• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Neptün

Neptün


Maddenin içine geçmiş ruh.Maddeyi aşan, maddeyi çözen ruhani ve mistik deneyimleri anlatır Uranüs’ün yörüngesi araştırılırken 1846’da Galle tarafından bulundu. 168 senede zodyağın çevresini dolaşır.Bir burçta 14 yıl kalır. Balık burcunun modern yöneticisi,Venüs’ün bir üst oktavı, duygusal seviyede çalışır.Neptün enerjisi bizi entelektüel bilinçten kurtaran, yaşadığımız evrenle ruhsal birliktelik ve evrenin içinde çözülme sağlayan, insanın kendinden vazgeçmesine yol açan, maddi dünyadan uzaklaştıran ve duygu ötesi algılamaya yol açan bir enerjidir. Neptün Satürn tarafından konulan sınırlamaları çözer. Bunu yaparken, şekli, sınırları olmayan deniz gibi hissettirmeden yapar.Satürn’ün dünyasında her şey tanımlıdır. Neptün’de ise zaman ve mekan tanımı olmadığından her şey rölatiftir.

Neptün enerjisi idealizme ve kendini kurban etmeye açık, pasif bir enerjidir.Egosuz bir gezegendir. Sınırları olmadığı için kendini her şeyin parçası olarak görür. Ben ve ben olmayan ayrımı yoktur. Egonun olmaması, çevre etkilerine açık olmayı ve merhameti getirir. Kurban olma, kurtarıcı olma..Neptün kayıpları, özlemleri ve fedakarlığı gösterir. Kolektif bazda toplumun arzu istek ve özlemlerini sembolize eder. Moda, sanat, müzik, dans, film, masallar, reklamlar,artistik yaratıcılık verir. Her şey birdir ve birlik her şeydir. Mistik tecrübeler yaşamak ve tanrısal olanla birleşmek için bu şarttır.

Tanımlamalar ortadan kalktığı zaman, sadece duygular ve hisler kalır. Sis ve deniz örneği. Balıklar yolunu bulur.!Neptün’ün haritada bulunduğu yer ve temasta olduğu gezegenler; gerçeklerle uğraşmak istemediğimiz, bize ağır gelen alan ve konuları gösterir. Kaçış bazen gerçek dünyayı değişik perspektiften algılamayı, olayların üstüne çıkabilmeyi de gösterir..Kişinin gerçekten kaçtığımı yoksa her şeyin üstüne mi çıktığını anlamak zordur. Bu da illüzyon, aldanma , aldatılma konularını gündeme getirir.Alkol ,uyuşturucu bağımlılığı kaçış yöntemleri,Skandallar, tam olarak algılanamayan durumlar, Neptün ile ilgilidir. Neptün vücutta lenf bezlerini, hipofiz bezini yönetir. Ayrıca uykuyu temsil eden de Neptün'dür.

OLUMLU KULLANIM
Ruhsal boyutun farkındalığı,
Bir ideal uğruna yaşamak,
Evrensel sevgiyi taşımak,
Empati, şefkat ve duyarlılık,
İlahi gücün varlığına inanmak

OLUMSUZ KULLANIM
Sorumluluklardan kaçma,
Hayal dünyasında yaşama,
Aldatma, iradesizlik, kolay dağılma,
Kurban rolünu benimseme,
Konsantrasyon eksikliği,
Kendini bir şeye adamayı red etmek.