğer kişisel haritalarınızda 25 dereceye (  -/+ 5 ) yakın gezegenleriniz var ve Dolunay ile temas ediyor ise tüm bu bahsettiğimiz  konularda değişim ve dönüşümler, başlangıç ve girişimler söz konusu olabilir.
25 Mayıs’ da Mars Koç Burcuna geçecek ve sizlerin 7.evinizde seyahat etmeye başlayacak; Mars Koç burcuna kendi yönettiği burca geçiyor ve istediği güce kavuşuyor. Tuttuğumuzu koparabilecek, gözü pek ve girişken bir motivasyona kavuşurken tavırlarımızın direkliği de dikkat çekici olacaktır. Enerji ve efor ikili ilişkilere yönlenir ,evlilik veya ortaklık gibi konularda hareketlilik görülebilir. Eğer Mars kişisel haritalarınızda uyumsuz açılar yapıyorsa ,ilişkilerde agresyon, rekabet, kavga, çekişme tetiklenebilir. İlişkilerle ilgili aceleci, riskli kararlar alınabilir bu da kopuşlara neden olabilir. Eğer  olumlu açıları varsa ilişkilerde konuşulmamış şeyleri tüm açıklığı ile konuşmak açısından uygundur. Dava açmak, rekabet etmek gereken durumlar için uygundur. Her koşulda bu dönemde ilişkiler enerji dolu, heyecanlı ama yorucu olacaktır. Bazılarınız bu dönemde  agresif, enerjik, aktif kişileri etrafınıza çekebilirsiniz. Olumlu açıdan bakıldığında, sizi  motive eden, cesaretlendiren kişiler de karşınıza çıkabilir. Bu dönemde  başkalarıyla gereksiz çatışmalardan kaçınmaya çalışın.
28 Mayıs’ da Venüs Boğa Burcuna geçecek ve sizlerin 8. evinizde seyahat etmeye başlayacak; Aşkın, sanatın ve güzelliğin gezegeni Venüs, kendi yönettiği Boğa burcuna geçiyor,  başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir döneme işaret eder. Kimileriniz bu zamana kadar tahsil edemediğiniz  alacaklarınızı  alabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, eşinizin ya da iş ortağınızın ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerler artış gösterebilir. Miras beklentiniz varsa bu dönemde, olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu dönem, gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak bir dönemdir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur.
30 Mayıs 2022’ de İkizler Burcunda, 9.evinizde, Yeniay gerçekleşecek; yabancılarla yapılan işler, yurt dışı seyahatleri, uluslararası ticaret, medya, pazarlama, satış, konularında yeni başlangıçlar yapmak, kendinizi tanıtmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız yeni bir eğitime başlayabilir, bazılarınız bu dönemde sosyal medyayı daha fazla kullanır, blog yazılarınızı yazmaya başlayabilirsiniz. Bazılarınızın uzak akrabaları ile gündemleri, hukuksal süreçleri başlayabilir. Mars'ın Koç'taki Jüpiter ile kavuşumundan kısa bir süre sonra gerçekleştiği ve kendinizi yeni, girişimci ve cesur bir şeyler  yapmaya hazır hissedebilirsiniz özellikle  yukarıda bahsettiğimiz konularda. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile, sevgiler.
AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER 
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda sizlerin 7.evinizde seyahat edecek, 21 Mayıs’ dan sonra ise İkizler burcunda sizlerin 8. Evinizde seyahat etmeye başlayacak.
Boğa burcundan bahsediyorsak, istikrardan, sabırdan ve özellikle de maddi güvende olma hissiyatının son derece yükselmesinden bahsediyoruzdur. Boğa zamanları risk almaktan çekindiğimiz, daha güvenli oynamayı seçtiğimiz zamanları işaret eder. Her ne kadar daha maddesel olsa da, Venüs’ün yönettiği boğa burcu için maddi güvence kadar duygusal güvencede olmak da büyük önem taşır. Demek ki bu dönem güvenlik bizler için ilk gündem olacaktır. Diğer taraftan boğa zamanlarında daha lüks yaşam arzulayabilir, lüksün tadını çıkarmak isteyebiliriz. İnatçılık ve istikrar da Boğa’ dan sorulur. Bu dönemde boğa burcu hangi evdeyse o ev konularda inadımızı ortaya koyabilir ve istikrarımız, sakin ve temkinli tavırlarımız sayesinde başarıyı yakalayabiliriz. Parasal konular gündemimizden düşmeyeceği gibi yeme içme eğilimimiz de son derece artacaktır. Kilo problemlerine dikkat etmelisiniz. Boğa zamanlarında dikkat etmemiz gereken en önemli konu ise boyun ve boğaz sağlığımız olacaktır.
Sevgili Akrep’ler, Güneş’in bu alana transit etmesiyle birlikte ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Bazılarınızın hayatına tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler girebilir. Güneş’in kişisel haritanızdaki  gezegenlere  uyumlu ya da uyumsuz  açılarına bağlı olarak bu kişiler destekçi veya tersine köstekçi olabilirler. Eğer Güneş’in kişisel gezegenlerinize uyumlu açıları ağırlıkta ise,  başkalarıyla birlikte hareket etmekten avantaj sağlar, güç elde eder önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde işle ilgili konularda, deneyimli kişilere danışabilirsiniz.  Bu transit sürecinde bazılarınız yer değişikliği yapılabilir, taşınabilirsiniz. Bazılarınız ilişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak isteyebileceğiniz bir süreçte olacaksınız.
Güneş’in İkizler burcunda seyahati hayatımızda genel anlamda seyahatlere, dedikodulara, bilgi alış verişine, bol bol iletişime, fikir paylaşımlarımızın artacağına, alacağımız, vereceğimiz haberlere, yeni şeyler öğrenme motivasyonumuzun artacağına , en önemlisi de zihinsel aktivitelerimizin artacağına işaret eder.
Ayın 21’ inden sonra odak noktanız; ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelere kayacaktır. Bu dönem biraz mali durumunuzu dengelemeye çalışacağınız, ödemelerle yüzleşeceğiniz bir dönem olabilir. Diğer yandan tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız ise metafizik gibi konulara eğilebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz.
