• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2022

MAYIS 2022


MAYIS 2022

AKREP BURCUNDA SÜPER DOLUNAY
“UYAN UYAN “
16 Mayıs Pazartesi günü sabah 07:13’te Akrep burcunda Güney Düğüm taraflı  Tam Ay tutulması yaşayacağız. Ay'ın yörüngesi Dünya'ya en yakın konumda olduğunda (Yerberi) ve  Ay dolunay evresindeyken oluşur. Yerberi' de bir dolunay göründüğünde, normal bir dolunaydan biraz daha parlak ve daha büyüktür bu yüzden Süper Ay tutulması diye de adlandırılır , Dünya'nın arkasından gelen Güneş ışınlarının Ay'ı kızıla boyaması nedeniyle  ‘Kanlı Ay tutulması' diye de adlandırılıyor. Tam tutulmalar  adeta bir  uyandırma çağrısı görevi yaparlar,  bizi sarsarak uyandırır, aydınlanmamızı sağlarlar.
 Tutulma Boğa ve Akrep  aksında gerçekleşiyor ;her ikisi de sabit burç kendileri için önemli olan şeylere yoğun  bir kararlılıkla tutunurlar çünkü Boğa ve Akrep  her ne pahasına olursa olsun statükoyu korumak ve işleri yürütmek ister. Akrep burcundaki Dolunay bize bu temel gerçeği hatırlatacak ve şiddetli, sadık ve kararlı olan yönlerimizi takdir etmemizi sağlayacaktır. Tutulmalar bir nevi uyanma, uyandırma , farkına varma görevi  üstlenmişlerdir bu yüzden bitişleri ve başlangıçları anlatırlar. Akrep’teki tutulmalar değişim dönüşüm ister,  yenilemek ister ve bu dönemde tutkular, duygusal yoğunluk önem kazanır . Bankacılık, finans konuları, bütçeyi dengeleme, ortaklaşa kazançlar, psikiyatri, psikoloji, şifacılık, yeniden doğma, ölüm temaları, sezgiler, derin araştırmalar önümüzdeki süreçte  gündemimizde olacak canlar.
Tutulmanın kraliçesi Ay,  Güney Düğümü ile kavuşumda , kadersel bir tema taşıyor , yaşam döngümüzü  mükemmelleştirmek için geçmişte bizi rahatsız eden ,  ilerlememize engel olan her şeyi geride bırakmak ve hayata yeniden tutku ile başlamak gerek mesajı veriyor fakat an haritasında İkizler burcu yükseliyor ve yöneticisi  Merkür geri harekette bu kozmik olay yapmak istediklerimiz konusunda bizi  yavaşlatacağa benziyor , bu yüzden değişimlerde daha kontrollü ve dikkatli  adımlar atmalıyız.
Tutulma an haritasında Neptün  Mars ile kavuşumunda  enerjiyi ve tansiyonu düşürücü etki yaratsa da harekete geçmeyi zorlaştırsa da manevi ve ruhsal bir savaşçı gibi hareket edecekler. Tutulma bu kavuşuma  uyumlu bir açıda  bu dönemde yaratıcı, sezgileri olan maneviyatı yüksek, fedakar kişiler, spritüel konulara yönelik gruplar artabilir. İdealist amaçlar peşinde koşmak istenilen  bir dönem olabilir. Etrafımızda da  maneviyatı güçlü, ilahi konularla ilgilenen  kişiler oluşabilir ve  hayatımızdaki önemli yön değişikliklerine sebep olabilirler. Bu süreçte  başkalarının duygularını anlayabilme ve empati kurabilme yeteneğimiz artar , başkalarına karşı daha empatik ve hassas davranabiliriz. Yaratıcılık, sezgilerle  birleştiğinde sanatsal konularda ortaya güzel eserler çıkabilir.
Tutulma Satürn ile kare açıda dönüşümler değişimler için engellemelerden kurtulmak kendimizi şifalandırmak için harekete geçirici bir enerji taşıyor. Gerçeklerle yüzleşmek sorumluluklar almak , ayağı yere basma gerekliliği bizi duygusal anlamda zorlasa da Akrep burcunun değişip dönüştürme gücünü kullanarak değişimin kaçınılmazlığını hatırlatıyor.  Bu dönemde sağlık sorunları, yeme içme sorunları da söz konusu olabilir. Mide, ciğerler, göğüsler, hormonlarla ilgili sorunlar yaşanabilir. Ev ve aile hayatıyla ilgili sorumluluklar alınabilir veya önemli zorlanmalar yaşanabilir, geçmişe ait sorunlu durumlar yeniden ortaya çıkıp can sıkabilir, farkında olalım. Tutulmanın burçlara etkisini www.astrodanismanlik.com dan Mayıs ayı yorumlarımızdan okuyabilirsiniz, sevgiler.