• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2022

MAYIS 2022


MAYIS 2022

JÜPİTER KOÇ BURCU SEYAHATİ 11 MAYIS - 28 EKİM 2022
Gökyüzünün iyicili, şansı  ve bereketi Jüpiter  Balık burcunun hassas ve duygusal denizinden çıkıp Koç burcunun, Koç ateşinin kucağına geliyor. 28 Ekim-27 Aralık tarihinde geri hareketi zamanında Balık burcunda olacak ve 27 Aralık- 17 Mayıs  2023 tarihleri arasında tekrar Koç burcunda seyahatine devam edecek bu yüzden 11 Mayıs-28 Ekim aslında fragman niteliğinde olacak asıl hikaye 27 Aralık- 17 Mayıs 2023’te başlayacak.
 Jüpiter Koç’ta üçlü yöneticiliğe sahiptir, bu burçta yerleştiğinde Koç’un cesaretini, liderliğini, güdüsel davranma özelliğini , savaşçı kimliğini büyütecek , genişletecektir. Bu süreçte fırsatlarımızı ve şansımızı kendimiz yaratırız ve büyük düşünürüz ve  kendimize olan inanç, bize olumlu koşullar veya iyi "şans" getirebilir. Bu döngüde  yaşamlarımızı yeniden keşfetme, güvenle ilerleme ve yeteneğimize olan inancımız  güçlü olacaktır.
Jüpiter'in coşkusu olumlu özelliklerini genişletebildiği gibi, olumsuz  özelliklerini de genişletebilir. Azim ve coşkusu olumlu tarafıdır, olumsuz tarafı ise   duyarsız  tutumu, başkalarının bakış açısını dikkate almama ve bunun sonucunda fırsatları geride bırakma, aşırı güven, geçmiş hatalardan ders almama  sayılabilir. 
 Jüpiter kişisel doğum haritalarınızda  hangi evinizden geçiş yapıyorsa  o konularla ilgili  şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz bu süreçte özellikle öncü burçlarda (Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak )gezegenleriniz var ve Jüpiter ile kontak kuruyorsa şans ve fırsatlar, bolluk, bereket sizinle demektir tabi evren cesaretli olanları alkışlar arkadaşlar,  oturduğunuz yerde ayağınıza fırsatlar gelmez o yüzden bu dönemde girişimlerinizi aktif hale getirebilirsiniz.
Dünya astrolojisine göre Jüpiter Koç’ta yangınlarda artış olmasına sebebiyet verebilir ve  geniş alanlara yayılabilir. Savaş , terör eylemleri, saldırılar olabilir, akademik eğitimde ilerlemeler, gelişmeler olabilir, seyahatler, yurt dışı gezileri bu dönemde artabilir. Sosyal mecralarda gelişmeler, büyümeler olabilir. 
Jüpiter Koç seyahati ile ilgili geçmiş yıllara baktığımızda ;
 Jüpiter,  Balık burcundan  Koç burcuna geçiş yaptığında , 11 Mart 2011'de,  Japonya’da Tōhoku bölgesinde 9,0  şiddetinde tsunami  ülkede çok büyük zarara yol açtı. Depremde 15.900 kişi hayatını kaybetti , kara ve demiryolları ağır hasar gördü, çeşitli yerlerde yangınlar çıktı ve bir baraj yıkılarak bölgeyi su basmasına neden oldu.  1,5 milyon ev ise susuz kaldı, deprem sonucu gıda sıkıntısı da meydana geldi. Deprem sonucu Fukuşima Nükleer Elektrik Santralinde  kazalar meydana geldi. Umarız böyle bir durum ortaya çıkmaz.
1928'de Jüpiter Koç'tayken araştırmacı Alexander Fleming penisilini buluyor.
1950'lerin ortalarında Maharishi Mahesh Yogi ile Hindistan'da ortaya çıkan Transandantal Meditasyon, Jüpiter 1975-76'da Koç burcundayken kitlesel popülerlik kazandı.
Jüpiter Koç burcu seyahatinin yükselen burçlara etkisine baktığımızda;
KOÇ
 Jüpiter’in  Koç seyahati , şanslı bir dönemde olacağınızı anlatıyor sevgili Koçlar. Bu dönem bir takım isteklerinizin  yerine gelmeye başladığı, gerçekten başarmak istediğinize emin olduğunuz  şeyleri elde etmeye daha yakın olabilirsiniz. Hayatınızla ilgili  koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız artabilir, kendinize daha fazla güvenebilirsiniz.  Jüpiter aynı zamanda sizlerin 9.ve 12. evlerinizin yöneticisi olduğu için yurt dışı seyahatleri, akademik eğitimler, hayata bakış açınız medya, tanıtım konularında da şanslı olduğunuz bir süreçte olacaksınız.  Kilo almaya da meyilli olacağınız bir süreç dikkatli olun, arkadaşlar.
