• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

NİSAN 2021

NİSAN 2021


NİSAN 2021

27 Nisan - Akrep'te Dolunay - 7 °
27 Nisan  sabah 06:32 ‘de Akrep burcunda Dolunay yaşayacağız ve Koç Yeniay’ında   ektiğimiz tohumların meyvelerini  Dolunay'ın ışınları altında topluyor olabileceğiz.
Dolunay Akrep burcunda ve bu  Ay için zor bir yerleşim, Ay; yaşam, doğum, beslenme gibi şeylerle ilişkilendirilirken, Akrep, derinliği, araştırmayı, krizlerle değişimi,dönüşümü ,sırları ve ayrışmayı anlatır  Akrep'teki Dolunaylar, uzun süredir saklı tutulan sırları  gün ışığına çıkarma eğilimindedir. Görmezden geldiğimiz şeyler yüzeye çıkar, uzun zamandır iyileştiğini düşündüğümüz yara izleri birdenbire tekrar ağrımaya başlar, değişim dönüşüm kaçınılmaz olur bazen hayatı sıfırlamamız gerekir ancak böylece yeniden doğarız. Akrep Dolunay’ının temaları kişisel dönüşüm, ölüm ve yeniden doğuş süreçleri, spritüel, ruhani konular gizemler ,sırlar,  sigorta, vergiler ve miras ve ortaklaşa paylaşılan kaynaklardır. Dolunay an haritasında Boğa burcu yükseliyor ve içinde bir gezegen birikimi var çok yoğun bir enerji var bu dizilim maddi-manevi güvenlik konularını , ortak kazanımlar,bütçemiz konularını da gündeme getiriyor olacak. Dolunay an haritasının yöneticisi Venüs ise Boğa burcunda güçlü bir yerleşimde ama Satürn’den aldığı  gergin bir enerji var yani darbe alıyor ve her türlü ikili ilişkilerde engeller,kısıtlamalar söz konusu olabilir. Pandemi dolayısı ile tekrar kapanmalar gündeme gelebilir.
Bu  çok Marsiyen bir Dolunay, bu yüzden çevremizde tezahür edecek aşırı şiddetli duygular söz konusu olabilir. Ay aynı zamanda Neptün ile gergin bir açıda ailevi temalarda ve kadınlarla özellikle  anne ve eş ile  ilişkilerde duygusal huzursuzluklar yaşanabilir, ilişkilerde hayal kırıklıkları, çözülmeler, sağlık sorunları söz konusu olabilir. Ay sağlıkla da ilişkili olduğundan, bazı beklenmedik sağlık sorunları oluşabilir, ameliyatlar gündeme gelebilir. Yeme içme tarzının tekrar gözden geçirilmesi, bilhassa midenin iyi kollanması gereken bir zaman dilimidir. Eski beslenme, yaşam ve davranış kalıplarının da belki değişmesi  gerekebilir. Üreme organları ve hormansal faaliyetlerle  ilgili hassasiyetler oluşabilir. Ruhsal dengesizlik, karamsarlık, stres sonucu ortaya çıkan rahatsızlıklar, alerjik durumlar, aşırı hassasiyetler de görülebilir.
Dolunay süresince Ay sırası ile Boğa burcundaki  Uranüs, Venüs ve Merkür’e de karşıt açıda olacak Fakat Dolunayın en güçlü yönü Ay ve Uranüs arasındaki karşıtlıktır, Dolunay aynı zamanda Uranüs ve Satürn arasındaki kare açıyı da tetiklediği için bu etki ile  duygularımızı ani ve aceleci bir biçimde ortaya koymak söz konusu olabilir. İstenmedik veya beklenenden önce yer değiştirmeler, çevreden kopuş deneyimlenebilir, ortaklıklarda, evlilikte veya aileden kopuşlar olabilir, maddi konularda beklenmedik krizler yaşanabilir. 15 günlük süreçte Dolunay’ın ışığının aydınlattığı konularda krizler deneyimlesek de aslında hayatımızda olmaması gereken, artık bize ağır gelen zorluk yaşatan koşulların değişime uğraması belki hepimizin hayrına olur canlar. Dolunaydan en çok etkilenecek burçlar sabit burçlarda (Boğa,Aslan,Akrep,Kova) 7 ° ‘ ye  +5/ -5 civarında gezegeni olanlar  olacaktır , Dolunay’ın yükselen burçlara etkisini  www.astrodanismanlik.com sitemizden Nisan Ayı aylık burç yorumlarından okuyabilirsiniz, sevgiler.