• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2022

MAYIS 2022


MAYIS 2022


Merhabalar, haftaya Ay Aslan enerjisi ile başlıyoruz, neşeli, çocuksu bir coşku ile kendimizi göstermek, fark edilmek isteyeceğimiz bir haftada olacağız. Bu haftanın önemli astrolojik olaylarına gelince Merkür geri hareketi başlıyor bu yüzden önemli ve bir diğer olay Astrolojinin bereketli, şanslı gezegeni Jüpiter Koç burcuna geçiyor Koçlar için şanslı bir dönem başlıyor. Haritalarımızda Koç burcu hangi alanda ise o konularla ilgili şans ve fırsatlar bekleme sürecinde olacağız. Haftanın günlük gezegen hareketlerine bakacak olursak;
9 Mayıs Pazartesi
Sabah saatlerinde Ay ve güneş arasındaki gerin açı kadın erkek arasındaki çatışmaları, sürtüşmeleri ve anlaşmazlıkları anlatıyor. Bu etkinin yükselttiği duygusal tansiyon  sert bir enerji verir ve insanlarla olan ilişkiler  gerginleşir. Bu süreçte  her zamankinden daha fazla alıngan davranabiliriz, kendimizi hasta veya mutsuz edebiliriz. Öğle saatlerinde Ay’ın Ay Düğümleri ile olan gergin enerjileri ile ailevi konularda geçmişe dair konular gündeme gelebilir, aile ile olan ilişkilerde sorunlar olabilir. Başkalarının  desteğini almak daha zor olabilir, kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Öğleden sonra Ay ve Satürn arasındaki karşıt enerjisi ile, duygularınızı paylaşmada zorluk, ilişkilerde mesafe söz konusu olabilir. Ay bu açısından sonra  15:38 ‘de boşluğa giriyor ve günün yarısını boşlukta geçirecek yeni başlangıçlar ve girişimler yapmak bu süreçte sonuçsuz kalabilir, farkında olalım.
10 Mayıs Salı
Ay 01:53’te Başak burcuna giriyor maddi konularda güvencede olmak isteriz. Bu süreçte çalışkan, üretken ve detaycı bir yapıda olacağız. Başkalarına hizmet etmek isteyeceğimiz, pratik çözümler üreteceğiz. Sabah saatlerinde Ay’ın Merkür ile gergin açısının etkisi ile hisler ve duygular mantığın esiri olacağından konuşmalar sert olabilir bu yüzden probleminiz olan kişilerle ilişkilerinize dikkat etmelisiniz  , olayları akışına bırakarak, söz ve davranışların üzerinde fazla durmamağa çalışmak en iyisi olabilir. Saat 14:47’de Merkür İkizler burcunda geri hareketine başlıyor Merkür bizim düşünce tarzımız ve iletişim yeteneğimizle ilgilidir. Merkür geri hareketi  yaklaşık üç hafta  gökyüzünde  geriye doğru hareket ediyor gibi görünür.  Merkür ayrıca tüm resmi  sözleşmelerin yanı sıra kitap taslakları veya dönem belgeleri, sözleşmeler, tapular , kira sözleşmeleri, vasiyetnameler vb. gibi önemli belgeleri de yönetir. Bilgisayarlar, teknoloji  ve tüm teknolojik  aletlerin yanı sıra ulaşım, nakliye, seyahat ve  eğitim konuları da Merkür yönetimindedir. Bu gezegen gerilediğinde, bu alanlar karışmaya veya kontrolden çıkmaya başlar. Merkür geri hareketi  öğrendiklerimizi pekiştirmek sindirmek ve organize etmek için iyi bir zamandır aslında  böylece neler olup bittiğini  daha iyi anlayabiliriz. Bu, bir şeyleri anlamak, olayları daha içsel bir perspektiften görmek zamanıdır.
11 Mayıs Çarşamba
Ay Başak burcu seyahati devam ediyor, saat 02:22’de şans ve bereket gezegeni Jüpiter Koç burcu seyahatine başlıyor ve 28 Ekim’e kadar Koç burcunda kalacak,  28 Ekim'de Balık burcuna  geri dönecek. Jüpiter 20 Aralık'ta Koç burcuna tekrar  girecek ve 16 Mayıs 2023’e  kadar kalacak Önümüzdeki birkaç ay yani Ekim’e kadar  Koç burcundaki Jüpiter'in gelecek yıl bizim için neler hazırladığına dair fragmanını izliyor olacağız. Jüpiter Koç burcunda kendimize güven ve coşkuyu artırıcı bir etki yaratır. Kendimize önem vermeyi, hırsı ve özgüveni verir ve böylece  yönetme yeteneğimizi   stratejiyle  birleştiririz. Jüpiter Koç’ta öncü bir burçta   olduğu için  yeni girişimler yapma konusunda bir genişleme, vizyon kazanma,  diğer insanları harekete geçirme, inisiyatif kullanma ve öncülük etme cesaretindedir. Bu süreçte gezmek değişik insanlar tanımak en büyük zevkimiz olabilir. Öğleden sonra Ay ve Mars arasındaki karşıt açı  uyumsuzluk enerjisi veren, zıt duygular arasında iki uca çekiş veren ve kısa sürede önemli problemler yaratabilecek bir enerjidir. Kolaylıkla sinirlenme, en ufak şey bile kızma söz konusu olabilir.
12 Mayıs Perşembe
