• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2020

NİSAN 2020


NİSAN 2020

11 NİSAN- 28 MAYIS 
İletişim gezegeni olan Merkür, 11 Nisan'da Ateş elementi olan Koç burcunda 3 haftalık bir yolculuğa başlıyor. Koç'taki Merkür de yeni fikirlerin ortaya çıkmasına, yeni bir kişisel proje başlatmanıza veya başkalarıyla yeni bağlantılar kurmanıza olanak tanıyan bir süreçtir. Bu yolculukta Merkür Koç burcu gibi davranacak; hızlı karar verecek sonra düşünecek , düşünmeden konuşacak, konuşurken saldırmaya ve savunmaya  yönelik olacak. Aynı zamanda Merkür kıvrak zekası ile konuşmada akıcılık ,kolaylık ve yaratıcılık sunar bize hatta  en basit şeyleri bile cazip hale getirerek öyle  etkileyici  konuşuruz ki  bizi dinleyenler hayran olabilirler.  Etrafımızda kendinden emin, enerjik ve hızlı düşünüp hızlı kararlar alan kişileri göreceğiz tabi evden çıkamadığımız için bu davranış şeklini aile bireylerinden , çalışan arkadaşlarımız işyerlerinde ya da sosyal medya gündeminden takip etme şansımız olabilir. Bu yerleşim, ikili ilişkilerde de çabuk iletişim kurma yeteneğini gösterir. Ayrıca cesur kararlara, her türlü konuda  hızlı ve pratik çözümlere , inisiyatif alabilme ve düşündüğünü toplum önünde açıkça söyleme cesaretini de gösterir.  Bu süreçte tartışmalardan daha çok hoşlanabiliriz, fikirlerimizi ve hakkımızı sonuna kadar savunma cesaretimiz olabilir.
Merkür’ün içinde bulunduğu burç; düşünme, algılama, öğrenme ve iletişim kurma tarzımızı gösterir. Zekamızın çalışma şeklini ve diğer kişilerle nasıl iletişim kurduğumuzu anlatır, içinde bulunduğu ev ise hayatın hangi alanında meraklı, ve aklımızın en çok ne ile meşgul olduğunu, en çok neyi düşündüğümüzü ve diğer kişilerle neyi konuştuğumuzu gösterir.
 
Merkür eğer kişisel haritalarımızda iyi bir durumda ise iyi konuşan, hızlı kavrayan, eğitimde, ticarette, iş hayatında   başarılı, dil öğrenme kabiliyeti olan , keskin kavrama yeteneği  iyi bir tartışmacı ve fikir adamı, entelektüel bilgiye sahip, ileri görüşlü, çabuk çözüm üreten, olasılıkları iyi değerlendiren, iyi ses ve iyi bir hafıza, bilimsel konulara ilgili ve yetenekli oluruz.
 
Fakat eğer Merkür kişisel haritalarımızda iyi bir durumda değilse başarısız bir eğitim hayatı, algılama ve düşünmede problemler, dikkatsizlik, huzursuzluk ,hırsızlık, dolandırıcılık, kendini ifade edememe, gevezelik, yalancılık, palavracı, alaycı, maymun iştahlı, muhakeme gücü olmayan,  fazla eleştirel, dedikoducu, sürekli fikir değiştiren ve kendimizi net ifade edemeyen bir tavır sergileriz.
 
11 Nisan'da Merkür  Satürn’e olumlu bir açıya yaklaşmaya başlayacak . Bu, bize açık bir düşünce süreci, gerçeğe odaklanma ve işleri halletmek için  olumlu bir enerji verecek.
18 Nisan'da Merkür hem Mars hem de Venüs ile  ilişki kuruyor. Bu karşı cinsle iletişim için olumlu  etkileyici, hoş ve ilişkileri canlandırma açısından iyi olabilir. Sevgimizi bu  geçişte özgürce ifade edebiliriz, sevdiklerimize onları ne kadar çok sevdiğimizi rahatlıkla ifade etme şansımız olabilir.
 
25 Nisan'da Merkür Plüton kare açısını yaşayacağız ve bu tarihlerde  Plüton geri harekette olacak ve bu dünyada ve kendi kişisel yaşamımızda önemli bir etki yaratabilir. Bu süreçte dikkatli olmak gerekir belki çok tartışmalar yaşayabiliriz . Ayrıca  Merkür zekayı Plüton derin araştırmaları anlatır  belki virüs hakkında araştırmalar derinleşebilir ve bu süre zarfında önemli haberler, önemli gelişmeler olabilir , belki ilaç bulunabilir , umarız böyle olur da hepimiz özgürlüğümüze kavuşuruz, sevgiler.