Merkür 11 Mayıs 2022 tarihinde İkizler burcunda sizlerin 8. evinizde geri hareketine başlıyor. 23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek.
Buyurun buradan yakın! Yine Merkür geri hareketi ve sizler için son derece önemli olan maddi kaynaklarınızı anlatan evinizde yaklaşık 20 gün boyunca geri harekette olacak. Merkür parasal konularınızda mikroskop vaziyeti görecek ve nasıl bir bütçeye sahip olduğunuzu, bütçenizin, gelirlerinizin olumlu ya da olumsuz özelliklerini, mevcut koşullarınızı ve daha iyi bir gelire sahip olmak için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür parasal konularda, size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatan, bir selam gönderiyor.
Merkür retrosunda, ihtiyacınız olan kredi gibi parasal değerlerde sorunlar yaşayabilirsiniz. Merkür Retroları sözleşme ve imzalar açısından risk ve sorunlar teşkil ettiğinden, Retro süresince istediğiniz krediyi alamayacağınız gibi alsanız dahi sonrasında, şartları sizi zora sokabilir. Miras gibi bir gündeminiz varsa burada da hakkınızı alamayabilir ve mirasın diğer tarafları ile iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Parasal değerlere ve harcamalarınıza son derece dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır. Eşinizin ya da ortaklığınızın ya da ortağınızın parasal konularında sorunlar olabilir ve bu sorunlara çözüm bulamayabilirsiniz. Diğer taraftan Merkür Retrosu 8 evinizde okült konularda, gizli konularda ilham kapılarınız açacaktır. Aklınıza gelen güzel fikirleri ve gördüğünüz anlamlı rüyaları not etmeniz faydanıza olacaktır.
Ayın 23 ünden sonra ise iletişim sorunları ilişkilerinize zarar verebilir. Eşiniz, ortağınız ve tüm ikili ilişkilerinizde iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar, kırgınlıklar söz konusu olabilir. Merkür retrosu 7. Evinizde devam ederken, ortaklık kurmak, yeni dava süreci başlatmak ya da evlilik teklifi etmek ya da almak açısından uygun değildir. Taşınmak istiyorsanız Retro sürecinde bir sürü sorun yaşayabilirsiniz bu nedenle de taşınma işini de Retro sürecinin sonrasına bırakmalısınız. Diğer taraftan eski eşiniz ya da partneriniz ya da çoktandır görüşmediğiniz eski bir arkadaşınız yeniden hayatınıza dahil olmak isteyebilir.
11 Mayıs’ da Jüpiter Koç Burcunda sizlerin 6.evinde seyahatine başlayacak
Sizlerin 6.evinizdeki bu transit ile de; İşinizle ilgili konularda, iş arkadaşlarını ve astlarınızla ilgili konularda fayda ve destek görürsünüz. İşle ilgili yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. İşinizi geliştirmek ve büyütmek için de iyi bir transit olacaktır. Sorumluluklarınızın altından rahatça kalkabileceğiniz için başarıyı yakalayabilirsiniz. Çalışanlarınızın ya da iş arkadaşlarınızın terfi ve başarıları da söz konusu olabilir. Eğer bir sağlık sorunu varsa Jüpiter’in bu evden transiti ile hastalığınız iyiye gidecektir. Diğer yandan da kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için de iyi bir dönem olacaktır.
16 Mayıs’ da Akrep burcunun 25 derecesinde saat 07.14 de tam ay tutulması gerçekleşecek, (1-7.aksında);
İlişkilerinize yakın bir mercek tutulacak. Partnerinizle, eşinizle veya ortağınızla ilişkileriniz gündeminizi meşgul edecek. Evliliğiniz ya da ortaklığınızla ilgili konular, sağlığınız ya da karşınızdakinin sağlığı ile ilgili durumlar veya hayatınızla ilgili önemli başlangıçlar veya bu konularda girişimler söz konusu olabilir.
25 Mayıs’ da Mars Koç Burcuna geçecek ve sizlerin 6.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Mars Koç burcuna kendi yönettiği burca geçiyor ve istediği güce kavuşuyor. Hedeflerimize odaklanacağınız ve enerjimizi ve eforumuzu hedeflerimize yöneltebileceğimiz günlere geldik. Tuttuğumuzu koparabilecek, gözü pek ve girişken bir motivasyona kavuşurken tavırlarımızın direkliği de dikkat çekici olacaktır.
Mars’ın 6.evinize geçişi ile birlikte; enerjiniz, eforunuz, çalışma hayatınız, günlük rutin işler ve sağlığınıza yönelecektir. Bu süreçte  İş ve tempo yüksektir, agresyon ve acelecilik söz konusudur, bu da sizi olumsuz sonuçlara götürebilir. İş ortamınızdaki kişilerden, özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar yaşayabilir,  agresyon ve abartılı bir rekabet ortaya çıkabilir. Bitirmek gereken çok sayıda proje   ve iş olması, sürekli mücadele etme gerekliliği bu dönemde  sinirlerinizi bozabilir. Mars’ın kişisel haritalarınızda Güneş’e uyumlu açıları varsa, girişim yaptığınız  işlerden başarı ile çıkabilir, astlarınızdan veya çalışanlarınızdan, güçlendirici destekler alabilirsiniz.
28 Mayıs’ da Venüs Boğa Burcuna geçecek ve sizlerin 7.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Aşkın, sanatın ve güzelliğin gezegeni Venüs, kendi yönettiği Boğa burcuna geçiyor. İlişkilerimizde istikrar, sadakat ve güven arayışında olacağımız günlere geldik. Hayattan daha fazla zevk alacağımız, kendimize küçük mutluluklar bulacağımız, sanatsal yaratıcılıkları olanlarımız için daha yaratıcı olacağımız, ilişkilerimizden daha fazla keyif alacağımız günler başlıyor. Parasal konularda da şansımızın artacaktır. Aşkın, ilişkilerin ve sanatın gezegeni Venüs’ün ilişkileri anlatan 7. Evinize geçmesi ile eşiniz, partneriniz, ortağınız ve tüm yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanırken, ilişkilerinizde daha uzlaşmacı, daha verici ve daha dengeli olacağınız bir dönem olacaktır. Bazılarınız için Venüs’ün bu transiti evlilik teklif etmek ya da evlilik teklifi almak ile sonuçlanabilir. Bazılarınız ortaklık kurabilir veya var olan ortaklıkları ile ilgili sorunları çözebilir, olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Bazılarınız bu transit sürecinde taşınabilir. Dava süreci olan Sevgili Yengeçler, bu davalarında önemli gelişmeler yaşayabilirler veya uzlaşma sağlayabilirler.
