• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2020

NİSAN 2020


NİSAN 2020

 KÜÇÜK ADAM GERİ HAREKETTE 

25 Nisan’da durağan hareketine başlayacak olan Plüton 26 Nisan -  4 Ekim tarihleri arasında astrolojik hava koşullarında bir değişiklik yaratıyor ve Oğlak burcunda geri hareketini gerçekleştiriyor. Plüton, astrolojideki en yavaş hareket eden kendi küçük ama gücü oldukça büyük bir gezegendir her burçta yaklaşık 20 yıl geçirir. Bu nedenle, "jenerasyon gezegenlerinden " biri olarak bilinir ve kolektif üzerinde ağır bir etkiye sahiptir. Plüton geçişleri ile değişiklikler derin, felaket düzeyinde olur. Bu değişimler güçlüdür, bu nedenle dünyanın ve toplumun yapısını genel olarak etkileyebilir, aynı zamanda bizi kişisel düzeyde de etkileyebilirler.Plüton yeniden doğuş dönüşüm, restorasyon ve ölümleri anlatan bir  gezegendir. Değişim dönüşüm olmadan evrende hiçbir döngü sonsuza kadar sürmüyor ölümler olmazsa (sadece kişilerin ölmesi değil  kastetmek istediğimiz, bir fikrin, bir felsefenin  bir sistemin de ölümü oluyor) doğumlar olmuyor , acı çekmeden iyileşemiyoruz bu yüzden bu geçiş kişisel yaşamımızda ve dünyada küllerimizden doğarak  iyileşme ve değişim vaat ediyor.
Bu küçük adam  ufacık boyutu ile astrolojiye kafa tutuyor sanki, artık bize hizmet etmeyen durumları ve ilişkileri yıkıyor değiştirip , dönüştürüyor  ama tüm bunları  daha iyi hale getirmek için yapıyor Plüton geriye giderken  duygularımıza daha derin bir düzeyde bakarız ,  karanlık tarafımızı veya "gölge benliğimizi" kucaklarız. Bastırılmış sorunları ortaya çıkarmak (ve iyileştirmek) ve bilinçaltı korkularımız ve arzularımızla yüzleşmek için bir şans aslında.

GERİ GİDEN PLÜTON’DAN TAM OLARAK NE BEKLEYEBİLİRİZ?

Plüton geri hareketi aslında  hayatımızı daha iyiye doğru gitmesi için değiştirmek istiyor. İnsanların hem kişisel hem de küresel düzeyde adaletsizlikleri çözmek için birlikte çalışacaklarını anlatıyor. Bu pandemi döneminde arkadaşlarınıza ulaşmak, karşılıklı yardım grubuna katılmak ve virüs sıkıntısıyla mücadele etmek için ev yapımı maskeler yapmak , kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağış yapmak veya sadece evde kalmak olsun, dünyaya yardım etmek için elimizden gelenin en iyisini yapma zamanıdır . Unutmayın, fiziksel olarak birlikte olmasak bile, yine de birleşebiliriz.  
Ayrıca Plüton geri harekette olduğu zaman , yaşamımızdaki güç ve kontrol hakkında düşünme zamanıdır. İnsanlar  tarafından kontrol edilip, manipüle edildiyseniz şimdi onları bırakma zamanı. Eğer siz de başkalarını veya her şeyi çok kontrol altında tutuyorsanız bunu da  bırakma zamanı. Bu geçiş , güç zamanı değil, eleme zamanıdır. Kadersel  olaylar ve tekrarlanan temalar, kontrol alışkanlıklarınızdan, zorlamalarınızdan, bağımlılıklarınızdan veya önyargılarınızdan hangilerinin ortadan kaldırılması gerektiğini güçlendirecektir.
Herhangi bir ilişkiyi çok sıkıcı bir şekilde  kontrol ediyorsanız, çok sıkı tutuyorsanız, bırakmaya zorlanabilirsiniz. Yiyecek veya ilaç içeren obsesif veya kompulsif davranışlar hayatınızı ele geçirmişse, bu alışkanlıklarınızı bırakmakta zorlanabilirsiniz ama şunu unutmayın ki artık size, bize, dünyaya hizmet etmeyen her şey değişip dönüşmek zorunda. Sahte ilişkilerimizden arınma ,bizi kontrol eden şeylerden arınmak  ruhsal gücünüzü artıracak ve kişisel üstatlığa yol açacaktır. Sevgiler.

