• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Merkür

Merkür


Merkür

Burçlar kuşağı Zodyak’ta tam turu ortalama 1 yıldır.

Bir burçta kalış süresi değişkendir. Hızlı hareket ettiğinde bir burçta ortalama 15 gün kalır. Geri hereketi yaklaşık 20-24 gün sürer ve yılda ortalama üç ya da dört kez geri gider. 1 dereceyi 1 günden daha kısa sürede kat eder.

Sembolündeki yarım daire insanın ruhunu ve aklını, tam daire kutsal ruhu, artı işareti ise maddeyi temsil eder. Akıl ve ruhun, kutsal ruh ve madde dünyası ile dengede olması.

Merkür yönetici olarak İkizler ve Başak burcunu yönetir. Başak burcunda yücelir. Balık burcunda sürgündedir.

Merkür’ün ana teması iletişimdir. Düşünce yapımızı, algımızı, yeteneklerimizi, iletişim ve konuşma kabiliyetimizi, zekamızı gösterir. Hayatımızdaki genç kardeşimizi temsil eder. Merkür hangi evde ise zihnimizi o alanda kullanırız.

Yönelimleri bilgi alışverişi, koordinasyon, yorumlamadır.

Doğası ise ılımlı derecede soğuk ve kurudur. Daha ziyade kurudur. Melankoliktir. Kendisine yakın olan gezegenin karakterini üzerine alır.

Merkür’ün temsil ettikleri ise; hız ve çabukluk, takas, ticaret, işletmecilik, eğitim ve öğrenme, zihin, rasyonel akıl, mantık, muhakeme, beceri, sorgulama, dile getirme, iletişim, bağlantı kurma, ayırt etme, hitabet, sol beyin, gözlem, bilgi toplama, koordinasyon, sayma, hesaplama, bilgi transferi, konuşma, yazma, seyahatler, kurnazlık, dolandırıcılık, anlayış, analiz etme, yorumlama, astroloji, teknoloji, küçük aygıtlar, bilgisayarlardır.

Temsil ettiği kişiler ise; yazıcılar, öğretmenler, bilim adamları, bankacılar, tüccarlar, hukukçular, avukatlar, matematikçiler, hırsızlar, üçkağıtçılar, astrologlar, çocuklar, filozoflar, danışmanlar, komisyoncular, memurlar, gazeteciler, muhabirler, vergi memurları, genç kardeşler, esirler, köleler, hizmet verenler; her din veya mezhepte tartışan, fikir ve mantıkla öne çıkan kişiler, laik fikirdekilerdir.

Merkür Çarşamba gününü yönetir ve Güneşin doğduğu ilk 1’inci saat ve 8’inci saatlerinde saat yöneticisidir.

Merkür rüzgarlı, fırtınalı, kasırgalı havaları temsil eder. Mevsime göre değişim ve uyum gösterir.

Merkür’ün temsil ettiği hayvanlar; sincap, tazı, maymun, tilki, sansar, örümcek, eşek, deve, köpekler, çakal, yabani tavşan, gece meydana çıkan yaratıklar, küçük su hayvanları, papağan, arı, bülbül, turna, çekirge, sığırcık, cırcır böceği, su kuşları, şahin, güvercin, kefaldir.

Ülke ve Şehirler olarak temsil ettikleri ; Yunanistan, Mısır, Paris, Mekke, Medine, Irak, Dilam, Gilan, Tabaristan’dır.

Merkür’ün temsil ettiği renkler ise; karıştırılmış yeni renkler, gri ve gök mavisi karışımı ve bunların koyu renklerle karışımı birçok farklı renkten elde edilen tonlardır.

Bitkiler olarak karışık ve renkli çiçekler Merkür’ün simgesidir. Mimoza, kiraz çiçeği, açelya, sarı menekşe. Kumsal bölgelerde yetişen bitkiler, kirli ve karışık kumlar, sert ve kötü kokulu ağaçlar, lezzetli sebzeler ve bahçe ürünleri, şeker kamışı gibi sulak yerde büyüyen şeyler, ceviz, ceviz ağacı, fındık, fındık ağacı, hint biberi, kürt pençesi, anason, fasulye, kimyon, kişniş.