30 Mayıs 2022’ de İkizler Burcunda, 8.evinizde, Yeniay gerçekleşecek
Miraslar, ortak kazanımlar, başkalarından gelen kazanımlar, sigorta gibi alacaklar ile vergi ve nafaka gibi ödemeler de bu dönemin gündemleri olacaktır. Kredi gibi talepleriniz karşılanabilir. Diğer taraftan okült konularla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Sağlık konuları da gündeminize gelebilir ve riskli durumlarla karşılaşabilirsiniz.
YAY   VE YÜKSELEN YAYLAR  
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda sizlerin 6 .evinizde  seyahat edecek, 21 Mayıs’ dan sonra ise İkizler burcunda sizlerin 7. evinizde seyahat etmeye başlayacak. Siz sevgili Teraziler 21 Mayıs’a kadar odak noktanız   günlük iş ve mecburiyetler ,hayattaki sorunlar, sorumluluklar ve görevler olacaktır.  İş ve sorumluluklar artabilir. Yapılması öncelikli işler yüzünden  kendi ihtiyaçlarınıza yeterince eğilemeyebilirsiniz. Çalışma hayatının temposu artabilir, çalışanlarınızla ilgili konular gündeme gelebilir. Daha fazla odaklandığınız ve ayrıntılara dikkat ettiğiniz için iş projelerinin üstesinden kolayca gelebilirsiniz.  Diğer taraftan, sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmek gerekmektedir. Kişisel disiplini iyi korumalı, diyete dikkat etmelidir. Günlük işlerinizle, çoğumuzun kaçındığı sıradan işlerle uğraşabilir ve sağlığınızın yanı sıra rutininizde iyileştirmeler yapabilirsiniz. Ayrıca bir evcil hayvanla ilgilenebilir veya alabilirsiniz.
Güneş’in 21 Mayıs’ta İkizler burcuna geçmesiyle odak noktanız her türlü  ikili ilişkiler olacaktır. Tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler hayatınıza girebilir. Güneş’in natal gezegenlere açılarının uyumlu ya da uyumsuz olmasına bağlı olarak bu kişiler destekçi veya tersine köstekçi olabilirler. Bazılarınız bu dönemde önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilir, her koşulda bu transit süresince ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak, paslaşmaya açık olmak kazandıracaktır. Bazılarınız bu dönemde evlenebilir, yeni bir ortaklık kurabilir. 7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu transit sürecinde yer değişikliği yapılabilir.  Eğer evlenmek veya ortaklık kurmak istiyorsanız 11 Mayıs’tan önce  tamamlamanız gerekir çünkü bu tarihte Merkür geri hareketi başlıyor olacak.
Merkür 11 Mayıs 2022 tarihinde İkizler burcunda sizlerin 7. evinizde geri hareketine başlıyor. Bu süreçte  evlenmek , ortaklık yapmak, taşınmak  pek önerilmez. Bu dönemde her türlü ilişkilerinizde iletişiminize dikkat etmeniz gerekir anlaşmazlıklar olabilir, farkında olmak gerekir.
23 Mayıs’ta ise Merkür  Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek. Yine bir Merkür retrosu gündemde sevgili Teraziler . Merkür 6.evinizde geri hareketteyken  çalışma hayatınız ve günlük rutinleriniz, sağlık konularında    mikroskop görevi yapacağından  tüm bahsettiğimiz konulardaki  olumlu ya da olumsuz özellikleri, mevcut koşullarınızı ve tüm bunları iyileştirmek  için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür tüm bu konularda  size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatacak, şapkanızı önünüze koyup düşünmenizi sağlayacak. Bu konularla ilgili planlarınızı, düzenlemelerinizi hayata geçirmek için  5 Haziran sonrasını beklemeniz  önem arz etmektedir.
11 Mayıs’ da Jüpiter Koç burcunda sizlerin 5.evinizde seyahatine başlayacak, yaklaşık bir yıl boyunca Jüpiter’in bu alandan geçiş yapıyor olması, çocuklar, aşk hayatı, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktiviteler ve kaçamak tatiller konularda pozitif gelişmelerle karşılaşabileceğinizi  gösterir. Çocuk sahibi olmayı denemek açısından değerlendirilebilir. Çocuklar varsa, bu transit onlarla ilişkilerinizi geliştirici rol oynayacaktır. Onlarla gurur duyulacak olumlu gelişmeler yaşanabilir. Çocuklardan destek alınan, onlar için yatırımlar yapılabilecek güzel bir transittir. Hobilerinize, sportif aktivitelere daha çok vakit ayırabilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler beklenebilir bu dönemde, yaşayacağınız aşk ve cinsellik deneyimleri hayatınıza renk katabilir. Bazılarınız sizden farklı kültürden veya daha fazla hayat deneyimine sahip kişilerle aşk yaşayabilir. Mevcut beraberliğinde canlanma olabilir. Eğlence hayatınızda da renklenme, hareketlenme olabilir, buna paralel olarak sosyalliğiniz de artabilir. Sosyal organizasyonlara, kulüplere, arkadaş partilerine katılabilirsiniz.