BOĞA
Sevgili Boğalar,kontrol edemediğiniz durumlar ve olaylar, gizli düşmanlıklar, hastalıklar, korku ve endişelerinizle ilgili olumlu ya da olumsuz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde kendinizin keşfedemediğiniz yönlerinizi keşfedebilir, yaratıcılığınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Sağılık ve şifa bulabilirsiniz. Eski sorunlarınızı çözmek, zararlı alışkanlıklardan kurtulmak ya da ruhsal gelişim yolculuğunuz için çok iyi bir süreçtir.
İKİZLER
Jüpiter’in bu alandan geçiş yapıyor olması, arkadaşlar, sosyal çevre, kariyer konuları, kariyerden elde edilen gelirler ve her türlü ikili ilişkilerden yana şanslı bir dönemde olacağınızı anlatıyor sevgili İkizler. Bu dönem bir takım isteklerinizin  yerine gelmeye başladığı, gerçekten başarmak istediğinize emin olduğunuz  şeyleri elde etmeye daha yakın olabilirsiniz. Hayatınızla ilgili  koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız artabilir, kendinize daha fazla güvenebilirsiniz.
YENGEÇ
Meslek veya uğraşılar, amaçlar, dış dünya ile iletişim, talih, üstler, patronlar, güçlü kişiler, gelecek hedefleri konularında pozitif yönde önemli gelişmeler olabilir. Bu dönemde kendinizi diğer insanlara ve topluma daha olumlu gösterebilirsiniz. Sosyal statünüz artabilir, mevki ya da itibar kazanabilirsiniz. Başarılı olmanız kolaylaşır, çalışmalarınızın karşılığını alırsınız. Patronlarınızdan destek alabilir, kariyerinizle ilgili fırsatlarla karşılaşabilirsiniz sevgili Yengeçler.
ASLAN
Sevgili Aslanlar, bu dönem uzak seyahatler ve yabancılar, eğitim, yayıncılık, dini ve ilahi konular, hayata bakışınızı genişletecek felsefi konular, uzak akrabalarla ilgili temalarda olumlu gelişmeler beklenebilir. Bu transit, gerek gezi amaçlı, gerekse iş amaçlı seyahatlerde şans ve fırsatlara açık olunacağını, başarı sağlanacağını veya keyif alınacağını gösterebilir. Bu dönemde yapacağınız seyahatler  ufkunuzu  genişletecektir. Bazılarınız yabancılarla ilgili konularla ilgilenebilirsiniz, turizm, uluslararası konular  ve dış ticaret konularında da  avantajlı ve kazançlı bir süreçte olacağınızı anlatıyor.
BAŞAK
Sevgili Başaklar, ortaklaşa işlerden, eşinizden elde edilen kazançlardan, miraslardan, sigorta gibi ödemelerden yana şanslı ve kısmetli olabilirsiniz. Başkalarının imkanlarından faydalanabilirsiniz eğer natal haritanızla olumsuz açılar varsa tam tersi başkaları yüzünden kayıplar da yaşanabilir. Eşinizin ya da ortağınızın finansal durumunda da iyileşme olabilir. Diğer taraftan kredi gibi borçlarınızın ödenmesi için de destek bulabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu da harcamalarınızın da abartılmasıdır.
TERAZİ
Sevgili Teraziler, Jüpiter Koç transiti ortaklık teklifleri, ortaklaşa projeler alanları harekete geçirecek bu konularda şans ve fırsatlar sunacaktır.  Evlilik, ortaklık gibi resmi imza gerektiren birliktelikler için ideal zamanlardır tabi  natal harita vaat ediyorsa,  maddi imkânları geniş olan bir partner veya eş bulabilirsiniz. Önemli, saygın, kültürlü kişiler özel veya profesyonel anlamda hayatınıza girebilir, size  yardımcı olabilirler. Jüpiter yabancı kişileri ifade ettiğinden ,bu dönemde yabancı bir eş veya yabancılarla ortaklaşa işlere girilebilir.  Jüpiter buradan geçerken kişisel  başarılarınız  da görünür olacaktır. Karşınızdaki kişilerden yardım görebilir, olumlu tavsiyeler alabilir, sizden  farklı kültürlere ve deneyimlere sahip kişiler ufkunuzu genişletebilir.7.ev yasal davalarla da ilişkilidir u yüzden hukuksal sorunlarınız varsa bu dönemde  lehinize işleyebilir.
