• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Merkür Akrep’te geri hareketine başlıyor

Merkür Akrep’te geri hareketine başlıyor


Merkür Akrep’te  geri hareketine başlıyor

Merkür Akrep burcunda iken  derinlemesine düşünür ve görünenin arkasındaki bilgiye, gizeme ve sırlara ulaşmaya kararlıdır, keskin  zekası ile adeta bir dedektif gibi çalışır. Bu yüzden de Akrep’teki geri hareketinde geçmişteki sırlar ortaya çıkabilir.

Akrep burcu aynı zamanda dönüştürme kapasitesi olan bir burçtur, sezgiseldir ve okült konulara da meraklıdır. Bu yüzden  bu dönemde içimizdeki yolculuk, kaderimize uyum sağlamak için kendimize karşı dürüst olmak önem taşıyacak. Unutulmuş görünen ya da görmezden gelmeyi seçtiğimiz bazı şeyleri keşfedebilirsiniz.

Olumsuz  veya septik düşünme tarzı bu geri hareket döneminde kendinizi  ifade etme şekliniz olabilir. Konsantrasyon zayıflayabilir, herhangi bir konuya odaklanmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu dönemde tarihi filmlere merakımız artabilir, müzeleri ziyaret etmek isteyebiliriz, okült konularla ,kişisel gelişim konularıyla ilgili workshop ya da seminerlere katılmak isteyebilirsiniz.

Ayrıca bu dönemde sizi çocukluktan itibaren rahatsız eden sorunlarınızı, travmalarınızı çözebilirsiniz. Hayatınızdaki kilit zorunluluklar neler? Onları nasıl dönüştürebilirsiniz? Muhtemelen bu soruların cevaplarını bulmaya çalışacak ve sizi bloke eden şeylerin de farkına varabileceksiniz.

Bu arada Akrep astrolojide  8.evi yani başkalarından gelen kaynaklar, miras, nafaka, sigorta ,kredi eşinizin finansal kaynaklarını anlatır.Bu yüzden bu dönemde geçmiş kredi, sigorta  borçları çıkabilir gelecek üç haftayı borçlarınızı yeniden yatırarak ve kaynakları yeniden tahsis ederek geçirirseniz, pişman olmayacaksınız. İhmal ettiğiniz veya unuttuğunuz ödeme planı var mı kontrol etmekte fayda vardır.