16 Mayıs’ da Akrep burcunun 25 derecesinde saat 07.14 de tam Ay tutulması,  Dolunay gerçekleşecek, Dolunaylar bitişlerin arkasından gelen başlangıçları anlatır, sırlar, gizemler Dolunay zamanı ortaya çıkar, bazı olaylar netleşir, somut sonuçlar alırız bir tamamlanma enerjisi vardır. Akrep burcundaki Ay tutulması  12. evinizde gerçekleşecek ve geçen yıl boyunca beklettiğiniz birçok şey hakkında sizi uyaracak , kendinizi doğru şekilde yapılandırmanızı ve doğru eylemi gerçekleştirmenizi sağlayacak. 12. ev bilinçaltı zihnimizin alanıdır. Geçmişimiz, hatıralarımız, kalıplarımız, inançlarımız Dolunay zamanı canlanır, geçmişimizle, bilinçaltımızla hesaplaşırız. Sizi geride tutan şeylerin farkına varabilirsiniz bunun için de  bu dönem terapi yapmak için mükemmel bir zamandır. Aynı zamanda  yalnız kalmaya ihtiyacınız varmış gibi hissedebilir bir süreliğine evde kalmayı tercih edebilirsiniz. Bu dönemde gizli veya özel bir konu açığa çıkabilir , daha önce fark etmediğiniz bir yeteneğinizi keşfedebilirsiniz ya da bir sağlık sorunu ortaya çıkabilir.  Dolunay eğer kişisel haritalarınızda 25 dereceye (  -/+ 5 ) yakın gezegenleriniz var ve Dolunay ile temas ediyor ise tüm bu bahsettiğimiz  konularda değişim ve dönüşümler, başlangıç ve girişimler söz konusu olabilir.
25 Mayıs’ da Mars Koç Burcuna geçecek ve sizlerin 5.evinizde seyahat etmeye başlayacak; Mars Koç burcuna kendi yönettiği burca geçiyor ve istediği güce kavuşuyor. Tuttuğumuzu koparabilecek, gözü pek ve girişken bir motivasyona kavuşurken tavırlarımızın direkt olması da dikkat çekici olacaktır. Bu süreçte  aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelebilirsiniz.  Özellikle sportif aktiviteler önem taşır. Mars’ın natal gezegenlere uyumlu açıları varsa enerjinizi ,sportif anlamda kendinizi geliştirme, güçlendirmek, enerjinizi  dengelemek için olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz . Ayrıca bazılarınızın bu dönemde  yaratıcılığınız tetiklenir. Aşk ve cinsellik temaları da vurgu kazanır.
28 Mayıs’ da Venüs Boğa Burcuna geçecek ve sizlerin 6. evinizde seyahat etmeye başlayacak; Aşkın, sanatın ve güzelliğin gezegeni Venüs, kendi yönettiği Boğa burcuna geçiyor. Bu dönemde çalışma hayatınızda  astlarınızdan ,size hizmet  eden kişilerden  fayda görebilirsiniz. İş ilişkileriniz   iyi olacağı için de başarı daha kolay olacaktır. İş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir. Bu alan sağlığı da anlatır ama Venüs buradayken hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Günlük rutin işlerinizde daha tembel davranabilir, bazı işlerinizi daha sonraya bırakmak isteyebilirsiniz. Evcil hayvanların bakımını üstlenmek için de uygun bir zamandır.
30 Mayıs 2022’ de İkizler Burcunda, 7.evinizde, Yeniay gerçekleşecek; bu dönemde her türlü ikili ilişkilerinizde müzakereler ve diplomasi  vurgulanır, çünkü yeni ilişkilere başlamak veya mevcut olanları yeniden tanımlamak için uygun bir zamandır. Paylaşma ve ortaklık sorunları ön plana çıkmaktadır. Karşılıklı destekleyici ilişkiler üzerinde çalışmak  için bu zamanda iyi çözümler üretebilirsiniz. Mars'ın Koç'taki Jüpiter ile kavuşumundan kısa bir süre sonra gerçekleşen bu Yeniay kendinizi yeni, girişimci ve cesur bir şeyler  yapmaya hazır hissedebilirsiniz özellikle bu dönemde evlenebilir, ortaklık kurabilir ya da taşınabilirsiniz.  İyi bir ay geçirmeniz dileği ile, sevgiler.
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR 
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda sizlerin 5.evinizde seyahat edecek, 21 Mayıs’ dan sonra ise İkizler burcunda sizlerin 6. Evinizde seyahat etmeye başlayacak.
Boğa burcundan bahsediyorsak, istikrardan, sabırdan ve özellikle de maddi güvende olma hissiyatının son derece yükselmesinden bahsediyoruzdur. Boğa zamanları risk almaktan çekindiğimiz, daha güvenli oynamayı seçtiğimiz zamanları işaret eder. Her ne kadar daha maddesel olsa da, Venüs’ün yönettiği boğa burcu için maddi güvence kadar duygusal güvencede olmak da büyük önem taşır. Demek ki bu dönem güvenlik bizler için ilk gündem olacaktır. Diğer taraftan boğa zamanlarında daha lüks yaşam arzulayabilir, lüksün tadını çıkarmak isteyebiliriz. İnatçılık ve istikrar da Boğa’ dan sorulur. Bu dönemde boğa burcu hangi evdeyse o ev konularda inadımızı ortaya koyabilir ve istikrarımız, sakin ve temkinli tavırlarımız sayesinde başarıyı yakalayabiliriz. Parasal konular gündemimizden düşmeyeceği gibi yeme içme eğilimimiz de son derece artacaktır. Kilo problemlerine dikkat etmelisiniz. Boğa zamanlarında dikkat etmemiz gereken en önemli konu ise boyun ve boğaz sağlığımız olacaktır.
Ayın 21’ ine kadar odak noktanız; çocuklar, aşk, hobiler, sportif alanlarda olacaktır. Bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına, eğlenceli aktivitelerine ve kendinize daha fazla  vakit ayırmak isteyebilirsiniz.  Güneş’in bu alanda olması kendinizi çocuklarla, aşkınızla veya yaratıcılığınız ile ortaya koymak istersiniz, en sevdiğiniz hobilerle meşgul olmak, sosyal organizasyonlarda sorumluluk almak isteyebilirsiniz.   Bazılarınız süre gelen bir aşk ilişkisi bu dönemde daha romantik olabilir, kendinizi aşkınıza adayabilirsiniz. Bazılarınız  bu dönemde kendilerini çocuklara ya da hobilerine adayabilirler.
Güneş’in ikizler burcunda seyahati hayatımızda genel anlamda seyahatlere, dedikodulara, bilgi alış verişine, bol bol iletişime, fikir paylaşımlarımızın artacağına, alacağımız, vereceğimiz haberlere, yeni şeyler öğrenme motivasyonumuzun artacağına en önemlisi de zihinsel aktivitelerimizin artacağına işaret eder.