AKREP
Sevgili Akrepler, işinizle ilgili konularda, iş arkadaşlarınız ve astlarınızla ilgili konularda fayda ve destek görürsünüz. İşle ilgili yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. İşinizi geliştirmek ve büyütmek için de iyi bir transit olacaktır. Sorumluluklarınızın altından rahatça kalkabileceğiniz için başarıyı yakalayabilirsiniz. Çalışanlarınızın ya da iş arkadaşlarınızın terfi ve başarıları da söz konusu olabilir. Eğer bir sağlık sorunu varsa Jüpiter’in bu evden transiti ile hastalığınız iyiye gidecektir. Diğer yandan da kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için de iyi bir dönem olacaktır.
YAY
Jüpiter’in Koç’tan  geçiş yapıyor olması, çocuklar, aşk hayatı, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktiviteler ve kaçamak tatiller konularda pozitif gelişmelerle karşılaşabileceğinizi  gösterir. Çocuk sahibi olmayı denemek açısından değerlendirilebilir. Çocuklar varsa, bu transit onlarla ilişkilerinizi geliştirici rol oynayacaktır. Onlarla gurur duyulacak olumlu gelişmeler yaşanabilir. Çocuklardan destek alınan ya da  onlar için yatırımlar yapılabilecek güzel bir transittir. Hobilerinize, sportif aktivitelere daha çok vakit ayırabilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler beklenebilir bu dönemde, yaşayacağınız aşk ve cinsellik deneyimleri hayatınıza renk katabilir. Bazılarınız sizden farklı kültürden veya daha fazla hayat deneyimine sahip kişilerle aşk yaşayabilir.
OĞLAK
Sevgili Oğlaklar, sizlerin 4.evinizdeki bu transit ile ; ailevi konular, yuva ve yerleşim konuları, ev sahibi olmak veya gayrimenkul alım satımları açısından  şanslı ve kısmetli bir döneminiz olacaktır. Aile içerisindeki kırgınlıklar bitebilir, ailede genişleme olabilir. Diğer taraftan ailevi şartlarınızda genişleme ve rahatlama olabilir. Ailenizden destek alabilir, aile içerisinde karşılıklı olarak cömertçe destek alış verişi olabilir. Evinizi değiştirebilir, daha geniş bir eve taşınabilirsiniz bazılarınız ülke değiştirebilir.
KOVA
Sevgili Kovalar ,kardeşler, yakın çevre ilişkileri, zihinsel aktiviteler, iletişim, kısa seyahatler, fikirleri yazılı veya sözlü ortaya koyma, eğitim, yayıncılık gibi konularında önemli gelişmeler ve şanslar yakalayabileceğiniz bir süreç başlıyor. Hayat görüşünüzün  genişleyeceği ; eski kalıpların açılmaya başlayacağı ve  önyargılarınızın  azalacağı ,geleceğe dönük planlarınızın  daha genişleyeceği , fikir ve görüşlerinizi  daha çok sayıda insana ulaştırabileceğiniz bir dönem. Bazılarınız bu dönemde  seminer verebilir, sosyal medyada daha fazla yer alabilir, yazabilir, yayınlayabilir, zihinsel becerilerinizi geliştirme konusunda yeni fırsatlar çıkabilir. İlgilendiğiniz konularda araştırma yapma olanağı bulabilirsiniz; araştırmalarınızı  genişletebilirsiniz. Bu transit süresince yakın çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak bütün kapıları açacaktır. Bu dönemde  yakınlarınızdan aldığınız maddi ve manevi destek artar; bu kişiler  hayatınızla ilgili hayırlı şeylere vesile olabilirler.
BALIK
Sevgili Balıklar ,Jüpiter sizlerin 2.evinizde seyahat edecek ve parasal konularda size bolluk, bereket ve şans getirecek. Bu transit boyunca kazanımlarınız artabilir ve yeni kazanım yolları bulabilirsiniz. Yeni İş girişimleri şansınız olabilir. Kazancınız sizi tatmin edebilir ve elinizdeki kaynaklarınız değer kazanabilir. Kazancınız arttıkça kendinize güveniniz de artacaktır. Ancak abartılı girişimlere ve aşırı risk almaya dikkat etmelisiniz.