• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2020

NİSAN 2020


NİSAN 2020

5  NİSAN 2020 JÜPİTER PLÜTON KAVUŞUMU

Küresel bağlantıların gezegeni supersizer Jüpiter dokunduğu her şeyi genişletir. Roma mitolojisinde, Jüpiter (antik Yunanlılar’da Zeus), tüm tanrıların tanrısıdır - gökyüzünün ve gök gürültüsünün hükümdarıdır. Jüpiter, özgürlük, bolluk, bereket, iyi şans, genişleme, yayılma , barış, hoşgörü, mutluluk, iyimserlik,  zenginlik, çabuk iyileşme, kar ve kazanç getiren işler,  bilgelik, ileri görüşlülük, ilham, manevi zenginlik, dürüstlük, ahlak, erdem, hukuk ve kanunlar, eğitim, finans, bankalar, ticaret, daha yüksek fiyatlar,  gemiler, uzun yolculuklar,  din, reklam ve kamuyu da anlatan bir  gezegenidir. Sağlık olarak ise sol kulak, sıtma, akciğer problemleri, kalp çarpıntısı,  kramplar, bacak ve damar hastalıkları, ve  kan rahatsızlıkları ile bağdaştırılır.
 
Mitolojide Plüton ise  (antik Yunanlılar’da Hades,) yeraltı dünyasının tanrısı idi. Astroloji de sembol olarak da, Plüton' nun virüslerden hükümet komplolarına kadar gizli olan her şeyi yönettiği ve aynı zamanda  Zümrüdü Anka kuşu gibi ölüm, yeniden doğuş ve dönüşümü  anlatır. Plüton , değişimlerin, yenilenmelerin, cinselliğin, doğumun ve ölümün, kontrolümüz dışında, kadersel, masif etkileri, depremler, doğal afetler, suikastlar, ölüm ve ölüm ötesiyle ilgili şeyler,  suç, yolsuzluk, zorlama,  zulüm, siyasi baskı, insan haklarının kötüye kullanımı, diktatörler,  manipülasyonu  da anlatır. Sağlık olarak ise bel ve kuyruk sokumu rahatsızlıkları, eklem iltihapları, paranoyalar, kanser , zührevi hastalıklar,  tüm bakteri ve virüs hastalıkları, hemoroid, boşaltım yolu rahatsızlıklarını anlatır.
 
Jüpiter-Plüton birleşimleri 13 yılda bir gerçekleşir. Bu yıl  5 Nisan, 30 Haziran ve 13 Kasım’da 3 kez gerçekleşecek Jüpiter Plüton Kavuşumunu yaşayacağız yani  “ arınma, ruhsal derinlik ,değişim ve dönüşüm” , bizler bu kavuşum kişisel haritalarımızda hangi konuları anlatıyorsa o  alanlarda değişip dönüşeceğiz.
 
Ve gökyüzündeki bu iki gücün birleşmeleri, yönettikleri konuları birleştirir finansal zorlanmayı ve bundan doğacak finansal birleşmeyi, daha yüksek yaşam maliyetlerini,  sert-zorlayıcı ticaret olaylarını anlatır. Ayrıca bankacılık sistemine, büyük banka birleşmelerine, dijital yeni nesil bankacılık  (neobank) başlamasına  , bankacılık uygulamalarına ilişkin ciddi düzenlemeler olabilir. Ayrıca Plüton ölümü anlattığı için ünlü ve güçlü kişilerin ölümleri söz konusu olabilir.
Kişisel olarak bu etkinin  aşırılıklara götüren bir tarafı da mevcuttur bazılarımız  büyük başarıya ulaşmak ve  sosyal çevresini  genişletmek isteyebilir. Bazılarımız , eğitimli ,saygın önemli ve etkin pozisyondaki kişilere ulaşmak için fırsatlar yakalayabilir. Kimilerimiz için ise başarmak  için mücadele gereklidir ve mücadeleden galip çıkma şansı da yüksektir (tabi kişisel haritalarınızdaki potansiyele bağlı olarak) Kimilerimiz için bu etki  etik ve ahlaki anlayışımızda, inançlarımızda, hayata yaklaşımımızda ve bakışımızda köklü değişimler  getirebilir nitekim de şu an çoğumuz bu salgın sayesinde bunu yaşıyoruz  ve yeniden yapılanmaya çalışıyoruz. Kimilerimiz  bu süreçte  metafizik konulara veya kişisel gelişime yönelik alanlara kayabiliriz , bu nedenle yaşamın bu aşamasında ne yapmak istediğimizi düşünmek  çok önemli bir rol oynayacak değişim ve dönüşüm içimizde hayat felsefemizde başlayacaktır.
 
Bu arada Jüpiter Plüton kavuşumunu tarihi örneklerle özetlemek istiyoruz;  
 