Bu süreçte ise hayatınızdaki iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır ve hayatınızdaki sorunlara ve sorumluluklarınıza daha fazla eğilmeniz ve bu konularda mücadele etmeniz gerekecektir. Güneş’in 6.evden geçişi ile işleriniz fazlalaşırken işlerinizi başkalarının istek ve arzularına göre yönlendirmeniz gerekebilir. Diğer taraftan başkalarının yararına çalışmak ve yardımcı olmak size iyi hissettirecektir. İşleriniz ve günlük rutinlerinizle ilgili yetkili kişilerden ya da hayatınızdaki önemli erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. İş başvurusu ya da işe alım yapabilirsiniz. Önemli konulardan biri de sağlığınızın da bu süreçte dikkat çekici olacağıdır. Sağlığınıza dikkat etmeli, kişisel disiplininizi iyi korumalı ve diyetinize dikkat etmelisiniz.
Merkür 11 Mayıs 2022 tarihinde İkizler burcunda sizlerin 6. Evinizde geri hareketine başlıyor. 23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek.
Buyurun buradan yakın! Yine Merkür geri hareketi ve sizler için son derece önemli olan maddi kaynaklarınızı anlatan evinizde yaklaşık 20 gün boyunca geri harekette olacak. Merkür parasal konularınızda mikroskop vaziyeti görecek ve nasıl bir bütçeye sahip olduğunuzu, bütçenizin, gelirlerinizin olumlu ya da olumsuz özelliklerini, mevcut koşullarınızı ve daha iyi bir gelire sahip olmak için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür parasal konularda, size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatan, bir selam gönderiyor.
6. Evinizde geri harekete başlayacak Merkür, iş alanınızda, ekip arkadaşlarınızla, astlarınızla ve günlük rutinlerinizle ilgili sorunlara sebebiyet verebilir. İletişim kopukluğu yanlış anlaşılmalara ve yanlış işlere neden olabilir. İşle ilgili anlaşma, sözleşme ya da toplantılar yapmak için Retro bitimini beklemek en doğrusu olacaktır. Merkür retrosun da eski sağlık sorunlarınız tekrar gündeme gelebilir ve bu sağlık sorunları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Ancak gittiğiniz doktorun doğru doktor olması için iyi araştırmalı yaptırdığınız testlerin sonuçlarındaki aksaklıklara hazırlıklı olmalısınız.
23 Mayıs ‘dan sonra aşk hayatınızda ya da çocuklarınızla olan iletişiminizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Eski sevgiliniz yeniden kapınızı çalabilir. Yeteneklerinizden ya da yaratıcılığınızdan kuşku duyabilirsiniz ancak Merkür retrosunda aklınıza çok iyi fikirler gelebilir, ilham kapıları aralanabilir ve bunları not etmekte Retro sonrasında unutmamak için fayda olacaktır.
11 Mayıs’ da Jüpiter Koç Burcunda sizlerin 4.evinde seyahatine başlayacak
Sizlerin 4.evinizdeki bu transit ile ; ailevi konular, yuva ve yerleşim konuları, ev sahibi olmak veya gayrimenkul alım satımları açısından da şanlı ve kısmetli bir döneminiz olacaktır. Aile içerisindeki kırgınlıklar bitebilir, ailede genişleme olabilir. Diğer taraftan ailevi şartlarınızda genişleme ve rahatlama olabilir. Ailenizden destek alabilir, aile içerisinde karşılıklı olarak cömertçe destek alış verişi olabilir.
16 Mayıs’ da Akrep burcunun 25 derecesinde saat 07.14 de tam ay tutulması gerçekleşecek, (4-10.aksında); Bu tutulma sürecinde, özellikle işiniz ve aileniz arasında denge kurmanız ile ilgili durumlar hayatınızda öncelikli olacaktır. Kariyerinizle ilgili ya da gelecek hedeflerinizle ilgili önemli kararlar vermeniz gerekebilir. Bazılarınız ise taşınmak gibi yerleşimle ilgili kararlar alabilirsiniz.
25 Mayıs’ da Mars Koç Burcuna geçecek ve sizlerin 4.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Mars Koç burcuna kendi yönettiği burca geçiyor ve istediği güce kavuşuyor. Hedeflerimize odaklanacağınız ve enerjimizi ve eforumuzu hedeflerimize yöneltebileceğimiz günlere geldik. Tuttuğumuzu koparabilecek, gözü pek ve girişken bir motivasyona kavuşurken tavırlarımızın direkliği de dikkat çekici olacaktır.
Mars’ın 4.evinize geçişi ile birlikte; Jüpiter’in verdiği şans ve kısmetlere rağmen aile içerisinde sorunlar gün yüzüne çıkarken, gerginlikler, tartışma ve kırgınlıklar yaşanabilir. Bu nedenle bu dönemde sağduyulu olmakta ve sakin davranmakta yarar vardır. Aynı alanda Jüpiter’in de bulunması ile kırgınlıklara ya da sorunlara çözüm bulmakta zorlanmazsınız. Enerjinizi, efor ve çabanızı tamamen ailevi konulara, evinize ve yaşadığınız yere harcadığınız bu dönemde, hırsızlıklara ve gaspçılara dikkat etmelisiniz. Ev kazalarına da dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır. Diğer taraftan gelecekle ilgili önemli projeleriniz için adımlar atabilirsiniz. Taşınma ya da evinizde tadilat ve bakım yapabilirsiniz.
28 Mayıs’ da Venüs Boğa Burcuna geçecek ve sizlerin 5.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Aşkın, sanatın ve güzelliğin gezegeni Venüs, kendi yönettiği Boğa burcuna geçiyor. İlişkilerimizde istikrar, sadakat ve güven arayışında olacağımız günlere geldik. Hayattan daha fazla zevk alacağımız, kendimize küçük mutluluklar bulacağımız, sanatsal yaratıcılıkları olanlarımız için daha yaratıcı olacağımız, ilişkilerimizden daha fazla keyif alacağımız günler başlıyor. Parasal konularda da şansımızın artacaktır.