Merkür’ün temsil ettiği yerler; ticari mekanlar, çarşı ve pazarlar, dükkanlar, fuarlar, bowling salonları, tenis kortları, camiler, açık oturma yerleri ve tribünler, ressamların evleri, sulama kanalları, membaa, pınar gibi yerlerdir.

Cıva, ateş taşı, demir sülfat, dirhem ve bakır, eski altın, topaz, zirkon, zebercet, maden sülfatları, arsenik, kehribar, tüy dökücü malzemeler, turkuvaz, mercan, bütün yeşil ve sarı taşlar, değişik renklerdeki tüm taşlar Merkür’ün temsil ettiği taş ve minerallerdir.

Merkür’ün temsil ettiği meslekler ise: medya alanında tüm meslekleri sayabiliriz. Ayrıca bakkal, çevirmen, çocuk bakıcısı, dil bilimci, distribütor, eğitimci, gazeteci, hatip, konuşmacı, kurye, kütüphaneci, memur, mimar, muhasebeci, öğretmen, reklamcı, röportajcı, sekreter, tüccar, ulak, yayıncı, yazar, yazı bilimci, yorumcu ve astronom meslekleri de Merkür ile temsil edilir.

Anatomi ve hastalıklar olarak Merkür’ün temsil ettikleri ise; tüm vertigolar (baş dönmeleri) başla ilgili hastalıklar, hayalcilik, hafız rahatsızlıkları, beyinde herhangi bir rahatsızlık, nezle, kuru öksürük, el ve ayakta gut, kara öd- safra, safra kesesi, damar ve kanallar, akciğer. Dil (Venüs ile açı yaptığında) tatma, konuşma organları, hafıza, refleks ile ilgilidir.

ANAHTAR KELİME VE KAVRAMLAR;  Algılayan, analitik, anlayan, aracılık eden, becerikli, cin fikirli, değişken, diplomatik, duygularını güzel sözlerle ifade eden, düşünen, entelektüel, ezberleyen, genç, gençliğe ait, güzel ve rahat konuşan, hassas, hazırcevap, hızlı, hünerli, ikna edici, kararsız, kekemelak, keskin zekalı, konuşkan, kopyacılık, kurnazlık, müdahale eden, okur yazar, pratik, tartışan, unutkan, uyanık, yerinde duramayan, zeki, zihinsel, akraba, kkustik, aldatma, anlaşma, bilgi, budala, Çarşamba, dil, düşünce, edebiyat, eğitim, el yazısıyla atılan imza, emtia, erkek kardeşler, gazete, gençlik, getir götür işleri, görüş, gözlem, günlük, hesap, hijyen, hububat, ikiz, iletişim, illüzyon, kağıt, kalem, karınca, kayıt, kelimeler, kitap, kol, komşular, laylak, lisan, maydanoz, maymun, mektup, okul, omuzlar, papağan, parmaklar, pazarlık, sayı, seyahat, sincap, sinirler, soru, soruşturma, taklit, tazı, teori, termometre, tilki, yabani tavşan, yalan.

OLUMLU İFADE; Keskin kavrama yeteneği ve anlayış sahibi, iyi ve anlaşılır konuşma yeteneği, temsil etmesini bilen, iyi bir tartışma ve fikir adamı, entelektüel, bilgi birikimi olan, dostça ve sokulgan, ileri görüşlü, değişken, iş ve ticarette yetenekli, öğreten, öğrenen ve açığa çıkartan, mantıklı, olayların gerektirdiği gibi hareket eden, olasılıkları iyi değerlendiren, iyi ses ve iyi bir hafıza, bilimsel konulara ilgili ve yetenekli.

OLUMSUZ İFADE; Eli ve dili herkese karşı, yalancı, palavracı, alaycı, üçkağıtçı, ayakları yere basmayan, maymun iştahlı, muhakeme gücü olmayan, düşmanlardan korkan, çekingen, endişeli, havai, sürekli çok meşgul olduğunu ima eden, yalan söylemeye veya yanıltmaya, iftiraya, çalmaya meyilli, başını belaya sokabilecek derecde kurnaz. Fazla eleştirel, laf taşıyan ve dedikodu yapan, büyü ve sihir gibi şeylere meraklı, sürekli fikir değiştiren, isabetsiz yargılar ve yorumlarda bulunan.