• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2020

NİSAN 2020


NİSAN 2020

VENÜS İKİZLERDE “ ŞİİRSEL SEVGİ”
3 NİSAN- 7 Ağustos
Venüs  aşk , güzellik ve  ilişkiler tanrıçası Kıbrıs’ta dalgaların köpüklerinden bir sedefin içinden doğuyor. Kendisini sevenlere aşk ,neşe veriyor, dalgaları sakinleştiriyor,  fırtınaları dindiriyor , doğayı düzenliyor. Tüm doğayı güzelleştiriyor, diriltiyor, çiçek açtırıyor ve bereketlendiriyor.
3 Nisan ve 13 Mayıs arasındaki İkizler burcundaki seyahati 13 Mayıs’ta Venüs 21 derecede iken geri hareketine başlayacak ve 43 gün geri harekette olacak 25 Haziran’da düz hareketine geçecek ve 7 Ağustos tarihine kadar İkizler burcunda seyrine devam edecek.
Venüs hava elementi olan İkizler burcundaki seyahatinde fikirleri paylaşabilmek en önemli tatmin duygumuz olacak, yakınlık, empati ve her türlü ilişkiyi önce zihnimizde kurup şekillendireceğiz çünkü sevgi, ilgi, kendimizi değerli ve memnun hissetme zihinsel yollarla olacak  karşımızdakilerle bir şeyler paylaşabilmek için kelimelerle iletişime  önem vereceğiz.
Venüs İkizler’ de iken ilişkilerimizde zihinsel uyum ve iletişim çok önemli olacak. İkizler Merkür tarafından yönetilir, aslında Merkür ve Venüs kombinasyonu bizi şiirsel sevgi ile bir araya getirecek , sevgiyi kelimelerle ifade etmek  önemli olacak. İkizler doğal bir iletişimcidir ve Venüs ile olduğunda  kelimelerle fethetme yeteneğimiz vurgulanacaktır Bu konum aslında flörtçü , havai, değişken iletişim tarzını da anlatıyor bu dönemde başlayan ilişkilerde istikrar yakalamak zor olabilir çünkü  bu  yerleşim  sadakatsiz olma eğilimindedir, ilişkilerde derinlemesine bir duygu akışı olmayabilir , hava ve rüzgar gibi, özgür olmak, entelektüel ve de duygusal olarak uçabileceğimizi  hissettiğimiz ilişkilerle beslenmek isteyebiliriz. 
Bu dönemde öğrenmekten, konuşmaktan , yazı yazmaktan  yaratıcılığımızı zeka ile birleştirmekten  keyif alacağız  aslında bu konum gezmekten de çok keyif alınacağını anlatır ama maalesef evde oturmak zorundayız , internette çeşitli siteler müze ve konser linkleri yayınladılar belki sanal ziyaretler yapabilir yeni yerleri sanal yolla keşfedebiliriz. Yine bu dönemde güncel ve moda ile ilgili konular ilgimizi çok çekebilir. Sosyal medyada konuşmanın, fikir  paylaşımının  ve birlikte yeni şeyler öğrenmenin çok tercih edildiği ve ihtiyaç duyulduğu bir süreç olacaktır , mizah, akıl ve iletişim becerileri  daha fazla vurgulanacaktır çünkü   İkizler' deki Venüs ile zihinsel düzeyde daha kolay bir bağ kurmaya meyilli oluruz. Ayrıca Venüs hem Boğa hem de Terazi ile ilişkilidir, bu yüzden mülkler, sanatsal çalışmalar, güzellik , doğa, para, diplomasi ve uyum ile de ilgili konular yaklaşık bir ay süreyle gündemimizde olacaktır.
13 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında geri harekette olacağı için ; aşk, ilişkiler ,finansal kaynaklar, geziler, eğitim, iletişim, dijital ortamlar, sosyal yaşam konularında yavaşlamalar, zorlanmalar söz konusu olacaktır. Bu süreçte ticari ortaklık kurmak, söz, nişan, evlilik yapmak estetik ameliyatlar tavsiye edilmemektedir.
Madem aylardan Nisan ve konumuz Venüs Merkür kombinasyonu aşk, sevgi ve sevgimizi ifade etme şekli de  şiirsel  o zaman sevgili Cahit Sıtkı Tarancı’nın bir  aşk şiirinden  kısa bir dize ile  yazımızı bitirelim.
 
“Desem ki vakitlerden bir Nisan akşamıdır,
Rüzgârların en ferahlatıcısı senden esiyor,
Sende seyrediyorum denizlerin en mavisini,
 
                                                 Cahit Sıtkı Tarancı

VENÜS İKİZLERDE YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ
Kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, komşularınız ya da çocukluk arkadaşlarınızla ilişkilerinizin daha uyumlu, ılımlı,  olacağı ve sevecen olacağınız bir süreç olacaktır. Diğer taraftan ticari bir işiniz varsa iş anlaşmaları için, kontrat yapmak için iyi bir ay olacaktır. Bazılarınız içinse keyif alacağınız online eğitimler söz konusu olacaktır.  13 Mayıs-25 Haziran arasında ise tüm bu konularda zorlanmalar, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz, yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde zorlanmalar olabilir.