1918’de   Jüpiter ve Plüton Yengeç burcunda kavuşmuşlar ve İspanyol gribi olarak da adlandırılan grip salgını, bu dönemde patlak vermiş ve  18 ay içinde 50 ile 100 milyon arası insanın (o dönemde yaşayan nüfusun %15'i) ölümüne sebep olarak insanlık tarihinde bilinen en büyük salgın olmuştur.
1968 yılında Jüpiter ve Plüton  toprak elementi olan Başak burcunda kavuşmuş ve Bartın’da  6.5 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş ve büyük bir gürültüyle çok sayıda ev yıkılmıştır .
1981  Jüpiter ve Plüton Terazi burcunda kavuşum yapmışlardı ve  dünyanın en büyük pandemilerinden biri olan HIV salgını, AIDS krizini doğmuştu. Bu virüsün cinsel (Plüton) ilişkiler (Terazi burcu) aracılığı ile bulaştığı  hepimizin bildiği bir olaydır ve bu hastalık dünyaya yayılmıştır (Jüpiter).
Bu kavuşumun teknolojik gelişmeleri de getirdiğini tarihe baktığımızda görüyoruz örneğin; 1981 yılında piyasaya sürülen Osborne 1  ticari olarak başarı sağlayan ilk taşınabilir bilgisayar oldu. Aynı zamanda Microsoft'un dünya hakimiyetinin doğuşuydu. Bu, yüzyılın 'yeni ilişkilerinin'  de doğuşunu anlatıyordu. PC, kontrolleri insanların ellerine verdiği için, dünyanın dört bir yanındaki güç dengesini tamamen değiştirdi. Onsuz, akıllı telefonların, internetin ve dizüstü bilgisayarların protestoları ve değişimleri körüklediği günümüzün yeni demokrasisine sahip olmazdık.
Bu iki gezegen en son Aralık 2007'nin ortalarında  Yay burcunda kavuşmuşlardı. Bu kavuşum sürecinde ünlü aktör Savaş Dinçer ve müzisyen Barış Akarsu hayatını kaybetti. Bir diğer kayıp ise ünlü İtalyan tenor Luciano Pavarotti oldu. Ayrıca eski dışişleri bakanı İsmail Cem, rallici Colin McRae, ABD’li yazar Kurt Vonnegut, İsveçli ünlü yönetmen Ingmar Bergman, Rus siyasetçi Boris Yeltsin de bu yıl içinde vefat eden isimlerden bazılarıdır.
 
Bu kavuşumun Burçlara etkisi neler olacak?

KOÇ

Bu önemli kavuşum kariyer alanınızda köklü değişimler ve fırsatlar getirecektir. Bazılarınız kariyer değişikliği yaşarken, bazılarınız terfi gibi fırsatlar yakalayabilirsiniz.

BOĞA
İnançlarınızda, hayata yaklaşımınızda ve bakışınızda köklü değişimler ve yeniden yapılanma söz konusu olabilir, metafizik konulara veya kişisel gelişime yönelik alanlara eğilebilirsiniz.

İKİZLER
Bu kavuşumun etkisiyle mali tablonuzla ilgili köklü değişimler olacaktır ve yeni fırsatlar karşınıza çıkacaktır. Miraslar, eşinizden, ailenizden ya da ortaklığınızdan gelen gelirlerinizle ilgili köklü değişimler söz konusu olacaktır.
 
YENGEÇ

Bu dönemde yabancı bir eş veya yabancılarla ortaklaşa işlere girilebilir, bazılarınız  ortaklı işlerde, danışmanlık türü işlerde başarılı olabilir. Bazılarınız  evlenmek isteyebilir, sıkıntılı evliliğiniz veya ortaklığınız varsa bitirebilirsiniz. 

ASLAN
Yeni çalışma arkadaşlarınız olabilir ya da onlar hayatlarında fırsatlar yakalayabilirler. Bazılarınız ise sağlıkları ile ilgili konularda değişim ve fırsatlar yakalayabilirler ancak bazılarınız içinse Jüpiter sağlık sorunlarını da büyütebilir.

BAŞAK
Kimileriniz bu dönemde  çocuk sahibi olabilir, aileniz genişleyebilir, bazılarınızın çocuklarıyla ilgili konularında güzel fırsatlar, duygusal değişim ve dönüşüm yaşayabilir. Bazılarınız etkin ve güçlü bir kişiye aşık olabilir , ya da aşk ile büyük bir dönüşüm yaşayabilir, bazılarınız hobilerini geliştirebilir, sanatsal yaratıcılıklarını güçlü bir şekilde ortaya koyabilir.

TERAZİ
Bu önemli kavuşum ailenizle ilgili konularda, ailevi meselelerde, topraklarınızla ilgili konularda, evinizle ilgili konularda köklü değişimler ve fırsatlar getirecektir. Bazılarınız gayrimenkul alabilir, bazılarınız ise taşınabilir.

AKREP
Yakın çevre, akrabalar ,eğitim , ticari konularda gelişim, fırsatlar , değişim ve dönüşüm yaşamanıza sebep olabilir. Ailevi konularla ilgili mal, mülk, miras konuları olabilir. Kardeşlerinizin hayatında değişim dönüşüm olabilir. Eğitim alabilir veya eğitim verebilirsiniz. Bazılarınızın araba alım veya satım konuları olabilir.,

YAY
Bu önemli kavuşum para ve maddi varlıklarınızı anlatan alanda köklü değişimler ve fırsatlar getirecektir. Bazılarınız kariyer değişikliği yaşarken, bazılarınız  bekledikleri maddi getirilere kavuşurken bazılarınız için boyunuzdan büyük harcamalar söz konusu olabilir.,

OĞLAK
Kendinizle ilgili kararlarınızda değişim dönüşüm ve gelişme veren güçlü bir enerjidir. Hayatınızda yeni değişim, dönüşüm ve yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bir finansal girişim olabilir, bir yatırım yapabilirsiniz. Sağlığa dikkat!

KOVA
Bu önemli kavuşum para ve maddi getirilerinizi anlatan alanınızda köklü değişimler ve fırsatlar getirecektir. Bazılarınız için maddi kazançlar söz konusu olurken, bazılarınız ise öz değerlerinizi kazanmak ve geliştirmek için fırsatlar yakalayabilirsiniz.
 
BALIK
Bu güçlü enerjiyi sosyal çevre ve arkadaşlar alanınızda yaşayacaksınız bu konularda değişim dönüşüm enerjisi ve genişleme etkileri var izolasyon yaşadığımız için bu gelişme internet üzerinden olacaktır. Bazılarınız için kariyerden gelen kazanımlarda da fırsatlar olabilir, değişimler, dönüşümler olabilir.