Venüs’ün bu evden geçişi ile aşk ve ilişkiler konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde, biraz çapkın olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Eğer çocuklarınız varsa onlarla ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilir ve çocuklarınızla güzel ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Diğer taraftan bu süreçte yaratıcı yönlerinizi ve sanatsal becerilerinizi daha etkin kullanabilirsiniz ve diğer insanlara sergileyebilirsiniz. Hobilerinize daha fazla zaman ayırabilir ve kısa tatillere çıkabilirsiniz. Sosyalleşebileceğiniz ve arkadaşlarınızla eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz bir transit olacaktır.
30 Mayıs 2022’ de İkizler Burcunda, 6.evinizde, Yeniay gerçekleşecek
İkizler burcundaki yeniayla Yayıncılık, iletişim, tanıtım, reklam, halkla ilişkiler, seminer, lansman, seyahatler gibi her türlü yazılı sözlü, görsel iletişim konularının hayatımızda hız kazacağı bir zaman dilimine giriyoruz. Siz sevgili oğlaklar özellikle  işinizle ilgili yeni bir eğitime başlayabilir, sunumlar hazırlayabilir, lansmanlar yapabilirsiniz. Ekip arkadaşlarınızla birlikte, seyahatler organize edebilir, iş planlarınızı yapabilirsiniz. İş başvuruları ya da işe alım yapabilirsiniz.
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR 
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda sizlerin 4 .evinizde  seyahat edecek, 21 Mayıs’ dan sonra ise İkizler burcunda sizlerin 5. Evinizde seyahat etmeye başlayacak. Sevgili Kovalar 21 Mayıs’a kadar odak noktanız ebeveynleriniz , ev ve yuvaya ait konular olacaktır. Bu dönemde ailenizin size ihtiyacı olabilir. Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz ve aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir.. Ayrıca evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşınmak veya bir şeyleri düzeltmek için evinize yeni bir şey yapabilirsiniz. İçsel temelinizi oluşturmaya ve duygularınızla temasa geçmeye çalışabilirsiniz ve  kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararlar alabilirsiniz Uzun vadeli projeler planlamak için de iyi bir zamandır. 
Güneş’in 21 Mayıs’ta İkizler burcuna geçmesiyle odak noktanız çocuklar, aşklar, hobiler, sportif alanlar olacaktır. Bazılarınız bu dönemde sanatsal becerilerini yaratıcılığını daha  iyi ifade edebilir. Bazılarınız sportif alanda kendisini kanıtlayabilir. Bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına ,eğlenceli aktivitelerine daha fazla zaman ayırabilirsiniz yani kendinize vakit ayırma zamanı!  Hayata karşı biraz daha cüretkar ve çok daha hevesli olacağınız için  en sevdiğiniz hobilerle meşgul olun, arkadaşlarınızla dışarı çıkın, partilere katılın ve çocuklarınızla daha fazla zaman geçirin sevgili Kovalar.
Merkür 11 Mayıs 2022 tarihinde İkizler burcunda sizlerin 5. evinizde geri hareketine başlıyor. 23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek. Yine bir Merkür retrosu gündemde Sevgili Kovalar . Merkür tüm yukarıda bahsettiğimiz  konularda  mikroskop görevi yapacağından yaratıcılık, aşk hayatınız, hayattan keyif alma, çocuklarla ilgili konularda  olumlu ya da olumsuz durumları, mevcut koşullarınızı ve tüm bunları iyileştirmek  için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür tüm bu konularda  size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatacak, şapkanızı önünüze koyup düşünmenizi sağlayacak.
23 Mayıs’ta Merkür Boğa burcunda geri hareketine devam edecek ;  ailevi konular, ebeveynlerle ilgili konular yine gündeminizde olacak ve   ailenizle olan iletişiminize dikkat etmeniz gerecek sevgili Kovalar, bu süreçte aile arası iletişimde yanlış anlaşılmalar, kendinizi onlara iyi ifade edememe söz konusu olacaktır . Eğer ev alımı satımı ya da ev için elektronik bir eşya satın almak isterseniz 5 Haziran dan sonrasına  bırakmanız önem arz etmektedir.
11 Mayıs’ da Jüpiter Koç burcunda sizlerin 3.evinizde seyahatine başlayacak, yaklaşık bir yıl boyunca Jüpiter’in bu alandan geçiş yapıyor olması, kardeşler, yakın çevre ilişkileri, zihinsel aktiviteler, iletişim, kısa seyahatler, fikirleri yazılı veya sözlü ortaya koyma, eğitim, yayıncılık gibi konularda önemli gelişmeler ve şanslar yakalayabileceğinizi anlatıyor. Hayat görüşünüzün  genişleyeceği ; eski kalıpların açılmaya başlayacağı ve  önyargılarınızın  azalacağı bir süreçte olacaksınız. Geleceğe dönük planlarınızın  daha genişleyeceği , fikir ve görüşlerinizi  daha çok sayıda insana ulaştırabileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Bazılarınız bu dönemde  seminer verebilir, sosyal medyada daha fazla yer alabilir, yazabilir, yayınlayabilir, zihinsel becerilerinizi geliştirme konusunda yeni fırsatlar çıkabilir. İlgilendiğiniz konularda araştırma yapma olanağı bulabilirsiniz; araştırmalarınızı  genişletebilirsiniz. Bu transit süresince yakın çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak bütün kapıları açacaktır. Bu dönemde  yakınlarınızdan aldığınız maddi ve manevi destek artar; bu kişiler  hayatınızla ilgili hayırlı şeylere vesile olabilirler.
