• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2022

MAYIS 2022


MAYIS 2022

16-22 MAYIS HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar, haftaya Akrep  Dolunay’ı , Süper Ay  ile başlıyoruz neden Süper Ay diyoruz çünkü Ay'ın yörüngesi Dünya'ya en yakın konumda olduğunda (Yerberi), aynı zamanda ay dolunay evresindeyken oluşur. Yerberi' de bir dolunay göründüğünde, normal bir dolunaydan biraz daha parlak ve daha büyüktür. Süper Ay tutulması sırasında, Dünya'nın arkasından gelen Güneş ışınlarının Ay'ı kızıla boyaması nedeniyle  ‘Kanlı Ay tutulması' diye de adlandırılıyor. Bu konu ile ilgili ayrı bir post yayınlayacağız. Bu haftanın bir diğer önemli olayı Güneş’in İkizler burcuna geçmesi ve Merkür’ün Güneş’in kalbinde olması olacaktır. Haftanın günlerine göre değerlendirmesine bakacak olursak;
16 Mayıs Pazartesi sabah 07:13’te Akrep burcunda Ay tutulması Dolunay yaşayacağız. Hayatımızı şekillendirecek ve sarsacak ani değişimler söz konusu olabilir . Bu nedenle, akışa devam etmek ve sonra nasıl ilerlemek istediğimize dair kararlar almak daha mantıklı olacaktır. Saat 12:28-14:50 arasında Ay boşlukta olacağından bu saatler arasında yeni girişimlerde bulunmamakta fayda vardır.14:50 ‘de  Ay Yay burcuna geçiyor; daha neşeli, hoşgörülü ve iyimser bir atmosferde olacağız, yabancılar, yurt dışı , eğitim, seyahatler gündemimizde olacak.
17 Mayıs Salı günü Ay Yay burcu seyahati devam ediyor, öğleden sonra Ay ve Kiron arasındaki uyumlu enerji ile iyimserlik ve hoşgörü anlamında karşımızdakilere şifa vereceğimiz zamanlarda olacağız, akşam saatlerinde Ay Venüs uyumlu kontağı ilişkilerde huzurlu ve dengeli olmamıza yardımcı olacak, her türlü ilişkilerimizde şanslı zamanlar, değerlendirin canlar.
18 Mayıs Çarşamba günü; Ay’ın sabah saatlerinde Mars ve Neptün’e gergin açıları ile sakarlıklara ve kazalara karşı dikkatli olalım, Neptün’e olan gergin açının etkisi ile de hayal kırıklıkları, aldanmalar, belirsizlikler söz konusu olabilir, farkında olalım. Sabah erken saatlerde ailemizdeki büyüklerden  ya da bizden deneyimleri fazla veya yaşça olgun kişilerden de destek alabiliriz. 06:59-15:01 arasında Ay boşlukta olacak yarım kalan işleri tamamlamak için bu süreci kullanabilirsiniz. Yine sabah saatlerinde Mars ve Neptün Balık burcunda kavuşumda olacaklar bu etki birkaç gün devam edecek; bu süreçte   başkalarına daha fazla yardım etmeye istekli olabilir, yaratıcı ve manevi faaliyetler için  girişimlerde bulunabiliriz. 15:01’de Ay Oğlak burcu seyahati başlıyor sorumluluklarımızın ve kariyerle ilgili, gelecekle ilgili hedeflerimizin önemli olacağı birkaç gün bizi bekliyor olacak. Akşam saatlerinde Jüpiter Ay arasındaki gergin enerji duygularımızda abartılı davranışlara sebep olabilir, yeme-içme ,  para harcama konularında da abartıya kaçabiliriz.