BOĞA
Güvenli maddi koşullar elde etmek bunun için de çaba sarf etmeniz gerekebilir. Bazılarınız  için parasal konular açısından olumlu etki yaratır, alacaklarınız varsa alabilirsiniz, mülk edinmek isteyebilirsiniz. Bu dönemde bazılarınız artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden kazanç elde edebilir. Size hizmet edenler veya çalışma ortamınızdaki kişiler kazancınıza katkıda bulunabilir. Venüs kariyer alanınıza da olumlu açıda olacağı için çalışma hayatı olanlar, üstlerinizle iyi ilişkiler içinde olabilirsiniz. 13 Mayıs-25 Haziran arası tüm bu konularda zorlanmalar ve anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Parasal gelirlerinizde de sıkıntı olabilir. Sağlığınıza  dikkat .

İKİZLER
Venüs’ün 1. ev transiti kilo aldırabilir, dikkatli olmakta fayda var. Venüs’ün bu transiti sizi daha uyumlu yapacaktır. Hayata bakışınızı sorgulayabilirsiniz. Maddi açıdan desteklenebilirsiniz.  İlişkilerinizde uyumu yakalayacağınız, güzel ilişkiler yakalayacağınız bir ay olacaktır. İnternet aracılığı ile yeni bir ilişkiye yelken açabilirsiniz. 13 Mayıs-25 Haziran arası tüm bu konularda zorlanmalar , yavaşlamalar ,olabilir ,ilişkilerde ve sağlık konusunda dikkatli olmalısınız.

YENGEÇ
Kendinizi sosyal ortamdan izole edebilir, huzuru yalnız kalmakta bulabilir, bunu tercih edebilirsiniz. Aşk ilişkilerinde, aile ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, finansla ilgili kayıplar, platonik bir aşk yaşayabilirsiniz. Venüs bu alanda iken eğer sağlık sorunlarınız varsa bu konularda size yardımcı birisi gibidir kolaylık verir, takıntılarınız varsa azaltabilir. Öte yandan, bazılarınız  sevgiyi, güzelliği kendi içinizde hissedip bunu yaratıcı ve sanatsal bir şekilde kendi içinde çalışmalar yapabilir.  Meditasyon benzeri çalışmalar için ideal transitlerden biridir. 13 Mayıs-25 Haziran arasında gizli düşmanlıklara, aldatılmalara, iş hayatınıza, sağlığınıza dikkat etmek gerekir.

ASLAN
Arkadaşlarınızla sosyal medyada , instagram, facebook (evde olduğumuz için) gayet iyi ilişkiler kurabildiğiniz, gayet hoş ve güzel göründüğünüz, beğeni toplayacağınız, arkadaşlarınız arasında popüler olacağınız bir ay olacaktır. Diğer taraftan sosyal çevrenizden birine aşık olabilirsiniz, yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bazılarınız ise kariyer getirileriniz konusunda şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. 13 Mayıs-25 Haziran arasında tüm bu konularda zorlanmalar, gecikmeler olabilir , organizasyon işlerinize dikkat zorlanabilirsiniz bu tip faaliyetlerinizi 25 Haziran’dan sonra yapmakta fayda vardır.

BAŞAK
İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından üstlerinizle  iyi geçinmeniz sayesinde işleriniz kolaylaşacaktır. Eğer işiniz sanatsal konularla ilgiliyse, artistik yaratıcılığınız, yetenekleriniz toplum önünde görünür hale gelebilir. İşiyle bağlantılı olarak seyahat yapabilir. Önemli bir pozisyona yükselebilir ya da kendi işinizi idare etmekten para kazanabilir. Eşinizin ailesinden gelen imkanlarla da kazanç sağlayabilirsiniz. 13 Mayıs-25 Haziran arasında ise geçmişten gelen işlerle ilgili konular söz konusu, ertelemeler, gecikmeler söz konusu, parasal konular, anne ile ilgili konularda zorlanmalar olabilir.

TERAZİ
Yurtdışı bağlantılı işlerinizle ilgili ilişkileriniz, uzakta yaşayan akrabalarınızla ilişkileriniz, ticari ilişkileriniz uyum ve denge içinde olacaktır. Ticari işlerinizde fırsatlar yakalayabilirsiniz, yurtdışına açılmak için uygun bir zaman dilimi olacaktır. Hukuki bir süreciniz varsa bu süreçte şans ve fırsat yanınızda olacaktır. Lehinize bir gidişat olacaktır. Bazılarınız için ise eğitimler söz konusu olacaktır. 13 Mayıs-25 Haziran arasında ise tüm bu konularda zorlanmalar , gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde anlaşma ve ticari girişimlerde bulunmamakta fayda vardır.