16 Mayıs’ da Akrep burcunun 25 derecesinde saat 07.14 de tam Ay tutulması,  Dolunay gerçekleşecek, Dolunaylar bitişlerin arkasından gelen başlangıçları anlatır, sırlar, gizemler Dolunay zamanı ortaya çıkar, bazı olaylar netleşir, somut sonuçlar alırız bir tamamlanma enerjisi vardır. Akrep burcundaki Ay tutulması  10.evinizde gerçekleşecek, 10.evde  gerçekleşen bir Dolunay size kariyer ile ilgili  tanınma getirebilir, sosyal medya yayınlarınızda biraz daha popüler olduğunuzu, işteki insanların sizinle vakit geçirmek istediklerini, patronların ve otoritelerin sizi daha fazla fark ettiğini fark edebilirsiniz. Dolunay ile kimileriniz bir iş projesine veya kariyere son verebilir. Daha kişisel bir düzeyde, yaşam yolunuzu ve kariyer yönünüzü çevreleyen gerçek hisleriniz ortaya çıkabilir. Bu Dolunay sizi hayatınızla yapmanız gerekenler konusunda aydınlatabilir, şu anki rolünüzden memnun musunuz diye sorgulayabilirsiniz. Bazılarınız yeni bir kariyer edinebilir, yeni bir işe başlayabilir. Kimileriniz bu dönemde süregelen ilişkisini evlilikle taçlandırabilir. Kimileriniz bu dönemde anne olacağını öğrenir veya doğum yapabilir. Dolunay eğer kişisel haritalarınızda 25 dereceye (  -/+ 5 ) yakın gezegenleriniz var ve Dolunay ile temas ediyor ise tüm bu bahsettiğimiz  konularda değişim ve dönüşümler, başlangıç ve girişimler söz konusu olabilir.
25 Mayıs’ da Mars Koç Burcuna geçecek ve sizlerin 3.evinizde seyahat etmeye başlayacak; Mars Koç burcuna kendi yönettiği burca geçiyor ve istediği güce kavuşuyor. Tuttuğumuzu koparabilecek, gözü pek ve girişken bir motivasyona kavuşurken tavırlarımızın direkt olması  da dikkat çekici olacaktır. Tüm eforunuz ve enerjiniz yakın çevre ile ilgili ilişkilerde olacaktır. Bu arada dikkatli olmak gerekir yakınlarla ilişkilerde gerginlikler yaşanabilir. Bazılarınız yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlanabilir, fikirlerini güçlü bir şekilde ortaya koyma arzusu artar, aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar çıkabilir. Ayrıca araba kazalarına da açık bir süreçtir özellikle kişisel doğum haritalarınızda Mars’ın  gezegenlerinize sert açıları varsa daha  belirgindir olacaktır. Uyumlu açılarda ise eğitim , seyahat, yakınlarla yapılan işlerde aktif rol oynama, aynı zamanda kardeşler veya yakınlar için mücadele etme  ,uğraş verme , emek harcamayı da anlatır.
28 Mayıs’ da Venüs Boğa Burcuna geçecek ve sizlerin 4. evinizde seyahat etmeye başlayacak; aşkın, sanatın ve güzelliğin gezegeni Venüs, kendi yönettiği Boğa burcuna geçiyor, yaklaşık bir ay boyunca ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabilirsiniz.  Bu dönemde  yuvanızda , ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir , bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir.
30 Mayıs 2022’ de İkizler Burcunda, 3.evinizde, Yeniay gerçekleşecek; bu dönemde , iletişim becerileri, öğrenme yöntemleri, günlük etkileşimler , temasları yani  genel anlamda “meşgul olma ” ortaya çıkar. Bu, yeni bir şeyler öğrenmek, sosyal durumlarda rahat hissetmek, günlük yaşamın ayrıntılarına bakmak ve başkalarıyla zihinsel bir ilişki geliştirmek için uygun bir zamandır. Çevreniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağınız ve daha fazla uyanıklık yaşadığınız zamandır. Testlere girmek, formları doldurmak, yeni bir kursa başlamak, mektup yazmak, telefon görüşmeleri yapmak ve günlük işlerle ilgili başlangıçlar yapmak  için iyi bir zaman. Mars'ın Koç'taki Jüpiter ile kavuşumundan kısa bir süre sonra Yeniay gerçekleştiği için de tüm bu konularda  kendinizi yeni, girişimci ve cesur bir şeyler  yapmaya hazır hissedebilirsiniz, iyi bir ay geçirmeniz dileği ile, sevgiler.
BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR 
Güneş 21 Mayıs’a kadar Boğa burcunda sizlerin 3.evinizde seyahat edecek, 21 Mayıs’ dan sonra ise İkizler burcunda sizlerin 4. Evinizde seyahat etmeye başlayacak.
Boğa burcundan bahsediyorsak, istikrardan, sabırdan ve özellikle de maddi güvende olma hissiyatının son derece yükselmesinden bahsediyoruzdur. Boğa zamanları risk almaktan çekindiğimiz, daha güvenli oynamayı seçtiğimiz zamanları işaret eder. Her ne kadar daha maddesel olsa da, Venüs’ün yönettiği boğa burcu için maddi güvence kadar duygusal güvencede olmak da büyük önem taşır. Demek ki bu dönem güvenlik bizler için ilk gündem olacaktır. Diğer taraftan boğa zamanlarında daha lüks yaşam arzulayabilir, lüksün tadını çıkarmak isteyebiliriz. İnatçılık ve istikrar da Boğa’ dan sorulur. Bu dönemde boğa burcu hangi evdeyse o ev konularda inadımızı ortaya koyabilir ve istikrarımız, sakin ve temkinli tavırlarımız sayesinde başarıyı yakalayabiliriz. Parasal konular gündemimizden düşmeyeceği gibi yeme içme eğilimimiz de son derece artacaktır. Kilo problemlerine dikkat etmelisiniz. Boğa zamanlarında dikkat etmemiz gereken en önemli konu ise boyun ve boğaz sağlığımız olacaktır.
Ayın 21’ sine kadar odak noktanız; merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek olacaktır. Yine bu süreçte  etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. Bu dönemde zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz olabilir  ve insanların söylediklerinizi duymasını istersiniz.  Yakın çevre ile ilişkileriniz daha fazla odak noktanızda olabilir, yakınlarınızın dikkatini daha çok çekeceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Kısa seyahatler ve eğitimler, seminerler bu dönemde gündeminizde daha fazla olabilir.
Güneş’in ikizler burcunda seyahati hayatımızda genel anlamda seyahatlere, dedikodulara, bilgi alış verişine, bol bol iletişime, fikir paylaşımlarımızın artacağına, alacağımız, vereceğimiz haberlere, yeni şeyler öğrenme motivasyonumuzun artacağına en önemlisi de zihinsel aktivitelerimizin artacağına işaret eder.
