• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2020

NİSAN 2020


NİSAN 2020


Sevgili Boğalar Nisan ayının 3.günü aşk, ilişkiler ve finans gezegeni Venüs İkizler burcuna sizlerin 2.evinize geçiş yapacak. Nisan ayında  öncelikli amacınız güvenli maddi koşullar elde etmek bunun için de çaba sarf etmeniz gerekebilir. Finans açısından güvende olmaya çok önem vereceğiniz zamanlar. Venüs bu alandan geçerken parasal konular açısından olumlu etki yaratır, alacaklarınız varsa alabilirsiniz, mülk edinmek isteyebilirsiniz. Bu dönemde bazılarınız artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar ,bazılarınız sağlık ve şifa konularından, bazılarınızın da hayvanlarla ilgili işlerden kazanç elde edebilir. Size hizmet edenler veya çalışma ortamınızdaki kişiler kazancınıza katkıda bulunabilir. Venüs kariyer alanınıza da olumlu açıda olacağı için çalışma hayatınızda daha popüler olabilir, üstlerinizle iyi ilişkiler içinde olabilirsiniz.
5.Nisan’da Jüpiter ve Plüton kavuşumu olacak , sizlerin 9,evinizde bu kavuşumun gücü genişleten, sosyal alanda kullanmaya yönelik etkilerin  yanı sıra, aşırılıklara götüren bir tarafı da mevcuttur. Bu süreçte büyük başarıya ulaşmak ve daha çok sayıda insana ya da varlıklı, sosyal çevresi geniş, eğitimli ve saygın kişilere,  önemli ve etkin pozisyondaki kişilere ulaşmak için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bazılarınızın yurtdışı konularında önemli gelişmeler, değişimler yaşayabilir. Hukuksal konularınız varsa bunlarla ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bazılarınızın ahlaki anlayışında, inançlarında, hayata yaklaşımında ve bakışında köklü değişimler ve yeniden yapılanma söz konusu olabilir, metafizik konulara veya kişisel gelişime yönelik alanlara eğilebilirsiniz. Bazılarınız ise bu güçlü etkiyi turizmcilik, ithalat, ihracat, akademik eğitim, medya konuları alanında yaşayabilir.
8 Nisan’da Terazi burcunun 18 derecesinde bir dolunay oluşacak ve günlük rutin işler, sağlık, çalışma hayatınız, iş temponuz  yanınızda çalışanlarla ilgili konularda netleşmeler olabilir . Bazılarınız sanatsal alanda çalışıyorsa ortaya yaratıcı çalışmalar  çıkarabilirler. Bu dönemde bazılarınız çalışanlarıyla ya da çalışma arkadaşlarından destek görebilir. Yalnız bu dönemde  düşünceleriniz ve fikirlerinize dikkat etmelisiniz  çalışma hayatınız ile ilgili geleceğinizi etkileyecek önemli kararlar almak açısından uygun bir zaman değildir çünkü aklınızın karışık olduğu bir süreç olabilir. Bazılarınız iş kaybı yaşayabilir, bazılarınız yeni bir iş düzeni kurabilir. Sağlık konusu ile ilgili bir konuda tamamlanma, netleşme olabilir.
 11 Nisan tarihinde Merkür Koç burcuna girecek  19 Nisan’a kadar da Güneş burada sizlerin 12. evinizde  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilir, yalnız çalışarak zihinsel yeteneklerinizi  geliştirebilirsiniz. Yeni fikirleriniz ve projeleriniz varsa   bunu  hazırlık dönemi gibi düşünün , projeleriniz ile  ilgili materyal toplamak, planlar, çalışmalar yapmak iyi olabilir. Bu dönemde çok fazla iç gözlem de yapabilir, içsel anlamda kendinizi geliştirebiliriniz. Ayrıca bu süreçte arkanızdan konuşulabilir, gizli düşmanlarınız söz konusu olabilir. Geçmişle ilgili unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı sıkabilir. İşlerinizi gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir ve sizler  bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark etmeye  başlayabilirsiniz. Yine bu dönemde sağlığa dikkat etmek gerekebilir.
19 Nisan’da Güneş Boğa burcuna sizlerin yükseleninize geçecek, doğum gününüz kutlu olsun sevgili Boğalar. Bu dönemde  fiziksel enerjiniz artmaya başladığını hissedebilirsiniz, bazı girişimler yapmanız mümkün olabilir, kendinize  olan güveniniz artabilir, otoritenizi belirgin bir şekilde ortaya koyabilir, kendinizi daha  güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Bazılarınız kişisel yeteneklerini daha iyi kullanabilir, başkaları üzerinde etkili olabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde ne istediğini daha iyi bilebilir ve bunu açıkça ortaya koyabilir. Güneş yükseleninizde olan Uranüs ile kavuşumda olacak  ve bazılarınız daha önce yönelmediğiniz konularla metafizik, astroloji gibi konular, bilimsel ve teknolojik temalar, bilgisayarlarla ilgili alanlarla ilgilenebilirler. Bazılarınız otorite figürleriyle ilişkilerde, baba ve koca gibi erkek figürleriyle ilgili beklenmedik, sıra dışı durumlar söz konusu olabilir. Bu süreç her koşulda hayatın en önemli dönemlerinden biridir, kendinizi ve kimliğinizi ifade tarzında önemli değişimler yaşanabilirsiniz. Bazılarınız kendi ile ilgili farkındalık ve aydınlanma yaşayabilir. Bazılarınız  günlük rutinlerin dışına taşmak isteyebilir, bakış açınızı genişleteceğiniz, alternatif konularla ilgilenmeye başlayacağınız, eski alışkanlıklarınızı değiştireceğiniz bir süreç olabilir. Bazılarınızın taşınma gündemleriniz olabilir, aile büyüklerinizin sağlık konuları olabilir.
Ay boyunca Mars Kova burcunda sizlerin 10.evinizde , toplumsal duruşunuz, kariyeriniz ile ilgili konularda bir mücadele ve hırs olabilir, ailevi ilişkilerde ve evliliğinizde gerginlikler tartışmalar yaşayabilirsiniz. Burada Mars Satürn ile de kavuşumda olacak daha fazla hırslı, otoritenizi iş ve kariyer alanında daha fazla kullanmak isteyeceğiniz bir süreç olabilir. Anne sağlığına da dikkat edilmesi gereken bir dönemdir, dikkatli olmakta fayda vardır.
23 Nisan’da ise yine yükseleninizde yani Boğa burcunda bir Yeniay oluşacak ve Uranüs ile kavuşan bir Yeniay yaşayacaksınız. Yakın çevre, kardeşler, eğitim ,aile büyükleri ile ilgili konularda ani beklenmedik olaylar gerçekleşebilir. Bu konularla ilgili beklenmedik yeni gündemler oluşabilir, bu yeniay kariyer evinizdeki Satürn’e olumsuz bir açı yapıyor istem dışı bir  değişim olabilir, dış faktörler zorlamaktadır ve işler sizin kontrolünüz dışında gelişmektedir. Güvence ve garantilerin zorlandığını hissedebilirsiniz. Olmazsa olmazlarınız, değişmez gördüğünüz ve güvendiğiniz yapılar sarsılabilir. Finansal açıdan zorlanmalar, gayrimenkullerle ilgili zorlanmalar görülebilir. Uranüs özgürlük arzusunu anlattığından ve Satürn de değiştirmekte zorlandığımız şartları gösterdiğinden, bu iki gezegenin stresli enerjileri depresyon benzeri sağlık sorunları ortaya çıkarabilir.