AKREP
Bu dönemde para ve kaybı en büyük endişeleriniz arasında yer alabilir, perde arkası veya gizli işlerden  kayıp  olasılığı olabilir. Genital bölgeler, yumurtalıklar veya böbreklerle ilgili sorunlar olabilir. Venüs’ün bu alanda olması  ortak değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir döneme işaret eder. Bazılarınız alacaklarınızı  tahsil etme şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilirsiniz. Eşinizin veya ortağınızın  ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerler artış gösterebilir. Bazılarınızın miras  konularında olumlu gelişmeler olabilir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur. Bazılarınız okült konularla ilgilenebilir. 13 Mayıs-25 Haziran arası parasal konulara dikkat borç ve kredi almamaya dikkat edin, eşten gelen kaynaklarda da gecikmeler, sıkıntılar olabilir. Bu süreçte  çok acil değilse ameliyat olmamakta fayda vardır.

YAY
İlişkilerinize uyum ve estetik getirecektir.  Eşinizle, partnerinizle, ailenizle veya ortağınızla ilişkilerinizde iletişiminizin güçlü, uyumlu ve barışçıl olacağı, sorunların kolaylıkla çözülebileceği bir ay olacaktır. Bazılarınız yeni bir ilişkiye başlarken bazılarınız ise evlenebilir. İşbirlikleri, ortaklıklar, anlaşmalar söz konusu olabilir fakat 13 Mayıs-25 Haziran arasında bu konularda yavaşlama, gecikmeler olabilir bu yüzden bu tarihlerde evlilik, ortaklık , anlaşmalar  yapmamakta fayda vardır. Bazılarınız için bu geri harekette eski eş , eski bir ilişki ile ilgili gündemleriniz olabilir.

OĞLAK
Bu süreçte   astlarınızla veya genel anlamda size hizmet eden kişilerden yana fayda sağlayabilirsiniz. İş ilişkileri iyi olacağı için başarı daha kolay olacaktır. Ortamda huzuru sağlamak, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak söz konusu olabilir. Bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilir. Venüs’ün bu alanda olması sizleri hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde koruyabilir. Fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir, kilo alabilirsiniz. Tembelleşmeye yatkın olacağınız bir süreçtir. 13 Mayıs-25 Haziran tarihlerinde tüm bu konularda yavaşlamalar, gecikmeler olabilir dikkat etmek gerekir.

KOVA
Aşk hayatınızda, İkizler burcunun değişken hali olsa da, ilişkinizle ilgili duygu ve düşünceleriniz değişkenlik gösterse de iletişiminizin güçlü olacağı aşk hayatınızın iyi ve şanslı olacağı, kendinizi güzel hissedeceğiniz bir ay olacaktır.  Bazılarınız yeni bir aşka yelken açarken bazılarınız ilişkisini bir üst seviyeye taşıyabilir. Söz, nişan ve evlilik söz konusu olabilir. Ebeveyn olan yükselen Kovalar ise çocukları ile ilgili konularda şans ve kısmetler yakalayabilirler. Çocukları ile iyi bir ilişki içinde olup iyi zamanlar geçirebilirler. Bazılarınız ise hobileriniz, yaratıcı yönlerinizle ilgili konularda şans ve güzellikler yakalayabilirsiniz. Kadınlarla ilgili ya da dış güzelliğiniz ile ilgili konularda eğlenceli size keyif veren hobiler edinebilirsiniz ya da yaratıcı yönlerinizi sergileyebilirsiniz.  13 Mayıs- 25 Haziran arasında tüm bu konularla ilgili gecikmeler olabilir, yavaşlamalar söz konusu olabilir , hamile olanlar için sıkıntılı zamanlar olabilir, bazılarınız bu dönemde eski aşkları ile ilişki yaşayabilir.

BALIK
Ailevi ilişkiler, yuva, yerleşim, kariyer ve statü konuları  gündemde olacak. Venüs’ün  bu evde hareket edecek olması ev hayatınızda ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler yaratacaktır. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, belki bu dönemde evinizi güzelleştirmek isteyebilir, evinizi satmak , ev almak isteyebilir ya da  tadilat yapabilirsiniz. Kimileriniz evinizde sanatsal çalışmalar yapabilirsiniz. Huzuru evde bulacağınız zamanlar fakat 13 Mayıs- 25 Haziran tarihlerinde Venüs geri hareketinde olacağı için tüm bu konularda gecikmeler , sıkıntılar olabilir bu dönemlerde ev alım satımı, evlilik, nişan ,söz yapmamaya dikkat edelim ayrıca bu dönemde aile ilişkilerinde de sıkıntılar olabilir, dikkatli olalım.