• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

MAYIS 2022

MAYIS 2022


MAYIS 2022

MARS KOÇ BURCU SEYAHATİ 25 MAYIS – 5 TEMMUZ
Astrolojinin yaramaz, haşarı, yerinde duramayan gezegeni Mars Koç burcundaki seyahatinde yönettiği ir alanda olduğu için etkilerini iyi bir şekilde ortaya koyacaktır. Benliğimizi, bağımsızlığımızı ve kimliğimizi  nasıl somutlaştırdığımıza  dair büyük bir vurgu yapılacaktır. Ateşli , enerjik enerjisi ile adeta kendimize geleceğiz. Fakat dikkat  bu büyük miktardaki  enerjiyi fiziksel bir çıkış noktasına yönlendirmezseniz (yani spor yapmak, yürüyüş yapmak gibi) kendinizi son derece huzursuz  hissedebilir ve ani öfke  patlamaları yoluyla çıkış yolunu bulmaya çalışabilirsiniz bu da başkalarını kırmak, kendi sinirlerinizi bozmak anlamına gelir ki hiç tavsiye etmeyiz canlar.
 Koç burcundaki Mars ,  gerçekleri söylemekten ve inandığınız şeylere karşı durmaktan, cesurca inisiyatif almaktan  keyif alır.  Bu süreçte etrafımızda mücadeleci, dayanıklı , aceleci, kavgacı, rekabetçi  tarzda pek çok insan görebiliriz ayrıca  bu dönemde  tavırlarımız ,sözlerimiz son derece açık ve net olur , kendimizi ortaya koymaktan çekinmeyen davranışlar sergileyebiliriz. Davranışlarımızda ve sözlerimizde pek bir gözü peklik, bağımsız olma dürtüsü, asilik, ani tepkiler, sinirli davranışlar söz konusu olabilir.
 Pek çok konuda cesur kararlar alma , gözü karalık vardır.  Bu dönemde Mars gezegeninin kişisel haritalarınızda hangi alanda yerleşimi varsa o konularla ilgili tuttuğunu koparmak, hakkını başkalarına yedirmemek en belirgin özellik olarak ortaya çıkabilir. İkili ilişkilerimizde de girişken , lider, ama sinirli ve ani tepki verme riskimiz olabilir bu süreçte karşımızdakileri üzmemeye , kırmamaya özen göstermeli enerjimizi bizi rahatlatacak hobilere veya  sportif aktivitelere yönlendirmeliyiz.
Araba kullanırken, mutfakta yemek yaparken, evde iş yaparken ; kazalara, yaralanmalara, sakarlıklara  çok açık olabiliriz. Bu dönemde çok dikkatli olun canlar. Koç’taki Mars’ın hızı ile arabalarınızı daha hızlı kullanma dürtünüz artabilir . Ayrıca Mars öfkesi  de çok kuvvetli olur , tartışma anında  anlık kırar döker, sonra ne yaptığımızın farkına varırız  çok üzülür,  hemen özür dileriz bunun yerine kendimizi kontrollü davranmak için telkin edersek daha iyi olur.
Mars Koç burcuna girer girmez Jüpiter’e doğru kavuşuma gidiyor olacak , bir hafta boyunca; Mars Jüpiter kavuşumunun etkilerini yaşayacağız. İnisiyatif ve cesaret gerektiren her şeye başlamak için iyi bir enerji verir ama Merkür geri hareketinin bitmesini beklersek daha iyi olur.  Fiziksel gücümüz, bir şeye nasıl ve ne zaman başlayacağımız konusundaki içgüdümüzde artış olur ve  başarılar  elde etmek için kendimize olan güvenimizde artış , kariyerden ilişkilere kadar hayatın herhangi bir alanında olabilir . Koç öncü ve hırslı bir burç ve Mars’ta burada bu özellikleri ikiye katlıyor yanında bir de Jüpiter olunca durum daha abartılı hale geliyor bu yüzden enerjimizi hangi işe yönlendiriyorsak  oldukça  başarılı olabiliriz tabi ki enerjiyi  iyi kullandığımız takdirde ! Aynı zamanda bu enerji   kazaları, sakarlıkları ve yangınları daha da arttırabilir  çünkü ateş elementi vurgusu Mars ve Jüpiter ile daha da artıyor , ormanlarda piknik yaparken daha dikkatli olalım, ateşe davetiye çıkartmayalım. Hepinizin bu süreçte sabırlı ve dikkatli olması  ve  bu olası yüksek enerjiyi olumlu anlamda kullanmanız dileği ile, sevgiler.Bu seyahatin yükselen burçlara etkisini Mayıs 2022 burç yorumlarımızdan okuyabilirsiniz.