BURÇLARA GÖRE PLÜTON GERİ HAREKETİ

KOÇ
Profesyonel yaşamınızda  risk almanız için  teşvik ediyor bu geri hareket. Kariyer ve statü alanındaki büyümenizi engelleyen tüm  korkulardan kurtulma zamanı geldi. Hedeflerinizi yeniden formüle etmek için bu  süreci değerlendirin.
BOĞA
Bu süreçte  tüm düşünce tarzınızda bir değişim  ve yeni bir bakış açısıyla ortaya çıkacaksınız. Eski inançların sizi şaşırttığını fark ettiğiniz için çevrenizdeki dünyaya bakış açınız yenileniyor. Diğer felsefe ve değerlerle bağlantı kurmak, 2020'deki büyümenizi hızlandıracaktır.
İKİZLER
Ortak kaynaklarla ilgili yeriniz, genel durumunuz ve iç benliğiniz  ile olan ilişkinizi değerlendirmenizi sağlayacaktır bu geri hareket.  İşbirliği ve paylaşılan kaynaklar için heyecan verici fırsatlar , ancak başkalarıyla nasıl ilişki kurduğunuz konusunda bazı ayarlamalar yapılması gerekebilir. Okült konuları derinlemesine inceleyeceğiniz bir süreç te olabilir.
YENGEÇ
En yakın ilişkilerinizdeki güç dinamikleri üzerine  değişimler, ilişkilerinizi daha güçlü ortaya çıkarmak için ihtiyaçlarınızı açıkça bildirmeniz ve kesin sınırlar belirlemeniz gerekir. İhtiyaçlarınız değişiyor ve bunlar ister romantik ,ister iş olsun, en önemli ortaklıklarınızla paylaşmanın zamanı geldi. Ortaya koyduğunuz çözümler karşılıklı olarak güçlendirici olabilir.
ASLAN
Hayatınızı nasıl yaşadığınız ve neyi yaşamadığınız hakkında neyin işe yarayıp  yaramadığını değerlendirmenizi sağlayacak  bu geri hareket ayrıca daha yüksek hedeflerinize hizmet etmeyen veya hayatınızın enerjisini tüketen durumlar varsa bunlardan kurtulma zamanı.  Bu  günlük rutin ve çalışma hayatınız size hizmet ediyor mu? Cevabınız hayırsa, temel amacınıza uygun olmaları için hedeflerinize öncelik vermenin zamanı gelmiş demektir.
BAŞAK
Doğal olarak çalışkansınız, ancak zevklerin de  birçok yönden aydınlanma ve üretkenliğe açılan bir kapı olduğunu unutmamalısınız, zevkle çalışmak söz konusu olduğunda, dengenin hayatınızda nerede yattığını inceleme zamanı. Aşk, çocuklar ,yaratıcılık ya da sadece basit bir oyun olsun, zevk deneyiminizi derinleştirmek, size gerçekten neyin ilham verdiğine odaklanmak önemli olacak.
TERAZİ
Önümüzdeki aylar sizin en derin konularınızı ele almanız ve  insanlarla yeni bir ilişki kurma zamanı. Ev ve aile yaşamınızdaki değişikliklerin yanı sıra olabilecek duygusal sorunlara odaklanabilirsiniz. Kalpten konuşmak ve değişime açık olmak  zamanı. Gücünüz ve büyümeniz için daha esnek ve hoşgörülü olmayı öğrenme zamanı.
AKREP
Bu geri hareket sizin için birçok yönden dönüştürücü olacak  çevrenizdeki şeylerle, fikirlerle ve insanlarla ilişkilerinizde değişimleri görmeye başlayabilir , kendinizi geliştirme  ve etrafınızdaki kişilerin de  değişimine  yardımcı olacağınız zamanlar söz konusu olabilir.
YAY
Para ve maddi alanla ilişkiniz şu anda  tam olarak sizin için neyin değerli olduğunu anlama zamanı. Yeni kazanç yolunuzu belirlerken kendinizi fazla  kasmayın , bütçeniz dahilinde kaldığınız sürece risk almak sorun olmayabilir. Bu finansal paradigma değişimlerinde gezinirken, işleri bir araya getirmeye ve planlı olmaya  çalışın.
OĞLAK
Çok fazla değişimden geçtiniz ve hayatınız uzun zamandır  yoğun bir tempoda .Bununla birlikte, bunu kendiniz için yeni bir hayat yaratırken  her zaman istediğiniz ve gelmekte olan yeni bir değişim dönüşüm söz konusu, kendinizi, kararlarınızı yeniden değişip dönüştüreceğiniz ve artık yeni bir ben yaratacağınız  her zamankinden daha fazla kendinizi hissetmeye başlayacağınız bir süreç.
KOVA
Bilinçaltınız  karanlık ve mistik alemlerin derinlemesine bir dalış yapıyor ve gerçeğinizi bulmak için büyük bir ruh arayışı  içinde olabilirsiniz. Bu, hayallerinize dikkat etmek, meditasyon yapmak, günlük tutmak ve bilinçaltı zihninizin size göndermeye çalıştığı mesajları deşifre etmek için inanılmaz bir fırsattır. Burada çıkarılacak çok fazla değerli bir değişim söz konusu.
BALIK
Arkadaş çevrenizdeki yeriniz  sosyal hayatınızda  oynadığınız rol önümüzdeki aylarda değişmeye ve yeni, beklenmedik biçimler kazanmaya başlayabilir. Artık daha yüksek amacınıza hizmet etmeyen arkadaşlarla yolunuzu ayırabilirsiniz. Temel hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak kişilerle ağ kurmaya başlama zamanı. Bir kapı kapandığında, diğeri açılır  bu yüzden sosyal gelgitlerinizdeki değişimleri kucaklamayı unutmayın.