Ayın 21 ‘inden sonra,  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz, aileniz bu süreçte  size daha fazla gereksinim duyabilir, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.  Aile arası sorunların çözümlenmesi konularında da danışılan birisi olabilirsiniz. Aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bazılarınız  evinde önemli, prestijli misafirler ağırlayabilir. Bu süreçte kimileriniz kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararlar alabilirsiniz. Kimileriniz de evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşınmak veya evinizi tadilat yapabilirsiniz.  Ev ve aileye ait konularla ilgili uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir.
Merkür 11 Mayıs İkizler burcunda gerilemeye başlıyor,23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek.
4.Evinizde geri harekete başlayacak Merkür, ailevi ilişkileri anlatan 4. Evde geri harekette olacağı için özellikle aileniz ve ebeveynleriniz ile ilişkilerinizde iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar ve kırgınlıklar yaşanabilir. Merkür retrosu anlaşma ve sözleşme yapmak için uygun olmadığından gayrimenkul almak, satmak, elektronik ev eşyaları almak için uygun değildir. Merkür retrosu elektronik eşyaların tamiri için de uygun değildir. Yapılan tamirat ya da yeni aldığınız elektronik alet kusurlu çıkabilir. Ayrıca taşınmak için de Retro süresinin bitimini beklemeniz doğru olacaktır.
23 Mayıs’ dan sonra 3. Evinizde geri harekete başlayacak Merkür, her türlü iletişiminizde özellikle kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, çocukluk arkadaşlarınızla iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Bu dönemde eğitim konularında da sorunlar olabilir özellikle yeni bir eğitime başlamak için doğru zaman dilimi değildir. Ticari işlerinizde de yeni bir girişim yapmak, anlaşma, sözleşme, önemli görüşmeler ya da imzalar atmak için Retro sürecinin bitmesini beklemeniz en doğrusu olacaktır. Seyahatlerinizde de planlama sorunları yaşanabilir.
11 Mayıs’ da Jüpiter Koç Burcunda sizlerin 2.evinde seyahatine başlayacak,
Sizlerin 2.evinizde seyahat edecek ve parasal konularda size bolluk, bereket ve şans getirecek. Bu transit boyunca kazanımlarınız artabilir ve yeni kazanım yolları bulabilirsiniz. Yeni İş girişimleri şansınız olabilir. Kazancınız sizi tatmin edebilir ve elinizdeki kaynaklarınız değer kazanabilir. Kazancınız arttıkça kendinize güveniniz de artacaktır. Ancak abartılı girişimlere ve aşırı risk almaya dikkat etmelisiniz.
16 Mayıs’ da Akrep burcunun 25 derecesinde saat 07.14 de tam ay tutulması gerçekleşecek, (3-9.aksında);
Akrep tutulması ile eğitim, öğrenme, ile ilgili konular aktif olarak gündeminize gelirken zihinsel faaliyetleriniz de artacaktır. Kardeşleriniz, yakın ve uzak akrabalarınızla ilgili konular, seyahatler, yazmak ve yayımlamakla ya da hukuksal durumlarla ilgili durumlar da gündeminizde olacaktır.
25 Mayıs’ da Mars Koç Burcuna geçecek ve sizlerin 2.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Mars Koç burcuna kendi yönettiği burca geçiyor ve istediği güce kavuşuyor. Hedeflerimize odaklanacağınız ve enerjimizi ve eforumuzu hedeflerimize yöneltebileceğimiz günlere geldik. Tuttuğumuzu koparabilecek, gözü pek ve girişken bir motivasyona kavuşurken tavırlarımızın direkliği de dikkat çekici olacaktır.
Para ve mülk konusunda daha hırslı hissedeceksiniz ve bunları elde etmek için daha fazla çaba sarf edeceksiniz. Sahip olma arzunuz  oldukça güçlüdür ve hemen sahip olmak istediğiniz için  tedbirsiz ve dürtüsel satın almalar yapmaya meyilli olabilirsiniz. Bunu egonuzu tatmin etmek için yaparsınız, ihtiyacınız olduğu için değil. Bu zamanda sizin için çok gerekli olan maddi şeyleri elde etmenin yolu bu olduğundan, işinizde ve profesyonel işlerinizde genellikle olduğundan daha girişimci olmanız muhtemeldir. Bu aşırılığa yol açarsa, açgözlülüğün eşlik ettiği materyalizme yol açabilir. Mars zor açılar yaparsa hırsızlık tehlikesi olabilir.
28 Mayıs’ da Venüs Boğa Burcuna geçecek ve sizlerin 3.evinizde seyahat etmeye başlayacak;
Aşkın, sanatın ve güzelliğin gezegeni Venüs, kendi yönettiği Boğa burcuna geçiyor. İlişkilerimizde istikrar, sadakat ve güven arayışında olacağımız günlere geldik. Hayattan daha fazla zevk alacağımız, kendimize küçük mutluluklar bulacağımız, sanatsal yaratıcılıkları olanlarımız için daha yaratıcı olacağımız, ilişkilerimizden daha fazla keyif alacağımız günler başlıyor. Parasal konularda da şansımızın artacaktır.
Yakın çevreyle sosyallik ve uyum sağlayabilme anlamında olumlu etkiler altında olacağız.  Çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak size bir takım fırsat kapıları açacaktır. Bazılarınız bu dönemde  etrafınızda huzur ve denge sağlayabileceğinden,  yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıklar için arabuluculuk yapabilirsiniz. Bazılarınız fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilir. Reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmanız sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Bazılarınız önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerini kullanmak için bu dönemi kullanabilir.  
30 Mayıs 2022’ de İkizler Burcunda, 4.evinizde, Yeniay gerçekleşecek
İkizler burcundaki yeniayla Yayıncılık, iletişim, tanıtım, reklam, halkla ilişkiler, seminer, lansman, seyahatler gibi her türlü yazılı sözlü, görsel iletişim konularının hayatımızda hız kazacağı bir zaman dilimine giriyoruz. Siz sevgili balıklar özellikle  ailevi konular, ev ve yerleşimle ilgili konular gündeminize gelirken bu konularda girişimlere başlayabilirsiniz.