Sabah saatlerinde Ay Plüton ile uyumlu bir etki veriyor olacak, duygusal duyarlılığımızın ve psişik algımız  artabilir, olayları daha güçlü hissedebilir  ve yoğun duygusal tepkilerimiz tarafından dönüştürülme ihtimalimiz yüksek olabilir. Ay 06:59’da boşluğa giriyor ve 09:34’te Ay Terazi burcuna giriyor, uyum ve denge , barış gündemimizde olacak . Yaşadığınız ortamlarda da uyum ve denge arayışında olacağız. Karşımızdaki kişilerle ilişkilerimiz önemli olacak ve onları mutlu etmek için elimizden geleni yapacağız. Öğleye doğru duygularımızda abartılar yaşayabilir ve bu yeme içme işlerine de yansıyabilir. Akşam saatlerinde  Ay Merkür uyumlu enerjisi ile sosyal ilişkilerde artış olur, yakın çevre ve kardeşlerle iletişim artar. Ayrıca, telefon, mektup, e-mail yollu haber alışverişleri yoğunlaşır. Bu aynı zamanda aile ve ilişki sorunları hakkında konuşmak için iyi bir zamandır çünkü duygularımızı  paylaşmak iyi gelir.
13 Mayıs Cuma
Ay Terazi seyahati devam ediyor, sabah saatlerinde ilişkilere dikkat  Ay Venüs ile karşıt açıda dengesiz olan ilişkiler bu etki ile daha çok fark edilir. Duygusal ihtiyaçlarınızın karşılanmadığı düşünebilirsiniz , içsel duygularınızın ilişkilerinize nasıl yansıtıldığına dair bir fikir edinme fırsatına sahip olabiliriz bu nedenle, kendi davranışlarımız hakkında başkalarından gelen geri bildirimleri dinlemek netlik kazanmamıza yardımcı olabilir. Güneş Kuzey Ay düğümü ile Boğa burcunda kavuşumda olacak, kendimizi gerçekleştirmek için karşımıza yeni fırsatlar çıkabilir, özellikle kariyerimizi ve çalışma hayatımızı ilgilendiren konularda maddi açıdan güvende hissetmemizi sağlayabilir. Akşam saatlerinde ilişkilerle ilgili yaralanmalar söz konusu olabilir.
14 Mayıs Cumartesi
Sabah erken saatlerde Ay ve Satürn uyumlu enerjileri ile  ev ve  ailevi konularla ilgili sorumluluklarımızı  yerine getirmekte daha kolay bir enerji akışı hakim olacak, bizden yaşça  büyük kişilerden destek almak da söz konusu  olabilir. Öğleye doğru Ay Plüton karesi ile aile veya ortaklarla duygusal güç mücadeleleri verebilir. Kıskançlık, manipülasyon, zorbalık,  aile içi şiddet söz konusu olabilir.  Ay bu açısından sonra boşluğa giriyor 11:07-13:33 arasında boşlukta olacak, bu süreçte yarım kalan her türlü işinizi halledebilirsiniz. 13:33 Ay Akrep burcuna giriyor, duygularımız gereğinden fazla derinleşebilir  bu da bizleri yıpratabilir. Bu süreçte sezgilerimizde artış olabilir, olayların nasıl olacağını önceden hissedebiliriz. Ay Akrep günleri derin araştırmalar yapmak için çok iyidir proje çalışmalarınız veya tez hazırlıklarınız varsa araştırmalarınızı bugünlerde kolaylıkla yapabilirsiniz. Sağlık açısından üreme organları , boşaltım sistemi , jinekolojik durumlar, prostat sorunları olabilir farkında olalım.
15 Mayıs Pazar
Güne Ay Akrep burcunda başlıyoruz Mars’ın Ay Düğümlerine uyumlu açıları şartları zorlayan , liderlik yeteneğini kullanarak bireysel hedefler için tutku ile atılan adımlarla güç kazanma zamanı. Ayrıca bu dönemde kazalar, sakarlıklar söz konusu olabilir. Genç erkek figürlerinden destek alabileceğimiz bir süreç olabilir. Aynı zamanda içsel benliğimizdeki çatışmaları çözmek için ruhsallığımızı ve sezgilerimizi kullanarak kendimizi şifalandırabiliriz. Öğleden sonra Ay Uranüs ile karşıt açıda olacak, beklenmeyen olaylar, duygu durum dalgalanmaları  mevcut bir ilişkiyi çok fazla zorlayabilir. Beklenmeyen değişiklik evinizi ve ailenizi ve aynı zamanda yakın ilişkilerinizi etkileyebilir. Venüs Kiron kavuşumu her türlü ilişkilerimizde kendimize derman olamadığımız konularda başkalarına derman olacağımızı anlatıyor. Gece saatlerinde Güneş Satürn’e kare Neptün’e ise sekstil açı yapıyor olacak, Satürn’e olan gergin enerjisi otorite figürlerinden destek yerine engelleme gelebileceğini ,eleştirilerin yoğun olduğu bir süreci anlatıyor .Etkisi birkaç gün sürecek bu etki  gözden düşme, prestij kaybı verebilir, sorumluluklar  yorucu olabilir. Yorgunluk hissi, çabuk tükenme her zamankinden fazla olacağından , sağlıkla ilgili  sorunlar artabilir. Neptün ile olan uyumlu kontağı ruhsal ve manevi anlamda kendimizi aşmak isteyebiliriz ve sezgilerimizi  doğru yönde kullanma şansımız fazla olabilir.  Etrafımızdaki kişilere karşı daha duygusal ve şefkatli yaklaşabilir, onlara yardımcı olabiliriz. Dini ve ruhsal konularla ilgilenebilir, hayatın sonsuz manasını anlamaya yönelebiliriz. Hayal gücü ve yaratıcılık artar;  artistik ve sanatsal alanda çalışmalarımız olabilir. Hepimiz için iyi bir hafta olsun sevgiler