19 Mayıs Perşembe günü Ay Oğlak burcunda ilerlemeye devam ediyor, öğleden sonra  Ay Kiron gergin enerjisi duygusal yaralanmalara ve krizlere açık olacağımız zamanlarda olacağımızı anlatıyor. Güneş ile Plüton arasındaki uyumlu enerji başkaları üzerinde daha fazla etkiye sahip olacağımızı , çok fazla kargaşa ve aksama olmadan değişiklikler yapma ve bizi engelleyen durumları  aşma gücümüzün olabileceğini anlatıyor. Finans, vergiler ve paylaşılan kaynaklarla uğraşmak, biraz araştırma yapmak, bir iş stratejisi geliştirmek veya yeni bir para kazanma projesi başlatmak için mükemmel bir zaman. Akşam saatlerinde Ay Uranüs uyumlu kontağı beklenmedik  güzel sürpriz gelişmelere açık olacağımızın habercisi. Gece saatlerinde ilişkilere dikkat etmekte fayda vardır, Venüs ve Ay arasındaki gergin enerji bizi zorlayabilir.
20 Mayıs Cuma günü sabah erken saatlerde Ay Neptün kontağı manevi ve ruhsal çalışmalar yapma konusunda iyi bir atmosfer sunuyor, canlar. Mars ve Ay’ın güzel uyumu da sabah saatlerinde bizleri enerjik kılacak, harekete geçirici enerjiler veriyor, spor yapmak için de uygun zamanlar. Sabah saatlerinde kesinleşen Merkür Jüpiter uyumlu kontağı bir iki gün daha etkisini gösterecek yabancılarla yapılan işler, eğitim, seyahatler,  sosyal medya, yayıncılık vb. konularda  destekleyici bir enerji veriyor ama Merkür’ün geri harekette olduğunu unutmayalım, görüşmeler ve anlaşmalar söz konusu çok dikkatli olalım. Öğle saatlerinde Ay Ve Plüton kavuşumu bize hedeflerimiz ve yapacağımız işlerle ilgili güç katacak, öğleden sonraki saatlerde Ay ve Güneş arasındaki uyumlu enerji duygular ve mantık arasındaki dengeyi sağlayacağından ilişkilerimizde de fayda sağlayacak bir etki yaratacaktır. Ay 14:59-15:52 arasında boşlukta olacak, 15:52’de Kova burcuna geçecek; sosyalleşme, özgürlük temaları ve teknolojik konular gündemimizde olacak.
21 Mayıs Cumartesi günü Ay Kova burcunda ilerlemeye devam ediyor ve sabah 04:22 ‘de Güneş İkizler burcuna giriyor , sevgili İkizler  doğum gününüz kutlu olsun! Yaklaşık bir ay boyunca odak noktamız iletişim konularında olacak ve bilgi edinmek bizim için önemli olacak. Akşam saatlerinde beklenmedik hoş olmayan sürprizlerle karşılaşabilir ve planlarımızda değişiklik yapmak zorunda kalabiliriz. 22:17’de Merkür Güneş’in kalbinde olacak ve etkisi gün boyunca devam edecek ve Merkür geri harekette olduğu için kendi iç sesimizle konuşma zamanı, yapacaklar listesi hazırlarsak Retro sonrası gerçekleştirme fırsatı bulabiliriz arkadaşlar.
22 Mayıs Pazar günü sabah erken saatlerde ilişkilerde güzel gelişmeler yaşayabiliriz ayrıca kişisel bakım yapmak, evinizde bir takım estetik dokunuşlar yapmak açısından da değerlendirebilirsiniz, hanımlar.  Ay 10:19-18:49 arası neredeyse tüm gün boşlukta olacağından Pazar gününü yarım kalan işlerinizi, projelerinizi , yarım kalan el işlerinizi, bilgisayarda yarım kalan işlerinizi tamamlamak için kullanabilirsiniz. 18:49’da Ay Balık burcu seyahati başlıyor hassas ve alıngan olacağımız , merhamet ve şefkat temalarının hakim olacağı birkaç gün yaşayacağız. Akşam saatlerinde Ay; Merkür ve Güneş’e gergin açılar yapıyor olacağından yanlış anlaşılmalara açık olacağız, dikkatli olalım, canlar.  Güzel bir hafta geçirmeniz dileği ile sevgiler.